baner kolda

A po ośmiu dniach Jezus przyszedł (J 20,26)

Słowo, które rodzi życie.

Zmartwychwstały Jezus gromadzi wokół siebie wspólnotę, w której wierzący są „jednym ciałem i jedną duszą” (pierwsze czytanie). Daje im wiarę i miłość, które czynią z nich synów Bożych i zwyciężają świat.
Jeśli nawet śmierć Nauczyciela przyniosła rozpacz i rozczarowanie, Zmartwychwstanie i potwierdzenie aktualności i autentyczności Jego słów zdecydowanie odmieniają sytuację. To sam Zmartwychwstały wdziera się pośród swoich uczniów, przejętych strachem, przezwyciężając każdą przeszkodę i łamiąc bariery. Powrót Jezusa Zmartwychwstałego i spotkanie z Nim oznaczają odzyskanie pokoju, radości i otrzymanie Ducha Świętego. Właśnie dzięki nim apostołowie odkrywają swoje misyjne powołanie i zadanie polegające na uwolnieniu świata od grzechu. Ponowne odkrycie tych wartości, powrót entuzjazmu: tym objawiło się przyjście Zmartwychwstałego Jezusa pomiędzy swoich. Było to Zmartwychwstanie również dla apostołów.
Dzisiejsza Ewangelia daje nam także wskazówkę odnośnie czasu, w którym przyszedł Zmartwychwstały: „wieczorem tego dnia” i „osiem dni później”. Jest wprowadzony tutaj tygodniowy rytm: od niedzieli do niedzieli.
Potrzeba, by ten rytm stał się dla wielu chrześcijan sprawą priorytetową, jeśli chcemy, by wiara, która jest również łaską, stała się czymś ważnym w naszym życiu. Jest kluczowe, aby niedzielne spotkanie na podwójnej uczcie Słowa i Chleba Eucharystycznego stało się pragnieniem serca, zdolnym nadać naszemu życiu chrześcijański kształt, który niestety czasem zostaje sprowadzony do bylejakości. Spotkanie ze Zmartwychwstałym we wspólnocie nada nam pewien styl życia, który powoli zaadaptujemy jako nasz. I będzie to styl życia pierwszych chrześcijan, którzy swoją prostotą, ale również zdecydowaniem, zmienili ten świat.

Komentarz pod redakcją Giovanniego C.

Módlmy się za siebie wzajemnie

W tygodniu od 08 kwietnia do 14 kwietnia 2018 roku modlimy się za mieszkańców ulicy IMIELI. W szczególny sposób pamiętamy o chorych, wiekiem osłabionych i przeżywających jakiekolwiek trudności oraz o zmarłych, którzy kiedyś mieszkali przy tej ulicy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich źródłem obfitych łask i darów Bożej Opatrzności.

Pochylmy się nad Słowem Życia

W najbliższy poniedziałek – 9 kwietnia br. o godz. 19.00 w salce katechetycznej przy naszym kościele odbędzie się spotkanie grupy Słowa Życia Ruchu Focolari, na które bardzo serdecznie wszystkich chętnych ZAPRASZAMY!

LAMPA
Życie, które rodzi słowo.

Zawsze starałam się nawiązać dobry kontakt z moją teściową, osobą o trudnym charakterze. Mój mąż zawsze mi ją w ten sposób przedstawiał, i on jako syn również miał z nią ciężkie stosunki, więc co dopiero ja. Na początku chciałam ją ignorować, nie dawało mi to jednak spokoju: Ewangelia mówi, by „kochać wszystkich”, a w tych „wszystkich” zawiera się także moja teściowa. Pewnego razu do niej zadzwoniłam, by zapytać o samopoczucie, zabrałam ją gdzieś samochodem, zaczęłam zapraszać na obiad raz w tygodniu… Powoli mur między nami upadał i zostałam jej powierniczką, a także towarzyszką wizyt u lekarza, któremu przedstawiała mnie jako swojego „Anioła Stróża”.
Ukończywszy prawie osiemdziesiąt lat, zaczęła interesować się samotną starszą sąsiadką, która potrzebowała towarzystwa i zaczęła piec regularnie ciasta dla parafii. Mawiała: „Dzięki Tobie uświadomiłam sobie, jak dobrze jest być zauważoną”. Pewnego dnia zwierzyła mi się: „Ta lampa jest dla mnie bardzo cenna, bo mam ją od swojego dziadka. Jest jedną z niewielu pamiątek rodzinnych: kiedy umrę, chciałabym, by należała do Ciebie…”. Dzisiaj ta lampa stoi u nas w domu i przypomina, że tylko miłość jest zdolna przetrwać.

I.B. - Szwajcaria

Ewangelia wg św. Jana
J 20, 19-31

Miłosierny zmartwychwstały Chrystus przekazuje uczniom swego Ducha. Daje władzę odpuszczania grzechów. Pozwala niedowierzającemu Tomaszowi przekonać się o prawdziwości swego przemienionego Ciała. Nazywa błogosławionymi tych, którzy przyjmują świadectwo bez osobistych prób. Korzystajmy z Jego łaski. Rozważajmy prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Pomagajmy innym ją przyjąć.

 

 

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie