Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2017

Szukamy Jezusa zgodnie z tym co sam zapowiedział swoim uczniom. Tęsknimy i oczekujemy przebywania w Jego obecności. Niech pociesza nas świadomość, że dzięki wzajemnej miłości On sam – Jezus zmartwychwstały staje się obecny wśród nas.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłacenie rachunków za energię elektryczną.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś o godz. 10:30 25 dzieci ze SP 11, a o godz. 12:15 22 dzieci z SP 65 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie oraz za ich rodziny, by były silne wiarą i miłością, by trwały w Chrystusie, w Jego łasce.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Dziś przypada 12. rocznica święceń kapłańskich ks. Marcina Wójcika.

We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika i patrona Polski.

W piątek swoje urodziny obchodzi ks. abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów do udziału.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

4. Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - 7 maja 2017

Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce, oddaje za nie życie i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Zgromadzeni dzisiaj na Eucharystii uznajmy na nowo w Chrystusie naszego Pasterza, przewodnika prowadzącego nas pewnie do życia wiecznego. Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw w intencji wszystkich pasterzy i o nowe powołania do służby w Kościele. 

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na WSŚD w Katowicach.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30.

W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Liturgicznej osoby, które chciałyby zaangażować się w niedzielną liturgię. Kończy się tydzień biblijny, dlatego wysłuchamy najpierw wykładu biblijnego Ks. Marcina. Zapraszamy szczególnie osoby które włączą się w lekturę czytań mszalnych, na ofiarowanie przyniosą dary w rodzinnej procesji z darami, pomogą wyświetlać teksty piosenek na ekranie, podłączyć mikrofony dla dziecięcej scholi, czy zaśpiewać psalm. Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób, które nie są związane z żadną grupa parafialną. Zaczynamy Mszą świętą o 18:00, a bezpośrednio po niej dalsza część w domu parafialnym.

W poniedziałek 8.05 przypada 7. rocznica święceń kapłańskich Ks. Łukasza Walaszka, w sobotę 13.05 przypada 28. rocznica ks. proboszcza, a w niedzielę 14.05 12. rocznica ks. Marcina Wójcika.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy, by również w rodzinach modlić się o nowe powołania.

W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17:00.

W piątek zapraszamy na Mszę św. szkolną na 16:30.

W sobotę przypada 100. rocznica objawień NMP w Fatimie oraz wspomnienie MB Fatimskiej.

3. Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017

 

 

 

Usłyszymy dziś w Ewangelii o zatrwożonych Apostołach, którym trudno było uwierzyć, że Chrystus żyje. Zmartwychwstały Pan ukazuje się im, pozwala się dotknąć, spożywa z nimi posiłek, cierpliwie umacnia ich wiarę. Kolejna wielkanocna niedziela, którą dziś świętujemy jest także dla nas okazją do umocnienia wiary w zmartwychwstanie. Chrystus przychodzi do nas w znaku eucharystycznego posiłku, w znaku swojego Słowa, w znaku kapłana i w znaku wspólnoty. Daje nam siebie, napełnia nas pokojem. Zaprasza, byśmy byli świadkami Jego miłości.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

W poniedziałek 1 maja przypada Święto Św. Józefa Rzemieślnika. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Chcemy dziękować w szczególny sposób Maryi za świętego Jana Pawła II i polecać Jej orędownictwu nasze rodziny, naszą parafię, naszą Ojczyznę i cały Kościół, prosząc by nas także doprowadziła do świętości.

We wtorek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Na Msze św. w tym dniu zapraszamy o 8:00, 16:00 i 18:00.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona archidiecezji. Od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską naszych chorych i starszych parafian. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 trójka dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii świętej, a o 12:00 będziemy udzielali sakramentu chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania. Kolekta przeznaczona będzie na WSŚD w Katowicach.

 

 

 

2. Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia – 23 kwietnia 2017

Pokój, który darował Zmartwychwstały Apostołom, staje się dziś również naszym udziałem. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy posłani mocą Ducha Świętego, by świadczyć o Jezusie, który powstał z martwych i daje nam za darmo wybawienie od grzechu i śmierci.

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele charytatywne parafii i archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie Mszą przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy „Ichtis” w poniedziałek o 19 do salki. Temat: Walka Jakuba z Bogiem.

We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.

Zapraszamy na ostatnie spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w środę o 17:00 lub o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

Sakramentu bierzmowania będzie udzielał naszej młodzieży Ks. Abp Damian Zimoń w parafii św. Jacka w Ochojcu w czwartek 27.04 o godz. 18:00.

W piątek Msza św. szkolna o 16:30.

W sobotę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na nowe ołtarze na procesję Bożego Ciała.

Niedziela Zmartwychwstania - 16 kwietnia 2017

„Oto dzień, który Pan uczynił”. Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały Pan pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.

Wyrażamy wdzięczność Ks. prob. Eugeniuszowi Krasoniowi i Ks. Andrzejowi Rotherowi za pomoc w posłudze sakramentu pojednania oraz udział w Triduum Paschalnym.

Dziś zapraszamy o 17:30 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych zachowujemy niedzielny porządek. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na ostatnie spotkanie w środę 19.04 o 18:00 na Mszę św. i dalszą część w salce. Sakramentu bierzmowania będzie udzielał Ks. Abp Damian Zimoń w parafii św. Jacka w Ochojcu w czwartek 27.04 o godz. 18:00. Pozostałe szczegóły na spotkaniu w środę.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne parafii i archidiecezji.

Każdego roku w tę niedzielę przeprowadzane jest też liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św.

W dniu dzisiejszym składamy sobie życzenia świąteczne. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w zmartwychwstanie Jezusa, i Jego obecność wśród nas była dla nas źródłem radości, nadziei i mocy w zmaganiu się z trudami codziennego życia. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Was też pokojem i szczęściem, którego świat dać nie może.

Niedziela Palmowa - 9 kwietnia 2017

Niedzielą Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech ta wymowna liturgia pomoże nam przeżyć największe tajemnice naszego zbawienia, a męka Chrystusa stanie się dla nas źródłem autentycznego nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzi dziś akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane są palmy i świąteczne stroiki.

Dziś o godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się spotkanie młodzieży z okazji XXXII Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu będzie przewodniczył pasterz Kościoła katowickiego Ks. Abp Wiktor Skworc. Prosimy młodzież naszej parafii, by z gałązkami palmowymi udała się do katedry na to świętowanie.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia Ruchu Focolari w poniedziałek o godz. 19:00.

W poniedziałek przypada VII Rocznica Katastrofy Rządowego Samolotu w Smoleńsku z 96 ofiarami na pokładzie. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy przeszli do życia wiecznego. Módlmy się też za Polskę, naszą Ojczyznę.

Od jutra dzieci ze SP 11 i 65 rozpoczynają wielkopostne rekolekcje szkolne. Prosimy by przygotowały się i skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania podczas tych rekolekcji.

Grupę Słowa Bożego i wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie do salki w środę o 19:00.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

Dzieci i młodzież gimnazjalną, w Wielki Czwartek od 7:30 do 9:00
Dorośli:    w poniedziałek, wtorek i w środę rano od godz. 7:30, a po południu od godz. 17:30
    w Wielki Czwartek: rano od 7:30 do 9:00 i od 15:00 do wieczornej liturgii
    w Wielki Piątek: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii
    w Wielką Sobotę: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii

Dobrze po chrześcijańsku przeżyć Wielki Tydzień znaczy uczestniczyć w liturgicznych ceremoniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa.

O godz. 8:00 – udzielimy Komunii św. tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św.

O godz. 10:00 – w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. z poświęceniem olejów.

O godz. 16:00 – Msza św. dla dzieci.

O godz. 18:00 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej z dziękczynieniem za sakrament Eucharystii i kapłaństwa.

Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22:00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Najbardziej pokutny dzień w ciągu roku liturgicznego. Dzień, w którym nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy.

Od godz. 7:00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

O godz. 9:00 – Droga Krzyżowa – zapraszamy do udziału zarówno dorosłych jak dzieci.

O godz. 18:00 Ceremonie Wielkopiątkowe, na które składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą.

Liturgię Wielkopiątkową ubogaci śpiew chóru "Pro Arte".

Wielka Sobota

Od godz. 7:00 rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie.

O godz. 10:00 adoracja dzieci przy Bożym Grobie.

Od godz. 14:00 do 17:00 – co pół godziny święcenie potraw wielkanocnych.

O godz. 20:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy liturgii wielkosobotniej składają się z pięciu części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej, Eucharystii oraz procesji rezurekcyjnej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii światła, odnowienia przymierza chrztu św. i w czasie procesji rezurekcyjnej.

Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

W II Święto na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

Na balaskach wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy także Parafian o ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu – jak to czyniliśmy w latach poprzednich.

Są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 1–4 kwietnia 2017

Serce Ewangelii w sercu Dzieci z Fatimy

Sobota   01.04

1800  –  Msza św. z homilią niedzielną

Niedziela   02.04   „Umiłował mnie!”

7:30,   9:00,   10:30,   12:00,   18:00 – Msze św. z homilią niedzielną

Poniedziałek   03.04  „Jak można  nie kochać Boga, który kocha nas tak bardzo”

  8:00 – Msza św. z nauką ogólną
18:00 – Msza św. z nauką ogólną
Po Mszy św. wieczornej – Konferencja dla wszystkich: „Pokuty, pokuty, pokuty”

Wtorek   04.04  Jezus w centrum twojego życia

  8:00 – Msza św. z nauką ogólną
18:00 – Msza św. z nauką ogólną
Po Mszy św. wieczornej, Ewangelizacja, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała

 Środa   05.04   „W końcu Moje Niepokalane Serce zwycięży”

8:00 – Msza św. z nauką ogólną
10:30 – Msza św. dla chorych z namaszczeniem i nabożeństwem lourdzkim
18:00 – Msza św. z nauką ogólną, akt zawierzenia Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi


Rekolekcje  prowadzi:
Ks. Tadeusz  Skrzypczyk Moderator Odnowy W Duchu Świętym w Archidiecezji Katowickiej
oraz założyciel Wspólnoty Życia w Maryi – Magnificat.

Spowiedź św. rano od  godz. 7:30 wieczorem od 17:00
Odpust zupełny w środę pod zwykłymi warunkami.

Strona 9 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie