Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Zwykła 21 do 28 stycznia 2018 r.

W czasie swojej działalności Jezus Chrystus nauczał ludzi o królestwie swego Ojca. Dopiero potem leczył wszelkie choroby i wszelkie słabości. To dla nas wskazówka, jak bardzo uważnie mamy słuchać Jego słów, które teraz do nas kieruje podczas tej liturgii.

W tygodniu poświęconym modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który przychodzi przemienić nasze życie. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego z nas do przemiany i nawrócenia swoich serc. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii - na opłaty za prąd. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 W środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. O godz. 16:00 zapraszamy do kościoła na kolędowanie prowadzone przez Przedszkole miejskie 51. Od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Członków Żywego Różańca zapraszamy w sobotę 27.01 po Mszy św. o godz. 8:00 do salki na spotkanie opłatkowe. W szczególny sposób zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w tę piękną modlitwę różańcową odmawiając codziennie zaledwie jedną dziesiątkę różańca. Osoby należące do Żywego Różańca cieszą się szczególną opieką Matki Bożej, a ich modlitwa wielką skutecznością. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby.

Ks. Łukasz Walaszek 26.01 będzie obchodził rocznicę urodzin. Z tej okazji w niedzielę 28.01 o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji.

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

II Niedziela Zwykła - 14 stycznia

W okresie zwykłym, który rozpoczęliśmy po Niedzieli Chrztu Pańskiego, wspominamy publiczną działalność Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w liturgii mamy nie tylko słuchać opowiadania o życiu Jezusa, ale od początku jesteśmy zaproszeni, aby wyruszyć z Nim w drogę. Chrześcijaństwo bowiem, to nie tylko teoria, ale to uczestnictwo w życiu Boga.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

-----------------------------------

W środę przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

W czwartek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” Wspólnie modlimy się o realizację Testamentu Jezusa: „Aby wszyscy byli jedno, aby świat uwierzył.”

W czwartek o godz. 1715 zapraszamy do kościoła na kolędowanie prowadzone przez przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1.

W piątek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Ruch Focolari – gałąź Nowych Rodzin zaprasza na spotkanie dla rodzin i młodzieży na temat: „Ułuda samowystarczalności. Obecność Boga w relacjach małżeńskich i rodzinnych”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 20.01. w Zespole Szkół Plastycznych, w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. Tysiąclecia) początek o 900 Mszą św. w kościele MB Piekarskiej. Szczegółowy program i ważne informacje na plakatach.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Święto chrztu pańskiego - 7 grudnia 2018

W dzisiejszej liturgii wspominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Tam po raz pierwszy objawił się ludziom jako umiłowany Syn Boży, a Jego posłannictwo zostało potwierdzone przez głos Ojca i znak Ducha Świętego. Dzisiaj wspominamy również swój własny chrzest i z wdzięcznością myślimy o naszych rodzicach i chrzestnych, którzy złożyli uroczyste obietnice wychowania nas w wierze i miłości Boga. Niech przeżycie dzisiejszej Eucharystii pomoże nam stawać się umiłowanymi synami Ojca przez pokorną służbę bliźnim.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W kalendarzu liturgicznym dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

Zapraszamy na spotkanie grupy Słowa Życia w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do salki katechetycznej.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat: Współczesne zagrożenia rodziny.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 16:30, rozpoczniemy ją dopiero po feriach.

Dziś udajemy się na kolędę na ul. Czyżyków, Kanarków od 20–11, Szczygłów 1–13 i Jerzyków 18–26.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Członków Żywego Różańca zapraszamy w sobotę 27.01 po Mszy św. o godz. 8:00 do salki na spotkanie opłatkowe. W szczególny sposób zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w tę piękną modlitwę różańcową odmawiając codziennie zaledwie jedną dziesiątkę różańca. Osoby należące do Żywego Różańca cieszą się szczególną opieką Matki Bożej, a ich modlitwa wielką skutecznością. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie zwłaszcza nowe osoby.

4. Niedziela Adwentu - 24 Grudnia 2017

Pan jest blisko. Za kilka godzin będziemy przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzenia się w Betlejem. Każdy z nas uczestniczących w tej świętej liturgii może stać się uczestnikiem radości życia w Bożej obecności, jeśli zaprosi Jezusa do swego serca. Pan jest bardzo blisko. Otwórzmy Mu drzwi naszego serca, naszych rodzin, naszej parafii...

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie kościoła.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dzisiaj nie będzie Mszy św. wieczornej. W tym czasie spożywać będziemy wieczerzę wigilijną. Po południu będzie jeszcze okazja do spowiedzi św. od godz. 14:00 do 16:00.

Za kilka godzin zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Ta wieczerza jest jedyną i wyjątkową w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór, to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich parafian. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które również serdecznie zapraszamy. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu. O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

We wtorek obchodzimy święto św. Szczepana. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W środę przypada święto św. Jana Apostoła.

W czwartek święto Św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 8:00, w czasie której udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek przypada IV rocznica przejścia do życia wiecznego naszego wybitnego parafianina, śp. Wojciecha Kilara. Odszedł do Pana w Niedzielę Świętej Rodziny. Chcemy dziękować za Jego życie, wiarę i wspaniałą twórczość artystyczną podczas Mszy św. w piątek 29.12 o godz. 8:00.

W przyszłą niedzielę, w ostatni dzień roku, obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich. Po wieczornej Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne, podczas którego Ks. proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie za rok 2017.

Po świętach od środy 27 grudnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Przypominamy, że celem tych odwiedzin jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, wspólna modlitwa za rodzinę oraz spotkanie duszpasterzy z rodziną. Starajmy się uczestniczyć w kolędzie – o ile to tylko możliwe całą rodziną. Ofiary składane tradycyjnie przy kolędzie przeznaczone są w tym roku na naprawę pęknięć zewnętrznych ścian kościoła. Te ofiary nie są konieczne. Jeśli mamy trudności finansowe bez żadnego tłumaczenia i wyjaśniania ich nie składamy. Nie taki jest bowiem cel wizyty duszpasterskiej. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i w niedzielę 27 i 28 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii bądź kancelarii.

Świąteczno-noworoczny Gość Niedzielny – jako podwójny numer jest w cenie 8 zł.

Są jeszcze wolne intencje: w I dzień BN, o 9, 10:30, 12 i 18. Także w czwartek i w następną niedzielę.

3. Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017

Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu wzywa nas do radości z nadchodzącego zbawienia. Chrześcijanin jest człowiekiem radości, gdyż wie, że Chrystus jest w stanie pokonać wszystko, co mogłoby być dla nas przyczyną smutku, przygnębienia, zwątpienia. Sprawujmy tę Eucharystię ciesząc się Chrystusem obecnym pośród nas i Jego Słowem.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie, a przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych "Śląsk", które przygotowało stroiki i będzie zbierać fundusze na paczki dla dzieci. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy parafian - zwłaszcza dzieci - do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę zakończenie i podsumowanie rorat o godz. 8:00.

Młodzież zapraszamy w poniedziałek na 17:00 na roraty, na kolejne adwentowe spotkanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia. Kandydaci do bierzmowania mają potem spotkanie formacyjne w salce.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki. Temat spotkania: „Boże Narodzenie – uniżenie i pokora jako styl Boga.”

W czwartek od godz. 16:00 osobista adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. dla dzieci i dorosłych.

Młodzież oazowa przygotowuje jak co roku czuwanie adwentowe przed Pasterką. W związku z tym zapraszają osoby grające na gitarze, skrzypcach lub flecie o włączenie się do zespołu. Próba dla młodzieży przygotowującej czuwanie przed pasterką odbędzie się we wtorek, środę oraz piątek o godz. 18:00 w salce parafialnej. Zapraszamy młodzież szczególnie grającą na instrumentach.

W piątek wieczorem od 18:00 zapraszamy chętnych do budowy stajenki.

W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii tylko tych, których nie odwiedziliśmy na początku grudnia.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:
w piątek - od 16:00 do 17:00
w sobotę - od 7:30 do 8:00 oraz od 14:00 do 18:00
w niedzielę przed południem: przed i podczas Mszy św. oraz od 14:00 do 16:00

W ramach kolędy odwiedzimy parafian, początek od godz. 14:00:
Niedziela 17 XII:

I. ul. Jasieńskiego;

II. ul. Imieli i Gałczyńskiego;

III. ul. Brynowska nr parzyste 52-26 i ul Skiby

Po Świętach rozpoczniemy kolędę od środy 27 grudnia.

Opłatki wigilijne, świece Caritas, kartki świąteczne oraz bilety na „Betlejem w Spodku” można nabyć w zakrystii. Bilety są w różnych cenach. Ten niezwykły koncert kolęd odbędzie się 29.12 o 19:00.

Za tydzień w niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 18:00, ale zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Pasterkę o 24:00. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła, a podczas Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

W czwartek, piątek, sobotę i niedzielę są jeszcze wolne intencje.

2. Niedziela adwentu - 10 grudnia 2017

Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za zorganizowanie „akcji mikołajowej” dla naszych dzieci. Dziękujemy za akcję „ciasto”, dzięki której zebrano 2649 zł na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom za ciasto i wszystkim Parafianom za zebrane ofiary.

Zapraszamy parafian – zwłaszcza dzieci – do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Słowo Boże na spotkanie do salki w poniedziałek o godz. 19:00. Rozważać będziemy liturgię Słowa z przyszłej niedzieli. Na spotkanie zapraszamy też grupę lektorów.

Młodzież zapraszamy we wtorek na roraty o 17:00, Kandydaci do bierzmowania zaraz po Mszy roratniej będą mieli spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.

W środę przypada wspomnienie sw. Łucji.

W czwartek przypada wspomnienie  św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła. Młodzież, która pragnie włączyć się w przygotowanie czuwania przed pasterką zapraszamy w czwartek o 18:00. Zapraszamy także inne osoby grające na instrumentach.  W czwartek od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek 14.12. o godzinie 16:00, zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, oraz emerytów, na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA do WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a. Parafia nasza włącza siê w akcję Caritas Polskiej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Akcja polega na rozprowadzaniu świec na stół wigilijny. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają te świece. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, oraz kartki świąteczne, kalendarze, bilety na Betlejem w Spodku.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę, początek o 14:00:

Niedziela 10 XII

I. Warzywna 1-5 i Sienna;
II. Warzywna od 17-38;
III. Żytnia i Warzywna od 10–6

Sobota 16 XII

I. ul. Kępowa 22,24,26;
II. ul. Kluzika;
III. ul.Kępowa nr nieparzyste 43–15 i 1–6 oraz 10, 16, 42 i 44

Niedziela 17 XII

I. ul. Jasieńskiego;
II. ul. Imieli i Gałczyńskiego;
III. ul. Brynowska nr parzyste 52–26 i ul Skiby.

W najbliższym tygodniu w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny – Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nowy Rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia. Módlmy się gorąco podczas tej Eucharystii za całą naszą rodzinę parafialną, byśmy byli czujni w oczekiwaniu na przyjście Pana, i wydali godny owoc nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.

Parafialna Rada Duszpasterska i Zespół Charytatywny pragną zaprosić 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania zostaną wręczone dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel Panie z Zespołu charytatywnego w dzisiejszą niedzielę przed kościołem sprzedają ciasto upieczone przez parafian. Bóg zapałać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
Okres Adwentu, w który dziś wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa Pana między ludzi; jest także czasem naszego oczekiwania na przyjście Pana przy końcu czasów. Zachęcamy do zachowania w tym czasie wstrzemięźliwości od alkoholu i papierosów oraz do głębszej modlitwy.
Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.
W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszamy górników wraz z ich rodzinami do sakramentu pojednania i na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 8:00. Zachęcamy by przyjść na tę Mszę w strojach galowych.
Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku po południu o godz. 17:00, nie będzie w te dni Mszy św. o godz. 18:00. W sobotę roraty będą o 8:00.
Zapraszamy na spotkanie z Grupy Słowa Życia w poniedziałek na 18:00 w salce katechetycznej.
We wtorek zapraszamy studentów oraz młodzież pracującą na spotkanie grupy ICHTIS. Rozpoczęcie Mszą św. z lampionami w kościele we wtorek o 1900. Temat spotkania: "Kościół a ekologia".
W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja.
W czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego. Od godz. 16:00 Godzina Święta - okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.
W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wpatrzeni w Maryję, chcemy wraz z Nią przeżywać ten święty czas Adwentu. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą wg następującego porządku: o godz. 8:00, 16:00 i o godz. 18:00.
Dzieci zapraszamy na roraty w sobotę na godz. 8:00.
Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Świece wigilijne Caritas, opłatki i kartki świąteczne można nabyć w zakrystii.
29.12.2017 o godz. 19:00 odbędzie się niezwykły koncert: Betlejem w Spodku. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł są do nabycia w zakrystii lub przez internet.
Odwiedziny duszpasterskie - kolęda, początek o godzinie 14:00:
Niedziela 3.12: I. Brynowska nr nieparzyste od 69-53 i parzyste od 64 do 86; II. i III. Brynowska 45
Sobota 9.12: I. Dworska 13 i 11 d-e; II. Środkowa i Dworska 1-7 i 11 f, g, h, i, j, k, l; III. Brynowska 56 i 58 i Dworska 17 i 19
Niedziela 10.12 I. Warzywna 1-5 i Sienna; II. Warzywna od 17–38; III. Żytnia i Warzywna od 10–6

Strona 5 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie