Ogłoszenia parafialne

31 Niedziela Zwykła 5 listopada 2017

To Jezus przyniósł nam powszechne braterstwo. Jest tak dlatego, że mamy jednego Ojca w niebie, a Jezus stał się naszym bratem. Przyobleczmy się w pokorę, bo ona ułatwia budowanie autentycznych więzi miłości wzajemnej.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

-----------------------------

Dziś wieczorna Msza św. będzie celebrowana przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy Słowa Życia. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu, by razem opierać nasze życie na skale Ewangelii.

W czwartek obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Od godz. 1700 zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W piątek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego. O godz. 1630 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci do udziału.

W sobotę przypada wspomnienie św. Marcina z Tours i 99 rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w niej i do modlitwy w intencji duchowego i moralnego odrodzenia naszej Ojczyzny. Harcerzy prosimy o przyjście na tę Mszę św. jak co roku w mundurach harcerskich.

Z okazji naszego Święta Narodowego odbędą się liczne koncerty. Zapraszamy m.in. w piątek 10.11 na godz. 17.00, do Miejskiego Domu Kultury „Ligota”, ul. Franciszkańska 33 na koncert poświęcony muzyce polskiej w epoce Tadeusza Kościuszki - w dwusetną rocznice śmierci Naczelnika. Wystąpią Edyta Nowicka sopran, Tadeusz Trzaskalik fortepian. W Kościele Św. Rodziny i Św. Maksymiliana w niedzielę 12.11 o godz. 1900 wystąpi Beata Bednarz z zespołem.

W naszym kościele serdecznie zapraszamy na koncert finałowy XIX edycji Jesienno-zimowych koncertów. W sobotę 11 listopada o 1900 recital organowy zagra wybitny niemiecki profesor Martin Schmeding.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

We wtorek rano jest jeszcze wolna intencja.

30. Niedziela Zwykła - 29 października 2017

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Gromadzimy się w tym domu by wdzięczni za to, że od tylu lat możemy w tej świątyni wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymywane łaski i wypraszać nowe, karmić się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, wzrastać w miłości do Boga i bliźnich.
Bardzo serdecznie witamy dziś OO. Oblatów z Koszutki, którzy głoszą słowo Boże, a przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne. Bóg zapłać!

 Od niedzieli do wtorku zapraszamy na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwa różańcowe na godz. 17:30. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian – również dzieci i młodzież.

W poniedziałek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach. W poniedziałek 30 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Będą Anioły, Święci i Błogosławieni. A jednym z nich możesz być Ty i Twoje dziecko. W programie atrakcyjne animacje zabaw dziecięcych, konkursy z nagrodami dla dzieci, które opowiedzą za kogo sie przebrały i poczęstunek dla rodziców. Na godzinę 16:00 zapraszamy do salki dzieci przedszkolne jak i dzieci ze szkoły podstawowej, które przebiorą się za ulubionego świętego lub błogosławionego.

We wtorek 31 X w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy Św. porannej i potrwa aż do różańca. Po Mszy św. o godz. 8:00 aż do Mszy św. wieczornej będziemy mogli adorować Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy parafian o przychodzenie w ciągu całego dnia na tę osobistą adorację. Od godz. 17:30 będzie okazja do spowiedzi św. W związku z tym nie będzie adoracji w czwartek o 17:00.

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi i o naszym powołaniu do świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według niedzielnego porządku. O godz. 7:30 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za + Ks. Kan. Kocurka, naszego wieloletniego proboszcza.

W czwartek 2 XI przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą odprawiane od Dnia Zadusznego do środy 8 XI o godz. 17:30. W czasie tych nabożeństw będziemy wspominać naszych zmarłych, czytając zalecki, które przyjmujemy w zakrystii. W czwartek 2 XI o godz. 18:00 i we wtorek 7 XI o godz. 16:30 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
–  od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
–  w dniach 1­8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

W piątek zapraszamy dzieci na spowiedź od 16:00 i na Mszę św. szkolną o 16:30. Kandydatów do bierzmowania i całą młodzież zapraszamy na Mszę św. na godz. 19:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich adresy. Zapraszamy na drugi koncert z cyklu jesienno-zimowych koncertów w naszej parafii w sobotę, 4 listopada 2017 o godz. 19.00. „ET EXSPECTO RESURRECTIONEM MORTUORUM... Zygmunt Antonik in memoriam Julian Gembalski – organy”. W zadumie nad grobami naszych bliskich zmarłych i w nadziei Zmartwychwstania wspomnijmy postać Zygmunta Antonika – katowickiego muzyka, organisty, organizatora życia muzycznego, który odszedł do Pana w kwietniu tego roku. Wielokrotnie koncertował w brynowskim kościele, jak również organizował tu audycje swoich uczniów i studentów. Był inicjatorem i organizatorem Śląskiego Festiwalu Bachowskiego.

29. Niedziela Zwykła - 22 października

Podczas dzisiejszej Eucharystii naszą uwagę zwracamy w stronę Kościoła na całym świecie. Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Działając wśród wszystkich narodów, staje się nadzieją ubogich. W wielu krajach jest jednak jeszcze za słaby i czeka na ludzi, którzy gotowi będą pomóc zarówno poprzez modlitwę, jak i ofiarę.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.
Bóg zapłać za to wsparcie.

Dziś po każdej Mszy św. można złożyć swój podpis pod projektem zmiany ustawy o ochronie życia dzieci nienarodzonych. Prosimy o podanie nr pesel na liście.

W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Oprócz udziału we Mszy św. zapraszamy na różaniec, podczas którego przez wstawiennictwo Naszego Świętego Rodaka będziemy się modlić zwłaszcza w intencjach naszej Ojczyzny i naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

W tym tygodniu w środę 25 X w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z trzeciej klasy, przygotowujących się do I Komunii św. Na godz. 1900 zapraszamy rodziców dzieci z kl. III ze SP nr 11 oraz ze SP nr 65 i innych szkół.

W środę 25.10 przypada 81. rocznica urodzin ks. abp seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W czwartek od godz. 17:00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty”, mającego na celu wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie: www.efs-stypendia.slaskie.pl

W piątek zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30.

W sobotę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. O godz. 10:30 celebrowana będzie uroczysta suma w intencji parafian.

Za tydzień na zakończenie tygodnia misyjnego będziemy gościć Ojców Oblatów z Koszutki, którzy będą głosić kazania i przed kościołem rozprowadzać kalendarze misyjne.

28. Niedziela Zwykła - 15 października 2017

Bóg zaprasza nas dzisiaj na ucztę, na której Pokarmem będzie Jego Syn, dający nam siebie w swoim słowie oraz w Ciele i Krwi. To zaproszenie domaga się odpowiedzi z naszej strony, na uczcie bowiem nie można być tylko biernym widzem, trzeba być jej uczestnikiem i współtwórcą.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za to wsparcie.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych we wszystkich kościołach. Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu za zorganizowanie wczoraj w sobotę dnia chorych w naszej parafii. W imieniu zdolnej młodzieży, która korzysta z pomocy materialnej Funduszu Dzieła Trzeciego Tysiąclecia pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wielką ofiarność na ten cel. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w poniedziałek na różaniec na 17:30, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne w salce katechetycznej bezpośrednio po Mszy św. Młodzież studiującą oraz pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o 19:00 do salki katechetycznej. Temat spotkania: „4 strony świata – odkrywamy różaniec.”

We wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W środę przypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Mszę św. w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia odprawimy w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.

W czwartek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 33 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Módlmy się za Jego wstawiennictwem za naszą Ojczyznę i o rychłą kanonizację Patrona Solidarności. Od godz. 17:00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Jana Kantego. Zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

W niedzielę 22.10 przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Oprócz udziału we Mszy św. zapraszamy na różaniec, podczas którego przez wstawiennictwo Naszego Świętego Rodaka będziemy się modlić zwłaszcza w intencjach naszej Ojczyzny i naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona jest na misje. Za tydzień będzie okazja, by złożyć swój podpis pod projektem zmiany ustawy o ochronie życia dzieci nienarodzonych. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości lub podanie nr Pesel.

W najbliższym tygodniu we wtorek jest wolna intencja mszalna.

27. Niedziela Zwykła - 8 października 2017

Przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Liturgia Eucharystyczna, w której uczestniczymy jest dla nas okazją do okazania wdzięczności za wielkie dary jakie otrzymujemy nieustannie od Boga. W modlitwie błagalnej chcemy dziś prosić o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą w sobotę swoje święto.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dziś ofiary na Fundusz Dzieła Trzeciego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej, a uboższej młodzieży.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel!

Uroczysta Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego rozpocznie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 18:00 w Katedrze Chrystusa Króla.

Dzisiejsza Msza św. wieczorna zostanie odprawiona przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Słowo Boże na spotkanie do salki w poniedziałek o godz. 19:00. Rozważać będziemy liturgię Słowa z przyszłej niedzieli. Na spotkanie zapraszamy też grupę lektorów.

W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana XXIII.

W czwartek od godziny 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich chorych i seniorów naszej parafii na Mszę św. w sobotę 14 października na godz. 9:00. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o przywiezienie chorych do kościoła swoim samochodem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce.

Prosimy, by w kancelarii parafialnej lub w zakrystii zamawiać Msze św. na przyszły rok. W pierwszej kolejności prosimy zamawiać Msze św. z okazji jubileuszu małżeństwa, rocznic ślubu lub urodzin jak też rocznic śmierci swoich bliskich.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

26. Niedziela Zwykła - 1 października 2017

Przypowieść Jezusa, której dziś słuchamy, każe nam zadać sobie pytanie o wierność Bogu. Czy przypadkiem nie jest tak, że ustami Mu potakujemy, a w życiu zachowujemy się tak, jakbyśmy puszczali mimo uszu słowo Boże?

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a Panie z Zespołu Charytatywnego przed kościołem zbierają ofiary na zorganizowanie dnia chorych w sobotę 14.10.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy parafian – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy by samemu przekonać się jak ta modlitwa, zwłaszcza odmawiana wspólnie, jest wyjątkowo owocna i skuteczna.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W poniedziałek o 19:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Grupy Słowa ŻyciaMłodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki katechetycznej.

W środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W czwartek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. W czwartek o godz. 16:00 na probostwie odbędzie się zebranie członków Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy do udziału także wszystkich chętnych do włączenia się w pracę charytatywną. Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz za kapłanów, kleryków, siostry zakonne i o nowe powołania kapłańskie.

W piątek po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i gimnazjalistów i o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tej pierwszo piątkowej Eucharystii. Młodzież zapraszamy na Mszę pierwszo piątkową na godz. 19:00 św. i do spowiedzi przed Mszą.
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie zaprasza wszystkich na VIII Festyn Środowiskowy pod hasłem „Jedno serce, jedno bicie, sport i woda to moje życie”, który odbędzie się 6 października 2017 roku (piątek) w godzinach od 15.30–19.30. Gwarantujemy, że będzie to czas pełen zabawy, atrakcji i niespodzianek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się m.in. zawody sportowe dla uczniów i ich rodziców, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne. Ponadto chętni będą mogli pomalować sobie buzię, poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, a także wymienić się zabawkami. Na zmęczonych i zgłodniałych gości czekać będą stoiska z pysznym jedzeniem na zimno i ciepło. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie. W sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie 5 pierwszych sobót oraz do wzięcia udziału w akcji różaniec do granic.

Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski 2017. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich chorych i seniorów naszej parafii na Mszę św. w następną w sobotę 14 października na godz. 9:00. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o przywiezienie chorych do kościoła swoim samochodem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce, na które serdecznie zapraszamy.

25. Niedziela Zwykła - 24 września 2017

Pan Bóg jest miłosierny i pragnie nawrócenia każdego grzesznika – o tym przypominają nam dzisiejsze czytania. Czy słuchając tych słów, widzę również siebie jako grzesznika, który potrzebuje nawrócenia i Bożego miłosierdzia? Wzywajmy podczas tej Eucharystii Boga, który jest tak blisko, wypraszając Jego miłosierdzie dla nas i dla innych osób.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WTUŚ.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

We wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Katecheza dla dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców będzie we wtorek o 17;00.

W tym tygodniu we wtorek 26 września odbędą się spotkania z rodzicami dzieci uczęszczających do trzeciej klasy, przygotowujących się do I Komunii św.
Na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 i innych szkół. Prosimy rodziców wszystkich dzieci o przyjście na to pierwsze spotkanie.

W środę przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

W czwartek przypada wspomnienie św. Wacława. Od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie św. Hieronima.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy parafian – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. W 100. rocznicę objawień fatimskich odpowiedzmy na wezwanie MB do modlitwy tak ważnej w ratowaniu grzeszników i całego świata.

Kolekta w przyszłą niedzielę na WSŚD.

Strona 5 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie