Ogłoszenia parafialne

Zesłanie Ducha Świętego - 4 czerwca 2017

Duch Święty uzdolnił apostołów do głoszenia Ewangelii i zjednoczył ludzi różnych narodów i języków w wyznawaniu tej samej wiary, tworząc w ten sposób Chrystusowy Kościół. Również i my, po czasie modlitewnego oczekiwania, przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę, jednoczy nas we wspólnocie Kościoła i uzdalnia nas do apostołowania w dzisiejszym świecie, tak, aby wszystkie ludy i narody mogły zjednoczyć się wokół Chrystusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Spotkanie grupy Słowa Życia odbędzie się w poniedziałek o 19:00.

Zapraszamy grupę Ichtis i całą młodzież studiującą w poniedziałek o 19:00 na Mszę św. w ich intencji z szczególna prośbą o światło Ducha Św. na czas sesji egzaminacyjnej oraz spotkanie do salki po Mszy św.

W dzisiejszą niedzielę wieczorna Msza św. celebrowana będzie „przy świecach”, z udziałem chóru „Pro arte ecclesiastica”.

W dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn "Przybądź Duchu Stworzycielu" i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Chociaż jest to dzień pracy, uszanujmy świąteczny charakter tego dnia przez udział we Mszy św. W naszym kościele będą celebrowane o godz. 8:00, 18:00 i 19:00.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

W piątek wszystkie dzieci zapraszamy o godz. 16:30 na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Bogumiła.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej. Być może są wśród nas tacy, którzy zaniedbując przykazanie kościelne nie pojednali się jeszcze z Bogiem. Bóg cierpliwie i z miłością czeka! Można ten obowiązek spełnić jeszcze w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi św. codziennie łącznie ze Mszą św. i w sobotę od godz. 17:30.

W przyszłą niedzielę pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do katedry. Początek o godz. 13:45. Prosimy by dzieci ubrane w stroje komunijne zabrały ze sobą różańce. W programie m.in. będzie procesja, różaniec i Msza św. Każde dziecko otrzyma na pamiątkę drewniany obrazek MB Fatimskiej z życzeniami Księdza Arcybiskupa. Zakończenie około 17:00.

Gorąco zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach w niedzielę 11.06., który odbędzie się pod patronatem honorowym J.E. Arcybiskupa Katowickiego Wiktora Skworca i Pana Marcina Krupy – Prezydenta Katowic. Marsz odbędzie się pod hasłem „Czas na Rodzinę!”. Rozpoczęcie Marszu o godzinie 10:30 Mszą Świętą, odprawioną w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla w intencji wszystkich rodzin naszej archidiecezji oraz uczestników Marszu. Po Mszy Świętej, około godz. 11:45, Marsz wyruszy spod katedry do Parku Kościuszki. Po przemarszu organizatorzy zaplanowali w Parku Kościuszki Piknik Rodzinny, który potrwa do godz. 15:30. Szczegółowy program Marszu dla Życia i Rodziny wywieszony jest w gablotce.

Prosimy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w zakrystii lub kancelarii.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28 maja 2017

Świętujemy dzisiaj Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Ten dzień napełnia nas radością, gdyż Chrystus przebywając w chwale nieba, wzywa nas do dawania świadectwa w miejscach gdzie jesteśmy i obiecuje łaskę Ducha Świętego. Po Wniebowstąpieniu Chrystusa Apostołowie z Maryją trwali w Wieczerniku na modlitwie. Gromadzimy się w naszej świątyni, w naszym Wieczerniku, by prosić o wielkie dary Boże, szczególnie o dar jedności dla Chrystusowego Kościoła i dla naszych rodzin.

Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Łączymy się duchowo się z pielgrzymującymi do Piekar.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Witamy ks. dr Zbigniewa Bębenka, który dziś głosi słowo Boże i zbiera przed kościołem ofiary na budowę kościoła we Lwowie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Zapraszamy do środy włącznie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.

Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą to uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie – również w sobotę – o godz. 7:30.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

We wtorek św. Jana Sarkandra.

W środę święto Nawiedzenia NMP.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

O godz. 16:30 Msza św. szkolna. Prosimy o liczny udział dzieci i gimnazjalistów we wspólnej modlitwie. Młodzież zapraszamy na spowiedź i Mszę św. w I piątek o 19:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

Franciszkanie zapraszają na XXIV Festiwal Piosenki Religijnej EKOSONG 2017 w sobotę. Szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. celebrowana będzie „przy świecach”, z udziałem chóru „Pro Arte”.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Prosimy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w zakrystii lub kancelarii.

6. Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017

Chrystus gromadzi nas w dzisiejszą niedzielę, aby przypomnieć nam prawdę, która wyjawia nam sekret przebywania w Bogu: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać”. Prośmy Pana w tej Eucharystii, by uzdolnił nas do życia w prawdziwej miłości wobec Jezusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.

W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii modlitwy o urodzaje odprawimy o godz. 17:30 pod krzyżem misyjnym przed kościołem.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity z Cascii.

W  środę obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dzieci, które obchodzą I rocznicę Komunii Św. zapraszamy w środę o 18:40 na próbę, a w niedzielę o 12:00 na Mszę św. z okazji rocznicy.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 16:30 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa Chrystusa.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej prosimy w zakrystii zgłaszać kandydatów.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień pielgrzymka młodzieńców i mężczyzn do Piekar Śl.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. dr. Zbigniewa Bębenka, który będzie głosił słowo Boże i zbierał przed kościołem ofiary na budowę kościoła we Lwowie.

5. Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2017

Szukamy Jezusa zgodnie z tym co sam zapowiedział swoim uczniom. Tęsknimy i oczekujemy przebywania w Jego obecności. Niech pociesza nas świadomość, że dzięki wzajemnej miłości On sam – Jezus zmartwychwstały staje się obecny wśród nas.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłacenie rachunków za energię elektryczną.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś o godz. 10:30 25 dzieci ze SP 11, a o godz. 12:15 22 dzieci z SP 65 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie oraz za ich rodziny, by były silne wiarą i miłością, by trwały w Chrystusie, w Jego łasce.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Dziś przypada 12. rocznica święceń kapłańskich ks. Marcina Wójcika.

We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika i patrona Polski.

W piątek swoje urodziny obchodzi ks. abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów do udziału.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

4. Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 7 maja 2017

Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce, oddaje za nie życie i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Zgromadzeni dzisiaj na Eucharystii uznajmy na nowo w Chrystusie naszego Pasterza, przewodnika prowadzącego nas pewnie do życia wiecznego. Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw w intencji wszystkich pasterzy i o nowe powołania do służby w Kościele. 

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na WSŚD w Katowicach.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30.

W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Liturgicznej osoby, które chciałyby zaangażować się w niedzielną liturgię. Kończy się tydzień biblijny, dlatego wysłuchamy najpierw wykładu biblijnego Ks. Marcina. Zapraszamy szczególnie osoby które włączą się w lekturę czytań mszalnych, na ofiarowanie przyniosą dary w rodzinnej procesji z darami, pomogą wyświetlać teksty piosenek na ekranie, podłączyć mikrofony dla dziecięcej scholi, czy zaśpiewać psalm. Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób, które nie są związane z żadną grupa parafialną. Zaczynamy Mszą świętą o 18:00, a bezpośrednio po niej dalsza część w domu parafialnym.

W poniedziałek 8.05 przypada 7. rocznica święceń kapłańskich Ks. Łukasza Walaszka, w sobotę 13.05 przypada 28. rocznica ks. proboszcza, a w niedzielę 14.05 12. rocznica ks. Marcina Wójcika.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy, by również w rodzinach modlić się o nowe powołania.

W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17:00.

W piątek zapraszamy na Mszę św. szkolną na 16:30.

W sobotę przypada 100. rocznica objawień NMP w Fatimie oraz wspomnienie MB Fatimskiej.

3. Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017

 

 

 

Usłyszymy dziś w Ewangelii o zatrwożonych Apostołach, którym trudno było uwierzyć, że Chrystus żyje. Zmartwychwstały Pan ukazuje się im, pozwala się dotknąć, spożywa z nimi posiłek, cierpliwie umacnia ich wiarę. Kolejna wielkanocna niedziela, którą dziś świętujemy jest także dla nas okazją do umocnienia wiary w zmartwychwstanie. Chrystus przychodzi do nas w znaku eucharystycznego posiłku, w znaku swojego Słowa, w znaku kapłana i w znaku wspólnoty. Daje nam siebie, napełnia nas pokojem. Zaprasza, byśmy byli świadkami Jego miłości.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

W poniedziałek 1 maja przypada Święto Św. Józefa Rzemieślnika. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Chcemy dziękować w szczególny sposób Maryi za świętego Jana Pawła II i polecać Jej orędownictwu nasze rodziny, naszą parafię, naszą Ojczyznę i cały Kościół, prosząc by nas także doprowadziła do świętości.

We wtorek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Na Msze św. w tym dniu zapraszamy o 8:00, 16:00 i 18:00.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona archidiecezji. Od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 trójka dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii świętej, a o 12:00 będziemy udzielali sakramentu chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania. Kolekta przeznaczona będzie na WSŚD w Katowicach.

 

 

 

2. Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia – 23 kwietnia 2017

Pokój, który darował Zmartwychwstały Apostołom, staje się dziś również naszym udziałem. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy posłani mocą Ducha Świętego, by świadczyć o Jezusie, który powstał z martwych i daje nam za darmo wybawienie od grzechu i śmierci.

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele charytatywne parafii i archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie Mszą przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy „Ichtis” w poniedziałek o 19 do salki. Temat: Walka Jakuba z Bogiem.

We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w środę o 17:00 lub o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

Sakramentu bierzmowania będzie udzielał naszej młodzieży Ks. Abp Damian Zimoń w parafii św. Jacka w Ochojcu w czwartek 27.04 o godz. 18:00.

W piątek Msza św. szkolna o 16:30.

W sobotę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała.

Strona 7 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie