Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu (3 grudnia 2006 r.)

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny - Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nowy Rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia. Módlmy się gorąco podczas tej Eucharystii za całą naszą rodzinę parafialną, byśmy byli czujni w oczekiwaniu na przyjście Pana, i wydali godny owoc nawrócenia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji - na działalność duszpasterstwa rodzin i funkcjonowanie domu samotnej matki i dziecka.
Czytaj więcej...

Niedziela (26 listopada 2006 r.)

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa - prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!


Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę, wyrazy współczucia i również obecność w dniu wczorajszym na pogrzebie + Franciszka Paszkota, zmarłego Ojca Ks. Proboszcza.
Czytaj więcej...

33 Niedziela zwykła (19 listopada 2006 r.)

Zbliżający się koniec roku liturgicznego przypomina nam o nadchodzącym końcu świata. "Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą" - mówi dziś do nas Jezus. Przemija nasze życie, przemija świat. To nie powód do rozpaczy. To raczej wezwanie, by budować swoje życie na tym, co trwałe - na Słowie Boga. Słowo Boże ma postać obietnicy. Daje nadzieję silniejszą niż wszystko. Eucharystia jest także zapowiedzią, jest przedsmakiem ucztowania z Bogiem w wieczności. Niech więc rozbudzi naszą tęsknotę za bliskością za pełnią życia.
Czytaj więcej...

31 Niedziela Zwykła (5 listopada 2006 r.)

"Ponieważ Bóg pierwszy nas umiłował, miłość nie jest już tylko przykazaniem, ale odpowiedzią na dar miłości, z jaką Bóg do nas przychodzi" - napisał w swojej pierwszej encyklice papież Benedykt XVI. Tylko miłość rodzi miłość. To się sprawdza tu i teraz, na Eucharystii. Miłość Boga daje nam się jako pokarm i napój dla naszej duszy. Słowa "będziesz miłował" brzmią nie tylko jak nakaz, ale i obietnica. Jeśli przyjmiesz miłość Boga do ciebie, to będziesz miłował i Boga, i bliźnich, i siebie samego.
Czytaj więcej...

30 Niedziela Zwykła (29 października 2006 r.)

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Gromadzimy się w tym domu, by oddawać cześć Bogu, wzrastać jako żywy Kościół i uczyć się czynnej miłości bliźniego. W dzisiejszej Eucharystii wyraźmy naszą wdzięczność Bogu za otrzymane dary i prośmy Go o łaski i zbawienie dla żyjących i zmarłych budowniczych naszego kościoła.
Czytaj więcej...

29 Niedziela Zwykła (22 października 2006 r.)

Podczas dzisiejszej Eucharystii naszą uwagę zwracamy w stronę Kościoła na całym świecie. Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Działając wśród wszystkich narodów, staje się nadzieją ubogich. W wielu krajach jest jednak jeszcze za słaby i czeka na ludzi, którzy gotowi będą pomóc zarówno poprzez modlitwę, jak i ofiarę. Módlmy się za wszystkich, którzy pracują na misjach jak i o nowe i święte powołania misyjne.
Czytaj więcej...

28 Niedziela Zwykła (15 października 2006 r.)

Przeżywamy dziś VI Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Sługa miłosierdzia". Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli wzywa nas do dążenia do pełnej wolności ducha, tak jak tego wspaniały przykład mamy w naszym najwybitniejszym Rodaku. Niech nasze uczestnictwo w dzisiejszej Eucharystii pomoże nam zbliżyć się do tego ideału.

W modlitwie naszej chcemy dziś prosić o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli i wychowawców jak też dla wszystkich lekarzy i pracowników Służby Zdrowia, którzy w środę będą obchodzić swoje patronalne święto.
Czytaj więcej...

Strona 70 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie