baner kolda

Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28,20)

Słowo, które rodzi życie.

Dzisiejsze czytania biblijne zapraszają nas do ponownego przemyślenia, w perspektywie wiary, sposobów, w jakie Bóg objawia się i staje się obecny w historii świata, Kościoła i codziennego życia. Bóg tak wielki, a jednak tak bliski swojego ludu (pierwsze czytanie): jako Ojciec, który przez dary swego Ducha chce zjednoczyć ludzi ze sobą, przemieniając ich w swoje dzieci (drugie czytanie); jako tajemnica zjednoczenia, którą każdy uczeń jest wezwany do przyjęcia w sobie i do świadczenia o nim z wdzięcznością przed światem (Ewangelia), ponieważ: "Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni".
Mamy towarzystwo, nie jesteśmy porzuceni. Jesteśmy zamieszkani, jesteśmy zanurzeni w Bogu. Przed tą Obecnością, do czego jesteśmy powołani? Przede wszystkim do słuchania. Przed Bogiem, który zawsze czyni pierwszy krok, to znaczy tworzy, zbawia, wybiera, oczyszcza, uświęca, daje siłę i światło, aby stawić czoła wyborom, chrześcijanin jest tym, który przyjmuje i słucha.

Potem ważne jest, aby przyjąć postawę Maryi, która "zachowała w swoim sercu" to, co jej się przydarzyło. My również jesteśmy powołani, aby po wysłuchaniu, zachować wszystko w swoim sercu. To pomoże nam dokonywać wyborów, czasem odważnych. I tak jak Jezus stał się naszym bliźnim, jesteśmy wezwani, aby zbliżyć się do naszego bliźniego. Chiara Lubich powiedziała: "Od rana do wieczora, każdy związek z innymi musi być przeżywany z miłością Jezusa ... Widząc w nich Jezusa, nie zaniedbując nikogo, nawet kochając wszystkich, dla nich ... stać się w pewien sposób nimi. Jak Jezus, który jest Bogiem, stał się, z miłości, człowiekiem podobnym do nas "(w Santiago de Compostela, do młodzieży, 1989).

Komentarz pod redakcją Giovanniego C.


Pan "Nikt"

Życie, które rodzi słowo. Jako dyrektor generalny firmy medycznej byłem podejrzany o płacenie łapówek za ważną pracę doradczą. Bez żadnego pytania o wyjaśnienia z prokuratury byłem zmuszony porzucić wszelkie działania zawodowe o charakterze publicznym i prywatnym, i w mgnieniu oka stałem się "nikim". Wszystko wokół mnie poruszyło się tak, jakbym był winny. Czułem wewnątrz siebie śmierć i bardzo tego pragnąłem. Sam Bóg wydawało mi się, że zniknął. Jedynym wsparciem jest bliskość drogiej osoby: "Jezus opuszczony chciał, abyś stał się trochę podobny do niego. Ta próba przeminie, ale pozostanie w twojej duszy bogactwo twojej miłości do niego".
Po ośmiu latach pustki i udręki doczekałem się uznania mojej niewinności. Te chwile piekła okazały się najbardziej fantastycznym i bogatym doświadczeniem w moim życiu.

M. B. - Włochy


Ewangelia wg św. Mateusza
Mt 28, 16-20

Galilea to nasza codzienność, w której mamy oddawać hołd Bogu. Wszelkie wątpliwości pomaga przezwyciężać wiara. Sakrament chrztu świętego włącza nas do wielkiej chrześcijańskiej rodziny. Zanurzeni w wodzie – jak w śmierci Chrystusa – zmartwychwstajemy razem z Nim, już jako „nowe stworzenie”. Autentycznym uczniem Pańskim jest człowiek „zanurzony” nie tylko w wodzie, lecz w Bogu. Słowem i przykładem życie uczy innych zachowywać Jego naukę.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie