Nie żałowaliśmy tej decyzji ani przez chwilę

Dorotka i Zosia od kilku lat uczęszczają do Przedszkola „Tęcza” Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Od początku byliśmy zadowoleni z tego wyboru, bo przedszkole to nie tylko pomaga nam wychowywać nasze bliźniaczki w duchu chrześcijańskim, ale także przez prawidłowe metody pedagogiczne i przykład jest bardzo pomocne w przygotowaniu do wieku szkolnego jakże jeszcze młodego i niedoświadczonego człowieka.

Już kilka lat temu nasze dziewczynki zaczęły nas wypytywać, czy będą mogły, podobnie jak ich starsi koledzy i koleżanki, uczestniczyć w wielkiej przygodzie i wydarzeniu jakim są przygotowania do a następnie sama Komunia Święta. Przygodzie, bo z Siostrą Edytą, nauki przedkomunijne można właśnie tak nazwać; jej ciepło, zaangażowanie i umiejętność zainteresowania dzieciaków znane są w całym przedszkolu.

Nie daliśmy się długo namawiać i jeszcze przed zeszłorocznymi wakacjami podjęliśmy decyzję, by spełnić życzenie naszych dzieci, tym bardziej, że my sami także jako dzieci przystępowaliśmy do Wczesnej Komunii Świętej. Nie żałowaliśmy tej decyzji ani przez chwilę, bo zgodnie z naszymi wyobrażeniami i tym co słyszeliśmy od innych rodziców, Siostra Edyta jest świetnie przygotowana do roli katechetki a ksiądz proboszcz Jarosław Paszkot ochoczo umożliwia odbycie tej Uroczystości.

Dzieci z chęcią chodziły na zajęcia, nigdy nie grymasiły ani nie narzekały, każda katecheza była przemyślana i prowadzona w ciekawy sposób, także i my sami jako rodzice mogliśmy z niej dużo wynieść. Comiesięczne Msze Święte pomagały pogłębiać przygotowania, tym bardziej, że Ksiądz Proboszcz zawsze oferował dzieciom łatwe do zrozumienia nauki i kazanie, o które czasem po Mszy Świętej dzieci się nas nawet dodatkowo dopytywały.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni Siostrze Edycie i Księdzu Proboszczowi za umożliwienie naszym dzieciom przystąpienia do Wczesnej Komunii Świętej. Nasze Dzieci ugruntowały Wiarę i Miłość do Boga, znacznie częściej rozmawiają o Nim; rozmawiają i starają się stosować nauki w życiu codziennym, same pamiętają o codziennej modlitwie i mamy wrażenie, że chętniej uczestniczą w niedzielnej Eucharystii.

Magdalena i Wojciech Skorek

Refleksja Siostry Edyty SSND

Przygotowywanie dzieci do Wczesnej Komunii Świętej to dla mnie najpiękniejsze zajęcie w pracy katechetycznej, gdyż dzieci są najbardziej szczere i otwarte na Pana Boga. I przyjmują wszystko z ogromną wiarą! Joasia, Dorotka i Zosia są tego dowodem, a także ubiegłoroczne dzieci wczesnokomunijne, które dzisiaj obchodzą I rocznicę przyjęcia Pana Jezusa do swych serduszek. Są to: Melania, Stasiu, Tymek, Greta, Marta, Emilka, Jacek, Agatka, Maksymilian i Zuzia.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie