Wakacyjna miłość?

Za nami wspaniały czas wakacji, urlopów, wyjazdów. Niestety to, co dobre szybko się kończy i znów wracamy do codziennej prozy życia. Zauważam pewną prawidłowość: czas wolny sprzyja miłości. Może brzmi to trochę górnolotnie, ale czyż nie widzimy w czasie wakacji jakby więcej zakochanych par spacerujących alejkami w parku? To chyba coś więcej niż tylko lato i temperatura sprzyjająca wyjściu z domu. Wydaje mi się, że wakacyjne poczucie rozluźnienia, wewnętrzna wolność od codziennych obowiązków, wyrwanie z codziennego mozołu sprzyja emocjonalnej wylewności i wchodzeniu w nowe relacje – nierzadko piękne zażyłości. Nie mam tu na myśli niczego zdrożnego. Ot, czas wolny sprawia, że stajemy się kochliwi.

Mijają nie tylko wakacje. Dla mnie minął również czas posługi w Parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi. Był to czas piękny. Doświadczyłem ogromu działania Bożego. Zobaczyłem wiele serc, które szczerze kochają Boga. Widziałem miłość do Eucharystii. Słuchałem najszczerszej tęsknoty za Bogiem w Sakramencie Pokuty. Byłem świadkiem tego wszystkiego u Was, na Brynowie.

Moi Kochani – niech mi będzie wolno po raz ostatni tak do Was się zwrócić. Dziękuję Wam. Dziękuję za to, co widziałem. Dziękuję, że pokazaliście mi jak pięknie jest z Wami co niedzielę uwielbiać Boga. Niby tak "zwyczajnie", niby "monotonnie", ale w tej "zwyczajności" jest piękno zawierzenia Bogu swego życia, każdej chwili i... już za Wami tęsknię. Dziękuję Wam za to, że widziałem jak szczerze szukacie Boga pomimo zakrętów, które często przynosi życie. Widziałem to i będę nosił w sercu.

Chcę Wam także życzyć, aby miłość Boża wypełniała Wasze serca każdego poranka kiedy otwieracie oczy. Cokolwiek przyniesie dzień – życzę poczucia, że trwacie w rękach Ojca. Ufności – choćby akurat walił się "przybytek doczesnego zamieszkania". Czasami nasza ludzka miłość przypomina bardziej chwilowy zryw niczym wakacyjne zakochanie. Boża miłość, jakiej jesteśmy pewni jest inna. Jest stała. I zawsze możecie jej kosztować; po nią wyciągać swe ręce. Zawsze. I tego Wam życzę!

Kochani – pamiętajcie! To nie tylko kaznodziejski ozdobnik...

Ks. Marcin Wójcik

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie