baner kolda

Uczył ich jak ten, który ma władzę (Mk 1,22)

Słowo, które rodzi życie

Prorokiem obiecanym przez Boga, który będzie przemawiał w Jego imieniu, któremu należy się posłuch i posłuszeństwo (patrz: pierwsze czytanie), jest Jezus Chrystus. Naucza on w sposób budzący szacunek, nie odwołując się do mędrców ludzkich. Ukazuje się jako potężny zwycięzca żądz, które czynią człowieka zniewolonym. Jezus, jak mówi św. Marek, „uczył ich jak ten, który ma władzę”, nie jak skrybowie, którzy umieją jedynie odwołać się do poprzedzających ich władz i przekazywać wytyczne żydowskie. Jezus proponuje coś mocnego, powtarzając za swoim Ojcem, pokazuje swoją biegłość, umiejętność zrozumienia potrzeb ludzkich i zdecydowanie w odrzuceniu zła. Słowo Nauczyciela czyni nas wolnymi. To Słowo umożliwia nam wzrost, dojrzewanie w nas tych postaw, które nas oswobadzają.
Pamiętamy, że na innej karcie Ewangelii Jezus porównuje Słowo Boże do ziarna i serca ludzkiego jako ziemi, na której się sieje. Ziarno i gleba zostały stworzone dla siebie. Gleba bez ziarna jest wyschniętą i bezowocną pustynią. Ziarno bez gleby staje się bezużyteczne. Ale jeśli padnie ono na żyzny grunt, powstanie roślina, która po czasie wyda owoce. Tak samo jest ze Słowem Bożym: jeśli słuchasz go z uwagą, bierzesz sobie do serca i wcielasz w życie… Twoje życie staje się ogrodem ukwieconym dobrymi uczynkami, owocem zasłyszanego Słowa. Jezus ofiaruje nam swoje nauczanie, by przynosiło ono owoce w postaci dzieł dobroci.
Chrześcijańskie życie zostaje dopełnione, kiedy z wiarą i posłuszeństwem odpowiadamy na Słowo, które Bóg do nas kieruje. Jeśli Jego Słowo jest dla nas darem, to również nasze słuchanie jest darem dla Niego.

Komentarz pod redakcją Giovanniego C.

Módlmy się za siebie wzajemnie

W tygodniu od 28 stycznia do 03 lutego 2018 roku modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. Niech nasza modlitwa doda młodym ludziom odwagi do pójścia za głosem Pana.

WOLNI OD UPRZEDZEŃ

Życie, które rodzi słowo

Wraz z małą, lecz aktywną społecznością ewangelicko-metodystyczną z naszego miasta zdecydowaliśmy się posługiwać na rzecz północnoafrykańskich imigrantów przybywających na nasze ziemie: Tunezyjczyków pracujących przy produkcji jedwabiu, Senegalczyków i Marokańczyków zarabiających jako uliczni sprzedawcy… Wielu z nich nie spożywa w ciągu tygodnia ani jednego ciepłego posiłku, dlatego planujemy uruchomienie stołówki, do której zaprosimy imigrantów na cotygodniową ucztę-kiermasz. Po kolei każdy z nas zakupuje potrzebne produkty, gotuje, podaje do stołu i spożywa z nimi posiłki. W międzyczasie widzimy, jak kolejne stereotypy i uprzedzenia zostają wyeliminowane.

G.C. Włochy

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie