baner kolda roraty 2014

Zesłanie Ducha Świętego - 4 czerwca 2017

Duch Święty uzdolnił apostołów do głoszenia Ewangelii i zjednoczył ludzi różnych narodów i języków w wyznawaniu tej samej wiary, tworząc w ten sposób Chrystusowy Kościół. Również i my, po czasie modlitewnego oczekiwania, przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę, jednoczy nas we wspólnocie Kościoła i uzdalnia nas do apostołowania w dzisiejszym świecie, tak, aby wszystkie ludy i narody mogły zjednoczyć się wokół Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Spotkanie grupy Słowa Życia odbędzie się w poniedziałek o 19:00.

Zapraszamy grupę Ichtis i całą młodzież studiującą w poniedziałek o 19:00 na Mszę św. w ich intencji z szczególna prośbą o światło Ducha Św. na czas sesji egzaminacyjnej oraz spotkanie do salki po Mszy św.

W dzisiejszą niedzielę wieczorna Msza św. celebrowana będzie „przy świecach”, z udziałem chóru „Pro arte ecclesiastica”.

W dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn "Przybądź Duchu Stworzycielu" i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Chociaż jest to dzień pracy, uszanujmy świąteczny charakter tego dnia przez udział we Mszy św. W naszym kościele będą celebrowane o godz. 8:00, 18:00 i 19:00.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

W piątek wszystkie dzieci zapraszamy o godz. 16:30 na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Bogumiła.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej. Być może są wśród nas tacy, którzy zaniedbując przykazanie kościelne nie pojednali się jeszcze z Bogiem. Bóg cierpliwie i z miłością czeka! Można ten obowiązek spełnić jeszcze w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi św. codziennie łącznie ze Mszą św. i w sobotę od godz. 17:30.

W przyszłą niedzielę pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do katedry. Początek o godz. 13:45. Prosimy by dzieci ubrane w stroje komunijne zabrały ze sobą różańce. W programie m.in. będzie procesja, różaniec i Msza św. Każde dziecko otrzyma na pamiątkę drewniany obrazek MB Fatimskiej z życzeniami Księdza Arcybiskupa. Zakończenie około 17:00.

Gorąco zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach w niedzielę 11.06., który odbędzie się pod patronatem honorowym J.E. Arcybiskupa Katowickiego Wiktora Skworca i Pana Marcina Krupy – Prezydenta Katowic. Marsz odbędzie się pod hasłem „Czas na Rodzinę!”. Rozpoczęcie Marszu o godzinie 10:30 Mszą Świętą, odprawioną w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla w intencji wszystkich rodzin naszej archidiecezji oraz uczestników Marszu. Po Mszy Świętej, około godz. 11:45, Marsz wyruszy spod katedry do Parku Kościuszki. Po przemarszu organizatorzy zaplanowali w Parku Kościuszki Piknik Rodzinny, który potrwa do godz. 15:30. Szczegółowy program Marszu dla Życia i Rodziny wywieszony jest w gablotce.

Prosimy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w zakrystii lub kancelarii.