Ogłoszenia duszpasterskie 13 do 20 maja 2018 r.

Świętujemy dzisiaj Wniebowstąpienie Jezusa. Ten dzień napełnia nas radością, gdyż Chrystus przebywając w chwale nieba, wzywa nas do dawania świadectwa w miejscach gdzie żyjemy oraz obiecuje łaskę Ducha Świętego. Po Wniebowstąpieniu Chrystusa Apostołowie z Maryją trwali w Wieczerniku na modlitwie. Gromadzimy się w naszej świątyni, w naszym Wieczerniku, by prosić o wielkie dary Boże, szczególnie o dar jedności dla Chrystusowego Kościoła i dla naszych rodzin.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą to uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o 7:30.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła. W środę 16.05 obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski.

Ks. Janusz Wilczek obchodzi w tym dniu 20 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek o 16:30

. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii zapraszamy w piątek na Mszę szkolną i do sakramentu pokuty.

W sobotę 19 maja Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzi swoje 70 urodziny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w rocznicę I Komunii świętej.

Wieczorna Msza św. celebrowana będzie „przy świecach”, z udziałem chóru „Pro Arte”.

Prosimy o złożenie podpisu pod protestem mieszkańców wobec planu, który zakłada otwarcie przejazdu z ulic Przyklinga i Ligęzy do ul. Orkana i Rolnej. W środę 9.05 br. w UM odbyło się spotkanie, gdzie liczne grono przedstawicieli wspólnoty mieszkańców Nasypowej i Orkana, rodziców dzieci uczęszczających do SP11 wraz z dyrekcją, wielu parafian m.in. z ulicy Nasypowej, Ligęzy i Przyklinga, a także kilku radnych miasta Katowice oraz wiele innych osób, jednomyślnie i jednogłośnie skrytykowało ten projekt, nie pozostawiając suchej nitki na tych, którzy go zrobili. Przedstawiciele Miasta wysłuchali tych głosów i potwierdzili, że jeżeli wpłyną odpowiednie protesty na piśmie, wycofają się z tego niedobrego pomysłu. Dlatego bardzo ważne jest by do 4.06 zebrać jak najwięcej podpisów pod tym protestem.

poniedziałek - piątek