Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu 4 do 11 marca 2018

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus gromadzi nas wokół siebie, aby przypomnieć nam potrzebę troski o nasze nawrócenie. On zna prawdę o naszym życiu i wychodzi nam naprzeciw - okażmy dobrą wolę i prośmy o oczyszczenie naszych serc, by stały się świątyniami Boga żywego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------------


W dzisiejszą niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. "przy świecach" z udziałem chóru "Pro Arte".

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

"Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego." Wszystkich, którzy pragną pójść jeszcze bardziej radykalnie za Chrystusem zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Pozwólmy Jezusowi przemieniać nasze życie mocą Jego Słowa, szczególnie teraz w Wielkim Poście.

Po półrocznej przerwie wracamy do nieodpłatnego kursu języka włoskiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do salki w środę po Mszy św. wieczornej o 18:40.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:30.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

Na stoliku z prasą znajdują się ulotki akcji Caritasu: „Śląskie dzieciom z Aleppo”. Można je zabrać i szeroko rozdawać tym wszystkim, którzy zechcą wesprzeć budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci na terenie klasztoru franciszkanów w Aleppo w Syrii.

Dyrekcja i nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie zapraszają uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasach pierwszych 1 września bieżącego roku na Dzień Otwarty 10 marca w godz. od 10:00 do 13:00.

Od dzisiejszej niedzieli aż do zakończenia Misji Świętych w naszej parafii zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej na koniec Mszy świętych będziemy odmawiać modlitwę w intencji Misji Świętych, które odbędą się od 18 do 22 marca. Prosimy by tę intencję włączyć także do naszych osobistych modlitw odmawianych przez wszystkich parafian. Módlmy się zwłaszcza do Ducha Świętego w intencji Ks. dr Tadeusza Czakańskiego, który poprowadzi te rekolekcje, a także za tych, którzy oddalili się od Boga i Kościoła o łaskę nawrócenia. Postaramy się by program Misji dotarł do wszystkich parafian. Postarajmy się też każdy z nas osobiście zapraszać naszych sąsiadów, znajomych i przyjaciół z naszej parafii do wzięcia udziału w tym jedynym wydarzeniu, które ma miejsce raz na 10 lat.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie