Wypowiedzi śp. Wojciecha Kilara o naszej parafii

"Oblicze Pana jaśnieje nad Brynowem, bo parafia ma wyjątkowe szczęście do proboszczów. Życzyłbym wszystkim takiej parafii i takich proboszczów. Widzę pełną jedność między tym co głoszą i jak żyją".

"Dopiero w tej parafii nastąpiło u mnie głębsze zrozumienie osoby Maryi i osoby Chrystusa i w ogóle zrozumienie pewnych spraw związanych z wiarą".

"Właśnie nad tą parafią jest jakaś łaska Boża, łaska Ducha Świętego... i chyba też mądrość naszych biskupów, że tacy księża u nas są".

"Tutaj w tej parafii jest mi po prostu dobrze. Jest mi dobrze w Kościele w ogóle, ale szczególnie dobrze jest mi w moim kościele. Jak mówię dobrze, to mam na myśli słowa Psalmisty: Przyjdźcie, skosztujcie jak słodki jest Pan. Ucieszyłem się, że mam przekroczyć progi domu Pana. Ja to właśnie czuję tutaj w naszym parafialnym kościele. I jest to dla mnie niesłychana radość, gdy mogę się w nim znaleźć w niedzielę, czy w sobotni wieczór".

"Odkrycie wielu wartości w ogromnej mierze zawdzięczam temu, że się znalazłem w tej naszej brynowskiej parafii. I jak ja patrzę na tę właśnie parafię, na tych wszystkich księży, którzy się tutaj przewinęli, to widzę, że jest tutaj jakiś dobry duch"

"Mam tę świadomość, że w każdej najmniejszej i największej parafii, tak samo w Bazylice św. Piotra w Rzymie jak i w naszym brynowskim kościółku jest ten sam Chrystus i ten sam Bóg! I nie wiem jak to jest, ale może niektórym ludziom, takim jak jak ja, łatwiej dojść do Chrystusa w pewnych miejscach, łatwiej Go zrozumieć... Wszędzie jest więc dobrze, ale mnie tutaj w naszej parafii jest po prostu szczególnie dobrze".

"Ostatnio znalazłem w brewiarzu piękne słowa Psalmu 67, które uświadomiły mi, na czym polega tajemnica tej wspaniałej atmosfery panującej w naszej parafii. Brzmią one następująco: Niech Bóg zmiłuje się nad nami i nam błogosławi, niech nam ukaże pogodne oblicze. Myślę, że nasi duszpasterze w doskonały sposób ukazują nam właśnie to pogodne oblicze Boga Ojca, który jest Miłością, który kocha nas nieskończenie".

"Nie będę ukrywał, że po dość burzliwym żeglowaniu w tej właśnie parafii znalazłem swoją życiową przystań i bardzo ją sobie cenię. Moje zdanie podziela także żona Basia. Do przystani dobijają rybacy oraz żeglarze na odpoczynek i zasypiają. My też kiedyś zaśniemy na wieczność i jak wspaniale będzie można zasnąć w objęciach Jezusa i Maryi...".

"W moim pojęciu każdy kapłan zasługuje na szczególny szacunek również za to, z czego w swoim życiu rezygnuje".

sobota 17:00 – 18:00