Otrzymacie Ducha Świętego (J 20,22)

Słowo, które staje się życiem.

Dzisiejsze święto zachęca nas do uświadomienia sobie daru Ducha Świętego w nas: Ducha Chrystusa, Ducha uwolnienia świata od grzechu, gdyż zbawienie zaczyna się już dziś w naszym świecie.

Uczniowie mają za zadanie być Jego wysłannikami, jak On był wysłannikiem Ojca. Tak jak Jezus, który nie cofnął się przed żadną trudnością i nie wiedział, co to „drzwi zamknięte”, ale zaprowadzał wszędzie pokój i radość, tak samo uczniowie nie powinni rezygnować w obliczu jakiejkolwiek sytuacji grzechu, ale powinni zrobić wszystko, co możliwe, aby doprowadzić do wyzwolenia człowieka.

Uczeń nie musi nic wymyślać, improwizować: po prostu musi pozostać wierny; w różnych sytuacjach życiowych musi stosować Ewangelię Chrystusa. Jeśli Jezus powierza jakieś zadanie, udziela również niezbędnych darów, środków i sił, aby to zrealizować. Dlatego też udziela swym uczniom Ducha Świętego. On ich poprowadzi, by zrozumieli nauczanie Jezusa i umocni ich w dawaniu świadectwa.

Jak ważne jest zatem nauczyć się słuchać „Jego głosu”, pozwolić się prowadzić przez Niego, w Nim znajdując siłę, by iść naprzód każdego dnia!


Życie, które staje się słowem.

CHRZEST

Chrzest naszej córeczki miał się odbyć razem z chrztem dziecka pewnej rodziny ze Sri Lanki. Pomyśleliśmy więc, byśmy świętowali to wydarzenie razem. Ozdobiliśmy salkę parafialną i zrobiliśmy napis: „Witamy, Janet Yvan i Franceskę”. Po chrzcie zaprosiliśmy tę rodzinę oraz pozostałych krewnych do wspólnego świętowania. Dla nich to była wielka niespodzianka i ogromna radość. Przyjęli z entuzjazmem i wdzięcznością naszą propozycję. Wszystko było proste, spontaniczne i wzruszające.

Ta rodzina znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Dla nas wielką lekcją było zobaczyć, z jaką godnością to przeżywają. Chcieliśmy pokazać, że liczy się to, że jesteśmy braćmi i jest to ważniejsze niż pomoc ekonomiczna. Jesteśmy wdzięczni tej rodzinie za to, że dała nam możliwość poszerzenia naszej własnej rodziny.

F. M. – Włochy


EWANGELIA
(J 20,19-23)

Każdy z nas widział zamarzniętą szybę. Pokryta cienką warstwą lodu nie przepuszcza światła. Obraz widziany przez taką szybę jest rozmazany i zniekształcony. Ale wystarczy chuchnąć, a ciepłe powietrze z naszych ust zmienia wszystko. Tchnienie Chrystusa na apostołów było jak rozmrożenie ich serc i umysłów, jak usunięcie paraliżu i niemocy. Tchnął na nich i mogli w Nim wszystko...

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie