baner kolda

Bóg posłał Syna, aby przez niego zbawić świat (J 3,17)

Słowo, które rodzi życie.

Całe dzisiejsze przesłanie ujawnia niepokojący kontrast pomiędzy ciemnością i światłem, sądem i zbawieniem. Napięcie staje się dramatyczne w tym fragmencie Ewangelii, ale akcent pada na pozytywny aspekt przesłania: na miłość Boga.
On "tak bardzo umiłował świat, że dał swego jedynego Syna", a zaraz potem: "Bóg posłał na świat swojego Syna, aby świat został przez Niego zbawiony" (J 3, 17). Ale miłość Boga jest "inna" od tego, co my nazywamy miłością, ponieważ nie potrafimy zrozumieć sensu nieodwzajemnionej wierności, sensu miłości gotowej, by zaryzykować wszystko, nawet życia dla ukochanej osoby.
A tak właśnie jest z miłością Boga do nas.
Ale jak zostaliśmy przemienieni łaską Jego Ducha, tak też musi przemieniać naszą miłość do Niego i do bliźnich.
Chrystus jest ryzykowną drogą Boga do nas; wiara jest ryzykiem, które musimy zaakceptować, aby biec w stronę Boga. Kto nie odważy się podjąć tego ryzyka, ten nigdy nie odkryje, co naprawdę znaczy kochać. Kocha się prawdziwie nie słowami, ale życiem, to znaczy wtedy, kiedy mamy odwagę zaryzykować je dla Boga, tak jak Bóg zaryzykował dla nas swojego Syna Jezusa. Czy my potrafimy tak kochać? Czy potrafimy poświadczyć życiem naszą miłość do Boga i do braci?
Wiemy dobrze, że miłość najczęściej składa się z małych konkretnych gestów: jakieś słowo, wysłuchanie kogoś, podzielenie się czymś, przebaczenie; ofiarowanie odrobiny czasu, szklanki wody, wizyty, przyjęcia. Postarajmy się w tym tygodniu, aby te gesty wyszły z naszych serc.

Komentarz pod redakcją Giovanniego C.

Módlmy się za siebie wzajemnie

W tygodniu od 11 marca do 17 marca 2018 roku modlimy się za mieszkańców ulicy DZIĘCIOŁÓW. W szczególny sposób pamiętamy o chorych i cierpiących oraz o zmarłych, którzy kiedyś mieszkali przy tej ulicy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich źródłem obfitych łask i darów Bożej Opatrzności.

Można żyć w pokoju

Życie, które rodzi słowo.

Millar nie mógł tego zrozumieć. Christian zawsze prosił o wolne na środę, nigdy w soboty i niedziele, jak inni chłopcy na farmie. Następnie pracował dwa razy dłużej, aby odzyskać stracone godziny. Był niestrudzonym, poważnym i rygorystycznym chłopem. Millar nie żałował, że zaoferował mu tę pracę sześć miesięcy temu. Były tylko te dziwne nieobecności. W końcu Chrystian wyznał mu swoją tajemnicę: „Byłem partyzantem. W wieku 16 lat wziąłem karabin, a następnie
5 stycznia 2008 r. opuściłem Farc (Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii) i przystąpiłem do programu reintegracji. Muszę stawiać się na spotkania weryfikacyjne”.
Dla Millara był to cios w serce. Miał jednego z nich w domu. Tak, z nich. Z tych, którzy umieścili miny, na które natknęli się jego dwaj bracia: ich nogi zostały rozerwane na strzępki, a oni skazani na wózek inwalidzki. On jednak był także chrześcijaninem, nieskazitelnym pracownikiem, miłym chłopakiem, pomagającym więcej niż trzeba swoim kolegom, którzy często zatrzymywali się, by porozmawiać. Czy powinien osądzać go za to, kim był lub za to, kim się stał? Nie, nie zwolniłby go. W końcu każdy ma prawo do błędów.
To był początek 2009 roku, nie sądził, że osiem lat później Christian zostanie jego partnerem w uprawie bananów. Mają dziewięć tysięcy roślin w Granadzie, w stanie Meta. Pracują ramię w ramię i są teraz przyjaciółmi. "Porozumienie z FARC nie zachwyca mnie. Ale jeśli jest to dla dobra kraju, mówię: "Zróbmy to!". Christian i ja to zrobiliśmy. Ten naród ma także szansę na pokój "

Z „Avenire”

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie