26. Niedziela Zwykła - 1 października 2017

Przypowieść Jezusa, której dziś słuchamy, każe nam zadać sobie pytanie o wierność Bogu. Czy przypadkiem nie jest tak, że ustami Mu potakujemy, a w życiu zachowujemy się tak, jakbyśmy puszczali mimo uszu słowo Boże?

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a Panie z Zespołu Charytatywnego przed kościołem zbierają ofiary na zorganizowanie dnia chorych w sobotę 14.10.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy parafian – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy by samemu przekonać się jak ta modlitwa, zwłaszcza odmawiana wspólnie, jest wyjątkowo owocna i skuteczna.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W poniedziałek o 19:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Grupy Słowa ŻyciaMłodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki katechetycznej.

W środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W czwartek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. W czwartek o godz. 16:00 na probostwie odbędzie się zebranie członków Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy do udziału także wszystkich chętnych do włączenia się w pracę charytatywną. Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz za kapłanów, kleryków, siostry zakonne i o nowe powołania kapłańskie.

W piątek po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i gimnazjalistów i o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tej pierwszo piątkowej Eucharystii. Młodzież zapraszamy na Mszę pierwszo piątkową na godz. 19:00 św. i do spowiedzi przed Mszą.
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie zaprasza wszystkich na VIII Festyn Środowiskowy pod hasłem „Jedno serce, jedno bicie, sport i woda to moje życie”, który odbędzie się 6 października 2017 roku (piątek) w godzinach od 15.30–19.30. Gwarantujemy, że będzie to czas pełen zabawy, atrakcji i niespodzianek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się m.in. zawody sportowe dla uczniów i ich rodziców, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne. Ponadto chętni będą mogli pomalować sobie buzię, poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, a także wymienić się zabawkami. Na zmęczonych i zgłodniałych gości czekać będą stoiska z pysznym jedzeniem na zimno i ciepło. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie. W sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie 5 pierwszych sobót oraz do wzięcia udziału w akcji różaniec do granic.

Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski 2017. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich chorych i seniorów naszej parafii na Mszę św. w następną w sobotę 14 października na godz. 9:00. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o przywiezienie chorych do kościoła swoim samochodem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce, na które serdecznie zapraszamy.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek - piątek
18:45-20:00

W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie