Ogłoszenia parafialne

26. Niedziela Zwykła - 25 września 2016

Bóg nie ma względu na osoby, u Niego liczy się czyste serce i dobre życie. Niech naszą troską będzie przede wszystkim królestwo Boże i okazywanie miłości Jezusowi obecnemu w potrzebujących wokół nas.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W  poniedziałek przypadają imieniny ks. abp seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek lub środę na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie przygotowujące do bierzmowania bezpośrednio po Mszy św.

We wtorek przypada wspomnienie św. Wincentego á Paulo.

W środę przypada wspomnienie św. Wacława.

W czwartek przypada Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W czwartek o godz. 16:00 na probostwie odbędzie się zebranie członków Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy do udziału także nowe osoby chętne do włączenia się w pracę charytatywną.

Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Hieronima. O godz. 16:30 Msza św. szkolna.

W sobotę przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a także rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy parafian – a zwłaszcza dzieci i młodzież - do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. Ta modlitwa, szczególnie odmawiana wspólnie, jest wyjątkowo owocna i skuteczna.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na jesienne rekolekcje Ruchu Fokolari, które odbędą się w dniach 30.09 – 2.10.2016r. w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej (niedaleko Wrocławia). Przyjazd w piątek po południu, a wyjazd w niedzielę, po obiedzie. Całkowity koszt spotkania dla osoby dorosłej wynosi 150zł, a dla dzieci i młodzieży 110zł. Dzieci poniżej 3 r.ż. nie płacą za pobyt. Dla dzieci w wieku 4-15 lat przewidziano osobny program. Mamy nadzieję, że w tym bardzo urokliwym, cichym i przyjaznym miejscu będziemy mogli wzrastać w miłości wzajemnej, doświadczając obecności Boga pośród nas. Szczegółowe informacje na stronie:
http://www.focolare.org/polska/2016/08/08/minimariapoli-w-krzydlinie-malej/

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na zorganizowanie dnia chorego w sobotę 15.10.

Zapraszamy na Kolejny koncert z cyklu XVIII Jesienno-zimowych koncertów, na recital organowy w wykonaniu Bartosza Jakubczaka z Warszawy, który odbędzie się w sobotę 8.10 2016 o 19:00.

25. Niedziela Zwykła - 18 września 2016

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – usłyszymy dziś przypomnienie Pana Jezusa skierowane do każdego z nas. Warto zadać sobie pytanie, jakie miejsce w naszej hierarchii ważności zajmują dobra doczesne, a jakie Pan Bóg i życie wieczne.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Witamy w naszej parafii OO. Oblatów z Koszutki, którzy głoszą słowo Boże, a przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne na przyszły rok.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WTUŚ. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziś o godzinie 14:00 w Katedrze katowickiej Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.

We wtorek przypada wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i tow.

W środę przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W tym tygodniu w środę 21 września odbędą się spotkania z rodzicami dzieci, przygotowujących się do I Komunii św.

Na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci z SP nr 65 i innych szkół. Prosimy rodziców wszystkich dzieci o przyjście na to pierwsze spotkanie.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

W tym dniu przypada 12. rocznica święceń, które w naszej parafii przyjął ks. dr Roberto Saltini. Pamiętajmy o ks. Roberto w naszych modlitwach. Życzymy Mu obfitości Bożych łask i wielu darów Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej oraz w budowaniu jedności.

W piątek dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

ODPUST PARAFIALNY NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI - 11 września 2016

Parafia nasza świętuje dziś Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Miłych Gości i Drogich Parafian. Niech nasze uwielbienie Imienia Maryi przyczyni się do wzrostu Bożej łaski w nas.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Stefana Czermińskiego, proboszcza z Zarzecza, który pełni posługę Słowa i odprawi sumę odpustową.

W naszym kościele można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tzn. spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Zapraszamy do udziału w uroczystych Nieszporach odpustowych o godz. 17:30.

W poniedziałek 12 września w naszej archidiecezji przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W Kościele Powszechnym w tym dniu obchodzone jest święto Najświętszego Imienia Maryi. Jest to święto Patronki naszej parafii. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych parafian. Chcemy pamiętać o tych, którzy ten kościół budowali i w nim się modlili.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej.

W czwartek zapraszamy na osobistą adorację Pana Jezusa od 17:00 do 18:00.

W ramach Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego zapraszamy wszystkich dorosłych ale zwłaszcza też młodzież na półgodzinny film pt. „Powiedzieć TAK”. Jest to historia słynnej modelki „ocalonej z piekła” Anny Golędzinowskiej, która zrobiła karierę we Włoszech w świecie show-biznesu, była m. in. narzeczoną bratanka premiera Berlusconiego. Przeżyła niezwykłe nawrócenie w Medjugorie. Zapraszamy w czwartek po Mszy św. wieczornej, około 18:40 do salki w domu katechetycznym.

W piątek obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

Na 16:30 zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną.

Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. wieczorną i spotkanie oazowe w salce.

Spotkania dzieci animujące liturgię odbywają się w zakrystii w piątki o 16:00 oraz w niedziele o godz. 10:00. Zapraszamy nowe dzieci chętne do włączenia się w tę posługę.

Dzieci Maryi zapraszamy w sobotę na 10:30 do domu katechetycznego.

Ks. Abp Wiktor Skworc serdecznie zaprasza do Katedry Chrystusa Króla uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz młodzież, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania na wspólne dziękczynienie za spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz za umocnienie Duchem Świętym w sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 września, w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Ramowy program spotkania:

9:45 – początek spotkania w katedrze
– Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca
– spotkanie integracyjne przy Wydziale Teologicznym UŚ (dla bierzmowańców)
– spotkanie w krypcie katedry (dla uczestników ŚDM)
– wspólny posiłek

Za tydzień obchodzimy 50 Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu pod hasłem "Komunikacja i miłosierdzie – owocne spotkanie".

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na WTUŚ.

Kazania będą głosili oo. Oblaci z Koszutki, a przed kościołem rozprowadzać będą misyjne kalendarze.

Rodziców którzy pragną posłać dzieci do wczesnej Komunii zapraszamy 6 października w I czwartek na Mszę św. o 18:00 oraz na spotkanie do salki po Mszy św.

23. Niedziela Zwykła - 4 września 2016

„Nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego co posiada, nie może być moim uczniem” – mówi dziś do nas Pan Jezus. Warto zadać sobie pytanie: czy chcę być uczniem Jezusa? To może się dokonać tylko przez moją osobistą decyzję. Św. Augustyn mówi: „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.” Dziś mamy kolejną okazję by z pomocą tych radykalnych słów Jezusa wprowadzić większy ład i porządek w nasze życie osobiste, rodzinne, społeczne, narodowe i kościelne.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Accumoli we Włoszech. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W dzisiejszą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14:00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wszystkich członków i sympatyków tego Ruchu zapraszamy do katedry.

Dziś obywa się kanonizacja bł. Matki Teresy z Kalkuty, a już jutro przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

W czwartek obchodzimy Święto Narodzenia NMP.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00.

Wszystkie dzieci zapraszamy w piątek na 16:30 na mszę św. szkolną. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.

Ministrantów i nowych kandydatów na ministrantów – mogą nimi być chłopcy, którzy przystąpili już do Pierwszej Komunii św. – zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9:00.

W poniedziałek 12 września w naszej archidiecezji przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W Kościele Powszechnym w tym dniu obchodzone jest święto Najświętszego Imienia Maryi. Jest to święto Patronki naszej parafii.

W związku z tym w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy świętować odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Suma odpustowa celebrowana będzie z udziałem chóru Pro Arte o godz. 12:00 w intencji wszystkich parafian. Kazania odpustowe będzie głosił i przewodniczył sumie Ks. Stefan Czermiński, proboszcz z Zarzecza. Serdecznie zapraszamy na nią parafian i miłych gości. Zapraszamy również na Nieszpory odpustowe na godz. 17:30.

Po raz osiemnasty w naszym kościele odbędą się jesienno-zimowe koncerty organowe i kameralne. Koncert inauguracyjny odbędzie się w sobotę 10 września o godz. 19:00. W wykonaniu młodych artystek – Katarzyny Haras-Kruczek (mezzosopran) i Agaty Błoniarz (organy) usłyszymy utwory o tematyce maryjnej J. S. Bacha, J. G. Rheinbergera, F. Schuberta. Serdecznie zapraszamy w imieniu naszej parafii, oraz Stowarzyszenia Pro Musica Organa. Projekt objęty mecenatem Miasta Katowice. Wstęp wolny.

Zgodnie z postanowieniem KEP, jesienią br. zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymu pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski i Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Wiernych archidiecezji katowickiej zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19–23.10.2016 r. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Program pielgrzymki obejmuje m.in. Msze św. w bazylikach większych: św. Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka (w niedzielę), Santa Maria Maggiore, Jana na Lateranie oraz Pawła za Murami; audiencję Polaków z ojcem świętym Franciszkiem w auli Pawła VI; niedzielną modlitwę „Anioł Pański”; zwiedzanie Rzymu starożytnego, chrześcijańskiego, renesansowego i barokowego („Schody Hiszpańskie”, fontanna di Trevi, Koloseum, Forum Romanum, Piazza Navona, Panteon, Plac Wenecki), katakumb św. Kaliksta); Cena pielgrzymki wynosi 2499 zł i obejmuje: przelot samolotem na trasie Katowice – Rzym – Katowice liniami charterowymi, 4 noclegi w hotelach 4* lub 3* w Rzymie (pokoje 2-osobowe z łazienkami), 4 śniadania, 4 obiadokolacje, transfery oraz przejazdy autokarem, zestawy tour-guide, opiekę pilota/przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie KL, NNW.

Pytania lub wątpliwości prosimy kierować do przedstawiciela Biura Podróży PL TRAVEL (p. Stanisław Rasiński, 662 097 959). W przedmiotowej sprawie wymienione Biuro Podróży działa na zlecenie i w porozumieniu z Kurią Metropolitalną w Katowicach.

22. Niedziela Zwykła - 28 sierpnia 2016

Gromadzimy się na Eucharystii by składać Panu Bogu dziś nasze dziękczynienie szczególnie za kończące się wakacje, oraz inne otrzymane łaski.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

W najbliższą środę w Łagiewnikach będziemy przeżywać Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.

Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Apelujemy, by dzieci i młodzież ten nowy etap wzrastania w mądrości rozpoczęły w Imię Boże, dlatego zapraszamy ich do sakramentu pokuty i na Mszę św., by prosić o światło Ducha Świętego.
Msze św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego:

Czwartek o godz. 8:00 kl. IV-VI SP nr 11 - od 7:30 okazja do spowiedzi św.
                o godz. 9:00 kl. II i III SP nr 11 - od 8:30 okazja do spowiedzi św.
Piątek o godz. 16:30 dzieci ze SP nr 65 oraz klasy I SP 11 - od 16:00 spowiedź św.

W czwartek przypada wspomnienie bł. Bronisławy i 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

W sobotę 3 IX przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

W tym dniu kolejną rocznicę urodzin obchodzi nasz były proboszcz, Ks. Eugeniusz Krasoń. Wieczorem  w piątek 2 IX o godz. 18:00 odprawimy Mszę św. w Jego intencji. Cieszymy się z Jego obecności pośród nas, życzymy darów i owoców Ducha Świętego, zdrowia i dalszych łask potrzebnych zwłaszcza do pomagania w budowaniu więzi braterskich wśród kapłanów i kleryków.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych zawsze łącznie ze Mszą św., a także w czwartek od godz. 17:00, zaś w piątek i w sobotę od godz. 17:30.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – Godzinę Świętą od 17:00 do 18:00. O godz. 18:00 Msza św. w int. dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz za kapłanów i kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek po rannej i wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Dzieci  klas  pierwszych  zapraszamy  wraz  z  rodzicami   na  Mszę św.  w  piątek 2 września na godz. 16:30 na pierwszą w nowym roku Mszę św. szkolną podczas której odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Z okazji nowego roku szkolnego na tę Mszę św. zapraszamy uczniów klas 1 i 2 z Gimnazjum nr 2 i 33, oraz uczniów SP 65.

Młodzież zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok nauki również w piątek o godz. 19:00, a zwłaszcza młodzież klas trzecich gimnazjum, którzy w ten sposób rozpoczynającą swoje przygotowanie do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach  młodzież  gimnazjalną, ze szkół średnich i policealnych.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9:30. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza św. z udzielaniem chrztu św. Nauka w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień w niedzielę w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14:00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Wszystkich członków i sympatyków tego Ruchu zapraszamy do katedry.

Tegoroczny odpust ku czci Najśw. Imienia Maryi będziemy obchodzić w niedzielę 11.09.

18. Niedziela Zwykła - 31 lipca 2016

Wakacyjny porządek Mszy św.:
w niedziele: 7:30; 9:00; 10:30 oraz 18:00
w tygodniu: 8:00 oraz 18:00

Miesiąc sierpień od wielu lat przeżywany jest w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości i abstynencji. Odpowiedzmy i w tym roku dobrowolną abstynencją na wezwanie naszych biskupów, by uprosić łaskę otrzeźwienia dla wielu naszych braci i sióstr, którzy są uzależnieni od alkoholu.

W każdy czwartek zapraszamy od godz. 17:00 do 18:00 na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątki po rannej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Codziennie rano o godz. 7:30 odmawiamy różaniec. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

We wtorek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze nasz i Zdrowaś i spełnią zwykłe warunki odpustu. Program uroczystości odpustowych w Panewnikach jest wywieszony w gablotce.

W sobotę 6 sierpnia obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Rano odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską.

W niedzielę 7 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 10:30 udzielamy sakramentu chrztu św. i błogosławimy roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16:30 w salce.

W niedzielę 7 sierpnia kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

We wtorek 9 sierpnia przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. W tym dniu przypada też 81. rocznica urodzin Ks. Prałata Benedykta Woźnicy, który w latach 1962–1964 pracował jako wikariusz w naszej parafii, a obecnie mieszka na terenie naszej parafii dźwigając mężnie krzyż choroby od wielu lat. Chcemy wypraszać mu Boże błogosławieństwo i zdrowie. Życzymy Mu łaski zdrowia, wiele sił i mocy Ducha Świętego.

W środę 10 sierpnia przypada Święto św. Wawrzyńca.

We czwartek 11.08 przypada wspomnienie św. Klary.

W piątek 12 sierpnia zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18:00 w kaplicy św. Huberta i św. Maksymiliana w lesie na Muchowcu w intencji wszystkich parafian – w kościele nie będzie w tym dniu wieczornej Mszy św.

W poniedziałek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św.: godz. 7:30; 9:00; 10:30 oraz 18:00. W czasie każdej Mszy św. będziemy święcić wianki i zioła.

W środę 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji i metropolii.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia br.
PROGRAM PIELGRZYMKI:

  8:30 – Godzina Różańcowa
  9:30 – Przybycie Księży Biskupów, procesja z Obrazem MB Piekarskiej na Kalwarię, Msza św.
14:00 – Godzina Młodzieżowa
15:00 – Nieszpory i procesja z Obrazem Matki Boskiej Piekarskiej do Bazyliki

W sobotę 20 sierpnia przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i dK.

W poniedziałek 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej.

W środę 24 sierpnia przypada Święto św. Bartłomieja Apostoła.

W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

W niedzielę 28 sierpnia zostanie odprawiona również Msza św. o godz. 12:00.

Dzieciom, młodzieży i wszystkim Parafianom życzymy pięknego, pełnego radości i Bożego błogosławieństwa podczas wypoczynku wakacyjnego.

13. Niedziela Zwykła - 26 czerwca 2016

Dziś kolekta na potrzeby naszej parafii, a w środę na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

We wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

W środę 29 czerwca br. – w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – przypada 31. rocznica konsekracji biskupiej Księdza Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia. W katedrze Chrystusa Króla w Katowicach będzie z tej okazji sprawowana Msza Święta o godz. 12:00.

W tym tygodniu przypadają czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobota miesiąca.

Wakacyjny porządek Mszy św. od 3 lipca:

– w niedziele: 7:30;  9:00; 10:30 oraz 18:00
– w tygodniu: 8:00 oraz 18:00

W każdy czwartek od godz. 17:00 do 18:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątki po rannej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Codziennie rano o godz. 7:30 odmawiamy różaniec. Gorąco polecamy tę wspólną modlitwę.

Ważniejsze wspomnienia liturgiczne:

29 czerwca – środa - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, święto nakazane
6 lipca – środa – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
11 lipca – poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
15 lipca – piątek – wspomnienie  św. Bonawentury, bpa i dK
16 lipca – sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel
22 lipca – piątek – wspomnienie  św. Marii Magdaleny
23 lipca – sobota – święto św. Brygidy, patronki Europy
25 lipca – poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła

17 lipca, w niedzielę, przypada 84. rocznica urodzin + Wojciecha Kilara. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w poniedziałek 18.07 o godz. 8:00.

Sakramentu chrztu św. w czasie wakacji będziemy udzielać w niedzielę 3 lipca o godz. 10:30 (katecheza w sobotę 2 lipca o godz. 16:30) oraz w niedzielę 7 sierpnia o godz. 10:30 (katecheza w sobotę 6 sierpnia o 16:30).

W soboty: 2 lipca oraz 6 sierpnia odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Najbliższy sierpniowy numer biuletynu parafialnego ukaże się w niedzielę 31 VII 2016.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy miłego wypoczynku i zapewniamy o modlitwie w naszym kościele.

W czwartek 28 lipca zapraszamy na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem do Częstochowy. Udamy się autokarem, koszt wynosi 25 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Prosimy uczynić to jak najszybciej, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Strona 8 z 66

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek
9:00-10:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-10:00, 17:00-18:00

 

chrzty i roczki
1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie