baner kolda

Ogłoszenia duszpasterskie Odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi 16 września

Wprowadzenie do liturgii:
W naszym kościele świętujemy dziś odpust parafialny ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Przez ręce Matki Jezusa, naszej Patronki, powierzajmy Bogu wspólnotę parafialną, dziękujmy za dar naszej świątyni, prośmy o błogosławieństwo, wspomnijmy o budowniczych kościoła, o duszpasterzach i wiernych świeckich, którzy tutaj przeżywali swoje życie w bliskości z Bogiem.
Witamy serdecznie wśród nas kaznodzieję odpustowego: ks. Marka Gancarczyka, wieloletniego redaktora „Gościa Niedzielnego”, a dziś szefa Fundacji „OPOKA”.
Kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.


1. Zapraszamy dziś na wyjątkowe nieszpory. Będą to nieszpory maryjne śpiewane po łacinie z udziałem scholii gregoriańskiej „Schola Cantorum Minorum Chosoviensis” oraz organisty Krzysztofa Pawlisza z Krakowa. Będzie to modlitwa i zarazem koncert, który zainauguruje dwudziestą edycję jesienno-zimowych koncertów organowych i kameralnych w naszym kościele. Dostaniemy teksty, będziemy więc mogli zarówno słuchać, jak i modlić się. Będzie okazja, by poczuć piękno dawnej liturgii. Dziś o godzinie 16.30.
2. Informujemy, że w minioną środę, czyli 12 września, odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Ksiądz Proboszcz zdał sprawę z pierwszych tygodni swojej posługi w parafii oraz przedstawił swoje zamierzenia. Zebrani przedstawili swoje uwagi i propozycje. Sprawozdanie ze spotkania Rady ukaże się za tydzień w gazetce parafialnej.
3. Uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania, prosimy o zabranie kartki zgłoszeniowej wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnioną proszę oddać w zakrystii lub w kancelarii do końca września.
4. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii św., odbędzie się 25 września o godz. 19.00 w kościele. Omówiony zostanie na nim szczegółowy program przygotowań. Informujemy, że Pierwsza Komunia św. będzie miała miejsce w niedzielę 12 maja przyszłego roku.
5. Najważniejsze obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. W piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
6. Nasz parafianin przy zaangażowaniu Rady Parafialnej i ks. Jarosława Paszkota złożył projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Chodzi o budowę miejsc postojowych dla samochodów przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Nasypowej. Jest to tzw. projekt ogólnomiejski. Głos można oddać poprzez stronę internetową lub w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Brynowskiej 53a. Głosowanie trwa do 23 września. Zachęcamy do wsparcia tego projektu.
7. Z racji naszego parafialnego święta dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie współtworzą naszą parafię, którzy dbają o nasz kościół – zarówno ten z małej litery k (czyli świątynię), jak i z wielkiej litery K (czyli żywą wspólnotę wiary).
8. Na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.


Akademia Przyszłości zaprasza
Poszukujemy wolontariuszy do indywidualnych cotygodniowych zajęć z dzieckiem, które potrzebuje pomocy nie tylko dydaktycznej, ale również w budowaniu wiary we własne możliwości. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest ks. Jacek Stryczek, twórca „Szlachetnej Paczki”. Więcej informacji na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl.
Potrzebni są wolontariusze do SP nr 36 w Katowicach – kontakt z p. Patrycją Wisłobocką (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

Gorąco zachęcamy i zapraszamy do głosowania na poniższy projekt!
Informujemy uprzejmie, że do dnia 23.09.2018 r. będzie można oddać głos na projekt budowy miejsc postojowych dla samochodów przy skrzyżowaniu przy ul. Kościuszki i ul. Nasypowej w ramach budżetu obywatelskiego. Bliższe informacje o projekcie dostępne są na stronie: http://www.bo.katowice.eu/Projekty/Strony/Budowa-miesjc-postojowych-dla-samochodów-na-skrzyżowaniu-przy-ul--Kościuszki-i-ul--Nasypowiej.aspx
Projekt jest ogólnomiejski.
Nr projektu M/21/V- budowa miejsc postojowych dla samochodów przy skrzyżowaniu przy ul. Kościuszki i ul. Nasypowej - Wnioskodawca Teodor Zientek.
Głos można oddać poprzez stronę internetową oraz w stacjonarnym punkcie obsługi m.in. w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Brynowskiej 53a.
Warto już dzisiaj informować i zachęcać członków rodziny, sąsiadów, znajomych do poparcia w/w projektu, który będzie służył lokalnej społeczności, Parafianom.

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie