baner kolda

Ogłoszenia parafialne

XI Niedziela Zwykła

Dla faryzeusza Szymona kobieta płacząca u stóp Jezusa była tylko grzesznicą i nikim więcej. Tymczasem Jezus zobaczył w niej zagubionego człowieka wołającego o miłosierdzie. Nas też nie omija faryzejska skłonność do łatwych ocen naszych bliźnich. Powierzchowne sądy stają się często wyrokiem skazującym. Bóg czyta w ludzkich sercach i sądzi je według miary miłości. Jezus uczy nas dziś przebaczenia i współczucia. My też przecież jesteśmy dłużnikami Boga, zdanymi na Jego miłosierdzie.
Czytaj więcej...

X Niedziela Zwykła

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam moc prorockiego słowa. Prorok Eliasz wskrzesza syna wdowy z Sarepty. Jezus przywraca do życia syna ubogiej wdowy. Słowo Boga budzi do życia. Jest światłem nadziei w mrocznej krainie śmierci. Przyjmijmy te słowa i nieśmy je tym, którym brakuje nadziei.

Dzisiaj przypada 89. rocznica urodzin Ks. Kanonika Adolfa Kocurka, naszego wieloletniego proboszcza. Zachęcamy do wdzięcznej pamięci modlitewnej w intencji naszego zmarłego w 2003 r. proboszcza.
Czytaj więcej...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Duch Święty uzdolnił apostołów do głoszenia Ewangelii i zjednoczył ludzi różnych narodów i języków w wyznawaniu tej samej wiary, tworząc w ten sposób Chrystusowy Kościół. Również i my, po czasie modlitewnego oczekiwania, przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę, jednoczy nas we wspólnocie Kościoła i uzdalnia nas do apostołowania w dzisiejszym świecie, tak, aby wszystkie ludy i narody mogły zjednoczyć się wokół Chrystusa.

Dziś pielgrzymka mężów i mężczyzn do MB Piekarskiej. Łączymy się duchowo się z pielgrzymującymi dziś do Piekar.
Czytaj więcej...

VI NIedziela Wielkanocna

"Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam" - tak zwraca się Jezus do Apostołów, zapowiadając swoje odejście. Pokój Jezusa nie oznacza tylko uspokojenia emocji. Pokój, który daje Chrystus, jest darem doprowadzającym człowieka do szczęścia. To łaska zintegrowania człowieka wewnętrznie rozbitego. Pokój Jezusa pozbawia nas lęku i trwogi, wprowadza harmonię w nasze ludzkie życie. Przyjmijmy dziś dar Chrystusowego pokoju.

W naszej modlitwie chcemy szczególnie polecać dzieci, które dziś po raz pierwszy przystąpią do Komunii Św
Czytaj więcej...

V Niedziela Wielkanocna

Jezus przypomina nam dzisiaj najważniejsze przykazanie: "Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Na tym Mu najbardziej zależy. On pierwszy nas umiłował i pokazał, do jakiego stopnia mamy się miłować. Tą miłością karmi nas przez swoje Słowo i Eucharystię. Miłość można przyjąć tylko sercem. Otwórzmy się więc całym sercem na ten wspaniały dar.

W naszej modlitwie chcemy szczególnie polecać dzieci, które dziś po raz pierwszy przystąpią do wczesnej Komunii św.
Czytaj więcej...

IV Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce, oddaje za nie życie i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Zgromadzeni dzisiaj na Eucharystii uznajmy na nowo w Chrystusie naszego Pasterza, przewodnika prowadzącego nas pewnie do życia wiecznego. Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw w intencji wszystkich pasterzy i o nowe powołania do służby w Kościele.
Czytaj więcej...

III Niedziela Wielkanocna

W trzecią niedzielę wielkanocną Chrystus gromadzi nas przy swoim ołtarzu, aby umocnić naszą wiarę, że On Zmartwychwstały, wciąż żyje i działa w swoim Kościele. Chciejmy Go rozpoznać w czasie tej Eucharystii, otwórzmy się na Jego słowo i przyjmijmy z Jego ręki Chleb życia, czyli Jego Ciało.
Czytaj więcej...

Strona 67 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie