Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła 10 - 17 września 2017

„Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.” – mówi dziś do nas Pan Jezus. Gromadzimy się na tej Eucharystii, by cieszyć się nie tylko obecnością Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w Słowie. On chce być też obecny w naszej miłości wzajemnej. Jeżeli w taki sposób będziemy się dziś modlić, wszystko otrzymamy od Ojca, bo to Jezus w naszym imieniu Go prosi.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie, na którym wraz z ks. Januszem będziemy rozważać temat Słowa Bożego. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, a szczególnie do osób, które nie są związane z żadną grupa parafialną. Bezpośrednio po tej I części rozpocznie się spotkanie osób, które chciałyby zaangażować się w animację niedzielnej liturgii. Zapraszamy szczególnie osoby, które włączą się w lekturę czytań mszalnych, na ofiarowanie przyniosą dary w rodzinnej procesji z darami, pomogą wyświetlać teksty piosenek na ekranie, podłączyć mikrofony dla dziecięcej scholi, czy zaśpiewać psalm.

We wtorek 12 września w naszej archidiecezji przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W Kościele Powszechnym w tym dniu obchodzone jest święto Najświętszego Imienia Maryi. Jest to święto Patronki naszej parafii.

W środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rodziców dzieci, które przystąpią do wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej.

Dzieci Maryi i wszystkie dzieci, które pragną pogłębić swoją wieź z Maryją zapraszamy na I spotkanie przed Mszą szkolną tzn. w piątek na godz. 15:30.

W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej. Wszystkie dzieci zapraszamy w piątek na 16:30 na Mszę św. szkolną. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana. Ministrantów i nowych kandydatów na ministrantów – mogą nimi być chłopcy, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. – zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9:00.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy świętować Odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Suma odpustowa celebrowana będzie z udziałem chóru Pro Arte o godz. 12:00 w intencji wszystkich parafian. Kazania odpustowe będzie głosił i przewodniczył sumie Ks. Taduesz Skrzypczyk, diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na nią parafian i miłych gości. Zapraszamy również zamiast Nieszporów na koncert „W DRODZE DO ŚWIĘTEJ GÓRY pieśni pątników do Mateczki Najjaśniejszej idących” o godz. 16:30.

W ten sposób niedzielę odpustową 17.09 o godz. 16:30 rozpoczną się po raz dziewiętnasty Jesienno-zimowe koncerty w naszym kościele. Podczas inaugurującego koncertu wystąpią: Katarzyna Wiwer – sopran Irena Czubek-Davidson – harfa Aleksander Tomczyk – psałterium, gemshorny, kornamuza, flety, instrumenty perkusyjne Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – organy. W programie znajdą się utwory o tematyce maryjnej. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny, a koncert towarzyszyć będzie odpustowi parafialnemu.

Młodzież zapraszamy na wyjątkowy koncert rapera Ks. Jakuba Bartczaka w niedzielę 17.09 o godz. 18:00 do Panewnik w auli św. Franciszka przy ul. Związkowej 20. Wstęp wolny, niesamowite emocje zapewnione.

22. Niedziela Zwykła - 3 września 2017

Gromadzimy się na Eucharystii by składać Panu Bogu nasze dziękczynienie za zakończone wakacje, oraz inne szczególne łaski. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. Janusza Wilczka, który przychodzi do nas z parafii św. Józefa ze Świętochłowic-Zgody, gdzie skolei został skierowany dekretem Ks. Marcin Wójcik. Życzymy mu owocnej posługi, oraz tego by dobrze czuł się w naszej wspólnocie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14:00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wszystkich członków i sympatyków tego Ruchu zapraszamy do katedry.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Apelujemy, by dzieci i młodzież ten nowy etap wzrastania w mądrości rozpoczęły w Imię Boże, dlatego zapraszamy ich do sakramentu pokuty i na Mszę św., by prosić o światło Ducha Świętego.

Msze św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego:

Poniedziałek o godz. 8:00 kl. IV–VII SP nr 11 – od 7:30 okazja do spowiedzi św.
o godz. 9:00 kl. II i III SP nr 11 – od 8:30 okazja do spowiedzi św.
Piątek o godz. 16:30 dzieci ze SP nr 65 oraz klasy I SP 11 – od 16:00 spowiedź św.

Dzieci klas pierwszych zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. w piątek 8 września na godz. 16:30 na pierwszą w nowym roku Mszę św. szkolną podczas której odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Z okazji nowego roku szkolnego na tę Mszę św. zapraszamy uczniów z Gimnazjum nr 2 i 33, oraz uczniów SP 65.

Młodzież zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok nauki również w piątek o godz. 18:00, a zwłaszcza młodzież klas trzecich gimnazjum, którzy w ten sposób rozpoczynającą swoje przygotowanie do bierzmowania. Prosimy o obecność wszystkich uczniów 3 klasy gimnazjum. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich i policealnych.

Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W piątek 8 września br. w Święto Narodzenia NMP odnowimy Akt Poświęcenia Kościoła Archidiecezji Katowickiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypominamy, że biskupi polscy odnowili ten Akt 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Głównym przesłaniem Aktu są troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet. Nawiązuje on do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Tegoroczny odpust ku czci Najśw. Imienia Maryi będziemy obchodzić w niedzielę 17.09.

21. Niedziela Zwykła - 27 sierpnia 2017

Gromadzimy się na Eucharystii by składać Panu Bogu dziś nasze dziękczynienie szczególnie za kończące się wakacje, oraz inne otrzymane łaski.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę 27 sierpnia zostanie odprawiona też Msza św. o godz. 12:00.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu obchodzimy czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i liczniejszego udziału w nabożeństwach. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na osobistą adorację eucharystyczną. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek przypada wspomnienie bł. Bronisławy i 78. rocznica wybuchu II wojny światowej.

W piątek po rannej i wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę odwiedzimy starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:30. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. z udzielaniem chrztu św. Nauka w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Ogłoszenia duszpasterskie – SIERPIEŃ 2017

Wakacyjny porządek Mszy św.:
w niedziele: 7:30; 9:00; 10:30 oraz 18:00
w tygodniu: 8:00 oraz 18:00

Miesiąc sierpień od wielu lat przeżywany jest w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości i abstynencji. Odpowiedzmy i w tym roku dobrowolną abstynencją na wezwanie naszych biskupów, by uprosić łaskę otrzeźwienia dla wielu naszych braci i sióstr, którzy są uzależnieni od alkoholu.

W każdy czwartek zapraszamy od godz. 17:00 do 18:00 na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątki po rannej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Codziennie rano o godz. 7:30 odmawiamy różaniec. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze nasz i Zdrowaś i spełnią zwykłe warunki odpustu. Program uroczystości odpustowych w Panewnikach jest wywieszony w gablotce.

W sobotę 5.08 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską.

W niedzielę 6 sierpnia obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.

W niedzielę 6 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 10:30 udzielimy sakramentu chrztu św. i pobłogosławimy roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16:30 w salce.

W niedzielę 6 sierpnia kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

W środę 9 sierpnia, przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

W czwartek 10 sierpnia przypada Święto św. Wawrzyńca.

W piątek 11.08 przypada wspomnienie św. Klary.

We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św.: godz. 7:30; 9:00; 10:30 oraz 18:00. W czasie każdej Mszy św. będziemy święcić wianki i zioła.

W środę 16 sierpnia zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18:00 w kaplicy św. Huberta i św. Maksymiliana w lesie na Muchowcu w int. wszystkich parafian – w kościele nie będzie w tym dniu wieczornej Mszy św.

W czwartek 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji i metropolii.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia br.

PROGRAM PIELGRZYMKI:
8:30 – Godzina Różańcowa
9:30 – Przybycie Księży Biskupów, procesja z Obrazem MB Piekarskiej na Kalwarię, Msza św.
14:00 – Godzina Młodzieżowa
15:00 – Nieszpory i procesja z Obrazem Matki Boskiej Piekarskiej do Bazyliki

We wtorek 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej

W czwartek 24 sierpnia przypada Święto św. Bartłomieja Apostoła.

W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

W niedzielę 27 sierpnia zostanie odprawiona również Msza św. o godz. 12:00.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu, można je zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Dzieciom, młodzieży i wszystkim Parafianom życzymy pięknego, pełnego radości i Bożego błogosławieństwa podczas wypoczynku wakacyjnego.

12. niedziela zwykła - lipiec 2017

Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii, a w środę na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W środę przypada wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

W czwartek 29 czerwca br. – w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – przypada 32. rocznica konsekracji biskupiej Ks. Abp Seniora Damiana Zimonia.

W przyszłym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Wakacyjny porządek Mszy św. od 2 lipca:
– w niedziele: 7:30;  9:00; 10:30 oraz 18:00
– w tygodniu: 8:00 oraz 18:00

W każdy czwartek od godz. 17:00 do 18:00 okazja do osobistej adoracji  Najświętszego Sakramentu.

W piątki po rannej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Codziennie rano o godz. 7:30 odmawiamy różaniec. Gorąco polecamy tę wspólną modlitwę.

Ważniejsze wspomnienia liturgiczne:
29 czerwca – czwartek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, święto nakazane
3 lipca – poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła
6 lipca – czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
11 lipca – wtorek– święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
15 lipca – sobota – wspomnienie  św. Bonawentury, bpa i dK
22 lipca – sobota – święto św. Marii Magdaleny
25 lipca – wtorek – święto św. Jakuba Apostoła

17 lipca, w poniedziałek, przypada 85 rocznica urodzin + Wojciecha Kilara. Msza św. w Jego intencji i jego + żony Barbary zostanie odprawiona w poniedziałek 17.07 o godz. 8:00.

Sakramentu chrztu św. w czasie wakacji będziemy udzielać w niedzielę 2 lipca o godz. 10:30 (katecheza w sobotę 1 lipca o godz. 16:30) oraz w niedzielę 6 sierpnia o godz. 10:30 (katecheza w sobotę 5 sierpnia o 16:30).

W soboty: 1 lipca oraz 5 sierpnia odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Ks. Marcinowi chcemy podziękować za 3 lata posługi w naszej parafii w niedzielę 30.07 o godz. 10:30. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji i życzymy Mu błogosławieństwa w parafii św. Józefa w Świętochłowicach Zgodzie.

Najbliższy sierpniowy numer biuletynu parafialnego ukaże się w niedzielę 30 VII 2017.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku i zapewniamy o modlitwie w naszym kościele.

11. niedziela zwykła 18 czerwca 2017

Jezus patrzy z miłością na wszystkich, którzy do Niego przychodzą. Wie, że jesteśmy „jak owce bez pasterza”. Otwórzmy nasze serca na dary, którymi pragnie nas napełnić, byśmy potrafili o Nim mówić i świadczyć.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać dyrekcji i nauczycielom SP65 i tym, którzy pracowali przy przewożeniu ołtarzy oraz przyozdabianiu ich kwiatami. Dziękujemy zwłaszcza panu Janowi Rakowi, panom Mirosławowi i Wojciechowi za transport, panu Tadeuszowi za brzózki, siostrom za opiekę nad dziećmi sypiącymi kwiaty, panu Jerzemu za prowadzenie śpiewu, szafarzom, ministrantom, młodzieży i tym wszystkim, którzy przystroili okna na trasie procesji. Do czwartku włącznie zapraszamy na wieczorne Msze św. z procesją teoforyczną dookoła kościoła.

Dziś o 16:00 w domu katechetycznym spotkanie trzeciego zakonu franciszkańskiego.

W środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

Zapraszamy w czwartek na adorację od godz. 17:00.

Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci na Msze św. dziękczynne.

Uczniów SP 65 zapraszamy na Mszę św. w środę o 18:00. Na tę Mszę św. zapraszamy też uczniów gimnazjów. Od godz. 17:30 okazja do spowiedzi św.
W czwartek od godz. 17:30 spowiedź święta uczniów SP 11 przed wakacjami.
W piątek: o godz. 8:00 Msza św. dla dzieci z klas 1–3 ze SP nr 11.
o godz. 10:00 Msza św. dla dzieci z klas 4–6 ze SP nr 11.

Dzieciom i młodzieży gratulujemy ukończenia kolejnego roku wzrostu w mądrości i zdobywania wiedzy oraz życzymy pięknych, radosnych wakacji. Przeżyjcie te szczególne miesiące w bliskości Boga odkrywając Jego miłość w pięknie stworzonego świata, trwajcie w przyjacielskim dialogu z Nim przez modlitwę i bądźcie wierni uczestnictwu w niedzielnej Mszy św.
Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Za tydzień jeszcze normalny porządek Mszy św. niedzielnych. Od pierwszej niedzieli, tj. 2 lipca rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy św. – nie będzie Mszy św. o godz. 12:00.

Chrztu św. udzielać będziemy na Mszy św. o godz. 10:30. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę 1.07 o 16:30 w domu katechetycznym.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11 czerwca 2017

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy zanurzyć się w tajemnicę Boga Miłości, który jest idealną wspólnotą trzech Osób zjednoczonych w doskonałej miłości wzajemnej. Aby mieć udział w tej wspólnocie, gromadzimy się również jako wspólnota – Kościół by budować naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

W dzisiejszą niedzielę pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do katedry. Początek o godz. 13:45. Prosimy by dzieci ubrane w stroje komunijne zabrały ze sobą różańce. W programie m.in. będzie procesja, różaniec i Msza św. Każde dziecko otrzyma na pamiątkę drewniany obrazek MB Fatimskiej z życzeniami Księdza Arcybiskupa. Zakończenie około 17:00.

Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się pod hasłem „Czas na Rodzinę!” Rozpoczęcie Marszu o godzinie 10:30 Mszą Świętą, odprawioną w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla w intencji wszystkich rodzin naszej archidiecezji oraz uczestników Marszu. Po Mszy Świętej, około godz. 11:45, Marsz wyruszy spod katedry do Parku Kościuszki. Po przemarszu organizatorzy zaplanowali w Parku Kościuszki Piknik Rodzinny, który potrwa do godz. 15:30. Szczegółowy program Marszu dla Życia i Rodziny wywieszony jest na plakacie.

W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb.

We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

W środę wspomnienie bł. Michała Kozala.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy spod SP nr 65 po Mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie ulicami: Kukułek, Dzięciołów i Czyżyków. Po zakończeniu procesji również przy SP nr 65 zostanie odprawiona druga Msza św.

O przygotowanie ołtarza przy szkole prosimy nauczycieli zaś o dekorację ołtarzy przy czterech stacjach procesji Bożego Ciała prosimy gospodarzy posesji i sąsiadów – mieszkańców Ptasiego Osiedla.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy chętnych we wtorek na godz. 17:00 do przygotowania ołtarzy i dekoracji. Prosimy równocześnie mieszkańców ulic, którymi przechodzić będzie procesja o udekorowanie okien swoich domów. Zarówno udział w procesji jak i te nasze dekoracje będą wyrazem naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Do wszystkich Parafian zwracamy się z prośbą o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych. Prosimy wszystkie dziewczynki, które będą rzucać kwiaty by przyszły do kościoła na próbę we wtorek i środę o godz. 17:00.

Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę od godz. 17:30.

Młodzież i mężczyzn zapraszamy w środę o 18:40 do pomocy przy rozwożeniu ołtarzy.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane według następującego porządku:
o godz. 7:30, o 9:00 przy SP 65; po procesji (również przy szkole), 12:00 i 18:00.

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

W sobotę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

W przyszłym tygodniu kolekta na potrzeby parafii.

Strona 6 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie