Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu 18 do 25 luty 2018

Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy walkę ze złem i głównym sprawcą tego zła - szatanem. Tę walkę podjął już za nas Jezus Chrystus na pustyni. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia pomoże nam odnaleźć w Chrystusie nasze umocnienie i nasze zwycięstwo. 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Chcemy naszą modlitwą i postawą przyczynić się do otrzeźwienia narodu, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na cele dobroczynne.
Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej.


-------------------------------------


Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W tym roku kazania pasyjne głosi Ks. Janusz Wilczek.

Wymowną liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech ten czas dla nas wierzących będzie czasem głębszej modlitwy, wielkodusznej pokuty, powrotu do Boga. Starajmy się, by nasze uroczystości rodzinne jak urodziny czy imieniny miały skromniejszy, postny charakter. Nie bierzmy udziału w głośnych imprezach rozrywkowych, w prywatkach. Prosimy o to zwłaszcza młodzież.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek na wieczorną Mszę św. i bezpośrednio po niej na spotkanie formacyjne do salki katechetycznej.

W czwartek obchodzimy Święto Katedry Św. Piotra.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną z nabożeństwem drogi krzyżowej w piątek o 16:30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Ks. Janusz Wilczek w przyszłą niedzielę obchodzi rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji 25.02 o godz. 12.00.

Informujemy, że w najbliższym tygodniu w środę i w piątek rano są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

W obliczu tragicznego przedłużania się konfliktów w różnych częściach świata papież Franciszek ogłosił dzień 23 lutego br. - w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu - dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Pamiętajmy o tym!

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie