Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017

Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu wzywa nas do radości z nadchodzącego zbawienia. Chrześcijanin jest człowiekiem radości, gdyż wie, że Chrystus jest w stanie pokonać wszystko, co mogłoby być dla nas przyczyną smutku, przygnębienia, zwątpienia. Sprawujmy tę Eucharystię ciesząc się Chrystusem obecnym pośród nas i Jego Słowem.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie, a przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych "Śląsk", które przygotowało stroiki i będzie zbierać fundusze na paczki dla dzieci. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy parafian - zwłaszcza dzieci - do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę zakończenie i podsumowanie rorat o godz. 8:00.

Młodzież zapraszamy w poniedziałek na 17:00 na roraty, na kolejne adwentowe spotkanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia. Kandydaci do bierzmowania mają potem spotkanie formacyjne w salce.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki. Temat spotkania: „Boże Narodzenie – uniżenie i pokora jako styl Boga.”

W czwartek od godz. 16:00 osobista adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. dla dzieci i dorosłych.

Młodzież oazowa przygotowuje jak co roku czuwanie adwentowe przed Pasterką. W związku z tym zapraszają osoby grające na gitarze, skrzypcach lub flecie o włączenie się do zespołu. Próba dla młodzieży przygotowującej czuwanie przed pasterką odbędzie się we wtorek, środę oraz piątek o godz. 18:00 w salce parafialnej. Zapraszamy młodzież szczególnie grającą na instrumentach.

W piątek wieczorem od 18:00 zapraszamy chętnych do budowy stajenki.

W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii tylko tych, których nie odwiedziliśmy na początku grudnia.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:
w piątek - od 16:00 do 17:00
w sobotę - od 7:30 do 8:00 oraz od 14:00 do 18:00
w niedzielę przed południem: przed i podczas Mszy św. oraz od 14:00 do 16:00

W ramach kolędy odwiedzimy parafian, początek od godz. 14:00:
Niedziela 17 XII:

I. ul. Jasieńskiego;

II. ul. Imieli i Gałczyńskiego;

III. ul. Brynowska nr parzyste 52-26 i ul Skiby

Po Świętach rozpoczniemy kolędę od środy 27 grudnia.

Opłatki wigilijne, świece Caritas, kartki świąteczne oraz bilety na „Betlejem w Spodku” można nabyć w zakrystii. Bilety są w różnych cenach. Ten niezwykły koncert kolęd odbędzie się 29.12 o 19:00.

Za tydzień w niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 18:00, ale zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Pasterkę o 24:00. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła, a podczas Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

W czwartek, piątek, sobotę i niedzielę są jeszcze wolne intencje.

2. Niedziela adwentu - 10 grudnia 2017

Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za zorganizowanie „akcji mikołajowej” dla naszych dzieci. Dziękujemy za akcję „ciasto”, dzięki której zebrano 2649 zł na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom za ciasto i wszystkim Parafianom za zebrane ofiary.

Zapraszamy parafian – zwłaszcza dzieci – do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Słowo Boże na spotkanie do salki w poniedziałek o godz. 19:00. Rozważać będziemy liturgię Słowa z przyszłej niedzieli. Na spotkanie zapraszamy też grupę lektorów.

Młodzież zapraszamy we wtorek na roraty o 17:00, Kandydaci do bierzmowania zaraz po Mszy roratniej będą mieli spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.

W środę przypada wspomnienie sw. Łucji.

W czwartek przypada wspomnienie  św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła. Młodzież, która pragnie włączyć się w przygotowanie czuwania przed pasterką zapraszamy w czwartek o 18:00. Zapraszamy także inne osoby grające na instrumentach.  W czwartek od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek 14.12. o godzinie 16:00, zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, oraz emerytów, na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA do WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a. Parafia nasza włącza siê w akcję Caritas Polskiej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Akcja polega na rozprowadzaniu świec na stół wigilijny. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają te świece. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, oraz kartki świąteczne, kalendarze, bilety na Betlejem w Spodku.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę, początek o 14:00:

Niedziela 10 XII

I. Warzywna 1-5 i Sienna;
II. Warzywna od 17-38;
III. Żytnia i Warzywna od 10–6

Sobota 16 XII

I. ul. Kępowa 22,24,26;
II. ul. Kluzika;
III. ul.Kępowa nr nieparzyste 43–15 i 1–6 oraz 10, 16, 42 i 44

Niedziela 17 XII

I. ul. Jasieńskiego;
II. ul. Imieli i Gałczyńskiego;
III. ul. Brynowska nr parzyste 52–26 i ul Skiby.

W najbliższym tygodniu w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny – Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nowy Rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia. Módlmy się gorąco podczas tej Eucharystii za całą naszą rodzinę parafialną, byśmy byli czujni w oczekiwaniu na przyjście Pana, i wydali godny owoc nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.

Parafialna Rada Duszpasterska i Zespół Charytatywny pragną zaprosić 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania zostaną wręczone dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel Panie z Zespołu charytatywnego w dzisiejszą niedzielę przed kościołem sprzedają ciasto upieczone przez parafian. Bóg zapałać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
Okres Adwentu, w który dziś wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa Pana między ludzi; jest także czasem naszego oczekiwania na przyjście Pana przy końcu czasów. Zachęcamy do zachowania w tym czasie wstrzemięźliwości od alkoholu i papierosów oraz do głębszej modlitwy.
Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.
W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszamy górników wraz z ich rodzinami do sakramentu pojednania i na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 8:00. Zachęcamy by przyjść na tę Mszę w strojach galowych.
Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku po południu o godz. 17:00, nie będzie w te dni Mszy św. o godz. 18:00. W sobotę roraty będą o 8:00.
Zapraszamy na spotkanie z Grupy Słowa Życia w poniedziałek na 18:00 w salce katechetycznej.
We wtorek zapraszamy studentów oraz młodzież pracującą na spotkanie grupy ICHTIS. Rozpoczęcie Mszą św. z lampionami w kościele we wtorek o 1900. Temat spotkania: "Kościół a ekologia".
W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja.
W czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego. Od godz. 16:00 Godzina Święta - okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.
W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wpatrzeni w Maryję, chcemy wraz z Nią przeżywać ten święty czas Adwentu. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą wg następującego porządku: o godz. 8:00, 16:00 i o godz. 18:00.
Dzieci zapraszamy na roraty w sobotę na godz. 8:00.
Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Świece wigilijne Caritas, opłatki i kartki świąteczne można nabyć w zakrystii.
29.12.2017 o godz. 19:00 odbędzie się niezwykły koncert: Betlejem w Spodku. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł są do nabycia w zakrystii lub przez internet.
Odwiedziny duszpasterskie - kolęda, początek o godzinie 14:00:
Niedziela 3.12: I. Brynowska nr nieparzyste od 69-53 i parzyste od 64 do 86; II. i III. Brynowska 45
Sobota 9.12: I. Dworska 13 i 11 d-e; II. Środkowa i Dworska 1-7 i 11 f, g, h, i, j, k, l; III. Brynowska 56 i 58 i Dworska 17 i 19
Niedziela 10.12 I. Warzywna 1-5 i Sienna; II. Warzywna od 17–38; III. Żytnia i Warzywna od 10–6

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła 26 listopada - 3 grudnia 2017

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa - prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. zapraszamy na spotkanie w salce katechetycznej w środę o godz. 19:00.

W tym tygodniu przypadają czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i udziału we Mszy św.

W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Od 17:00 Godzina Święta - okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek na 19:00. Przed mszą okazja do spowiedzi.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

Parafialna Rada Duszpasterska i Zespół Charytatywny pragnie zaprosić - 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania wręczone zostaną dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel panie z Zespołu Charytatywnego w niedzielę 04.12 przed kościołem sprzedawać będą ciasto upieczone przez parafian. Kto chciałby włączyć się w tę akcję może przynieść ciasto w sobotę 3.12 do salki na godzinę 15:00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych takich jak wieniec, świece adwentowe czy lampiony.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbędzie się w piątek 1 XII o godz. 18:00 w salce katechetycznej. Na tę naukę zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest 3 XII a także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz niedzielę 7 stycznia.

Za tydzień wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.
W zakrystii można nabyć świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Odwiedziny duszpasterskie – kolęda: początek o godz. 14:00:

Niedziela 26.11
I. ul. Brynowska nr 57a od 1–48
II. ul. Brynowska nr 57a od 96–49

Sobota 2.12:
I. ul. Brynowska nr 31 i ul. Połomińska
II. ul. Brynowska nr 43 od 1–48
III. ul. Brynowska nr 43 od 96–49

Niedziela 3.12:
I. ul. Brynowska nieparzyste od nr 69-53, parzyste od nr 64-86
II. ul. Brynowska nr 45 od 1–48
III. ul. Brynowska nr 45 od 96-49

Ogłoszenia duszpasterskie - 33 Niedziela zwykła 19 listopada 2017

Gromadzimy się wokół ołtarza, na którym za chwilę złożymy nasze dary. Przychodzimy dziś nie z pustymi rękami, lecz z dobrem, które udało nam się uczynić w minionym tygodniu. Pan Jezus obiecuje nam na koniec przypowieści o talentach: „Każdemu bowiem, kto ma, temu będzie dodane, tak, że nadmiar mieć będzie”. To dobro otrzymane od Boga a przez nas pomnożone, On odda nam kiedyś nieskończenie zwielokrotnione.
Obchodzona dzisiaj w naszej archidiecezji Niedziela Muzyki Liturgicznej stanowi szczególną okoliczność, byśmy Bogu złożyli ofiarę Jego Syna, całego Kościoła a także ofiarę z naszej służby, również tej wyrażonej językiem muzyki.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

-------------------------------------

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. wieczorną, a potem na spotkanie do salki.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy w poniedziałek o 19.00 do salki na spotkanie grupy „Ichtis”. Temat: „Komfort życia a radość istnienia.”

We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP.

W środę przypada wspomnienie św. Cecylii. W tym dniu przypada rocznica urodzin śp. Ks. Marka Targiela. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w środę 22.11 o godz. 18.00.

W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek o 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszamy jej członków. Omówimy też coroczną akcję ciasto. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek na 16.30.

Ministranci w piątek czczą swego patrona, św. Tarsycjusza. Zapraszamy ich wraz z rodzicami na mszę św. szkolną, a potem na okolicznościowe spotkanie do salki.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

W sobotę 25.11 wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Chcemy naszą modlitwą i życzliwością podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Niech Bóg za wstawiennictwem Waszej Patronki błogosławi wam w pracy, darzy wszelką pomyślnością i strzeże od niebezpieczeństw. Msza św. w intencji kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

Od soboty 25 listopada o godz. 1400 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w naszym numerze biuletynu parafialnego, w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.
W sobotę 25.11.2017 r. 14:00, I. ul. Brynowska nr 63 od 1-48, II. ul. Brynowska nr 63 od 96-49
W niedzielę 26.11.2017 r. 14:00, I. ul. Brynowska nr 57a od 1-48, II. ul. Brynowska nr 57a od 96-49

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

32. Niedziela Zwykła - 12 listopada 2017

Nasz Pan, Jezus Chrystus zaprasza nas dziś do czujności: „Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny” (Mt 25, 13).W całej historii Kościoła widzimy znaki, które wzywają do bycia czujnym na obecność dobra i zła. Nie możemy stracić okazji by stawać się dobrymi i nie ulegać grzechowi. Szczególną czujnością winniśmy wykazać się względem naszych braci i sióstr chrześcijan z Bliskiego Wschodu, którzy nadal cierpią, dając świadectwo swej wiary aż po najwyższą ofiarę własnego życia. Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz dziewiąty obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy z powodu imienia Jezus doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. W czasie tej Eucharystii w sposób szczególny otaczamy modlitwą nasze siostry i braci z Bliskiego Wschodu, bo tam chrześcijanie są celowo eliminowani z tych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 W poniedziałek przypada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Słowo Boże na spotkanie do salki w poniedziałek o godz. 19:00. Rozważać będziemy liturgię Słowa z przyszłej niedzieli. Na spotkanie zapraszamy też grupę lektorów.

We czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę św. szkolną na 16:30.

Ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. szkolną w piątek, a potem na okolicznościowe spotkanie do salki.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta na potrzeby archidiecezji.

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Już za dwa tygodnie od soboty 25 listopada o godz. 14:00 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy będzie zamieszczony za tydzień w naszym numerze biuletynu parafialnego, w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

Strona 4 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie