baner kolda roraty 2014

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28 maja 2017

Świętujemy dzisiaj Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Ten dzień napełnia nas radością, gdyż Chrystus przebywając w chwale nieba, wzywa nas do dawania świadectwa w miejscach gdzie jesteśmy i obiecuje łaskę Ducha Świętego. Po Wniebowstąpieniu Chrystusa Apostołowie z Maryją trwali w Wieczerniku na modlitwie. Gromadzimy się w naszej świątyni, w naszym Wieczerniku, by prosić o wielkie dary Boże, szczególnie o dar jedności dla Chrystusowego Kościoła i dla naszych rodzin.

Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Łączymy się duchowo się z pielgrzymującymi do Piekar.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Witamy ks. dr Zbigniewa Bębenka, który dziś głosi słowo Boże i zbiera przed kościołem ofiary na budowę kościoła we Lwowie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Zapraszamy do środy włącznie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.

Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą to uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie – również w sobotę – o godz. 7:30.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

We wtorek św. Jana Sarkandra.

W środę święto Nawiedzenia NMP.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

O godz. 16:30 Msza św. szkolna. Prosimy o liczny udział dzieci i gimnazjalistów we wspólnej modlitwie. Młodzież zapraszamy na spowiedź i Mszę św. w I piątek o 19:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

Franciszkanie zapraszają na XXIV Festiwal Piosenki Religijnej EKOSONG 2017 w sobotę. Szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. celebrowana będzie „przy świecach”, z udziałem chóru „Pro Arte”.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Prosimy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w zakrystii lub kancelarii.

6. Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017

Chrystus gromadzi nas w dzisiejszą niedzielę, aby przypomnieć nam prawdę, która wyjawia nam sekret przebywania w Bogu: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać”. Prośmy Pana w tej Eucharystii, by uzdolnił nas do życia w prawdziwej miłości wobec Jezusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.

W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii modlitwy o urodzaje odprawimy o godz. 17:30 pod krzyżem misyjnym przed kościołem.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii.

W  środę obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dzieci, które obchodzą I rocznicę Komunii Św. zapraszamy w środę o 18:40 na próbę, a w niedzielę o 12:00 na Mszę św. z okazji rocznicy.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 16:30 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa Chrystusa.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej prosimy w zakrystii zgłaszać kandydatów.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień pielgrzymka młodzieńców i mężczyzn do Piekar Śl.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. dr. Zbigniewa Bębenka, który będzie głosił słowo Boże i zbierał przed kościołem ofiary na budowę kościoła we Lwowie.

5. Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2017

Szukamy Jezusa zgodnie z tym co sam zapowiedział swoim uczniom. Tęsknimy i oczekujemy przebywania w Jego obecności. Niech pociesza nas świadomość, że dzięki wzajemnej miłości On sam – Jezus zmartwychwstały staje się obecny wśród nas.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłacenie rachunków za energię elektryczną.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś o godz. 10:30 25 dzieci ze SP 11, a o godz. 12:15 22 dzieci z SP 65 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie oraz za ich rodziny, by były silne wiarą i miłością, by trwały w Chrystusie, w Jego łasce.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Dziś przypada 12. rocznica święceń kapłańskich ks. Marcina Wójcika.

We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika i patrona Polski.

W piątek swoje urodziny obchodzi ks. abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów do udziału.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

4. Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 7 maja 2017

Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce, oddaje za nie życie i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Zgromadzeni dzisiaj na Eucharystii uznajmy na nowo w Chrystusie naszego Pasterza, przewodnika prowadzącego nas pewnie do życia wiecznego. Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw w intencji wszystkich pasterzy i o nowe powołania do służby w Kościele. 

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na WSŚD w Katowicach.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30.

W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Liturgicznej osoby, które chciałyby zaangażować się w niedzielną liturgię. Kończy się tydzień biblijny, dlatego wysłuchamy najpierw wykładu biblijnego Ks. Marcina. Zapraszamy szczególnie osoby które włączą się w lekturę czytań mszalnych, na ofiarowanie przyniosą dary w rodzinnej procesji z darami, pomogą wyświetlać teksty piosenek na ekranie, podłączyć mikrofony dla dziecięcej scholi, czy zaśpiewać psalm. Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób, które nie są związane z żadną grupa parafialną. Zaczynamy Mszą świętą o 18:00, a bezpośrednio po niej dalsza część w domu parafialnym.

W poniedziałek 8.05 przypada 7. rocznica święceń kapłańskich Ks. Łukasza Walaszka, w sobotę 13.05 przypada 28. rocznica ks. proboszcza, a w niedzielę 14.05 12. rocznica ks. Marcina Wójcika.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy, by również w rodzinach modlić się o nowe powołania.

W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17:00.

W piątek zapraszamy na Mszę św. szkolną na 16:30.

W sobotę przypada 100. rocznica objawień NMP w Fatimie oraz wspomnienie MB Fatimskiej.

3. Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017

 

 

 

Usłyszymy dziś w Ewangelii o zatrwożonych Apostołach, którym trudno było uwierzyć, że Chrystus żyje. Zmartwychwstały Pan ukazuje się im, pozwala się dotknąć, spożywa z nimi posiłek, cierpliwie umacnia ich wiarę. Kolejna wielkanocna niedziela, którą dziś świętujemy jest także dla nas okazją do umocnienia wiary w zmartwychwstanie. Chrystus przychodzi do nas w znaku eucharystycznego posiłku, w znaku swojego Słowa, w znaku kapłana i w znaku wspólnoty. Daje nam siebie, napełnia nas pokojem. Zaprasza, byśmy byli świadkami Jego miłości.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

W poniedziałek 1 maja przypada Święto Św. Józefa Rzemieślnika. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Chcemy dziękować w szczególny sposób Maryi za świętego Jana Pawła II i polecać Jej orędownictwu nasze rodziny, naszą parafię, naszą Ojczyznę i cały Kościół, prosząc by nas także doprowadziła do świętości.

We wtorek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Na Msze św. w tym dniu zapraszamy o 8:00, 16:00 i 18:00.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona archidiecezji. Od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 trójka dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii świętej, a o 12:00 będziemy udzielali sakramentu chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania. Kolekta przeznaczona będzie na WSŚD w Katowicach.

 

 

 

2. Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia – 23 kwietnia 2017

Pokój, który darował Zmartwychwstały Apostołom, staje się dziś również naszym udziałem. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy posłani mocą Ducha Świętego, by świadczyć o Jezusie, który powstał z martwych i daje nam za darmo wybawienie od grzechu i śmierci.

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele charytatywne parafii i archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie Mszą przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy „Ichtis” w poniedziałek o 19 do salki. Temat: Walka Jakuba z Bogiem.

We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w środę o 17:00 lub o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

Sakramentu bierzmowania będzie udzielał naszej młodzieży Ks. Abp Damian Zimoń w parafii św. Jacka w Ochojcu w czwartek 27.04 o godz. 18:00.

W piątek Msza św. szkolna o 16:30.

W sobotę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała.

Niedziela Zmartwychwstania - 16 kwietnia 2017

„Oto dzień, który Pan uczynił”. Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały Pan pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.

Wyrażamy wdzięczność Ks. prob. Eugeniuszowi Krasoniowi i Ks. Andrzejowi Rotherowi za pomoc w posłudze sakramentu pojednania oraz udział w Triduum Paschalnym.

Dziś zapraszamy o 17:30 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych zachowujemy niedzielny porządek. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na ostatnie spotkanie w środę 19.04 o 18:00 na Mszę św. i dalszą część w salce. Sakramentu bierzmowania będzie udzielał Ks. Abp Damian Zimoń w parafii św. Jacka w Ochojcu w czwartek 27.04 o godz. 18:00. Pozostałe szczegóły na spotkaniu w środę.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne parafii i archidiecezji.

Każdego roku w tę niedzielę przeprowadzane jest też liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św.

W dniu dzisiejszym składamy sobie życzenia świąteczne. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w zmartwychwstanie Jezusa, i Jego obecność wśród nas była dla nas źródłem radości, nadziei i mocy w zmaganiu się z trudami codziennego życia. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Was też pokojem i szczęściem, którego świat dać nie może.

Strona 4 z 67

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek
9:00-10:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-10:00, 17:00-18:00

 

chrzty i roczki
1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie