baner kolda roraty 2014

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla - 20 listopada 2016

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa – prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

Kościół Katowicki w dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla dokona uroczystego zamknięcia II Synodu naszej archidiecezji. W szczególny sposób łączymy się duchowo z Księdzem Arcybiskupem Wiktorem, kapłanami, wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej dziś o godz. 12:00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania NMP.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne w poniedziałek lub środę o 18:00 na Mszę św. i po niej do salki katechetycznej.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające w naszej parafii i Zespół Charytatywny pragną zaprosić – 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania wręczone zostaną dzieciom paczki. Dla zebrania pieniędzy na ten cel w niedzielę 27.11 przed kościołem będziemy sprzedawać ciasto upieczone przez panie. Kto chciałby włączyć się w tę akcję, może przynieść ciasto w sobotę 26.11 do salki w godzinach od 16:00 do 18:00.

Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Zespołu Charytatywnego odbędzie się w środę zaraz po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym o 18:40. Podczas spotkania zobaczymy szwedzki film który w 2005 roku zdobył Oskara pt. „Jak w niebie”. Omówimy też coroczną akcję ciasto. Serdecznie zapraszamy na film wszystkich chętnych, a także zachęcamy do włączenia się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

W czwartek obchodzimy wspomnienie męczenników wietnamskich, m.in. Andrzeja Dung-Lac.

W czwartek od 17:00 Godzina Święta – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W piątek 25.11 wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Chcemy naszą modlitwą i życzliwością podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Niech Bóg za wstawiennictwem Waszej Patronki błogosławi wam w pracy, darzy wszelką pomyślnością i strzeże od niebezpieczeństw. Msza św. w intencji kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9:00.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych takich jak wieniec, świece adwentowe czy lampiony.

Odwiedziny duszpasterskie – kolęda: początek o godz. 14:00:

Sobota 26.11:

I. ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 31–53, ul. Mierzejewskiego, ul. Cybulskiego i ul. Kalinowskiego
II. ul. Kłodnicka 68 i ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 81–85 i 85a, b, c, d
III. ul. Kłodnicka nr parzyste od nr 70–74
IV. ul. Kłodnicka nr parzyste od nr 12–50 i ul. Stara Kłodnicka 2
V. ul. Kłodnicka 67, ul. Stoińskiego i ul. Saloniego

Niedziela 27.11:

I. ul. Gilów
II. ul. Rzeszótki, ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 75–79
III. ul. Jasieńskiego
IV. ul. Imieli i ul. Gałczyńskiego
V. ul. Brynowska nr parzyste od nr 52–26 i ul. Skiby

W zakrystii można nabyć świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

33. Niedziela zwykła - 13 listopada 2016

Liturgia tej Niedzieli skupia naszą uwagę na prawdzie o czekającym każdego człowieka zmartwychwstaniu i sądzie ostatecznym. Tych wielkich wydarzeń możemy oczekiwać bez obaw, jeżeli swoją codzienność wypełniamy służbą Bogu i ludziom.

Obchodzona dzisiaj w naszej archidiecezji Niedziela Muzyki Liturgicznej stanowi szczególną okoliczność, byśmy Bogu złożyli ofiarę Jego Syna, całego Kościoła, a także ofiarę z naszej służby, również tej wyrażonej językiem muzyki.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Przeżywamy też dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanych. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku pomagamy prześladowanym chrześcijanom w Iraku wypędzanym ze swoich domów i mordowanym. Liczba chrześcijan w tym kraju dramatycznie maleje. W 2003 r. było ich 1,5 mln, a w 2016 r. tylko 250 tys. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Dobiega końca Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy. Doświadczyliśmy w tym nadzwyczajnym czasie wielu łask i miłosierdzia. W tej celebracji eucharystycznej pragniemy wznieść do Boga Ojca naszą pieśń wdzięczności za dary, których udzielił nam tak obficie.

Zapraszamy młodzież studiującą na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek 14.11. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 19:00. Temat: „Sumienie – kompas czy wariograf?”.

We czwartek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę św. szkolną na 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Salomei.

Zapraszamy na Spotkania Dzieci Maryi w każdą sobotę o godz. 10:30 do salki.

Ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę, a potem na okolicznościowe spotkanie do salki.

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta na potrzeby archidiecezji.

Już za dwa tygodnie od soboty 26 listopada o godz. 14:00 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w naszym numerze biuletynu parafialnego, w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

32. Niedziela Zwykła - 6 listopada 2016

Niedzielna Eucharystia przywraca człowiekowi siły do dobrego życia i daje nadzieję na lepszą przyszłość. Taką nadzieją kierowali się ci, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W przypadające w piątek Święto Niepodległości pamiętajmy o wszystkich, którzy za jej wolność zapłacili najwyższą cenę. Pomódlmy się także o to, aby nasze pokolenie nie zmarnowało tego skarbu, jakim jest szansa na wolną i niepodległą Polskę.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki.

W środę przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dK.

W czwartek od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu nie obowiązuje post i nie będzie Mszy św. szkolnej, bo dzieci nie mają zajęć szkolnych.

W piątek 11 listopada nasz naród świętuje 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału w niej i do modlitwy w intencji duchowego i moralnego odrodzenia naszej Ojczyzny. Harcerzy prosimy o przyjście na tę Mszę św. jak co roku w mundurach harcerskich.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Jozafata bp i męczennika.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Muzyki Liturgicznej.

Ks. Marcin Wójcik, 10 listopada obchodzi rocznicę urodzin. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w następną niedzielę 13.11 o godz. 10:30.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

31. Niedziela Zwykła oraz Uroczystość Wszystkich Świętych - 30 października 2016

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Gromadzimy się w tym domu wdzięczni za to, że od tylu lat możemy w tej świątyni wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymywane łaski i wypraszać nowe, karmić się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, wzrastać w miłości do Boga i bliźnich.

Zapraszamy na ostanie nabożeństwa różańcowe dziś i w poniedziałek o 17:30.

Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w poniedziałek od 17:30.

W poniedziałek o 19:00 zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkanie grupy Ichtis. Zapraszamy wszystkich młodych szukających Boga, czy pragnących pogłębić swoją wiarę, a zwłaszcza studentów pierwszych lat studiów.

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi i o naszym powołaniu do świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według niedzielnego porządku.

W środę 2 XI przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny.

W środę o godz. 18:00 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za + Ks. Kan. Kocurka, naszego wieloletniego proboszcza.

Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą odprawiane od Dnia Zadusznego do wtorku 8 XI o godz. 17:30. W czasie tych nabożeństw będziemy wspominać naszych zmarłych, czytając zalecki, które przyjmujemy w zakrystii. W środę 2 XI o godz. 18:00 i we wtorek 8 XI o godz. 8:00 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

–  od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
–  w dniach 1–8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W czwartek o 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

W piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.

W piątek zapraszamy dzieci na spowiedź od 16:00 i na Mszę św. szkolną o 16:30. Kandydatów do bierzmowania i całą młodzież zapraszamy na Mszę św. na godz. 19:00.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Wyjazd 5.11 o godz. 9:00.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii.

Serdecznie zapraszamy na niezwykły – finałowy koncert tegorocznych XVIII Jesienno-zimowych koncertów. W sobotę po uroczystości Wszystkich Świętych, 5 listopada o godz. 19:00 odbędzie się koncert pt. Verbum Incarnatum: Tajemnica Słowa Wcielonego w śpiewie gregoriańskim i ambrozjańskim z improwizacjami saksofonowymi – Św. Janowi Pawłowi II w hołdzie. Wykonawcy: Paweł Gusnar – saksofon, Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti, Michał Sławecki – dyrygent, magister chori, Emilia Dudkiewicz – lektor, koncepcja programu.

W  przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbędzie się w sobotę 5 XI o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.

W przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. odprawiona będzie przy świecach ze śpiewem chóru Pro Arte.

Stowarzyszenie SPES zaprasza wolontariuszy na wyjazd wakacyjny z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w terminie 21–28 stycznia. Zapisy do końca listopada. Szczegóły dostępne na plakatach.

30. Niedziela Zwykła - 23 października 2016

Modlitwa, post, jałmużna – faryzeusz to wszystko realizował. Brakło mu jednej rzeczy – pokory. Zapomniał, że to Bóg jest źródłem świętości, nie nasze własne działania i zabiegi. Jeśli modlitwa i dobre czyny płyną z pokornego serca, mają wielką moc. Jeżeli pyszne serce kryjemy pod dobrymi uczynkami, pozostają bez wartości przed Bogiem, który zna serce każdego człowieka.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

Zapraszamy na nieodpłatne lekcje języka włoskiego w naszej parafii w czterech grupach:
w poniedziałek o 18 najbardziej zaawansowana, o 19 ta która zaczęła w zeszłym roku, w środę o 18 grupa średniozaawansowana, a o 19 dla początkujących.

We wtorek 25.10 przypada 82 rocznica urodzin ks. abp seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek lub środę na 18:00 na Mszę św. i po niej do salki katechetycznej.

W tym tygodniu w środę 26 X w domu katechetycznym odbędą się spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
Na godz. 16:30 zapraszamy rodziców dzieci z kl. II ze SP nr 11
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 i innych szkół.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek obchodzimy Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W sobotę 29 października w naszej parafii nie będzie potworów, diabłów i straszydeł - nie musisz niczego się bać! Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Będą Anioły, Święci i Błogosławieni. A jednym z nich możesz być Ty i Twoje dziecko. W programie atrakcyjne animacje zabaw dziecięcych, konkursy z nagrodami dla dzieci, które opowiedzą za kogo się przebrały i poczęstunek dla rodziców. Na godzinę 15:00 zapraszamy do salki dzieci przedszkolne jak i dzieci ze szkoły podstawowej, które przebiorą się za ulubionego świętego lub błogosławionego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Mszę św. w intencji parafian odprawimy o godz. 9:00.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Wyjazd 5.11 o godz. 9:00. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł, prosimy o podanie nr pesel oraz nr telefonu.

Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do wzięcia udziału diecezjalnym konkursie pod patronatem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca: Kronika rodzinnej niedzieli. Nagrodą główną jest rodzinny wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej - „Śladami św. Rodziny”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kroniki będącej dokumentacją przeżytej wspólnie niedzieli. Można to zrobić przy pomocy tradycyjnej kroniki wzbogaconej zdjęciami, rysunkami i opisem; kręcąc krótki filmik (do 10 minut); czy tworząc prezentację multimedialną (do 30 slajdów). W każdej pracy konkursowej powinna znaleźć się także autoprezentacja rodziny. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.kronika.archidiecezja.katowice.pl

Niedziela Zwykła Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej - 16 października 2016

Podczas dzisiejszej Eucharystii naszą uwagę zwracamy w stronę Kościoła na całym świecie. Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Działając wśród wszystkich narodów, staje się nadzieją ubogich. W wielu krajach jest jednak jeszcze za słaby i czeka na ludzi, którzy gotowi będą pomóc zarówno poprzez modlitwę, jak i ofiarę.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za to wsparcie.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych we wszystkich kościołach.

Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu za zorganizowanie w minioną sobotę dnia chorych w naszej parafii.

W imieniu zdolnej młodzieży, która korzysta z pomocy materialnej Funduszu Dzieła Trzeciego Tysiąclecia pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wielką ofiarność na ten cel.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.

Zapraszamy młodzież pracującą i studiującą na spotkania grupy ICHTIS do salki katechetycznej w poniedziałek o godz. 19:00.

Zapraszamy na nieodpłatne lekcje języka włoskiego w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, o 18:40.

We wtorek przypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Mszę św. w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia odprawimy w naszej parafii w przyszłą niedzielę o 12:00.

W środę przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 32 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Módlmy się za Jego wstawiennictwem za naszą Ojczyznę i o rychłą kanonizację Patrona Solidarności.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Kantego. Od godz. 17:00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30.

W sobotę 22.10 przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na różaniec i wieczorną mszę św. dziękczynną, podczas której przez wstawiennictwo Naszego Świętego Rodaka będziemy się modlić zwłaszcza w intencjach naszej Ojczyzny i naszej parafii.

Również w sobotę 22.10. od 10:00 do 13:00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się kolejny Festyn Środowiskowy. Dyrekcja, grono pedagogiczne wraz z uczniami zapraszają na dzień pełen atrakcji i niespodzianek: występy klas I-III, zawody dla uczniów  i ich rodziców, mecz siatkówki rodzice kontra nauczyciele, warsztaty plastyczne dla dzieci, malowanie buziek. Zapraszamy na pyszne ciepłe dania i rewelacyjne ciasta. Dodatkową atrakcją będzie losowanie wielu nagród. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Za tydzień kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Wyjazd 5.11 o godz. 9:00. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł, prosimy o podanie nr Pesel oraz nr telefonu.

Strona 8 z 67

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek
9:00-10:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-10:00, 17:00-18:00

 

chrzty i roczki
1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie