baner kolda

Refleksje

Refleksje na koniec okresu Bożego Narodzenia
Ludzie mówią – „czas to pieniądz”.
Ja mówię inaczej – „czas to miłość”...
kard. Stefan Wyszyński

Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy radosny okres Świąt Bożego Narodzenia. Z jednej strony objawia nam Jezusa jako umiłowanego Syna Bożego, posłanego przez Boga w mocy Ducha Świętego dla zbawienia człowieka, z drugiej zaś strony kieruje uwagę na rzeczywistość naszego chrztu.
Warto w takim dniu odszukać metrykę naszego chrztu, przypomnieć sobie jego datę, miejsce, pozdrowić rodziców chrzestnych lub pomodlić się za nich, jeśli już nie żyją. Możemy sobie także zadać pytanie: – Jak nazywał się kapłan, który udzielił nam, lub naszym dzieciom Chrztu Świętego?

Jak już wspomniałam kończy się dzisiaj okres świąteczno-noworoczny, czas składania sobie dobrych życzeń, czas wzajemnej życzliwości i spotkań w gronie najbliższej rodziny, czy też przyjaciół. Nie kończy się jednak czas na wypełnianie przykazania miłości. Miejmy odwagę i czas, aby na początku Nowego Roku podjąć wysiłek miłowania bliźnich z jeszcze większym zapałem i gorliwością. Jego godziny szybko przepływają przez nasze ręce i serca. Jakże wiele mamy do zrobienia i jak często narzekamy na brak czasu.

Dlaczego tylko miłość potrafi właściwie wykorzystać czas? Przeczytałam kiedyś wypowiedź ks. Edwarda Stańka, który twierdzi, że „tylko ona jest w stanie przekroczyć granice czasu i zamienić go w wieczność. Ten, kto nie kocha, nie ma czasu ani dla Boga, ani dla bliźniego, ani wbrew pozorom dla siebie. Jeżeli zaś kocha, to czas rozmnaża się w jego rękach jak chleb w rękach Jezusa, gdy karmił tysiące ludzi. Ten chleb był łamany i rozdawany ręką Wiecznej Miłości. Ludzie, którzy prawdziwie kochają, potrafią jedną godziną swego życia nakarmić wielu”.

Jestem przekonana, że Panu Bogu chodzi nie o to, abyśmy czynili dużo dobrego, ale o to, abyśmy wykonali to dobro, którego On od nas w danym momencie oczekuje. To rozpoznawanie Woli Bożej jest wielką sztuką, ale warto podjąć ten trud. Bóg wyznacza nam zadania na miarę naszych możliwości. Czy potrafimy odpowiedzieć miłością na Jego nieskończoną Miłość? Życzmy sobie tego nawzajem na 2018 rok i nie tylko.

Krystyna Kajdan

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie