baner kolda

On ma powstać z martwych (J 20,9)

Słowo, które rodzi życie.

Jezus zmartwychwstał, jest żywy, jest ponownie z nami. Zwycięstwo śmierci nad Nim było tylko chwilowe: oto radosna nowina, która została nam dziś ogłoszona. Nowina, która być może dzisiaj nikogo już nie zaskakuje, ale również taka, która cały czas ma moc darowania utraconej radości tym, którzy przeżywają cierpienie, trudy i niepowodzenia.
Pusty grób (Ewangelia) i świadectwo Piotra (pierwsze czytanie) mogą nam pomóc odnowić wiarę w „Żyjącego”, tak aby nasze zachowanie było ukształtowane perspektywami, które otwierają się wraz ze Zmartwychwstaniem (drugie czytanie). Całe życie Jezusa było nieustającym zaskakiwaniem: Jego narodziny, Jego objawienie się ludziom, Jego śmierć, ale przede wszystkim życie po Zmartwychwstaniu.

Dzisiejsza Ewangelia mówi o zaskoczeniu i zmieszaniu Marii z Magdali, Piotra i Jana dzień po pochówku Jezusa: grób - symbol i niejako siedziba śmierci, jest pusty, nie skrywa żadnego ciała, jedynie „płótna tam złożone” i „zwinięty całun odłożony na bok”, tak jakby mieszkał tam ktoś żywy. To jest znak: śmierć nie uchwyciła Jezusa, jej zwycięstwo było tylko chwilowe, przejściowe. On przecież żyje, ponieważ Bóg nagrodził Jego wierność przywracając go ze świata zmarłych.

Jezus wkroczył w nowy, trudny do zdefiniowania, wymiar egzystencjalny, ale został on przyjęty i uznany za autentyczny przez apostołów. Dlatego my również możemy cieszyć się radością z odnalezienia Zmartwychwstałego, w miejscach, które on nam wyznacza: w naszych wspólnotach, sakramentach, w Jego Słowie, w bliźnich, w sercu i w wydarzeniach życia codziennego.


PROŚBA O WYBACZENIE

Życie, które rodzi słowo.

Za każdym razem, gdy w moim college’u nauczycielka zaczyna źle mówić o chrześcijanach, jestem tym tak zasmucona, że najchętniej uciekłabym z lekcji, lecz nie mogę tego zrobić, bo jest to zabronione w regulaminie. Pewnego dnia poprosiła nas, byśmy zadawali pytania na temat islamu. Prawie wszystkie moje koleżanki się zgłosiły, ja oczywiście nie. Dziewczyna, z którą siedzę, spytała mnie, czemu siedzę cicho. Jak tylko usłyszała, że wierzę w Jezusa Chrystusa, bez słowa spojrzała na mnie z pogardą i zmieniła ławkę.

Następnego dnia popsuł się bus, który zawsze odwoził nas do domu po lekcjach. W związku z tym jedynym rozwiązaniem była komunikacja publiczna. Moja była koleżanka z ławki prosiła o pożyczenie pieniędzy swoje znajome muzułmanki, gdyż nie starczyło jej na bilet. Żadna z dziewczyn nie miała jednak więcej gotówki. Ja natomiast miałam i bez wahania zapłaciłam również za jej bilet. Koleżanka była zaskoczona i poczuła potrzebę poproszenia mnie o wybaczenie.

A.Y. – Pakistan


Ewangelia wg św. Jana

Maria Magdalena zawiadomiła Piotra i ucznia, którego Jezus miłował, o pustym grobie. Pobiegli sprawdzić. Młodszy przybył szybciej, lecz poczekał na Piotra. Po ułożeniu płócien i chusty poznali, że dokonało się coś nadzwyczajnego. Stopniowo otwierali się na przyjęcie i rozumienie proroczych zapowiedzi i nauki Mistrza. Dziękujmy za ich świadectwo.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie