baner kolda

Duch Prawdy doprowadzi was do całej prawdy (J 16,13)

Słowo, które rodzi życie.

Pięćdziesiątnica: święto Ducha Świętego, najwspanialszy dar Jezusa Zmartwychwstałego. Duch Święty zostaje obficie wylany na wspólnotę pierwszych wierzących (pierwsze czytanie), jest dany całemu Ciału Kościoła i każdemu z osobna (2. czytanie), aby byli wzmocnieni w ich trudnym posłaniu uwalniania świata od zła i odnawiania oblicza ludzkości. Duch Święty nie daje się w egoistyczne posiadanie jednostki, jako radość i wiara wyłącznie osobista: jest On dany do "użytku wspólnego".
Św. Jan sugeruje nam, że misją Ducha Świętego jest dawać świadectwo o Jezusie, do tego stopnia, że nazwano go Duchem Prawdy. Biorąc pod uwagę, że Jezus jest Prawdą, radością napawa świadomość, że Duch Święty prowadzi chrześcijan do tego, by coraz bardziej upodabniali się do Jezusa. Duch Święty pozwala nam zrozumieć, że w Jezusie objawienie Boże osiągnęło pełnię. Duch Święty jest nowym prawem ludu Bożego, chrześcijanina. On jest tym, Który wie, jak przemienić nas w nowe kobiety, w nowych mężczyzn, ofiarowanych królestwu Bożemu, ofiarowanych naszym braciom. Daje nam odwagę i wolność do świadectwa i do głoszenia. To Duch Święty podtrzymuje i broni przed pułapkami. To Duch Święty czyni nas świadomymi naszej kruchej wielkości. To dlatego uwalnia nas od pychy i zarozumiałości. Istnieje Ktoś Inny, który działa przez nas, nawet pomimo naszych ograniczeń”.
Abyśmy mogli się kierować do prawdziwej i głębokiej miłości. Nie miłości, która żywi się słowami, deklaracjami czy obietnicami, ale konkretami, faktami; miłości, która jest rozpoznawalna dzięki owocom, które wytwarza. Dyskretna, ale bezpieczna obecność. Duch Święty sprawi w nas zmiany nie do wyjaśnienia. Świadczą o tym święci, także nasi współcześni.

Komentarz pod redakcją Giovanniego C.

Módlmy się za siebie wzajemnie

W tygodniu od 20 maja do 26 maja 2018 roku modlimy się za mieszkańców ulicy KLUZIKA. W szczególny sposób pamiętamy o chorych, cierpiących i wiekiem osłabionych oraz o zmarłych, którzy kiedyś mieszkali przy tej ulicy. Niech nasza modlitwa będzie dla nich źródłem obfitych darów Bożej Opatrzności.

Rozpocząć od zera

Życie, które rodzi słowo.

Gdy byłem jeszcze dzieckiem, ojciec nas zostawił. Mama popadła w mocną depresję i zaczęła pić. Wychowywała mnie babcia ze strony mamy. Kiedy moja mama zmarła, byłem w wieku dojrzewania i zrodziła się we mnie chęć zemsty. Potem poznałem dziewczynę, która wprowadziła mnie do swojej wspólnoty parafialnej. Dzięki tym osobom powoli odkryłem Boga, życie wewnętrzne, odnajdując pokój i równowagę. Kiedy się pobraliśmy, mogłem powiedzieć, że ta wspólnota była moją rodziną.
Pewnego dnia do miejsca, gdzie pracuję, przyszedł pewien mężczyzna i przedstawił się jako mój ojciec. Był opuszczony i bał się mojej reakcji. Pomimo niespodzianki przyjąłem go ciepło, opowiedziałem o swojej córeczce, która się urodziła i zaprosiłem do domu. Po tygodniu przyszedł ze swoją partnerką. Ja i moja żona przyjęliśmy ich z radością i weselem. Bardziej niż dziadkowie, wydawali się nam jak dwoje adoptowanych dzieci. Od tamtego czasu życie w naszej rodzinie się zmieniło, w ich też. Przeszłość jakby nie istniała, istnieje tylko wola rozpoczęcia wszystkiego od początku.

P.P. – Serbia


EWANGELIA
WG ŚW. JANA
J 15, 26-27; 16, 12-15

Misja Jezusa została dopełniona. Otoczony chwałą Ojca, daje uczniom swego Ducha, posyła do ludzi i wyposaża we władzę odpuszczania grzechów. Chrystusowy pokój umożliwia wyjście z zamknięcia, uwalnia od lęku, wyzwala z ciasnych ograniczeń i odsłania przed nami nowe perspektywy na życie. Jak Duch Święty potrafi ożywić martwe kości, tak może sprawić, że ożyje w nas zaszczepione głęboko w sercu pragnienie Boga i rozpoczniemy nowy etap – pełne radości podążanie za Chrystusem.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie