baner kolda

30. Niedziela Zwykła - 29 października 2017

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Gromadzimy się w tym domu by wdzięczni za to, że od tylu lat możemy w tej świątyni wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymywane łaski i wypraszać nowe, karmić się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, wzrastać w miłości do Boga i bliźnich.
Bardzo serdecznie witamy dziś OO. Oblatów z Koszutki, którzy głoszą słowo Boże, a przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne. Bóg zapłać!

 Od niedzieli do wtorku zapraszamy na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwa różańcowe na godz. 17:30. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian – również dzieci i młodzież.

W poniedziałek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach. W poniedziałek 30 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Będą Anioły, Święci i Błogosławieni. A jednym z nich możesz być Ty i Twoje dziecko. W programie atrakcyjne animacje zabaw dziecięcych, konkursy z nagrodami dla dzieci, które opowiedzą za kogo sie przebrały i poczęstunek dla rodziców. Na godzinę 16:00 zapraszamy do salki dzieci przedszkolne jak i dzieci ze szkoły podstawowej, które przebiorą się za ulubionego świętego lub błogosławionego.

We wtorek 31 X w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy Św. porannej i potrwa aż do różańca. Po Mszy św. o godz. 8:00 aż do Mszy św. wieczornej będziemy mogli adorować Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy parafian o przychodzenie w ciągu całego dnia na tę osobistą adorację. Od godz. 17:30 będzie okazja do spowiedzi św. W związku z tym nie będzie adoracji w czwartek o 17:00.

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi i o naszym powołaniu do świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według niedzielnego porządku. O godz. 7:30 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za + Ks. Kan. Kocurka, naszego wieloletniego proboszcza.

W czwartek 2 XI przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą odprawiane od Dnia Zadusznego do środy 8 XI o godz. 17:30. W czasie tych nabożeństw będziemy wspominać naszych zmarłych, czytając zalecki, które przyjmujemy w zakrystii. W czwartek 2 XI o godz. 18:00 i we wtorek 7 XI o godz. 16:30 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
–  od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
–  w dniach 1­8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

W piątek zapraszamy dzieci na spowiedź od 16:00 i na Mszę św. szkolną o 16:30. Kandydatów do bierzmowania i całą młodzież zapraszamy na Mszę św. na godz. 19:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich adresy. Zapraszamy na drugi koncert z cyklu jesienno-zimowych koncertów w naszej parafii w sobotę, 4 listopada 2017 o godz. 19.00. „ET EXSPECTO RESURRECTIONEM MORTUORUM... Zygmunt Antonik in memoriam Julian Gembalski – organy”. W zadumie nad grobami naszych bliskich zmarłych i w nadziei Zmartwychwstania wspomnijmy postać Zygmunta Antonika – katowickiego muzyka, organisty, organizatora życia muzycznego, który odszedł do Pana w kwietniu tego roku. Wielokrotnie koncertował w brynowskim kościele, jak również organizował tu audycje swoich uczniów i studentów. Był inicjatorem i organizatorem Śląskiego Festiwalu Bachowskiego.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie