Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa 25 marca 2018

Odnowieni i umocnieni przez Misje Święte Niedzielą Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech ta wymowna liturgia pomoże nam przeżyć największe tajemnice naszego zbawienia, a męka Chrystusa stanie się dla nas źródłem nowego życia i głębokiego zjednoczenia z Bogiem oraz bliźnimi.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

* * *

Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzi dziś akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane są palmy i świąteczne stroiki.

Dziś o godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się spotkanie młodzieży z okazji XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu będzie przewodniczył pasterz Kościoła katowickiego Ks. Abp Wiktor Skworc. Prosimy młodzież naszej parafii, by z gałązkami palmowymi udała się do katedry na to świętowanie.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.

Od jutra dzieci ze SP 11 i 65 rozpoczynają wielkopostne rekolekcje szkolne. Prosimy by przygotowały się i skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania podczas tych rekolekcji.
Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie do salki w środę o 19:00.

Grupę Słowa Bożego i wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie do salki w środę o 19:00.


Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

Dzieci i młodzież gimnazjalną:
• w Wielki Czwartek od 7:30 do 9:00
Dorośli:
• w poniedziałek, wtorek i w środę rano od godz. 7:30, a po południu od godz. 17:30
• w Wielki Czwartek: rano od 7:30 do 9:00 i od 15:00 do wieczornej liturgii
• w Wielki Piątek: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii
• w Wielką Sobotę: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii


Dobrze po chrześcijańsku przeżyć Wielki Tydzień znaczy uczestniczyć w liturgicznych ceremoniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. O godz. 8:00 - udzielimy Komunii św. tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. O godz. 10:00 - w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. z poświęceniem olejów.
O godz. 16:00 - Msza św. dla dzieci. O godz. 18:00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej z dziękczynieniem za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22:00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Najbardziej pokutny dzień w ciągu roku liturgicznego. Dzień, w którym nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. Od godz. 7:00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 9:00 - Droga Krzyżowa - zapraszamy do udziału zarówno dorosłych jak dzieci. O godz. 18:00 Ceremonie Wielkopiątkowe, na które składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą. Liturgię Wielkopiątkową ubogaci śpiew chóru "Pro Arte".

Wielka Sobota

Od godz. 7:00 rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie. O godz. 10:00 adoracja dzieci przy Bożym Grobie. Od godz. 14:00 do 17:00 - co pół godziny święcenie potraw wielkanocnych. O godz. 20:00 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy liturgii wielkosobotniej składają się z pięciu części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej, Eucharystii oraz procesji rezurekcyjnej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii światła, odnowienia przymierza chrztu św. i w czasie procesji rezurekcyjnej. Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

W II Święto na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

Na balaskach wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy także Parafian o ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu - jak to czyniliśmy w latach poprzednich.

Są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

Z racji Wielkiego Tygodnia, w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie 9.04.

Zapraszamy na pielgrzymkę m.in. do Ostrej Bramy i Kodnia od 22 do 30.06 br. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie