Pierwsze „jackowe” urodziny ks. proboszcza Eugeniusza

Dzisiaj nasz były proboszcz ks. Eugeniusz Krasoń obchodzi kolejną rocznicę urodzin. Przez ostatnie 25 lat modliliśmy się w jego intencji podczas mszy św. sprawowanej z tej okazji w naszym kościele. Dekretem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca ks. Eugeniusz został w tym roku w niedzielę 30 lipca uroczyście wprowadzony na urząd proboszcza w sąsiedniej parafii pw. św. Jacka w Katowicach-Ochojcu przez księdza dziekana Ojca Alana Ruska – proboszcza z Panewnik. I pomyśleć, że w 2004 roku było dokładnie odwrotnie: ks. dziekan Eugeniusz Krasoń wprowadzał na urząd proboszcza w Panewnikach Ojca Alana Ruska! Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10.00 w tamtejszym kościele i nie tylko, możemy się włączyć w modlitwę w intencji ks. proboszcza Eugeniusza. Życzmy mu zatem dużo zdrowia i sił oraz obfitych Bożych łask i darów Ducha Świętego wypraszanych za wstawiennictwem Maryi i św. Jacka. Niech się spełniają słowa powitania wypowiedziane w imieniu jego nowych parafian przez p. Aleksandrę Brahlich. Ksiądz proboszcz Eugeniusz był wtedy bardzo wzruszony, a gdy uroczyście w czasie tej mszy świętej wypowiadał wyznanie wiary – zauważyłam, że tylko w tym momencie wielki obraz Jezusa Miłosiernego umieszczony na ścianie po prawej stronie kościoła pokrył się tęczowymi kolorami światła odbitego z pięknych witraży. Po wyznaniu wiary tęczowa gra świateł przeniosła się na słupy dając także ciekawe efekty. Przez przypadek usiadłam wtedy w ławce, na której znalazłam tabliczkę z hasłem prymicyjnym ks. Eugeniusza z Listu do Galatów: „Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”. I pomyślałam, że to wszystko są dobre znaki, że ks. proboszcz Eugeniusz jest na właściwym miejscu.

Krystyna Kajdan


 Wspomniane słowa powitania

„W imieniu wszystkich parafian zgromadzonych na tej uroczystej Eucharystii, w imieniu chorych i starszych wiekiem, którym zdrowie nie pozwoliło tutaj przybyć, a także parafian przebywających na wakacjach, serdecznie witam Księdza w naszej ochojeckiej, jackowej wspólnocie parafialnej. Początki bywają trudne…

Nowy dom, nowe wyzwania, nowi ludzie…

Życzymy zatem Bożego błogosławieństwa oraz światła i mocy Ducha Świętego na każdy dzień posługi w naszym Kościele. Wytrwałości, odwagi i entuzjazmu w realizacji wytyczonych celów. Ludzka życzliwość i solidarne wsparcie niech towarzyszą wszelkim troskom i poczynaniom dla dobra naszej wspólnoty. 

Niech św. Jacek wyprasza Księdzu potrzebne łaski, zdrowie i Bożą opiekę.

Ufamy, że z gorliwością będzie Ksiądz troszczył się o Bożą Świątynię, której żywymi kamieniami jesteśmy my sami, a także należycie dbał o dobra materialne naszej parafii. My ze swej strony obiecujemy nieustanną modlitwę, jednocześnie powierzając się Księdza duszpasterskiej opiece. Pragniemy, aby czuł się Ksiądz domownikiem i gospodarzem tego miejsca. Jeszcze raz wszystkiego, co najważniejsze, najbardziej potrzebne i najbardziej wartościowe. Szczęść Boże”.

Aleksandra Brahlich

 

 

 

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie