baner kolda

FUNDUSZ dla potrzebujących

Życie, które staje się słowem
Od ponad dwudziestu lat pracuję w szpitalu uniwersyteckim. Pewnego dnia na mój oddział dermatologii przyszła pacjentka, której nikt z kolegów nie chciał leczyć z powodu uprzedzeń. Badania krwi potwierdziły, że była chora na AIDS. Nie mogąc jej operować, zastosowałam radioterapię. Po trzech miesiącach czuła się już lepiej.
Nie będąc w stanie trzymać ją w szpitalu dłużej i wiedząc, że jej dzieci nie były w stanie zaopiekować się nią, szukałam informacji, czy ma krewnych, którzy mogliby się nią zająć. Miała, ale mieszkali w innym Stanie. Zapytałam więc moje koleżanki, czy zechciałyby pomóc w zapłacie za bilet, ponieważ ona nie była w stanie tego zrobić. Zebraliśmy nie tylko pieniądze na podróż, ale także na pomoc jej rodzinie. Kiedy pacjentka wyjeżdżała, była szczęśliwa.
Po tym doświadczeniu razem z kolegami postanowiliśmy utworzyć fundusz pomocy pacjentom w potrzebie. Ilu osobom pomogliśmy przez te lata dzięki temu funduszowi!

K. L. – Indie


 

Wejdź do radości swego pana (Mt 25: 21)

Słowo, które staje się życiem.
Jezus – jesteśmy pewni – powróci. Nie znamy czasu powrotu. Ta nieokreśloność zobowiązuje nas do czujności i właściwego wykorzystania otrzymanych darów. Że życie wieczne jest powiązane z zaangażowaniem w życie doczesne, wynika jasno z ewangelicznej przypowieści o talentach, którą słyszymy dzisiaj. Tutaj czujność, oczekiwanie na powrót Pana, staje się przyjęciem odpowiedzialności i wypełnieniem „prawa” królestwa. Nie liczy się różnorodność ani ważność ról, ale lojalne zaangażowanie wobec ich potrzeb. Od sług oczekiwana jest oczywiście wydajność, ale wejście „do radości Pana” nie zależy od jej stopnia, ale od jakości, która jej towarzyszy: całkowite oddanie, wierność Panu do samego końca. Trzeci sługa natomiast, zamiast współpracować z Bogiem, pomnażając otrzymane dary, ukrywa je pod ziemią ze strachu. Ma mylne wyobrażenie o Bogu i niweczy życie, żyjąc w lenistwie i głodzie.


EWANGELIA
(Mt 25,14-30)

Przypowieść o talentach przypomina, że każdy otrzymał określone dobra. Materialne, intelektualne, zdrowie, urodę, może jeszcze inne. Jest to dar i zadanie. Trzeba je dobrze wykorzystać. Bóg nas z nich rozliczy. Za dobre wykorzystanie czeka wspaniała nagroda. Za pozostawienie bez troski o rozwój – kara. Dlatego zastanówmy się, co z tego, czym dysponujemy, możemy i powinniśmy rozwinąć? Na chwałę Bogu i pożytek bliźnim.

 

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie