Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu 11 - 18 marca 2018

Stajemy przed Panem w IV niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła jest nazywana niedzielą radości - "Laetare". Źródłem tej radości jest Słowo Boże, które mówi nam, że Bóg jest Ojcem miłosiernym, który przebacza grzechy, że Jezus pojednał nas ze swoim Ojcem i że będziemy uczestnikami radości wiecznej. Przedsmakiem tej radości na ziemi jest Eucharystia.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy młodzież pracującą i studiującą na spotkanie grupy Ichtis w poniedziałek o godz. 1900 do salki.

Również w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy czytających i animujących liturgię.

13.03 we wtorek obchodzimy 5 rocznicę wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W poniedziałki i wtorki zapraszamy do salki na nieodpłatne lekcje języka włoskiego: początkująca pn 18; średnia wt 18; średnia b zaawansowana wt 19:15; zaawansowana pn 19:15.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00.

Dzieci oraz uczniów gimnazjów zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

W czwartek wieczorem jest jeszcze wolna intencja.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Krajów Bałtyckich i Helsinek od 22 do 30.06. Program jest bardzo bogaty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 22.03 br. w WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a o godz. 16:00.
16:00 - Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania
16:30 - Konferencja ks. Marka Panka Rektora WŚSD w Katowicach
17:00 - Msza Św. pod przewodnictwem ks. abp. Damiana Zimonia
18:30 - Spotkanie przy stole

Już za tydzień 18 marca - w V Niedzielę WP, rozpoczniemy nasze Parafialne Misje Święte. Poprowadzi je ks. dr Tadeusz Czakański, rekolekcjonista z Panewnik. Prosimy zapoznać się z programem, który wisi na plakatach przy wejściu do Kościoła i zarezerwować sobie czas na owocne przygotowanie się do Świąt Wielkanocy. Zachęćmy też naszych sąsiadów, znajomych, by skorzystali z łaski tych Misji Świętych. Młodzież szkolną zapraszamy już w najbliższą sobotę 17.03 na Mszę św. o 18:00, a po niej na naukę misyjną o 19:00. Bardzo proszę by nasza młodzież ucząca się zmobilizowała się i wzięła w niej udział.

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu 4 do 11 marca 2018

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus gromadzi nas wokół siebie, aby przypomnieć nam potrzebę troski o nasze nawrócenie. On zna prawdę o naszym życiu i wychodzi nam naprzeciw - okażmy dobrą wolę i prośmy o oczyszczenie naszych serc, by stały się świątyniami Boga żywego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------------


W dzisiejszą niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. "przy świecach" z udziałem chóru "Pro Arte".

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

"Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego." Wszystkich, którzy pragną pójść jeszcze bardziej radykalnie za Chrystusem zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Pozwólmy Jezusowi przemieniać nasze życie mocą Jego Słowa, szczególnie teraz w Wielkim Poście.

Po półrocznej przerwie wracamy do nieodpłatnego kursu języka włoskiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do salki w środę po Mszy św. wieczornej o 18:40.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:30.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

Na stoliku z prasą znajdują się ulotki akcji Caritasu: „Śląskie dzieciom z Aleppo”. Można je zabrać i szeroko rozdawać tym wszystkim, którzy zechcą wesprzeć budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci na terenie klasztoru franciszkanów w Aleppo w Syrii.

Dyrekcja i nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie zapraszają uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasach pierwszych 1 września bieżącego roku na Dzień Otwarty 10 marca w godz. od 10:00 do 13:00.

Od dzisiejszej niedzieli aż do zakończenia Misji Świętych w naszej parafii zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej na koniec Mszy świętych będziemy odmawiać modlitwę w intencji Misji Świętych, które odbędą się od 18 do 22 marca. Prosimy by tę intencję włączyć także do naszych osobistych modlitw odmawianych przez wszystkich parafian. Módlmy się zwłaszcza do Ducha Świętego w intencji Ks. dr Tadeusza Czakańskiego, który poprowadzi te rekolekcje, a także za tych, którzy oddalili się od Boga i Kościoła o łaskę nawrócenia. Postaramy się by program Misji dotarł do wszystkich parafian. Postarajmy się też każdy z nas osobiście zapraszać naszych sąsiadów, znajomych i przyjaciół z naszej parafii do wzięcia udziału w tym jedynym wydarzeniu, które ma miejsce raz na 10 lat.

Porządek nabożeństw: 25 lutego 2018

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu
25 luty do 4 marca 2018 r.

Liturgia dzisiejszej, drugiej niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nas na górę Tabor, gdzie Pan Jezus wobec Apostołów objawia Swoją chwałę, aby przygotować ich na "zgorszenie krzyża" i utwierdzić ich wiarę. Ten sam Chrystus objawia nam siebie dzisiaj, na tej "górze Przemienienia", na ołtarzu, by umocnić naszą słabą wiarę.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
--------------------------------------

Ks. Janusz Wilczek dziś obchodzi rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12:00.

Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które są naszym wkładem i wyrazem naszej troski o misje.

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Zapraszamy młodzież studiującą i pracującą na spotkanie grupy Ichtis do salki katechetycznej w poniedziałek o 19:00.

W środę w domu katechetycznym o godz. 19:00 odbędą się spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do liczniejszego udziału w sakramentach pokuty i Eucharystii. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od godz. 17:00, zaś w sobotę od godz. 17:30.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek o 19:00 na probostwie.

W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową o godz. 16:30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. na 19:00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian, prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o 12:00, będziemy udzielać sakramentu chrztu i błogosławić roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień w niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. "przy świecach" z udziałem chóru "Pro Arte".

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu 18 do 25 luty 2018

Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy walkę ze złem i głównym sprawcą tego zła - szatanem. Tę walkę podjął już za nas Jezus Chrystus na pustyni. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia pomoże nam odnaleźć w Chrystusie nasze umocnienie i nasze zwycięstwo. 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Chcemy naszą modlitwą i postawą przyczynić się do otrzeźwienia narodu, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na cele dobroczynne.
Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej.


-------------------------------------


Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W tym roku kazania pasyjne głosi Ks. Janusz Wilczek.

Wymowną liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech ten czas dla nas wierzących będzie czasem głębszej modlitwy, wielkodusznej pokuty, powrotu do Boga. Starajmy się, by nasze uroczystości rodzinne jak urodziny czy imieniny miały skromniejszy, postny charakter. Nie bierzmy udziału w głośnych imprezach rozrywkowych, w prywatkach. Prosimy o to zwłaszcza młodzież.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek na wieczorną Mszę św. i bezpośrednio po niej na spotkanie formacyjne do salki katechetycznej.

W czwartek obchodzimy Święto Katedry Św. Piotra.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną z nabożeństwem drogi krzyżowej w piątek o 16:30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Ks. Janusz Wilczek w przyszłą niedzielę obchodzi rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji 25.02 o godz. 12.00.

Informujemy, że w najbliższym tygodniu w środę i w piątek rano są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

W obliczu tragicznego przedłużania się konfliktów w różnych częściach świata papież Franciszek ogłosił dzień 23 lutego br. - w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu - dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Pamiętajmy o tym!

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018

Życie które przynosi i proponuje nam Jezus jest zupełnie inne niż nasze ludzkie reguły. Przywykliśmy do prawa - do jakiejś ściśle określonej sprawiedliwości. Jezus idzie znacznie dalej. Mamy wykraczać poza jego literę, nie szukając swojej, nawet słusznej korzyści, lecz dobra drugiego człowieka.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-------------------------------

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 12:00, a także w poniedziałek i we wtorek odbędzie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Rozpoczęcie adoracji w poniedziałek i we wtorek - po Mszy św. o godz. 8:00, a zakończenie Mszą św. wieczorną. Prosimy Drogich Parafian, by ofiarowali trochę czasu, by przyjść do kościoła i spędzić tu wobec obecnego w Eucharystii Jezusa - parę chwil modlitewnego skupienia.

Dzieci zapraszamy na adorację we wtorek o godz. 17:30. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych: łącznie ze Mszą św. oraz w poniedziałek i we wtorek od godz. 17:30.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła, aby uczestniczyć w pokutnym obrzędzie posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy. Chcemy w ten święty czas Wielkiego Postu wkroczyć z pragnieniem przemiany naszego życia. Msze św. w naszym kościele w Środę Popielcową będą celebrowane o godz. 8:00, 16:00 /dla dzieci/ i 18:00.

W głębokim i należytym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 17:30, zaś w niedziele o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństw pasyjnych.

W czasie Wielkiego Postu wśród naszych umartwień i wyrzeczeń podejmijmy zwłaszcza ofiarę abstynencji w duchu wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa - tej plagi narodowej, która czyni tyle zła w nas i wokół nas. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę, przeżywaną jako Niedziela Trzeźwości, kolekta zwana jałmużną postną.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 LUTEGO 2018

Jesteśmy powołani by być solą ziemi i światłem prowadzącym innych do Jezusa. Dołóżmy starań, by świadectwo naszego życia pociągało ku Bogu naszych bliźnich. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś wieczorna Msza św. przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia Ruchu Fokolari w poniedziałek godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przypada wspomnienie św. Scholastyki.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Obejmijmy naszą modlitwą i troską tych chorych, których możemy. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie.

Ruch Fokolari, gałąź Nowych Rodzin zaprasza na spotkanie otwarte dla małżonków, które odbędzie się w Panewnikach w kaplicy klasztoru Sióstr Służebniczek w niedzielę 11.02 o godz. 14:45. W ramach spotkania odbędzie się Msza św. Spotkanie polecamy wszystkim, którzy chcą pogłębić więzi małżeńskie, uczynić swoje rodziny jeszcze szczęśliwszymi. Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej! W środę, czwartek i piątek są jeszcze wolne intencje.

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła 28 stycznia 2018 r.

Zjednoczeni wokół Ołtarza Pańskiego pragniemy Bogu z Chrystusem, w Duchu Świętym składać dziękczynienie, chwalić Go z całej duszy oraz prosić o łaskę wiernego trwania przy Chrystusie we wszystkich sytuacjach życiowych.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------

W środę przypada wspomnienie św. Jana Bosko.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. Okazja do spowiedzi św. zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek od godz. 17:00.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji duszpasterzy i katechetów. Zapraszamy do udziału.

W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Święto to ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece - gromnice. Ta świeca przypomina nam, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia, zaś Maryja chce nam być Przewodniczką w tej wędrówce przez życie.
Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu odbędzie się kolekta na zakony kontemplacyjne.

W piątek o godzinie 18:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i całej młodzieży.

W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, podczas mszy św. udzielimy jego błogosławieństwa.

W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielali chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 na Mszę św. przy świecach z udziałem Chóru Pro Arte.

Są jeszcze wolne intencje w najbliższym tygodniu.

Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii, a studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

Strona 4 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie