baner kolda

IX Niedziela Zwykła - 3 czerwca 2018

Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Udział we Mszy św. jest najlepszą okazją by oddać Panu Bogu chwałę, by Go wielbić. W okresie przed wakacjami, kiedy jesteśmy już nieraz mocno zmęczeni, tym bardziej ważny są też dwa inne aspekty niedzieli: jako czasu wypoczynku, a także wykorzystanie tego dnia dla swoich najbliższych. Św. Ireneusz mówił, że „Chwałą Boga jest żyjący człowiek”. Dodajmy, dobrze żyjący, tzn. zgodnie z Jego wolą.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać tym, którzy pracowali przy stawianiu ołtarzy i ich przyozdabianiu, za przyniesione kwiaty. Dziękujemy siostrom zakonnym, dzieciom i ich rodzicom za sypanie kwiatów. Dziękujemy zwłaszcza panu Wojciechowi za transport, panu Dawidowi za przygotowanie ołtarzy i czuwanie nad całością, panu Jerzemu za tradycyjne już prowadzenie śpiewu, szafarzom, ministrantom, młodzieży i tym wszystkim, którzy przystroili okna na trasie procesji.

Po Mszy św. wieczornej do piątku włącznie odprawiać będziemy nabożeństwa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji wszystkich parafian. Dzieci komunijne prosimy o przychodzenie w strojach komunijnych, zaś dziewczynki niech przychodzą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek do salki zapraszamy na ostanie przed wakacjami spotkanie grupy Słowa Życia.

We wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - oddajemy cześć Jezusowi sławiąc wielkie dary Jego miłości. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post. W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i gimnazjalistów.

Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia procesja w oktawie Bożego Ciała.

W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 7:30.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WTUŚ.

Za tydzień w niedzielę 10.06 przypada 100 rocznica urodzin Ks. kanonika Adolfa Kocurka, naszego proboszcza do 1989, budowniczego naszego kościoła, probostwa i domu katechetycznego, wieloletniego dziekana dekanatu Katowice południe. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w niedzielę o 7:30.

W najbliższym tygodniu jest jeszcze sporo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy by zamawiać je w intencji swoich bliskich tak żywych jak i zmarłych.

sobota 17:00 – 18:00