Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2017

W czasie swojej działalności Jezus Chrystus nauczał ludzi o królestwie swego Ojca. Dopiero potem leczył wszelkie choroby i wszelkie słabości. To dla nas wskazówka, jak bardzo uważnie mamy słuchać Jego słów, które teraz do nas kieruje podczas tej liturgii.

W kończącym się tygodniu poświęconym modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który przychodzi przemienić nasze życie. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego z nas do przemiany i nawrócenia swoich serc. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii - na opłaty za prąd.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W czwartek przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Od godz. 17:00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu.

W  sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Ks. Łukasz Walaszek 26.01 będzie obchodził rocznicę urodzin. Z tej okazji w niedzielę 29.01 o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji.

Ruch Focolari – gałąź Nowe Rodziny zaprasza na spotkanie otwarte dla rodzin i młodzieży na temat: „Sztuka miłowania”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12.02 w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. Tysiąclecia) – początek o 9:00 Mszą św. w kościele MB Piekarskiej. Szczegółowy program i ważne informacje na plakacie.


Harmonogram ekumenicznych spotkań w Katowicach:

  • niedziela, 22 stycznia, 10.00 – kościół ewangelicko-augsburski Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach, ul. Warszawska 18 – kazanie wygłosi abp senior Damian Zimoń;
  • środa, 25 stycznia, 18:00 – kościół chrześcijan baptystów w Katowicach, ul. Morawska 10;
  • sobota, 28 stycznia, 16.30 – bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach, kazanie wygłosi bp Adrian Korczago, kolędowanie – chór Kościoła ewangelicko-metodystycznego.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14-20).

2. Niedziela Zwykła - 15 stycznia 2017

W okresie zwykłym, który rozpoczęliśmy po Niedzieli Chrztu Pańskiego, wspominamy publiczną działalność Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w liturgii mamy nie tylko słuchać opowiadania o życiu Jezusa, ale od początku jesteśmy zaproszeni, aby wyruszyć z Nim w drogę. Chrześcijaństwo bowiem, to nie tylko teoria, ale to uczestnictwo w życiu Boga.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat: spotkanie na „pograniczu” – dialog z niewierzącymi.

We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Wspólnie modlimy się o realizację Testamentu Jezusa: „Aby wszyscy byli jedno, aby świat uwierzył”.

W czwartek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W czwartek zapraszamy do kościoła na osobistą adorację od godz. 17:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Archidiecezji Katowickiej lub na Fundację Caritas Katowice.
Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Dzieciom życzymy błogosławionych i udanych ferii.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2017

W dzisiejszej liturgii wspominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Tam po raz pierwszy objawił się ludziom jako umiłowany Syn Boży, a Jego posłannictwo zostało potwierdzone przez głos Ojca i znak Ducha Świętego. Dzisiaj wspominamy również swój własny chrzest i z wdzięcznością myślimy o naszych rodzicach i chrzestnych, którzy złożyli uroczyste obietnice wychowania nas w wierze i miłości Boga. Niech przeżycie dzisiejszej Eucharystii pomoże nam stawać się umiłowanymi synami Ojca przez pokorną służbę bliźnim.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W kalendarzu liturgicznym dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat: Prawo naturalne.

Dzieci z przedszkola nr 51 na ul Rolnej zapraszają we wtorek o 16:30 do naszego kościoła na kolędowanie.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 16:30, rozpoczniemy ją dopiero po feriach.

Dziś udajemy się na kolędę na ul. Rolną 17, a, b, c, Orkana 7a oraz kolędę dodatkową.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.

W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Członków Żywego Różańca zapraszamy w następną sobotę 21.01 po Mszy św. o godz. 8:00 do salki na spotkanie opłatkowe. W szczególny sposób zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w tę piękną modlitwę różańcową odmawiając codziennie zaledwie jedną dziesiątkę różańca. Osoby należące do Żywego Różańca cieszą się szczególną opieką Matki Bożej, a ich modlitwa wielką skutecznością. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie zwłaszcza nowe osoby.

Nowy Rok - 1 stycznia 2017

Stajemy przed Panem w pierwszy dzień Nowego Roku. Kościół oddaje dziś cześć Świętej Bożej Rodzicielce. Jest to również światowy dzień modlitw o pokój. Nasza rodzina parafialna świętuje dziś odpust ku czci Najświętszego Imienia Jezus. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Andrzeja Rothera, kapłana diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który pochodzi z parafii św. Ap. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach i który głosi dziś Słowo Boże oraz będzie celebrował sumę odpustową. Pragniemy w imię naszego Pana i Zbawiciela rozpocząć Nowy Rok.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu grupy Słowa Życia, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Jest to okazja by jeszcze mocniej opierać nasze życie na skale Ewangelii.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i do Komunii św.

W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też świętem Trzech Króli. Jest to święto nakazane. W kościołach święcona jest kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary, wobec przychodzących do naszych domów. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby misyjne Kościoła.

W piątek obchodzimy również Dies Episcopi – modlimy się za naszego abp Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Zapraszamy też na Orszak Trzech Króli.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą do kościoła świec, ponieważ odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

W ciągu całego tygodnia będziemy kontynuować odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę zgodnie z planem. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i niedzielę 7 i 8 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii lub kancelarii.

W pierwszym dniu Nowego Roku pragniemy złożyć wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w dniu dzisiejszym w Eucharystii w naszym kościele serdeczne życzenia. Niech Bóg prowadzi nas w 2017 roku drogą łaski i pokoju, niech błogosławi naszej pracy i odpoczynkowi, niech będzie źródłem miłości i jedności naszych rodzin, niech darzy nas zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem!


Jeżeli dokuczają Państwu: wrastające paznokcie, odciski, kurzajki (brodawki), pękające pięty, twarda zrogowaciała skóra na stopach, pogrubione paznokcie i inne problemy związane z pielęgnacją stóp, serdecznie zapraszam do nowo powstałego gabinetu podologicznego.
Gabinet jest partnerem programu aktywni seniorzy 60 +

GABINET PODOLOGICZNY FEET UP
KATOWICE, ul. WOJEWÓDZKA 5
tel. 577-975-600

Boże Narodzenie 2016

„Oto zwiastuję wam radość wielką. Dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan!”. Bóg przychodzi do nas jako bezbronne Dzieciątko oraz jako niepozorny kawałek chleba i może dlatego nie wszyscy Go poznają. My jednak głęboko wierzymy w Jego przyjście i gorąco pragniemy, aby dziś narodził się w naszych sercach.

W dzisiejszą Uroczystość o godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu.

O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

Jutro obchodzimy święto świętego Szczepana Męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Po świętach od wtorku 27 grudnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Przypominamy, że celem tych odwiedzin jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, wspólna modlitwa za rodzinę oraz spotkanie duszpasterzy z rodziną. Starajmy się uczestniczyć w kolędzie – o ile to tylko możliwe całą rodziną. Ofiary składane tradycyjnie przy kolędzie są przeznaczone w tym roku na inwestycje w kościele w tym nowe nagłośnienie. Bóg zapłać za waszą ofiarność i wszelkie wsparcie. Przypominamy, że składanie ofiar podczas odwiedzin kolędowych nie jest niezbędne. Jeśli mamy trudności finansowe, bez żadnego tłumaczenia i wyjaśniania nie składamy ich. Nie taki jest bowiem cel wizyty duszpasterskiej. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i niedzielę 7 i 8 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii lub kancelarii.

W środę obchodzimy Święto Świętych Młodzianków.

We czwartek przypada III rocznica przejścia do życia wiecznego naszego wybitnego parafianina, śp. Wojciecha Kilara. Odszedł do Pana w Niedzielę Świętej Rodziny. Chcemy dziękować za Jego życie, wiarę i wspaniałą twórczość artystyczną podczas Mszy św. w czwartek 29.12 o godz. 8:00.

W piątek obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę, we wspomnienie św. Sylwestra o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. wszystkich parafian z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2016. W czasie Mszy św., proboszcz złoży sprawozdanie duszpasterskie. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynne oraz przeprosimy Boga za popełnione grzechy.

W niedzielę 1 stycznia 2017 r. Kościół oddaje cześć Świętej Bożej Rodzicielce. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nasza wspólnota parafialna w tym dniu świętować będzie odpust ku czci Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich parafian. Kolekta przeznaczona jest na WSŚD w Katowicach. Kazania wygłosi Ks. Andrzej Rother, który pochodzi z parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach, a w tym roku pomaga nam także w odwiedzinach duszpasterskich.

Ks. Proboszcz odprawi 1 stycznia o godz. 12:00 Mszę św. dziękczynną z okazji rocznicy urodzin. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Świąteczno-noworoczny Gość Niedzielny – jako podwójny numer jest w cenie 7 zł.

4. Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2016

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na ogrzewanie kościoła. Przed kościołem możemy wspomóc Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, rozprowadzają dziś świąteczne stroiki. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy parafian, a zwłaszcza dzieci do udziału we Mszach św. roratnich, które celebrujemy w od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 a w sobotę o godz. 8:00 zakończenie rorat.

W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 16:00.

W piątek zapraszamy młodzież na ostatnie roraty o godz. 18:30.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

• w niedzielę przed południem: przed i podczas Mszy św.
• w czwartek: od 16:00 do 18:00
• piątek: od 7:30 oraz do 11:00 /dla dzieci/ i od 14:00 do 19:00, młodzież o 18:00 (w ramach ostatniego spotkania adwentowego)
• w sobotę: od 7:30 do 8:30 oraz od 14:00 do 17:00

W piątek wieczorem od 19:00 zapraszamy chętnych do budowy stajenki.

W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, jedynej tak szczególnej w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór, to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich parafian. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które również serdecznie zapraszamy. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

W niedzielę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu. O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

W poniedziałek, w Święto św. Szczepana, w II dniu Świąt w czasie Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W ramach kolędy odwiedzimy dziś parafian na ulicy Brynowskiej 31 i Połomińskiej; Kępowej 22, 24, 26; Kluzika, Kępowej nieparzyste 43–15 i 1–6, oraz 10, 16, 42; św. Teresy

Opłatki wigilijne, kalendarze, świece Caritas oraz bilety na „Betlejem w Spodku” można nabyć w zakrystii.

3. Niedziela Adwentu - 11 grudnia 2016

Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu wzywa nas do radości z nadchodzącego zbawienia. Chrześcijanin jest człowiekiem radości, gdyż wie, że Chrystus jest w stanie pokonać wszystko, co mogłoby być dla nas przyczyną smutku, przygnębienia, zwątpienia. Sprawujmy tę Eucharystię ciesząc się Chrystusem obecnym pośród nas i Jego Słowem.

Witamy w naszej parafii Juliannę Khararivską i Irenę Kril z Tarnopola, które jako zespół „Elegia Strun”, swoim śpiewem i grą na bandurach zadbają o wyjątkową oprawę muzyczną niedzieli „Gaudete”.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy parafian – zwłaszcza dzieci – do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki. Temat spotkania: Angelologia w ujęciu praktycznym.

We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W środę przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża.

W czwartek od godz. 16:00 osobista adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. dla dzieci i dorosłych.

Oficjalne obchody z okazji 35. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy rozpoczną się o godz. 16:00 Mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. Pięknej 8 w piątek 16.12. Następnie o godz. 17:15 odbędzie się przemarsz pod Krzyż Pomnik Górników przy kopalni „Wujek”. Na godz. 17:30 zaplanowano uroczystości pod Krzyżem Pomnikiem gdzie będzie miał miejsce apel poległych oraz składanie wieńców i kwiatów. Tego samego dnia o godz. 20:00 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się koncert.

Młodzież zapraszamy w piątek na 18:30 na roraty, na kolejne adwentowe spotkanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

Młodzież oazowa przygotowuje jak co roku czuwanie adwentowe przed Pasterką. W związku z tym zapraszają osoby grające na gitarze, skrzypcach lub flecie o włączenie się do zespołu. Prosimy osoby grające na instrumentach o kontakt z ks. Łukaszem.

W ramach kolędy odwiedzimy parafian, początek od godz. 14:00:

11 XII ul. Kukułek, Kanarków od 1, Warzywna, Sienne i Żytnia
17 XII ul. Skowronków; Szczygłów 1-13 i Jerzyków 18-26; Przepiórek, Nasypowa 16, 18, 18a i 20; Brynowska nieparzyste 69-53 i parzyste 64-86
18 XII Brynowska 31 i Połomińska; Kępowa 22, 24, 26; Kluzika, Kępowa nieparzyste 43-15 i 1-6, oraz 10, 16, 42; św. Teresy
Po Świętach rozpoczniemy kolędę od wtorku 27 grudnia.

Opłatki wigilijne, świece Caritas, kartki świąteczne oraz bilety na „Betlejem w Spodku” można nabyć w zakrystii. Bilety są w różnych cenach. Ten niezwykły koncert kolęd odbędzie się 29.12 o 19:00.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła, a przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych "Śląsk", które przygotuje stroiki i zbiera fundusze na paczki dla dzieci.

Strona 8 z 68

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie