Podziękowanie dla ks. prob. Jarosława Paszkota - pożegnanie

Drogiemu Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Paszkotowi

- za kilkunastoletnią pracę duszpasterską w naszej Parafii - pragniemy dzisiaj z serca powiedzieć: BÓG ZAPŁAĆ!

Nie sposób słowami wypowiedzieć uczuć wdzięczności za wszelkie zaangażowanie, za ofiarne kształtowanie naszych sumień i postaw, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie naszej wiary, za życie Chrystusowym przykazaniem miłości, za braterską pomoc i życzliwość okazywaną każdemu z nas, za duchowe wsparcie w chwilach trudnych; szczególnie, gdy odchodzili nasi bliscy, gdy trzeba było przyjąć kolejny krzyż...

Dziękujemy za wszystkie duszpasterskie odwiedziny w naszych domowych kościołach, za wspólnie przeżyte jubileusze, rekolekcje i misje święte, a przede wszystkim za trud odkrywania przed nami daru Eucharystii jako źródła siły, mocy i światła w naszym codziennym życiu.

Dziękujemy za wszelką troskę o dobra materialne naszej parafii, za pielgrzymki do wielu świętych miejsc, za narciarskie zawody, za wszelkie dobro i budowanie jedności, za wspieranie grup parafialnych, za nauczanie religii w brynowskich szkołach, za każde błogosławieństwo i udzielony Sakrament.

Dzisiaj, Księże Proboszczu Jarosławie, gdy gromadzimy się na wspólnej Eucharystii i dziękujemy za dar Twojej obecności w naszej Parafii - składamy Ci również serdeczne życzenia, aby w Ligockiej Kuźni koło Rybnika - gdzie zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa zostajesz posłany - towarzyszyło Ci nieustanne Boże błogosławieństwo i zdrowie. Także ludzka życzliwość i chęć współpracy.

Niech św. Wawrzyniec, który patronuje Twojej nowej parafii - wyprasza Ci u Jezusa i Maryi wszelkie potrzebne łaski i siły na każdy dzień dalszej kapłańskiej drogi. Szczęść Boże!

Z darem modlitwy

Wdzięczni Parafianie

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie