23. Niedziela Zwykła 10 - 17 września 2017

„Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.” – mówi dziś do nas Pan Jezus. Gromadzimy się na tej Eucharystii, by cieszyć się nie tylko obecnością Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w Słowie. On chce być też obecny w naszej miłości wzajemnej. Jeżeli w taki sposób będziemy się dziś modlić, wszystko otrzymamy od Ojca, bo to Jezus w naszym imieniu Go prosi.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie, na którym wraz z ks. Januszem będziemy rozważać temat Słowa Bożego. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, a szczególnie do osób, które nie są związane z żadną grupa parafialną. Bezpośrednio po tej I części rozpocznie się spotkanie osób, które chciałyby zaangażować się w animację niedzielnej liturgii. Zapraszamy szczególnie osoby, które włączą się w lekturę czytań mszalnych, na ofiarowanie przyniosą dary w rodzinnej procesji z darami, pomogą wyświetlać teksty piosenek na ekranie, podłączyć mikrofony dla dziecięcej scholi, czy zaśpiewać psalm.

We wtorek 12 września w naszej archidiecezji przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W Kościele Powszechnym w tym dniu obchodzone jest święto Najświętszego Imienia Maryi. Jest to święto Patronki naszej parafii.

W środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rodziców dzieci, które przystąpią do wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej.

Dzieci Maryi i wszystkie dzieci, które pragną pogłębić swoją wieź z Maryją zapraszamy na I spotkanie przed Mszą szkolną tzn. w piątek na godz. 15:30.

W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej. Wszystkie dzieci zapraszamy w piątek na 16:30 na Mszę św. szkolną. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana. Ministrantów i nowych kandydatów na ministrantów – mogą nimi być chłopcy, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. – zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9:00.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy świętować Odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Suma odpustowa celebrowana będzie z udziałem chóru Pro Arte o godz. 12:00 w intencji wszystkich parafian. Kazania odpustowe będzie głosił i przewodniczył sumie Ks. Taduesz Skrzypczyk, diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na nią parafian i miłych gości. Zapraszamy również zamiast Nieszporów na koncert „W DRODZE DO ŚWIĘTEJ GÓRY pieśni pątników do Mateczki Najjaśniejszej idących” o godz. 16:30.

W ten sposób niedzielę odpustową 17.09 o godz. 16:30 rozpoczną się po raz dziewiętnasty Jesienno-zimowe koncerty w naszym kościele. Podczas inaugurującego koncertu wystąpią: Katarzyna Wiwer – sopran Irena Czubek-Davidson – harfa Aleksander Tomczyk – psałterium, gemshorny, kornamuza, flety, instrumenty perkusyjne Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – organy. W programie znajdą się utwory o tematyce maryjnej. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny, a koncert towarzyszyć będzie odpustowi parafialnemu.

Młodzież zapraszamy na wyjątkowy koncert rapera Ks. Jakuba Bartczaka w niedzielę 17.09 o godz. 18:00 do Panewnik w auli św. Franciszka przy ul. Związkowej 20. Wstęp wolny, niesamowite emocje zapewnione.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie