baner kolda

Słodki łańcuch

Matka Boża objawiając się światu powtarza prośbę o modlitwę Różańcową. Nie odmawiajmy Maryi, czyli… odmawiajmy różaniec. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele przez cały październik codziennie o 17.15.

W wielu objawieniach maryjnych powtarza się wezwanie do odmawiania Różańca. W Lourdes Maryja podczas pierwszego ze zjawień odmawia Różaniec razem z Bernadetą. Ciekawostką jest to, że Maryja wzywa, aby każdy modlił się na swoim różańcu. W Gietrzwałdzie Maryja wzywa parę razy „Odmawiajcie gorliwie Różaniec”, dodając „codziennie”. Najmocniejsza prośba o Różaniec rozległa się w Fatimie. Maryja, ukazując się trójce pastuszków, mówi o sobie: „Jestem Matką Bożą Różańcową”. Powtarza kilkakrotnie „odmawiajcie codziennie Różaniec”. Mniej znane są objawienia maryjne w Akicie w Japonii, uznane przez Kościół. Przesłanie z Akity przypomina to z Fatimy. To jeszcze mocniejsze przynaglenie do pokuty, do ofiarowania cierpień za grzeszników oraz wezwanie do modlitwy różańcowej. Różaniec jest nazwany „jedyną bronią, która nam pozostanie”. Pojawia się szczególna intencja: „Na różańcu módlcie się za papieża, biskupów, kapłanów”. Dlaczego? Maryja zapowiada, że „działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom”.

Bł. Bartłomiej Longo, wielki świecki Apostoł Różańca, modlił się: „O, błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy…”.
Jednoczenie z Bogiem oraz ochrona przed złem – to dwa najważniejsze owoce modlitwy różańcowej. Nie wypuszczajmy z rąk tego „słodkiego łańcucha”, oplatajmy nim nasze życie, Kościół, Polskę, Europę, świat.

ks. Tomasz Jaklewicz

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie