baner kolda

IV Niedziela Adwentu (22 do 29 grudnia 2013)

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na ogrzewanie kościoła. Przed kościołem możemy wspomóc Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, rozprowadzają dziś świąteczne stroiki. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:
• w niedzielę przed południem
• w poniedziałek od 7:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 17:00
• we wtorek od 7:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 17:00

We wtorek zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, jedynej tak szczególnej w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór, to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

W wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej.

Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich parafian. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które również serdecznie zapraszamy. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

W środę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu. O godz. 1730 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

W czwartek, w II dniu Świąt w czasie Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W czwartek ze względu na II dzień Świąt nie będzie adoracji.

Po świętach od piątku 27 grudnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Przypominamy, że celem
tych odwiedzin jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, wspólna modlitwa za rodzinę oraz spotkanie duszpasterzy z rodziną. Starajmy się uczestniczyć w kolędzie – o ile to tylko możliwe całą rodziną. Ofiary składane tradycyjnie przy kolędzie są przeznaczone w tym roku na audyt i projekt nowego ogrzewania kościoła, domu katechetycznego i probostwa z wykorzystaniem ekologicznej pompy cieplnej. Ze względu na stosunkowo wysoki koszt takiej instalacji planujemy rozłożyć tę inwestycję na kilka lat i oprócz korzystania z własnych środków chcemy pozyskać dofinansowanie z WFOŚ, bądź funduszy unijnych.

Prosimy też, by w miarę możliwości włączyły się w tę inicjatywę osoby, które mogą pomóc w jakikolwiek sposób. Bóg zapłać za waszą ofiarność i wszelkie wsparcie. Przypominamy, że składanie ofiar podczas odwiedzin kolędowych nie jest niezbędne. Jeśli mamy trudności finansowe, bez żadnego tłumaczenia i wyjaśniania nie składamy ich. Nie taki jest bowiem cel wizyty duszpasterskiej.

Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej stronie internetowej.

Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w niedzielę 12 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii.

Opłatki wigilijne, kalendarze i świece Caritas można nabyć w zakrystii.