To wam przykazuję: abyście się wzajemnie miłowali (J 15,17)

Słowo, które rodzi życie.

Również w tę niedzielę powraca zaproszenie do trwania w miłości Chrystusa poprzez przestrzeganie przykazań, a zwłaszcza przykazania wzajemnej miłości. Odpowiedź człowieka dawana Bogu oraz jego postawa wobec bliźnich mogą się wzorować jedynie na zachowaniu samego Boga i Jezusa, to znaczy, że mogą być odpowiedzią i postawą podyktowaną wyłącznie miłością. Tylko ten narodził się z Boga i zna Boga, to znaczy jest w komunii z Nim, kto kocha (drugie czytanie).
Takie jest właśnie przykazanie Chrystusa: abyście się wzajemnie miłowali (werset 17). Możesz być jego przyjacielem tylko wtedy, gdy robisz to, co on nakazuje (werset 14); trwa się w Jego miłości, gdy przestrzega się Jego przykazań (w. 10). Tak jak Jezus okazał się Synem Bożym w swym całkowitym darze dla człowieka, darze podyktowanym miłością do Ojca i do nas, tak też i my musimy zdać sobie sprawę, że jesteśmy w prawdziwej relacji z Bogiem i Jezusem Chrystusem, nie tylko poprzez modlitwę i celebracje liturgiczne, ale także zaangażowanie w sprawy bliźnich.
Oczywiście, kiedy używamy słowa "miłość", możemy myśleć o tysiącu rzeczy. Słowo Boże tej niedzieli mówi nam o tym w bardzo konkretny sposób. Przedstawia nam je jako solidarność, jako braterstwo, jako dar, jako poznanie i słuchanie. Precyzyjne i jasne postawy sprawiają, że miłość jest autentyczna. To wspaniałe, że ewangelista Jan odkrył prawdziwe oblicze Boga w poświęceniu Chrystusa dla człowieka. Dzisiejszy świat będzie mógł odkryć, kim jest Bóg, poprzez świadectwo miłości i poświęcenia, które chrześcijanie będą potrafili dać.

Komentarz pod redakcją Giovanniego C.

Módlmy się za siebie wzajemnie

W tygodniu od 06 maja do 12 maja 2018 roku modlimy się za mieszkańców ulicy KĘPOWEJ. W sposób szczególny pamiętamy o chorych i przeżywających jakiekolwiek trudności. Niech nasza modlitwa będzie dla nich źródłem obfitych łask i darów Bożej Opatrzności.

Pochylmy się nad Słowem Życia

Wyjątkowo nie w poniedziałek, a w najbliższą środę – 9 maja br. o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie grupy Słowa Życia Ruchu Focolari, na które bardzo serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy!

ŚWIADECTWO MIŁOŚCI

Życie, które rodzi słowo

Od kilku lat, z naszym chórem „Kropla”, pełnimy piękną posługę oprawy muzycznej Mszy św. w Domu Opieki, gdzie służę też jako fryzjerka. Gdy po raz pierwszy to zaproponowałam, tak dyrektorka, jak i pozostali opiekunowie i animatorzy przyjęli tę propozycję z wielką radością. Tak więc rozpoczął się szereg spotkań i doświadczeń. Każda Msza św., na której możemy być obecni, przynosi wszystkim wielką radość. Mieszkańcy domu bardzo aktywnie uczestniczą we Mszy i śpiewają razem z nami; ksiądz, który celebruje, zawsze podkreśla naszą posługę i wychwala piękno śpiewu podczas Mszy św.
Zdarza mi się często słyszeć zarówno od animatorów, jak i niektórych seniorów pytanie, kiedy będziemy znowu. Przy każdym spotkaniu, mówimy sobie, że nie jest ważne, jak profesjonalni będziemy. Wierzymy mocno, że nasza wzajemna miłość dotrze do serc wszystkich, szczególnie do osób starszych - mieszkańców tego domu, którzy mimo wielu trudności będą mogli żyć i cieszyć się jednością.

Roza - Wenecja

Ewangelia wg św. Jana

J 15, 9-17

Miłować jak Jezus... to wydaje się niemożliwe. Nigdy nie dorównamy Panu, lecz ku temu ideałowi mamy zmierzać. Aby trwać w miłości, konieczne jest zachowywanie przykazań. Dopiero gdy człowiek wejdzie na tę drogę i zasmakuje, czym jest prawdziwa miłość, już nigdy nie będzie chciał z tej drogi zejść. Naszym przeznaczeniem jest wydawanie dobrych owoców. Dlatego trzeba „wyjść” ku drugiemu człowiekowi i otworzyć się na wzajemność.