Księża w Parafii

Lista Księży pełniących obecnie swoją posługę w Parafii oraz tych, którzy byli przez lata związani z Parafią

Księża pracujący obecnie w Parafii:


Ks. Jarosław Paszkot - proboszcz


Ks. Tomasz Sakwerda - wikariusz


Ks. Łukasz Stawarz - rezydent

WYKAZ księży posługujących w parafii pod wezwaniem Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach - Brynowie od roku 1951

Imię i nazwisko księdza

Data i miejsce urodzenia

zdjęcie

Sprawowana funkcja

i data przyjęcia

święceń kapłańskich

Lata posługi

kapłańskiej

w naszej parafii

Miejsce aktualnego pobytu

lub data śmierci

1. ks. Paweł LUBOS

13.01.1913 Piekary Śląskie - Szarlej

kuratus
20.06.1937

1951 - 1957

+ 02.09.1967 pochowany w Katowicach-Panewnikach

2. ks. Bernard CZERNECKI

28.04.1930 Kobiór

wikariusz

29.06.1954

1954 - 1955

emeryt w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju

3. ks. Kazimierz BOBEK

14.05.1927 Tarnowskie Góry

wikariusz

29.06.1954

1955 - 1956

+ 19.12.2011 pochowany w Tarnowskich Górach

4. ks. Kazimierz WALA

19.12.1928 Milowice

wikariusz

28.06.1953

1956

+ 21.09.2006 emerytowany proboszcz w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

5. ks. Józef WĘGLORZ

21.10.1932 Radzionków

wikariusz

05.06.1955

1956

29.05.1979 zmarł w szpitalu w Mikołowie jako proboszcz parafii pw. Podw. Krzyża Świętego w Gostyni

6. ks. Rudolf ŚWITAŁA

20.05.1913 Siemianowice Śląskie

wikariusz 02.04.1949

1956 -1957

+ 15.11.1983 Wilcza

7. ks. Adolf KOCUREK

10.06.1918 Bielsko-Biała Aleksandrowice

kuratus
19.12.1942

1957 - 1989

+ 08.04.2003 pochowany w Katowicach-Panewnikach

8. ks. Henryk MACURA

09.12.1933 Gorzyce

wikariusz

23.06.1957

1957 - 1962

+ 19.07.2010 w Zabrzu-Biskupicach

9. ks. Benedykt WOŹNICA

09.08.1935 Radlin

wikariusz

14.08.1958

1962 - 1964

mieszka na terenie naszej brynowskiej parafii

10. ks. Gerard SYGUDA

15.01.1939 Lubecko

wikariusz

23.06.1963

1964 - 1967

Dom Księży Emerytów w Katowicach

11. ks. Karol TOMALA

19.04.1941 Kaczyce

wikariusz

14.06.1964

1967 - 1969

Dom Księży Emerytów w Bielsku-Białej

12. ks. Bernard ROTTAU

04.12.1936 Nowy Bytom

wikariusz

26.06.1960

1969 - 1973

emerytowany proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Katowicach-Dąbrówce Małej

13. ks. Jerzy FRYCZOWSKI

10.05.1948 Radzionków

wikariusz

19.04.1973

1973 - 1976

proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej

14. ks. Stefan BOROWSKI

04.06.1948 Łaziska Dolne

diakon

15.04.1976

1973

w 1978 roku wyjechał do Niemiec + 29.11.2006 pochowany w Mikołowie

15. ks. Henryk PIETRASZ

16.06.1950 Ruda Śląska - Wirek

diakon

27.03.1975

1974 - 1975

+ 03.07.2004 ostatnio proboszcz parafii NSNMP w Ruptawie

16. ks. Benedykt ROJ

11.06.1950 Knurów

wikariusz

15.04.1976

1975 - 1977

wyjechał na misje do Kamerunu w Afryce, obecnie przebywa w Niemczech

17. ks. Antoni SIWEK

12.11.1939 Chorzów

wikariusz

06.06.1965

1976 - 1977

13.10.1984 zmarł w szpitalu w Bytomiu, pochowany w Chorzowie

18. ks. Jan DROB

01.01.1950 Jaroszowice

wikariusz

15.04.1976

1977 -1980

ekonom KEP Warszawa

19. ks. Jerzy CUDA

20.01.1940 Sucha Góra

wikariusz

14.06.1964

1977 - 1978

Pracownik naukowy Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

20. ks. Franciszek RADWAŃSKI

05.07.1952 Chełm Śląski

wikariusz

23.03.1978

1978

proboszcz parafii pw. MB Bolesnej w Rybniku

21. ks. Józef NOWACZYK

04.03.1944 Monachium

wikariusz

27.03.1975

1978 - 1982

emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny i św. Maksymiliana Kolbe w Katowicach

22. ks. Andrzej SIMON

03.07.1949 Rybnik

wikariusz

11.04.1974

1980 - 1981

w 1981 roku wyjechał do Niemiec

23. ks. Józef BUDNIAK

16.03.1952 Cieszyn

wikariusz

16.04.1981

1981 - 1985

Pracownik naukowy Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

24. ks. Andrzej SKRZYPIEC

20.09.1955 Pszczyna

wikariusz

08.04.1982

1982

w 1989 roku wyjechał do USA

25. ks. Jan PISZCZAN

16.05.1957 Pszów

wikariusz

31.03.1983

1983 - 1986

kapelan szpitala sanatorium w Ustroniu, pracownik naukowy UŚ w Cieszynie

26. ks. Paweł WILCZEK

16.07.1949 r. Chorzów

wikariusz

11.04.1974

1986 - 1988

+ 21.05.1997 ostatnio proboszcz parafii pw. NSPJ w Bronowie, pochowany w Chorzowie

27. ks. Jan BUCHTA

04.02.1949 Chełm Śląski

wikariusz

19.04.1973

1985 - 1987

proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie

28. ks. Romuald ADAMSKI

20.10.1955 Chwałowice

wikariusz

08.04.1982

1988 - 1991

proboszcz parafii pw. św. Barbary w Górze k/Pszczyny

29. ks. Józef KRAKOWSKI

29.11.1957 Świętochłowice - Chropaczów

wikariusz

19.04.1984

1987 - 1992

proboszcz parafii pw. Pawła w Zabrzu-Pawłowie

30. ks. Jan DROB

01.01.1950 Jaroszowice

proboszcz
15.04.1976

1989 - 1991

ekonom Konferencji Episkopatu Polski, Warszawa

31. ks. Eugeniusz KRASOŃ

03.09.1953 Góra k/Pszczyny

proboszcz

12.04.1979

1991 - 2006

Mariapoli Fiore - Trzcianka, Dom Księży im. Jana Pawła II

32. ks. Jarosław PASZKOT

02.01.1964 Tychy

wikariusz

13.05.1989

1991 - 1993

proboszcz parafii pw. NIJM w Katowicach-Brynowie

33. ks. Krzysztof LALA

06.10.1960 Suszec

wikariusz

31.01.1987

1992 - 1995

proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żorach

34. ks. Henryk OLSZAR

29.04.1957 Gorzyce

wikariusz

31.03.1983

1993 - 1995

Pracownik naukowy Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach; rezydent w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu

35. ks. Jan MYŚLIWIEC

03.06.1967 Prudnik

wikariusz

16.05.1992

1995 - 1996

proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudzie Śląskiej-Kłodnicy

36. ks. Adam JURECZKA

21.12.1966 Wodzisław Śląski

diakon

13.05.1995

1995

wikariusz w parafii pw. św. Anny w Lędzinach

37. ks. Marek TARGIEL

22.11.1967 Wyry

wikariusz

16.05.1992

1996 - 2000

+ 26.06.2000 tragiczny wypadek samochodowy pochowany w Wyrach

38. ks. Andrzej CUBER

10.03.1961 Rogów

wikariusz

14.05.1988

1995 - 2001

proboszcz parafii pw. NSPJ w Chorzowie-Batorym

39. ks. Grzegorz STENCEL

28.10.1967 Ruda Śląska

wikariusz

16.05.1992

2000 - 2001

wikariusz w parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku - Chwałowicach, duszpasterz w Domu Rekolekcyjnym Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie "Emaus" w Koniakowie

40. ks. Andrzej HOINKIS

21.05.1970 Miedźna

wikariusz

10.05.1997

2001 - 2002

ceremoniarz archidiecezjalny, członek Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Sakralnej

oraz Archidiecezjalnej Komisji Architektury i Sztuki Sakralnej

41. ks. Damian WOJTYCZKA

13.09.1962 Mysłowice

wikariusz

14.05.1988

2001 - 2005

proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Radzionkowie

42. ks. Roman DOBOSIEWICZ

24.06.1965 Pszczyna

wikariusz

16.05.1992

2002 - 2005

proboszcz parafii św. Jacka w Rydułtowach-Radoszowach

43. ks. Jarosław PASZKOT

02.01.1964 Tychy

wikariusz

13.05.1989

2005 - 2006

proboszcz w parafii NIJM w Katowicach Brynowie

44. ks. Krzysztof WIECZOREK

17.08.1979 Rybnik

wikariusz

14.05.2005

2005 - 2008

wikariusz w parafii pw. św. Herberta Biskupa w Wodzisławiu Śląskim

45. ks. Jarosław PASZKOT

02.01.1964 Tychy

proboszcz
13.05.1989

od 30.07.2006 - nadal

 

46. ks. Grzegorz SKIBA

09.11.1979 Bytom

wikariusz

15.05.2004

2008 - 2010

 

47. ks. Ryszard NORAS

17.09.1958 Katowice

rezydent

13.05.1989

2008 - 2012

Ośrodek "Najświętsze Serce Jezusa" w Rudzie Śląskiej

48. ks. Robert KACZMAREK

20.02.1972 Wodzisław Śl.

rezydent

11.05.1996

2010 - 2011

wizytator Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, koordynator diecezjalny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w Archidiecezji Katowickiej

49. ks. Tomasz Sakwerda

25.04.197 Mikołów

wikariusz

15.05.2004

2011 - nadal

 

50. ks. Marcin Wierzbicki

20.06.1978 Strzyżów

rezydent

10.05.2003

2012 - 2013

duszpasterz młodzieży w Archidiecezji Katowickiej

51. ks. Łukasz Stawarz

15.12.1979 Mikołów

rezydent

14.05.2005

2013 - nadal

pracownik kurii archidiecezjalnej

Księża pochodzący z naszej Parafii (i rok święceń kapłańskich):

1. ks. Piotr WŁOCZYK

urodz. 09.11.1939

Katowice

25.06.1965

przebywa na emeryturze, mieszka w Niemczech w mieście Stuttgart

2. ks. Henryk MORAWIEC

urodz. 06.03.1950

Siemianowice Śląskie

27.03.1975

proboszcz parafii Św. Jana Nepomucena w Lisowicach, diecezja gliwicka

3. ks. Jerzy UBERMAN

urodz. 03.10.1951

Siemianowice Śląskie

30.04.1978

+ listopad 2011 w Kołobrzegu, w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

4. ks. Zbigniew NIDECKI

urodz. 14.08.1951

Hołdunów

18.05.1980

proboszcz parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Chlebowie, poczta Gubin, diecezja zielonogórsko-gorzowska

5. ks. Jarosław MIĘDZYBRODZKI

urodz. 29.01.1964

Bielsko-Biała

13.05.1989

proboszcz parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej - Goduli

6. ks. Maciej KRAJEWSKI

urodz. 12.03.1979

Katowice

14.05.2005

wikariusz w parafii pw. Krzyża Świętego w Siemianowicach Śląskich

7. ks. Krzysztof Kajdan

urodz. 21.04.1978

Katowice

13.05.2006

 

8. ks. Jan OKO

urodz. 24.07.1983

Katowice

10.05.2008

 

9. ks. Grzegorz WRÓTNIAK

urodz. 10.09.1982

Katowice

10.05.2008

wikariusz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej - Halembie

Księża związani z naszą Parafią:

1. ks. Alojzy SIEMIENIK

urodz. 10.05.1895

Cieszyn

30.06.1918 Widnawa

były naczelny redaktor "Gościa Niedzielnego" i dyrektor Wydawnictwa Księgarni św. Jacka, na emeryturze mieszkał w Brynowie i tutaj zmarł 24.10.1977

2. ks. Stanisław GÓRA

urodz. 04.09.1962

Cieplice

13.05.1989 Katowice

duszpasterzuje w Pradze - Republika Czeska

3. ks. Gerard BAŃKA

urodz. 18.08.1908

Gliwice

26.06.1932 Kraków

jako emerytowany proboszcz parafii św. Jadwigi w Chorzowie, mieszkał na emeryturze w Brynowie i tutaj zmarł 26.12.1992

4. ks. Roberto SALTINI

urodz. 09.05.1937

Florencja

23.09.2004 Katowice-Brynów - w naszym kościele!

odpowiedzialny dla Centrum Formacyjnego Ruchu Focolari w Polsce

5. ks. Marek CHRZAN SDB

urodz. 01.04.1964

Katowice

03.07.1993 Kraków

urodził się w naszej parafii i został ochrzczony 19.04.1964 r. przez ówczesnego proboszcza ks. Adolfa Kocurka; w naszym kościele był też ministrantem; w 1980 r. przeprowadził się do Piotrowic.

Aktualnie jest Radcą Generalnym Salezjanów Regionu Europa Północna



opracowanie: Krystyna Kajdan

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00*, 18:00
*w czasie wakacji nie ma mszy o 12:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek
9:00-10:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-10:00, 17:00-18:00

 

chrzty i roczki
1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie