baner kolda

28. Niedziela Zwykła - 15 października 2017

Bóg zaprasza nas dzisiaj na ucztę, na której Pokarmem będzie Jego Syn, dający nam siebie w swoim słowie oraz w Ciele i Krwi. To zaproszenie domaga się odpowiedzi z naszej strony, na uczcie bowiem nie można być tylko biernym widzem, trzeba być jej uczestnikiem i współtwórcą.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za to wsparcie.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych we wszystkich kościołach. Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu za zorganizowanie wczoraj w sobotę dnia chorych w naszej parafii. W imieniu zdolnej młodzieży, która korzysta z pomocy materialnej Funduszu Dzieła Trzeciego Tysiąclecia pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wielką ofiarność na ten cel. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w poniedziałek na różaniec na 17:30, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne w salce katechetycznej bezpośrednio po Mszy św. Młodzież studiującą oraz pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o 19:00 do salki katechetycznej. Temat spotkania: „4 strony świata – odkrywamy różaniec.”

We wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W środę przypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Mszę św. w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia odprawimy w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.

W czwartek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 33 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Módlmy się za Jego wstawiennictwem za naszą Ojczyznę i o rychłą kanonizację Patrona Solidarności. Od godz. 17:00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Jana Kantego. Zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

W niedzielę 22.10 przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Oprócz udziału we Mszy św. zapraszamy na różaniec, podczas którego przez wstawiennictwo Naszego Świętego Rodaka będziemy się modlić zwłaszcza w intencjach naszej Ojczyzny i naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona jest na misje. Za tydzień będzie okazja, by złożyć swój podpis pod projektem zmiany ustawy o ochronie życia dzieci nienarodzonych. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości lub podanie nr Pesel.

W najbliższym tygodniu we wtorek jest wolna intencja mszalna.