Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

Ogłoszenia parafialne z 27 października 2013 roku W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Gromadzimy się w tym domu by wdzięczni za to, że od tylu lat możemy w tej świątyni wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymywane łaski i wypraszać nowe, karmić się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, wzrastać w miłości do Boga i bliźnich.

Od niedzieli do czwartku zapraszamy na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwa różańcowe na godz. 17:30. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian - również dzieci i młodzież.

W tym tygodniu w poniedziałek 28 X w domu katechetycznym odbędą się spotkania z rodzicami dzieci z drugiej klasy, przygotowujących się do I Komunii św.

Na godz. 16:30 zapraszamy rodziców dzieci z kl. II ze SP nr 11

Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci z kl. II ze SP nr 65 i innych szkół.

Na spotkanie Grupy Słowa Bożego zapraszamy osoby animujące liturgię w poniedziałek o 19:00 do salki katechetycznej.

Zapraszamy na spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich we wtorek o 18:45 do salki w domu katechetycznym. Zobaczymy ostatnią część konferencji Marka Gungora o tym jak żyć ze sobą i się nie pozabijać.

W czwartek 31 X w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8:00 aż do nabożeństwa różańcowego będziemy mogli adorować Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy parafian o przychodzenie w ciągu całego dnia na tę osobistą adorację. Od godz. 17:30 będzie okazja do spowiedzi św.

W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi i o naszym powołaniu do świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według niedzielnego porządku.

W sobotę 2 XI przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. O godz. 8:00 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za + Ks. Kan. Kocurka, naszego wieloletniego proboszcza.

Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą odprawiane od Dnia Zadusznego do piątku 8 XI o godz. 17:30. W czasie tych nabożeństw będziemy wspominać naszych zmarłych, czytając zalecki, które przyjmujemy w zakrystii. W sobotę 2 XI o godz. 18:00 i w piątek 8 XI o godz. 8:00 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

- od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

- w dniach 1 - 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

Młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na Mszę św. w następny piątek 8 XI na godz. 19:00. Od 18:45 okazja do spowiedzi.

Ze względu na Dzień Zaduszny chorych odwiedzimy w następną sobotę 9 XI.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie