baner kolda

4. Niedziela Adwentu - 24 Grudnia 2017

Pan jest blisko. Za kilka godzin będziemy przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzenia się w Betlejem. Każdy z nas uczestniczących w tej świętej liturgii może stać się uczestnikiem radości życia w Bożej obecności, jeśli zaprosi Jezusa do swego serca. Pan jest bardzo blisko. Otwórzmy Mu drzwi naszego serca, naszych rodzin, naszej parafii...

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie kościoła.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dzisiaj nie będzie Mszy św. wieczornej. W tym czasie spożywać będziemy wieczerzę wigilijną. Po południu będzie jeszcze okazja do spowiedzi św. od godz. 14:00 do 16:00.

Za kilka godzin zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Ta wieczerza jest jedyną i wyjątkową w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór, to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich parafian. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które również serdecznie zapraszamy. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu. O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

We wtorek obchodzimy święto św. Szczepana. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W środę przypada święto św. Jana Apostoła.

W czwartek święto Św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 8:00, w czasie której udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek przypada IV rocznica przejścia do życia wiecznego naszego wybitnego parafianina, śp. Wojciecha Kilara. Odszedł do Pana w Niedzielę Świętej Rodziny. Chcemy dziękować za Jego życie, wiarę i wspaniałą twórczość artystyczną podczas Mszy św. w piątek 29.12 o godz. 8:00.

W przyszłą niedzielę, w ostatni dzień roku, obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich. Po wieczornej Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne, podczas którego Ks. proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie za rok 2017.

Po świętach od środy 27 grudnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Przypominamy, że celem tych odwiedzin jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, wspólna modlitwa za rodzinę oraz spotkanie duszpasterzy z rodziną. Starajmy się uczestniczyć w kolędzie – o ile to tylko możliwe całą rodziną. Ofiary składane tradycyjnie przy kolędzie przeznaczone są w tym roku na naprawę pęknięć zewnętrznych ścian kościoła. Te ofiary nie są konieczne. Jeśli mamy trudności finansowe bez żadnego tłumaczenia i wyjaśniania ich nie składamy. Nie taki jest bowiem cel wizyty duszpasterskiej. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i w niedzielę 27 i 28 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii bądź kancelarii.

Świąteczno-noworoczny Gość Niedzielny – jako podwójny numer jest w cenie 8 zł.

Są jeszcze wolne intencje: w I dzień BN, o 9, 10:30, 12 i 18. Także w czwartek i w następną niedzielę.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie