Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018

Życie które przynosi i proponuje nam Jezus jest zupełnie inne niż nasze ludzkie reguły. Przywykliśmy do prawa - do jakiejś ściśle określonej sprawiedliwości. Jezus idzie znacznie dalej. Mamy wykraczać poza jego literę, nie szukając swojej, nawet słusznej korzyści, lecz dobra drugiego człowieka.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-------------------------------

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 12:00, a także w poniedziałek i we wtorek odbędzie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Rozpoczęcie adoracji w poniedziałek i we wtorek - po Mszy św. o godz. 8:00, a zakończenie Mszą św. wieczorną. Prosimy Drogich Parafian, by ofiarowali trochę czasu, by przyjść do kościoła i spędzić tu wobec obecnego w Eucharystii Jezusa - parę chwil modlitewnego skupienia.

Dzieci zapraszamy na adorację we wtorek o godz. 17:30. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych: łącznie ze Mszą św. oraz w poniedziałek i we wtorek od godz. 17:30.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła, aby uczestniczyć w pokutnym obrzędzie posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy. Chcemy w ten święty czas Wielkiego Postu wkroczyć z pragnieniem przemiany naszego życia. Msze św. w naszym kościele w Środę Popielcową będą celebrowane o godz. 8:00, 16:00 /dla dzieci/ i 18:00.

W głębokim i należytym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 17:30, zaś w niedziele o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństw pasyjnych.

W czasie Wielkiego Postu wśród naszych umartwień i wyrzeczeń podejmijmy zwłaszcza ofiarę abstynencji w duchu wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa - tej plagi narodowej, która czyni tyle zła w nas i wokół nas. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę, przeżywaną jako Niedziela Trzeźwości, kolekta zwana jałmużną postną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 LUTEGO 2018

Jesteśmy powołani by być solą ziemi i światłem prowadzącym innych do Jezusa. Dołóżmy starań, by świadectwo naszego życia pociągało ku Bogu naszych bliźnich. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś wieczorna Msza św. przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia Ruchu Fokolari w poniedziałek godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przypada wspomnienie św. Scholastyki.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Obejmijmy naszą modlitwą i troską tych chorych, których możemy. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie.

Ruch Fokolari, gałąź Nowych Rodzin zaprasza na spotkanie otwarte dla małżonków, które odbędzie się w Panewnikach w kaplicy klasztoru Sióstr Służebniczek w niedzielę 11.02 o godz. 14:45. W ramach spotkania odbędzie się Msza św. Spotkanie polecamy wszystkim, którzy chcą pogłębić więzi małżeńskie, uczynić swoje rodziny jeszcze szczęśliwszymi. Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej! W środę, czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje.

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła 28 stycznia 2018 r.

Zjednoczeni wokół Ołtarza Pańskiego pragniemy Bogu z Chrystusem, w Duchu Świętym składać dziękczynienie, chwalić Go z całej duszy oraz prosić o łaskę wiernego trwania przy Chrystusie we wszystkich sytuacjach życiowych.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------

W środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. Okazja do spowiedzi św. zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek od godz. 17:00.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji duszpasterzy i katechetów. Zapraszamy do udziału.

W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Święto to ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece - gromnice. Ta świeca przypomina nam, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia, zaś Maryja chce nam być Przewodniczką w tej wędrówce przez życie.
Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu odbędzie się kolekta na zakony kontemplacyjne.

W piątek o godzinie 18:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i całej młodzieży.

W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, podczas mszy św. udzielimy jego błogosławieństwa.

W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielali chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 na Mszę św. przy świecach z udziałem Chóru Pro Arte.

Są jeszcze wolne intencje w najbliższym tygodniu.

Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii, a studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Zwykła 21 do 28 stycznia 2018 r.

W czasie swojej działalności Jezus Chrystus nauczał ludzi o królestwie swego Ojca. Dopiero potem leczył wszelkie choroby i wszelkie słabości. To dla nas wskazówka, jak bardzo uważnie mamy słuchać Jego słów, które teraz do nas kieruje podczas tej liturgii.

W tygodniu poświęconym modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który przychodzi przemienić nasze życie. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego z nas do przemiany i nawrócenia swoich serc. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii - na opłaty za prąd. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 W środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. O godz. 16:00 zapraszamy do kościoła na kolędowanie prowadzone przez Przedszkole miejskie 51. Od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Członków Żywego Różańca zapraszamy w sobotę 27.01 po Mszy św. o godz. 8:00 do salki na spotkanie opłatkowe. W szczególny sposób zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w tę piękną modlitwę różańcową odmawiając codziennie zaledwie jedną dziesiątkę różańca. Osoby należące do Żywego Różańca cieszą się szczególną opieką Matki Bożej, a ich modlitwa wielką skutecznością. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby.

Ks. Łukasz Walaszek 26.01 będzie obchodził rocznicę urodzin. Z tej okazji w niedzielę 28.01 o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji.

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

II Niedziela Zwykła - 14 stycznia

W okresie zwykłym, który rozpoczęliśmy po Niedzieli Chrztu Pańskiego, wspominamy publiczną działalność Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w liturgii mamy nie tylko słuchać opowiadania o życiu Jezusa, ale od początku jesteśmy zaproszeni, aby wyruszyć z Nim w drogę. Chrześcijaństwo bowiem, to nie tylko teoria, ale to uczestnictwo w życiu Boga.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------------

W środę przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

W czwartek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” Wspólnie modlimy się o realizację Testamentu Jezusa: „Aby wszyscy byli jedno, aby świat uwierzył.”

W czwartek o godz. 1715 zapraszamy do kościoła na kolędowanie prowadzone przez przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1.

W piątek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Ruch Focolari – gałąź Nowych Rodzin zaprasza na spotkanie dla rodzin i młodzieży na temat: „Ułuda samowystarczalności. Obecność Boga w relacjach małżeńskich i rodzinnych”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20.01. w Zespole Szkół Plastycznych, w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. Tysiąclecia) początek o 900 Mszą św. w kościele MB Piekarskiej. Szczegółowy program i ważne informacje na plakatach.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Święto chrztu pańskiego - 7 grudnia 2018

W dzisiejszej liturgii wspominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Tam po raz pierwszy objawił się ludziom jako umiłowany Syn Boży, a Jego posłannictwo zostało potwierdzone przez głos Ojca i znak Ducha Świętego. Dzisiaj wspominamy również swój własny chrzest i z wdzięcznością myślimy o naszych rodzicach i chrzestnych, którzy złożyli uroczyste obietnice wychowania nas w wierze i miłości Boga. Niech przeżycie dzisiejszej Eucharystii pomoże nam stawać się umiłowanymi synami Ojca przez pokorną służbę bliźnim.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W kalendarzu liturgicznym dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

Zapraszamy na spotkanie grupy Słowa Życia w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do salki katechetycznej.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat: Współczesne zagrożenia rodziny.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 16:30, rozpoczniemy ją dopiero po feriach.

Dziś udajemy się na kolędę na ul. Czyżyków, Kanarków od 20–11, Szczygłów 1–13 i Jerzyków 18–26.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Członków Żywego Różańca zapraszamy w sobotę 27.01 po Mszy św. o godz. 8:00 do salki na spotkanie opłatkowe. W szczególny sposób zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w tę piękną modlitwę różańcową odmawiając codziennie zaledwie jedną dziesiątkę różańca. Osoby należące do Żywego Różańca cieszą się szczególną opieką Matki Bożej, a ich modlitwa wielką skutecznością. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie zwłaszcza nowe osoby.

4. Niedziela Adwentu - 24 Grudnia 2017

Pan jest blisko. Za kilka godzin będziemy przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzenia się w Betlejem. Każdy z nas uczestniczących w tej świętej liturgii może stać się uczestnikiem radości życia w Bożej obecności, jeśli zaprosi Jezusa do swego serca. Pan jest bardzo blisko. Otwórzmy Mu drzwi naszego serca, naszych rodzin, naszej parafii...

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie kościoła.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dzisiaj nie będzie Mszy św. wieczornej. W tym czasie spożywać będziemy wieczerzę wigilijną. Po południu będzie jeszcze okazja do spowiedzi św. od godz. 14:00 do 16:00.

Za kilka godzin zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Ta wieczerza jest jedyną i wyjątkową w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór, to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich parafian. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które również serdecznie zapraszamy. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu. O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

We wtorek obchodzimy święto św. Szczepana. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W środę przypada święto św. Jana Apostoła.

W czwartek święto Św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 8:00, w czasie której udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek przypada IV rocznica przejścia do życia wiecznego naszego wybitnego parafianina, śp. Wojciecha Kilara. Odszedł do Pana w Niedzielę Świętej Rodziny. Chcemy dziękować za Jego życie, wiarę i wspaniałą twórczość artystyczną podczas Mszy św. w piątek 29.12 o godz. 8:00.

W przyszłą niedzielę, w ostatni dzień roku, obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich. Po wieczornej Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne, podczas którego Ks. proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie za rok 2017.

Po świętach od środy 27 grudnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Przypominamy, że celem tych odwiedzin jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, wspólna modlitwa za rodzinę oraz spotkanie duszpasterzy z rodziną. Starajmy się uczestniczyć w kolędzie – o ile to tylko możliwe całą rodziną. Ofiary składane tradycyjnie przy kolędzie przeznaczone są w tym roku na naprawę pęknięć zewnętrznych ścian kościoła. Te ofiary nie są konieczne. Jeśli mamy trudności finansowe bez żadnego tłumaczenia i wyjaśniania ich nie składamy. Nie taki jest bowiem cel wizyty duszpasterskiej. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i w niedzielę 27 i 28 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii bądź kancelarii.

Świąteczno-noworoczny Gość Niedzielny – jako podwójny numer jest w cenie 8 zł.

Są jeszcze wolne intencje: w I dzień BN, o 9, 10:30, 12 i 18. Także w czwartek i w następną niedzielę.

Strona 3 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie