Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11 czerwca 2017

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy zanurzyć się w tajemnicę Boga Miłości, który jest idealną wspólnotą trzech Osób zjednoczonych w doskonałej miłości wzajemnej. Aby mieć udział w tej wspólnocie, gromadzimy się również jako wspólnota – Kościół by budować naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

W dzisiejszą niedzielę pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do katedry. Początek o godz. 13:45. Prosimy by dzieci ubrane w stroje komunijne zabrały ze sobą różańce. W programie m.in. będzie procesja, różaniec i Msza św. Każde dziecko otrzyma na pamiątkę drewniany obrazek MB Fatimskiej z życzeniami Księdza Arcybiskupa. Zakończenie około 17:00.

Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się pod hasłem „Czas na Rodzinę!” Rozpoczęcie Marszu o godzinie 10:30 Mszą Świętą, odprawioną w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla w intencji wszystkich rodzin naszej archidiecezji oraz uczestników Marszu. Po Mszy Świętej, około godz. 11:45, Marsz wyruszy spod katedry do Parku Kościuszki. Po przemarszu organizatorzy zaplanowali w Parku Kościuszki Piknik Rodzinny, który potrwa do godz. 15:30. Szczegółowy program Marszu dla Życia i Rodziny wywieszony jest na plakacie.

W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb.

We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

W środę wspomnienie bł. Michała Kozala.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy spod SP nr 65 po Mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie ulicami: Kukułek, Dzięciołów i Czyżyków. Po zakończeniu procesji również przy SP nr 65 zostanie odprawiona druga Msza św.

O przygotowanie ołtarza przy szkole prosimy nauczycieli zaś o dekorację ołtarzy przy czterech stacjach procesji Bożego Ciała prosimy gospodarzy posesji i sąsiadów – mieszkańców Ptasiego Osiedla.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy chętnych we wtorek na godz. 17:00 do przygotowania ołtarzy i dekoracji. Prosimy równocześnie mieszkańców ulic, którymi przechodzić będzie procesja o udekorowanie okien swoich domów. Zarówno udział w procesji jak i te nasze dekoracje będą wyrazem naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Do wszystkich Parafian zwracamy się z prośbą o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych. Prosimy wszystkie dziewczynki, które będą rzucać kwiaty by przyszły do kościoła na próbę we wtorek i środę o godz. 17:00.

Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę od godz. 17:30.

Młodzież i mężczyzn zapraszamy w środę o 18:40 do pomocy przy rozwożeniu ołtarzy.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane według następującego porządku:
o godz. 7:30, o 9:00 przy SP 65; po procesji (również przy szkole), 12:00 i 18:00.

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

W sobotę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

W przyszłym tygodniu kolekta na potrzeby parafii.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek - piątek
18:45-20:00

W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie