Różaniec do granic

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. – Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc.

Różaniec Do Granic to także modlitwa do „granic możliwości”. Jest zaproszeniem Polaków do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, wzięcia modlitewnej broni i podjęcia duchowej walki o ratunek dla świata. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku...

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W Polsce są 22 diecezje graniczne, już w 18 z nich, są wyznaczani koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.
Fundacja Solo Dios Basta

P.S.
Kontakt logistyczny do Fundacji Solo Dios Basta:
www.rozaniecdogranic.pl

RÓŻANIEC DO GRANIC W ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ
Zgodnie z postanowieniem Księdza Arcybiskupa kościołem stacyjnym „Różańca do granic” w archidiecezji katowickiej jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej, akoordynatorem tego modlitewnego wydarzenia dla dekanatów przygranicznych jest ks. prob. Kazimierz Czempiel.

W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października br. – w pierwszą sobotę miesiąca – w katowickiej katedrze przeżywany jest doroczny dzień jedności wspólnot Żywego Różańca. W tym dniu – w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej – do udziału w modlitwie szczególnie zapraszamy osoby zamieszkujące przy granicy z Czechami, które przez wstawiennictwo Maryi pragną modlić się o pokój w świecie oraz o błogosławieństwo Boże dla rodzin.

MODLITWA PRZY GRANICY POLSKI Z CZECHAMI Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej

10.30 – Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 – Eucharystia
12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu