Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 13 do 20 maja 2018 r.

Świętujemy dzisiaj Wniebowstąpienie Jezusa. Ten dzień napełnia nas radością, gdyż Chrystus przebywając w chwale nieba, wzywa nas do dawania świadectwa w miejscach gdzie żyjemy oraz obiecuje łaskę Ducha Świętego. Po Wniebowstąpieniu Chrystusa Apostołowie z Maryją trwali w Wieczerniku na modlitwie. Gromadzimy się w naszej świątyni, w naszym Wieczerniku, by prosić o wielkie dary Boże, szczególnie o dar jedności dla Chrystusowego Kościoła i dla naszych rodzin.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą to uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o 7:30.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła. W środę 16.05 obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski.

Ks. Janusz Wilczek obchodzi w tym dniu 20 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w piątek o 16:30

. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii zapraszamy w piątek na Mszę szkolną i do sakramentu pokuty.

W sobotę 19 maja Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzi swoje 70 urodziny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w rocznicę I Komunii świętej.

Wieczorna Msza św. celebrowana będzie „przy świecach”, z udziałem chóru „Pro Arte”.

Prosimy o złożenie podpisu pod protestem mieszkańców wobec planu, który zakłada otwarcie przejazdu z ulic Przyklinga i Ligęzy do ul. Orkana i Rolnej. W środę 9.05 br. w UM odbyło się spotkanie, gdzie liczne grono przedstawicieli wspólnoty mieszkańców Nasypowej i Orkana, rodziców dzieci uczęszczających do SP11 wraz z dyrekcją, wielu parafian m.in. z ulicy Nasypowej, Ligęzy i Przyklinga, a także kilku radnych miasta Katowice oraz wiele innych osób, jednomyślnie i jednogłośnie skrytykowało ten projekt, nie pozostawiając suchej nitki na tych, którzy go zrobili. Przedstawiciele Miasta wysłuchali tych głosów i potwierdzili, że jeżeli wpłyną odpowiednie protesty na piśmie, wycofają się z tego niedobrego pomysłu. Dlatego bardzo ważne jest by do 4.06 zebrać jak najwięcej podpisów pod tym protestem.

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia do 6 maja 2018 r.

Szukamy Jezusa zgodnie z tym, co sam zapowiedział swoim uczniom. Tęsknimy i oczekujemy przebywania w Jego obecności. Niech pociesza nas świadomość, że dzięki wzajemnej miłości On sam – Jezus zmartwychwstały staje się obecny wśród nas.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------------

W środę 25.04 zmarł po długiej chorobie ks. Andrzej Cuber, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 1995 - 2001. Eksportacja w niedzielę o 19:00, a pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30.04 o godz. 15:00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie, gdzie był proboszczem od 2006 r.

We wtorek 1 maja przypada Święto Św. Józefa Rzemieślnika. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Chcemy dziękować w szczególny sposób Maryi za odzyskaną niepodległość i polecać Jej orędownictwu nasze rodziny, naszą parafię, naszą Ojczyznę i cały Kościół, prosząc by także nas doprowadziła do świętości.

W środę obchodzimy wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek 3 maja przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Na Msze św. w tym dniu zapraszamy o 8:00, 16:00 i 18:00. Od 17:00 wystawienie, a o 17:30 nabożeństwo majowe.

W piątek przypada wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona archidiecezji. Ponieważ większość dzieci nie idzie do szkoły w tym dniu nie będzie Mszy św. szkolnej.

W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

W przyszłą niedzielę 6 dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10:30, a o godz. 12:00 Msza św. z chrztem dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Dekanalna pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas, do klasztoru pobenedyktyńskiego w  Legnickich Polach i do Legnicy odbędzie się we wtorek 22 maja. Ze względu na odległość (około 300 km)  koszt będzie wynosił ok. 80 do 100 zł w zależności od ilości chętnych. Zapraszamy do udziału także parafian spoza Zespołu Caritas. Wyjazd autokarem o godz. 6.00 z Ochojca. Zapisy w zakrystii.

W piątek i najbliższą niedzielę o 7:30 są jeszcze wolne intencje.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity (J 15,5)

 

Słowo, które rodzi życie.

Nasza relacja z Jezusem stanowi fundamentalny temat dzisiejszej liturgii. Jezus, podając się za „prawdziwy krzew winny”, stawia się w centrum chrześcijańskiego życia i uświadamia, że bez niego niemożliwe jest „dawać owoc”. Trzeba jednak „trwać w Nim” (Ewangelia). To „trwanie” wyraża się poprzez przestrzeganie przykazań, w szczególności tych dotyczących wiary i miłości braterskiej (drugie czytanie). Jednym z przykładów tego, co może oznaczać żywa relacja z Chrystusem, jest entuzjazm Pawła w głoszeniu wiary (drugie czytanie).
Metafora krzewu winnego i latorośli dobrze wyjaśnia sedno żywej więzi między Jezusem i wiernymi. Życie tych ostatnich zależy od intensywności relacji z Nim. Nie tylko dlatego, że On jest przykładem, ale też dlatego, że stanowi siłę wewnętrzną każdego chrześcijanina. Jest prawdziwą winnicą Boga: przez Niego stajemy się Ludem Bożym. Trwanie w Nim nie jest czymś statycznym, czymś danym raz na zawsze przy okazji Chrztu Świętego. Jest to rzeczywistość dynamiczna: trzeba pozwolić pielęgnować się Ojcu i wtedy modlitwa stanie się skuteczna. W innym przypadku „latorośl się zbiera, i wrzuca do ognia, i płonie”. Istnieje wtedy ryzyko, że zostaniemy chrześcijaninem pozbawionym „charakteru”.
Dobrze jest siebie samego zapytać: co oznacza dla mnie „trwanie” w Chrystusie? Czy to On jest źródłem mojego działania? Czy próbuję myśleć jak Jezus? Postępować jak On? Spotykać innych, tak jak spotykał On? Pracować tak jak On? Służyć tak, jak On służył?...

Komentarz pod redakcją Giovanniego C.


 

Życie, które rodzi słowo.

Jakiś czas temu w naszej parafii miały miejsce pewne nieporozumienia między działającymi w niej osobami. Sprawa ta bardzo mnie smuciła, tym bardziej, że oddziaływała negatywnie na rodzinny klimat, który od kilku miesięcy panował między parafianami, zwłaszcza młodymi. Pokusa, by porozmawiać na boku z tymi osobami i przedstawić im rzeczy takimi, jakimi są, była bardzo silna. Czułam jednak, że to nie jest dobra droga. Nie byłoby z tego nic dobrego. Trzeba było czekać, modlić się, mieć nadzieję i jeszcze raz czekać.
To moje ciągłe czekanie opłaciło się: w końcu zainteresowane osoby same uznały, że popełniły błąd i postanowiły zacząć na nowo. Było to dla mnie mocne i znaczące doświadczenie, ponieważ „trwanie w ciszy i oczekiwaniu” kosztowało mnie wiele – wydawało mi się, że nic nie robię i siedzę z założonymi rękami. Kiedy powracała pokusa, by poruszyć temat dawnych sporów, starałam się pokochać te osoby jeszcze mocniej, czasem wyrażając to nawet poprzez mały gest – np. powiedzenie: „dziękuję”, „jesteś naprawdę w porządku”, „masz bardzo dobry pomysł”.
Cierpliwa miłość zwyciężyła wszelki opór. Wszystko wróciło do stanu sprzed konfliktu, a nawet polepszyło się! I w ten sposób powoli przeszliśmy od smutku do pogody ducha.

S.M.


Ewangelia wg św. Jana
J 15, 1-8

Trwanie w jedności z Chrystusem sprawia, że przynosimy obfite owoce. Myśląc wyłącznie ludzkimi kategoriami, nie zawsze zgadzamy się z Bożym planem wobec nas. Dlatego On oczyszcza nasze pragnienia i myśli. Niekiedy sprawia, że nie osiągamy zamierzonego celu, natomiast współpracuje we wszystkim, co przyczynia się do naszego zbawienia. Oczyszczenie może sprawiać ból, ale gdy się dokona, daje radość. Cokolwiek w życiu zamierzamy uczynić, pamiętajmy, że bez Jego pomocy nic nie osiągniemy.

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna 15 do 22 kwietnia 2018

Usłyszymy dziś w Ewangelii o zatrwożonych Apostołach, którym trudno było uwierzyć, że Chrystus żyje. Zmartwychwstały Pan ukazuje się im, pozwala się dotknąć, spożywa z nimi posiłek, cierpliwie umacnia ich wiarę. Kolejna wielkanocna niedziela, którą dziś świętujemy jest także dla nas okazją do umocnienia wiary w zmartwychwstanie. Chrystus przychodzi do nas w znaku eucharystycznego posiłku, w znaku swojego Słowa, w znaku kapłana i w znaku wspólnoty. Daje nam siebie, napełnia nas pokojem. Zaprasza, byśmy byli świadkami Jego miłości.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłatę za energię elektryczną. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!


---------------------------------


Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o 17:30.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 16.04 o 18:00 na Mszę św. i dalszą część w salce. Sakramentu bierzmowania będzie udzielał Ks. Abp Wiktor Skworc w parafii św. Jacka w Ochojcu w czwartek 10.05 o godz. 18:00. Pozostałe szczegóły na spotkaniu w poniedziałek.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. szkolną. Po Mszy św. dzieci odbiorą w salce stroje komunijne.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka w ramach akcji Śląskie Dzieciom Aleppo.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania 1 do 8 kwietnia 2018 r.

"Oto dzień, który Pan uczynił". Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały Pan pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.


----------------------------------

Zapraszamy dziś o 17:30 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Chcemy też odtąd zaprosić w każdą niedzielę na 17:30 na niedzielne nieszpory, do udziału w tej liturgicznej modlitwie Kościoła.

Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych zachowujemy niedzielny porządek. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszach św.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.
Wieczorna Msza św. będzie odprawiana przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.
Każdego roku w tę niedzielę przeprowadzane jest też liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św.
W niedzielę 8.04 przypada 15 rocznica śmierci naszego proboszcza + Ks. Kan Adolfa Kocurka. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7:30.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Krajów Bałtyckich i Helsinek od 22 do 30.06. Program jest bardzo bogaty. Szczegóły w gablotce parafialnej i w zakrystii, gdzie możemy się zapisać.

W dniu dzisiejszym składamy sobie życzenia świąteczne. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w zmartwychwstanie Jezusa, i Jego obecność wśród nas była dla nas źródłem radości, nadziei i mocy w zmaganiu się z trudami codziennego życia. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Was też pokojem i szczęściem, którego świat dać nie może.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa 25 marca 2018

Odnowieni i umocnieni przez Misje Święte Niedzielą Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech ta wymowna liturgia pomoże nam przeżyć największe tajemnice naszego zbawienia, a męka Chrystusa stanie się dla nas źródłem nowego życia i głębokiego zjednoczenia z Bogiem oraz bliźnimi.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

* * *

Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzi dziś akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane są palmy i świąteczne stroiki.

Dziś o godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się spotkanie młodzieży z okazji XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu będzie przewodniczył pasterz Kościoła katowickiego Ks. Abp Wiktor Skworc. Prosimy młodzież naszej parafii, by z gałązkami palmowymi udała się do katedry na to świętowanie.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.

Od jutra dzieci ze SP 11 i 65 rozpoczynają wielkopostne rekolekcje szkolne. Prosimy by przygotowały się i skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania podczas tych rekolekcji.
Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie do salki w środę o 19:00.

Grupę Słowa Bożego i wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie do salki w środę o 19:00.


Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

Dzieci i młodzież gimnazjalną:
• w Wielki Czwartek od 7:30 do 9:00
Dorośli:
• w poniedziałek, wtorek i w środę rano od godz. 7:30, a po południu od godz. 17:30
• w Wielki Czwartek: rano od 7:30 do 9:00 i od 15:00 do wieczornej liturgii
• w Wielki Piątek: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii
• w Wielką Sobotę: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii


Dobrze po chrześcijańsku przeżyć Wielki Tydzień znaczy uczestniczyć w liturgicznych ceremoniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. O godz. 8:00 - udzielimy Komunii św. tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. O godz. 10:00 - w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. z poświęceniem olejów.
O godz. 16:00 - Msza św. dla dzieci. O godz. 18:00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej z dziękczynieniem za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22:00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Najbardziej pokutny dzień w ciągu roku liturgicznego. Dzień, w którym nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. Od godz. 7:00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 9:00 - Droga Krzyżowa - zapraszamy do udziału zarówno dorosłych jak dzieci. O godz. 18:00 Ceremonie Wielkopiątkowe, na które składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą. Liturgię Wielkopiątkową ubogaci śpiew chóru "Pro Arte".

Wielka Sobota

Od godz. 7:00 rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie. O godz. 10:00 adoracja dzieci przy Bożym Grobie. Od godz. 14:00 do 17:00 - co pół godziny święcenie potraw wielkanocnych. O godz. 20:00 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy liturgii wielkosobotniej składają się z pięciu części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej, Eucharystii oraz procesji rezurekcyjnej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii światła, odnowienia przymierza chrztu św. i w czasie procesji rezurekcyjnej. Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

W II Święto na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

Na balaskach wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy także Parafian o ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu - jak to czyniliśmy w latach poprzednich.

Są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

Z racji Wielkiego Tygodnia, w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie 9.04.

Zapraszamy na pielgrzymkę m.in. do Ostrej Bramy i Kodnia od 22 do 30.06 br. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu Parafialne Misje Święte 18 do 25 marca 2018 r.

Jezus przyszedł ocalać, a nie potępiać. Ufając w Jego miłosierdzie, zawróćmy z drogi swoich grzechów i słabości, by z czystym sercem oczekiwać radości zmartwychwstania.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. dr Tadeusza Czakańskiego, który prowadzi w tym roku nasze Parafialne Misje Święte. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i otwarcie naszych serc na owocne przyjęcie Słowa Bożego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na organizację Misji Świętych. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!
--------------------------------

Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.
Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, które wyjątkowo będzie - ze względu na Misje – z krótkim kazaniem pasyjnym. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Porządek Misji:
Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 od poniedziałku do czwartku z nauką dla wszystkich. Codziennie rano o 7:30 różaniec, a od wtorku do czwartku o 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Nauka misyjna dla mężczyzn­ po Mszy św. wieczornej w niedzielę, dla kobiet w poniedziałek, dla młodzieży pracującej i studiującej we wtorek, dla małżeństw wychowujących dzieci w środę, a dla osób żyjących w stanie wolnym w czwartek o 19:30.

Chorych odwiedzimy przed Świętami podczas Misji we wtorek od godz. 9:00. Prosimy zgłosić ich adresy do jutra.
Msza św. dla chorych i seniorów w środę o godz. 8:00 z sakramentem namaszczenia i nabożeństwem lourdzkim, a po Mszy św. spotkanie w salce.
Droga Krzyżowa w poniedziałek o 17:15, Msza św. z nauką misyjną dla dzieci w czwartek o 16:30.
Misje zakończymy w czwartek przy krzyżu, prosimy o przyniesienie świec.

Okazja do spowiedzi św.:
Od poniedziałku do czwartku rano od 7:30, po południu od 17:30.

Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. abp Wiktor Skworc 10.05 o godz. 18:00 w parafii św. Jacka w Ochojcu. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o 18:00, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne do salki.
W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 22.03 br. w WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a o godz. 16:00.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną z Drogą Krzyżową w piątek o 16:30. Dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.
W zakrystii są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją odbędzie się na Mszy św. o godz. 10:30. Na innych Mszach św. będzie zwykły obrzęd poświęcenia palm. O godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zgromadzi się młodzież naszej archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego Ks. Abp Wiktora Skworca, by wspólnie świętować Jubileusz Młodzieży. Prosimy młodzież naszej parafii o wzięcie udziału w tym spotkaniu i zabranie ze sobą gałązek palmowych.

Sakrament chrztu będziemy udzielać w drugi dzień Świąt Wielkanocy o godz. 12:00. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę 24.03 o 16:30 w domu katechetycznym.
W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzić będzie akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane będą palmy i świąteczne stroiki.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.
W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje od poniedziałku do piątku włącznie.
Zapraszamy na pielgrzymkę do Krajów Bałtyckich i Helsinek od 22 do 30.06. Program jest bardzo bogaty. Szczegóły w gablotce parafialnej i w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o jak najszybsze zapisy i wpłatę zaliczki.

Strona 3 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie