Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła 26 listopada - 3 grudnia 2017

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa - prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. zapraszamy na spotkanie w salce katechetycznej w środę o godz. 19:00.

W tym tygodniu przypadają czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i udziału we Mszy św.

W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Od 17:00 Godzina Święta - okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek na 19:00. Przed mszą okazja do spowiedzi.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

Parafialna Rada Duszpasterska i Zespół Charytatywny pragnie zaprosić - 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania wręczone zostaną dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel panie z Zespołu Charytatywnego w niedzielę 04.12 przed kościołem sprzedawać będą ciasto upieczone przez parafian. Kto chciałby włączyć się w tę akcję może przynieść ciasto w sobotę 3.12 do salki na godzinę 15:00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych takich jak wieniec, świece adwentowe czy lampiony.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbędzie się w piątek 1 XII o godz. 18:00 w salce katechetycznej. Na tę naukę zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest 3 XII a także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz niedzielę 7 stycznia.

Za tydzień wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.
W zakrystii można nabyć świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Odwiedziny duszpasterskie – kolęda: początek o godz. 14:00:

Niedziela 26.11
I. ul. Brynowska nr 57a od 1–48
II. ul. Brynowska nr 57a od 96–49

Sobota 2.12:
I. ul. Brynowska nr 31 i ul. Połomińska
II. ul. Brynowska nr 43 od 1–48
III. ul. Brynowska nr 43 od 96–49

Niedziela 3.12:
I. ul. Brynowska nieparzyste od nr 69-53, parzyste od nr 64-86
II. ul. Brynowska nr 45 od 1–48
III. ul. Brynowska nr 45 od 96-49

Ogłoszenia duszpasterskie - 33 Niedziela zwykła 19 listopada 2017

Gromadzimy się wokół ołtarza, na którym za chwilę złożymy nasze dary. Przychodzimy dziś nie z pustymi rękami, lecz z dobrem, które udało nam się uczynić w minionym tygodniu. Pan Jezus obiecuje nam na koniec przypowieści o talentach: „Każdemu bowiem, kto ma, temu będzie dodane, tak, że nadmiar mieć będzie”. To dobro otrzymane od Boga a przez nas pomnożone, On odda nam kiedyś nieskończenie zwielokrotnione.
Obchodzona dzisiaj w naszej archidiecezji Niedziela Muzyki Liturgicznej stanowi szczególną okoliczność, byśmy Bogu złożyli ofiarę Jego Syna, całego Kościoła a także ofiarę z naszej służby, również tej wyrażonej językiem muzyki.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

-------------------------------------

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. wieczorną, a potem na spotkanie do salki.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy w poniedziałek o 19.00 do salki na spotkanie grupy „Ichtis”. Temat: „Komfort życia a radość istnienia.”

We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP.

W środę przypada wspomnienie św. Cecylii. W tym dniu przypada rocznica urodzin śp. Ks. Marka Targiela. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w środę 22.11 o godz. 18.00.

W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek o 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszamy jej członków. Omówimy też coroczną akcję ciasto. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek na 16.30.

Ministranci w piątek czczą swego patrona, św. Tarsycjusza. Zapraszamy ich wraz z rodzicami na mszę św. szkolną, a potem na okolicznościowe spotkanie do salki.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

W sobotę 25.11 wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Chcemy naszą modlitwą i życzliwością podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Niech Bóg za wstawiennictwem Waszej Patronki błogosławi wam w pracy, darzy wszelką pomyślnością i strzeże od niebezpieczeństw. Msza św. w intencji kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

Od soboty 25 listopada o godz. 1400 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w naszym numerze biuletynu parafialnego, w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.
W sobotę 25.11.2017 r. 14:00, I. ul. Brynowska nr 63 od 1-48, II. ul. Brynowska nr 63 od 96-49
W niedzielę 26.11.2017 r. 14:00, I. ul. Brynowska nr 57a od 1-48, II. ul. Brynowska nr 57a od 96-49

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

32. Niedziela Zwykła - 12 listopada 2017

Nasz Pan, Jezus Chrystus zaprasza nas dziś do czujności: „Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny” (Mt 25, 13).W całej historii Kościoła widzimy znaki, które wzywają do bycia czujnym na obecność dobra i zła. Nie możemy stracić okazji by stawać się dobrymi i nie ulegać grzechowi. Szczególną czujnością winniśmy wykazać się względem naszych braci i sióstr chrześcijan z Bliskiego Wschodu, którzy nadal cierpią, dając świadectwo swej wiary aż po najwyższą ofiarę własnego życia. Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz dziewiąty obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy z powodu imienia Jezus doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. W czasie tej Eucharystii w sposób szczególny otaczamy modlitwą nasze siostry i braci z Bliskiego Wschodu, bo tam chrześcijanie są celowo eliminowani z tych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

 W poniedziałek przypada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Słowo Boże na spotkanie do salki w poniedziałek o godz. 19:00. Rozważać będziemy liturgię Słowa z przyszłej niedzieli. Na spotkanie zapraszamy też grupę lektorów.

We czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę św. szkolną na 16:30.

Ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. szkolną w piątek, a potem na okolicznościowe spotkanie do salki.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta na potrzeby archidiecezji.

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Już za dwa tygodnie od soboty 25 listopada o godz. 14:00 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy będzie zamieszczony za tydzień w naszym numerze biuletynu parafialnego, w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

31 Niedziela Zwykła 5 listopada 2017

To Jezus przyniósł nam powszechne braterstwo. Jest tak dlatego, że mamy jednego Ojca w niebie, a Jezus stał się naszym bratem. Przyobleczmy się w pokorę, bo ona ułatwia budowanie autentycznych więzi miłości wzajemnej.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

-----------------------------

Dziś wieczorna Msza św. będzie celebrowana przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy Słowa Życia. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym spotkaniu, by razem opierać nasze życie na skale Ewangelii.

W czwartek obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Od godz. 1700 zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W piątek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego. O godz. 1630 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci do udziału.

W sobotę przypada wspomnienie św. Marcina z Tours i 99 rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 1800. Zapraszamy do udziału w niej i do modlitwy w intencji duchowego i moralnego odrodzenia naszej Ojczyzny. Harcerzy prosimy o przyjście na tę Mszę św. jak co roku w mundurach harcerskich.

Z okazji naszego Święta Narodowego odbędą się liczne koncerty. Zapraszamy m.in. w piątek 10.11 na godz. 17.00, do Miejskiego Domu Kultury „Ligota”, ul. Franciszkańska 33 na koncert poświęcony muzyce polskiej w epoce Tadeusza Kościuszki - w dwusetną rocznice śmierci Naczelnika. Wystąpią Edyta Nowicka sopran, Tadeusz Trzaskalik fortepian. W Kościele Św. Rodziny i Św. Maksymiliana w niedzielę 12.11 o godz. 1900 wystąpi Beata Bednarz z zespołem.

W naszym kościele serdecznie zapraszamy na koncert finałowy XIX edycji Jesienno-zimowych koncertów. W sobotę 11 listopada o 1900 recital organowy zagra wybitny niemiecki profesor Martin Schmeding.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

We wtorek rano jest jeszcze wolna intencja.

30. Niedziela Zwykła - 29 października 2017

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Gromadzimy się w tym domu by wdzięczni za to, że od tylu lat możemy w tej świątyni wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymywane łaski i wypraszać nowe, karmić się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, wzrastać w miłości do Boga i bliźnich.
Bardzo serdecznie witamy dziś OO. Oblatów z Koszutki, którzy głoszą słowo Boże, a przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne. Bóg zapłać!

 Od niedzieli do wtorku zapraszamy na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwa różańcowe na godz. 17:30. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian – również dzieci i młodzież.

W poniedziałek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach. W poniedziałek 30 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Będą Anioły, Święci i Błogosławieni. A jednym z nich możesz być Ty i Twoje dziecko. W programie atrakcyjne animacje zabaw dziecięcych, konkursy z nagrodami dla dzieci, które opowiedzą za kogo sie przebrały i poczęstunek dla rodziców. Na godzinę 16:00 zapraszamy do salki dzieci przedszkolne jak i dzieci ze szkoły podstawowej, które przebiorą się za ulubionego świętego lub błogosławionego.

We wtorek 31 X w naszej parafii przypada Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy Św. porannej i potrwa aż do różańca. Po Mszy św. o godz. 8:00 aż do Mszy św. wieczornej będziemy mogli adorować Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy parafian o przychodzenie w ciągu całego dnia na tę osobistą adorację. Od godz. 17:30 będzie okazja do spowiedzi św. W związku z tym nie będzie adoracji w czwartek o 17:00.

W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi i o naszym powołaniu do świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według niedzielnego porządku. O godz. 7:30 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za + Ks. Kan. Kocurka, naszego wieloletniego proboszcza.

W czwartek 2 XI przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą odprawiane od Dnia Zadusznego do środy 8 XI o godz. 17:30. W czasie tych nabożeństw będziemy wspominać naszych zmarłych, czytając zalecki, które przyjmujemy w zakrystii. W czwartek 2 XI o godz. 18:00 i we wtorek 7 XI o godz. 16:30 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
–  od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
–  w dniach 1­8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

W piątek zapraszamy dzieci na spowiedź od 16:00 i na Mszę św. szkolną o 16:30. Kandydatów do bierzmowania i całą młodzież zapraszamy na Mszę św. na godz. 19:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich adresy. Zapraszamy na drugi koncert z cyklu jesienno-zimowych koncertów w naszej parafii w sobotę, 4 listopada 2017 o godz. 19.00. „ET EXSPECTO RESURRECTIONEM MORTUORUM... Zygmunt Antonik in memoriam Julian Gembalski – organy”. W zadumie nad grobami naszych bliskich zmarłych i w nadziei Zmartwychwstania wspomnijmy postać Zygmunta Antonika – katowickiego muzyka, organisty, organizatora życia muzycznego, który odszedł do Pana w kwietniu tego roku. Wielokrotnie koncertował w brynowskim kościele, jak również organizował tu audycje swoich uczniów i studentów. Był inicjatorem i organizatorem Śląskiego Festiwalu Bachowskiego.

29. Niedziela Zwykła - 22 października

Podczas dzisiejszej Eucharystii naszą uwagę zwracamy w stronę Kościoła na całym świecie. Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Działając wśród wszystkich narodów, staje się nadzieją ubogich. W wielu krajach jest jednak jeszcze za słaby i czeka na ludzi, którzy gotowi będą pomóc zarówno poprzez modlitwę, jak i ofiarę.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje.
Bóg zapłać za to wsparcie.

Dziś po każdej Mszy św. można złożyć swój podpis pod projektem zmiany ustawy o ochronie życia dzieci nienarodzonych. Prosimy o podanie nr pesel na liście.

W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Oprócz udziału we Mszy św. zapraszamy na różaniec, podczas którego przez wstawiennictwo Naszego Świętego Rodaka będziemy się modlić zwłaszcza w intencjach naszej Ojczyzny i naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

W tym tygodniu w środę 25 X w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z trzeciej klasy, przygotowujących się do I Komunii św. Na godz. 1900 zapraszamy rodziców dzieci z kl. III ze SP nr 11 oraz ze SP nr 65 i innych szkół.

W środę 25.10 przypada 81. rocznica urodzin ks. abp seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W czwartek od godz. 17:00 okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: „Śląskie. Inwestujemy w talenty”, mającego na celu wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie: www.efs-stypendia.slaskie.pl

W piątek zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30.

W sobotę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. O godz. 10:30 celebrowana będzie uroczysta suma w intencji parafian.

Za tydzień na zakończenie tygodnia misyjnego będziemy gościć Ojców Oblatów z Koszutki, którzy będą głosić kazania i przed kościołem rozprowadzać kalendarze misyjne.

Strona 6 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie