Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu Parafialne Misje Święte 18 do 25 marca 2018 r.

Jezus przyszedł ocalać, a nie potępiać. Ufając w Jego miłosierdzie, zawróćmy z drogi swoich grzechów i słabości, by z czystym sercem oczekiwać radości zmartwychwstania.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. dr Tadeusza Czakańskiego, który prowadzi w tym roku nasze Parafialne Misje Święte. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i otwarcie naszych serc na owocne przyjęcie Słowa Bożego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na organizację Misji Świętych. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!
--------------------------------

Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.
Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, które wyjątkowo będzie - ze względu na Misje – z krótkim kazaniem pasyjnym. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Porządek Misji:
Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 od poniedziałku do czwartku z nauką dla wszystkich. Codziennie rano o 7:30 różaniec, a od wtorku do czwartku o 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Nauka misyjna dla mężczyzn­ po Mszy św. wieczornej w niedzielę, dla kobiet w poniedziałek, dla młodzieży pracującej i studiującej we wtorek, dla małżeństw wychowujących dzieci w środę, a dla osób żyjących w stanie wolnym w czwartek o 19:30.

Chorych odwiedzimy przed Świętami podczas Misji we wtorek od godz. 9:00. Prosimy zgłosić ich adresy do jutra.
Msza św. dla chorych i seniorów w środę o godz. 8:00 z sakramentem namaszczenia i nabożeństwem lourdzkim, a po Mszy św. spotkanie w salce.
Droga Krzyżowa w poniedziałek o 17:15, Msza św. z nauką misyjną dla dzieci w czwartek o 16:30.
Misje zakończymy w czwartek przy krzyżu, prosimy o przyniesienie świec.

Okazja do spowiedzi św.:
Od poniedziałku do czwartku rano od 7:30, po południu od 17:30.

Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. abp Wiktor Skworc 10.05 o godz. 18:00 w parafii św. Jacka w Ochojcu. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o 18:00, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne do salki.
W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 22.03 br. w WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a o godz. 16:00.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną z Drogą Krzyżową w piątek o 16:30. Dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.
W zakrystii są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją odbędzie się na Mszy św. o godz. 10:30. Na innych Mszach św. będzie zwykły obrzęd poświęcenia palm. O godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zgromadzi się młodzież naszej archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego Ks. Abp Wiktora Skworca, by wspólnie świętować Jubileusz Młodzieży. Prosimy młodzież naszej parafii o wzięcie udziału w tym spotkaniu i zabranie ze sobą gałązek palmowych.

Sakrament chrztu będziemy udzielać w drugi dzień Świąt Wielkanocy o godz. 12:00. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę 24.03 o 16:30 w domu katechetycznym.
W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzić będzie akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane będą palmy i świąteczne stroiki.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.
W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje od poniedziałku do piątku włącznie.
Zapraszamy na pielgrzymkę do Krajów Bałtyckich i Helsinek od 22 do 30.06. Program jest bardzo bogaty. Szczegóły w gablotce parafialnej i w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o jak najszybsze zapisy i wpłatę zaliczki.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie