Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27 maja do 3 czerwca 2018

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy rozważać tajemnicę Boga, który będąc jednością jest zarazem doskonałą wspólnotą Trzech osób zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Aby mieć udział w tej wspólnocie, gromadzimy się również jako wspólnota - Kościół i budujemy naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

Łączymy się duchowo się z mężczyznami pielgrzymującymi do MB Piekarskiej.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

------------------------------

Do czwartku włącznie zapraszamy na ostanie nabożeństwa majowe o 17:30.

W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

W tym tygodniu przypadają czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobotą miesiąca.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie ulicami: Nasypową, Orkana, Ligęzy i Przyklinga. Bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona w kościele Msza św. Ołtarze zostaną ustawione:
I. ul. Nasypowa 23
II. ul. Orkana 10
III. ul. Orkana 6
IV. przy probostwie
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy chętnych w środę na godz. 17:00 do mycia ołtarzy i przygotowania dekoracji. Prosimy równocześnie mieszkańców ulic, którymi przechodzić będzie procesja o udekorowanie okien swoich domów. Zarówno udział w procesji jak i te nasze dekoracje będą wyrazem naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Do wszystkich Parafian zwracamy się z prośbą o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy wszystkie dziewczynki, które będą rzucać kwiaty na próbę we wtorek i środę o godz. 16:45. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych.

Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę od godz. 17:30.
W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane według następującego porządku:
o godz. 7:30, 9:00; po procesji, 12:00 i 18:00.

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

W piątek przypada wspomnienie św. Justyna męczennika. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w I piątek o 19:00.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

W najbliższym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych.

Przyszłość Kościoła idzie przez rodzinę, a dobre rodziny tworzą dobrzy małżonkowie. Chcemy w naszej parafii stworzyć nowy lub nowe kręgi rodzin, które spotykałyby się raz w miesiącu. Dlatego małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją relację miłości wzajemnej zapraszamy na spotkanie inaugurujące na probostwie w przyszłą niedzielę o 16:00.


WSPANIAŁA PROPOZYCJA DLA RODZIN!
MARIAPOLI – WAKACJE ZEMBRZYCE 29 lipca–5 sierpnia 2018 r.
Serdecznie zapraszamy na coroczne letnie rekolekcje Ruchu Focolari.W programie: wspólne spotkania, modlitwa, liturgia, spacery, wycieczki, warsztaty tematyczne – wszystko w duchu wspólnoty i braterstwa.

Miejsce: Ośrodek wypoczynkowo-rekolekcyjny Totus Tuus im. Ks. Kard. Karola Wojtyły, 34-210 ZEMBRZYCE 503 (w pobliżu Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zawoi)
Przyjazd: 29 lipca 2018 r.
recepcja w holu budynku głównego od godz. 12.00
obiadokolacja godz. 16.30-18.00
początek programu – Msza św. godz. 18.30
Zakończenie: 5 sierpnia 2018 r. przed południem

Przyjmujemy zgłoszenia uczestnictwa tylko na całe Mariapoli (od 29 lipca do 5 sierpnia). Z powodu ograniczonej liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata zaliczki w terminie 7 dni od daty potwierdzenia rezerwacji.

Dzieci i młodzież do lat 18 – z dorosłym opiekunem.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zakwaterowania uczestników według możliwości lokalowych.

Pełny koszt spotkania wynosi:
Dorośli i młodzież: 600 zł za osobę
Dzieci w wieku 3-10 lat: 300 zł za osobę
Dzieci do lat 3; gratis (w przypadku, gdy nie korzystają z osobnego miejsca noclegowego)
Opłata obejmuje: noclegi, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), koszty organizacyjne. Opłata nie obejmuje kosztów ewentualnych dojazdów na wycieczki i biletów wstępu np. do Babiogórskiego Parku Narodowego. Dla uczestników istnieje możliwość skorzystania z wewnętrznego, bezpłatnego parkingu. Prosimy o dokładne wypełnienie karty zgłoszenia (indywidualnej lub grupowej-rodzinnej), która będzie zamieszczona pod specjalnym linkiem na stronie internetowej www.focolare.org/polska

Zapisy na powyższej stronie będą aktywne od 1 czerwca, godz.17:00
Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie przez w/w stronę internetową. Nie będą przyjmowane zgłoszenia telefoniczne, listem lub inną drogą korespondencyjną.
Po uzyskaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, prosimy o przesłanie w terminie 7 dni zaliczki w wysokości 150,00 zł za osobę lub całej kwoty na konto:
Stowarzyszenie Życia Apostolskiego Dzieło Maryi – Gałąź Żeńska 15 1240 4650 1111 0010 7338 7151  z dopiskiem: Zembrzyce 2018. Imię i nazwisko. Nr potwierdzenia.

Brak wpłaty zaliczki powoduje automatyczne anulowanie zgłoszenia.

Kontakt z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie