Ogłoszenia parafialne

28. Niedziela Zwykła - 15 października 2017

Bóg zaprasza nas dzisiaj na ucztę, na której Pokarmem będzie Jego Syn, dający nam siebie w swoim słowie oraz w Ciele i Krwi. To zaproszenie domaga się odpowiedzi z naszej strony, na uczcie bowiem nie można być tylko biernym widzem, trzeba być jej uczestnikiem i współtwórcą.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za to wsparcie.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych we wszystkich kościołach. Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu za zorganizowanie wczoraj w sobotę dnia chorych w naszej parafii. W imieniu zdolnej młodzieży, która korzysta z pomocy materialnej Funduszu Dzieła Trzeciego Tysiąclecia pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wielką ofiarność na ten cel. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w poniedziałek na różaniec na 17:30, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne w salce katechetycznej bezpośrednio po Mszy św. Młodzież studiującą oraz pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o 19:00 do salki katechetycznej. Temat spotkania: „4 strony świata – odkrywamy różaniec.”

We wtorek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W środę przypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Mszę św. w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia odprawimy w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 12:00.

W czwartek przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 33 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Módlmy się za Jego wstawiennictwem za naszą Ojczyznę i o rychłą kanonizację Patrona Solidarności. Od godz. 17:00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Jana Kantego. Zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

W niedzielę 22.10 przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Oprócz udziału we Mszy św. zapraszamy na różaniec, podczas którego przez wstawiennictwo Naszego Świętego Rodaka będziemy się modlić zwłaszcza w intencjach naszej Ojczyzny i naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona jest na misje. Za tydzień będzie okazja, by złożyć swój podpis pod projektem zmiany ustawy o ochronie życia dzieci nienarodzonych. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości lub podanie nr Pesel.

W najbliższym tygodniu we wtorek jest wolna intencja mszalna.

27. Niedziela Zwykła - 8 października 2017

Przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Liturgia Eucharystyczna, w której uczestniczymy jest dla nas okazją do okazania wdzięczności za wielkie dary jakie otrzymujemy nieustannie od Boga. W modlitwie błagalnej chcemy dziś prosić o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą w sobotę swoje święto.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dziś ofiary na Fundusz Dzieła Trzeciego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej, a uboższej młodzieży.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel!

Uroczysta Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego rozpocznie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 18:00 w Katedrze Chrystusa Króla.

Dzisiejsza Msza św. wieczorna zostanie odprawiona przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Słowo Boże na spotkanie do salki w poniedziałek o godz. 19:00. Rozważać będziemy liturgię Słowa z przyszłej niedzieli. Na spotkanie zapraszamy też grupę lektorów.

W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana XXIII.

W czwartek od godziny 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich chorych i seniorów naszej parafii na Mszę św. w sobotę 14 października na godz. 9:00. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o przywiezienie chorych do kościoła swoim samochodem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce.

Prosimy, by w kancelarii parafialnej lub w zakrystii zamawiać Msze św. na przyszły rok. W pierwszej kolejności prosimy zamawiać Msze św. z okazji jubileuszu małżeństwa, rocznic ślubu lub urodzin jak też rocznic śmierci swoich bliskich.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

26. Niedziela Zwykła - 1 października 2017

Przypowieść Jezusa, której dziś słuchamy, każe nam zadać sobie pytanie o wierność Bogu. Czy przypadkiem nie jest tak, że ustami Mu potakujemy, a w życiu zachowujemy się tak, jakbyśmy puszczali mimo uszu słowo Boże?

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a Panie z Zespołu Charytatywnego przed kościołem zbierają ofiary na zorganizowanie dnia chorych w sobotę 14.10.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy parafian – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy by samemu przekonać się jak ta modlitwa, zwłaszcza odmawiana wspólnie, jest wyjątkowo owocna i skuteczna.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W poniedziałek o 19:00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Grupy Słowa ŻyciaMłodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki katechetycznej.

W środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W czwartek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. W czwartek o godz. 16:00 na probostwie odbędzie się zebranie członków Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy do udziału także wszystkich chętnych do włączenia się w pracę charytatywną. Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz za kapłanów, kleryków, siostry zakonne i o nowe powołania kapłańskie.

W piątek po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i gimnazjalistów i o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tej pierwszo piątkowej Eucharystii. Młodzież zapraszamy na Mszę pierwszo piątkową na godz. 19:00 św. i do spowiedzi przed Mszą.
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie zaprasza wszystkich na VIII Festyn Środowiskowy pod hasłem „Jedno serce, jedno bicie, sport i woda to moje życie”, który odbędzie się 6 października 2017 roku (piątek) w godzinach od 15.30–19.30. Gwarantujemy, że będzie to czas pełen zabawy, atrakcji i niespodzianek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się m.in. zawody sportowe dla uczniów i ich rodziców, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne. Ponadto chętni będą mogli pomalować sobie buzię, poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, a także wymienić się zabawkami. Na zmęczonych i zgłodniałych gości czekać będą stoiska z pysznym jedzeniem na zimno i ciepło. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie. W sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie 5 pierwszych sobót oraz do wzięcia udziału w akcji różaniec do granic.

Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski 2017. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich chorych i seniorów naszej parafii na Mszę św. w następną w sobotę 14 października na godz. 9:00. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o przywiezienie chorych do kościoła swoim samochodem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce, na które serdecznie zapraszamy.

25. Niedziela Zwykła - 24 września 2017

Pan Bóg jest miłosierny i pragnie nawrócenia każdego grzesznika – o tym przypominają nam dzisiejsze czytania. Czy słuchając tych słów, widzę również siebie jako grzesznika, który potrzebuje nawrócenia i Bożego miłosierdzia? Wzywajmy podczas tej Eucharystii Boga, który jest tak blisko, wypraszając Jego miłosierdzie dla nas i dla innych osób.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WTUŚ.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

We wtorek przypada wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Katecheza dla dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców będzie we wtorek o 17;00.

W tym tygodniu we wtorek 26 września odbędą się spotkania z rodzicami dzieci uczęszczających do trzeciej klasy, przygotowujących się do I Komunii św.
Na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 i innych szkół. Prosimy rodziców wszystkich dzieci o przyjście na to pierwsze spotkanie.

W środę przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

W czwartek przypada wspomnienie św. Wacława. Od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie św. Hieronima.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy parafian – a zwłaszcza dzieci i młodzież – do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. W 100. rocznicę objawień fatimskich odpowiedzmy na wezwanie MB do modlitwy tak ważnej w ratowaniu grzeszników i całego świata.

Kolekta w przyszłą niedzielę na WSŚD.

23. Niedziela Zwykła 10 - 17 września 2017

„Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.” – mówi dziś do nas Pan Jezus. Gromadzimy się na tej Eucharystii, by cieszyć się nie tylko obecnością Jezusa w Najświętszym Sakramencie i w Słowie. On chce być też obecny w naszej miłości wzajemnej. Jeżeli w taki sposób będziemy się dziś modlić, wszystko otrzymamy od Ojca, bo to Jezus w naszym imieniu Go prosi.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie, na którym wraz z ks. Januszem będziemy rozważać temat Słowa Bożego. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, a szczególnie do osób, które nie są związane z żadną grupa parafialną. Bezpośrednio po tej I części rozpocznie się spotkanie osób, które chciałyby zaangażować się w animację niedzielnej liturgii. Zapraszamy szczególnie osoby, które włączą się w lekturę czytań mszalnych, na ofiarowanie przyniosą dary w rodzinnej procesji z darami, pomogą wyświetlać teksty piosenek na ekranie, podłączyć mikrofony dla dziecięcej scholi, czy zaśpiewać psalm.

We wtorek 12 września w naszej archidiecezji przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W Kościele Powszechnym w tym dniu obchodzone jest święto Najświętszego Imienia Maryi. Jest to święto Patronki naszej parafii.

W środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rodziców dzieci, które przystąpią do wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej.

Dzieci Maryi i wszystkie dzieci, które pragną pogłębić swoją wieź z Maryją zapraszamy na I spotkanie przed Mszą szkolną tzn. w piątek na godz. 15:30.

W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej. Wszystkie dzieci zapraszamy w piątek na 16:30 na Mszę św. szkolną. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana. Ministrantów i nowych kandydatów na ministrantów – mogą nimi być chłopcy, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. – zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9:00.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy świętować Odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Suma odpustowa celebrowana będzie z udziałem chóru Pro Arte o godz. 12:00 w intencji wszystkich parafian. Kazania odpustowe będzie głosił i przewodniczył sumie Ks. Taduesz Skrzypczyk, diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy na nią parafian i miłych gości. Zapraszamy również zamiast Nieszporów na koncert „W DRODZE DO ŚWIĘTEJ GÓRY pieśni pątników do Mateczki Najjaśniejszej idących” o godz. 16:30.

W ten sposób niedzielę odpustową 17.09 o godz. 16:30 rozpoczną się po raz dziewiętnasty Jesienno-zimowe koncerty w naszym kościele. Podczas inaugurującego koncertu wystąpią: Katarzyna Wiwer – sopran Irena Czubek-Davidson – harfa Aleksander Tomczyk – psałterium, gemshorny, kornamuza, flety, instrumenty perkusyjne Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa – organy. W programie znajdą się utwory o tematyce maryjnej. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny, a koncert towarzyszyć będzie odpustowi parafialnemu.

Młodzież zapraszamy na wyjątkowy koncert rapera Ks. Jakuba Bartczaka w niedzielę 17.09 o godz. 18:00 do Panewnik w auli św. Franciszka przy ul. Związkowej 20. Wstęp wolny, niesamowite emocje zapewnione.

22. Niedziela Zwykła - 3 września 2017

Gromadzimy się na Eucharystii by składać Panu Bogu nasze dziękczynienie za zakończone wakacje, oraz inne szczególne łaski. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza Ks. Janusza Wilczka, który przychodzi do nas z parafii św. Józefa ze Świętochłowic-Zgody, gdzie skolei został skierowany dekretem Ks. Marcin Wójcik. Życzymy mu owocnej posługi, oraz tego by dobrze czuł się w naszej wspólnocie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14:00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wszystkich członków i sympatyków tego Ruchu zapraszamy do katedry.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Apelujemy, by dzieci i młodzież ten nowy etap wzrastania w mądrości rozpoczęły w Imię Boże, dlatego zapraszamy ich do sakramentu pokuty i na Mszę św., by prosić o światło Ducha Świętego.

Msze św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego:

Poniedziałek o godz. 8:00 kl. IV–VII SP nr 11 – od 7:30 okazja do spowiedzi św.
o godz. 9:00 kl. II i III SP nr 11 – od 8:30 okazja do spowiedzi św.
Piątek o godz. 16:30 dzieci ze SP nr 65 oraz klasy I SP 11 – od 16:00 spowiedź św.

Dzieci klas pierwszych zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. w piątek 8 września na godz. 16:30 na pierwszą w nowym roku Mszę św. szkolną podczas której odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Z okazji nowego roku szkolnego na tę Mszę św. zapraszamy uczniów z Gimnazjum nr 2 i 33, oraz uczniów SP 65.

Młodzież zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok nauki również w piątek o godz. 18:00, a zwłaszcza młodzież klas trzecich gimnazjum, którzy w ten sposób rozpoczynającą swoje przygotowanie do bierzmowania. Prosimy o obecność wszystkich uczniów 3 klasy gimnazjum. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich i policealnych.

Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:00. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W piątek 8 września br. w Święto Narodzenia NMP odnowimy Akt Poświęcenia Kościoła Archidiecezji Katowickiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypominamy, że biskupi polscy odnowili ten Akt 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Głównym przesłaniem Aktu są troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet. Nawiązuje on do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Tegoroczny odpust ku czci Najśw. Imienia Maryi będziemy obchodzić w niedzielę 17.09.

21. Niedziela Zwykła - 27 sierpnia 2017

Gromadzimy się na Eucharystii by składać Panu Bogu dziś nasze dziękczynienie szczególnie za kończące się wakacje, oraz inne otrzymane łaski.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę 27 sierpnia zostanie odprawiona też Msza św. o godz. 12:00.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu obchodzimy czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i liczniejszego udziału w nabożeństwach. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na osobistą adorację eucharystyczną. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek przypada wspomnienie bł. Bronisławy i 78. rocznica wybuchu II wojny światowej.

W piątek po rannej i wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę odwiedzimy starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:30. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. z udzielaniem chrztu św. Nauka w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Strona 7 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie