Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017

Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy walkę ze złem i głównym sprawcą tego zła – szatanem. Tę walkę podjął już za nas Jezus Chrystus na pustyni. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia pomoże nam odnaleźć w Chrystusie nasze umocnienie i nasze zwycięstwo.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Chcemy naszą modlitwą i postawą przyczynić się do otrzeźwienia narodu, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na cele dobroczynne.
Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej.

W imieniu Ks. Abp Wiktora, Caritas Polska, ale przede wszystkim w imieniu cierpiących Syryjczyków składam podziękowanie za zebrane przed kościołem ofiary w ramach akcji Rodzina Rodzinie. Nasza parafia pomoże przynajmniej jednej rodzinie ponieważ udało się zebrać 4052,50 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W tym roku kazania pasyjne głosi Ks. Andrzej Rother.

Wymowną liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech ten czas dla nas wierzących będzie czasem głębszej modlitwy, wielkodusznej pokuty, powrotu do Boga. Starajmy się, by nasze uroczystości rodzinne jak urodziny czy imieniny miały skromniejszy, postny charakter. Nie bierzmy udziału w głośnych imprezach rozrywkowych, w prywatkach. Prosimy o to zwłaszcza młodzież.

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat spotkania: Czy Bóg cierpi?

W archidiecezji odbywa się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, m.in.: zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. W naszej parafii przedmioty te można przynieść i zostawić obok domu katechetycznego od strony garaży w środę 8.03 2017 r. w godzinach o 9:00 do 15:00. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie misji.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Za tydzień w niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. „przy świecach” z udziałem chóru „Pro Arte”.

W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Niedziela Zwykła - 26 lutego 2017

Bóg się o nas troszczy. Pamiętajmy o tym na co dzień, kiedy zabiegamy o sprawy związane z utrzymaniem naszych rodzin. Bóg nie da nam zginąć, warto pokładać naszą ufność w Nim, nie w naszych staraniach.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby, szczególnie na opłaty za prąd, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc rodzinom w Syrii w ramach akcji Rodzina Rodzinie Caritas Polska.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 12:00, a także w poniedziałek i we wtorek odbędzie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Rozpoczęcie adoracji w poniedziałek i we wtorek – po Mszy św. o godz. 8:00, a zakończenie Mszą św. wieczorną. Prosimy Drogich Parafian, by ofiarowali trochę czasu, by przyjść do kościoła i spędzić tu wobec obecnego w Eucharystii Jezusa – parę chwil modlitewnego skupienia.

Dzieci zapraszamy na adorację we wtorek o godz. 17:00. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych: łącznie ze Mszą św. oraz w poniedziałek i we wtorek od godz. 17:00.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła, aby uczestniczyć w pokutnym obrzędzie posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy. Chcemy w ten święty czas Wielkiego Postu wkroczyć z pragnieniem przemiany naszego życia. Msze św. w naszym kościele w Środę Popielcową będą celebrowane o godz. 8:00, 16:00 (dla dzieci) i 18:00.

W głębokim i należytym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 17:30, zaś w niedziele o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństw pasyjnych.

W czasie Wielkiego Postu wśród naszych umartwień i wyrzeczeń podejmijmy zwłaszcza ofiarę abstynencji w duchu wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa – tej plagi narodowej, która czyni tyle zła w nas i wokół nas. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do liczniejszego udziału w sakramentach pokuty i Eucharystii. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od godz. 17:00, zaś w sobotę od godz. 17:30.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i uczniów gimnazjów na Mszę św. szkolną.

Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. na 19:00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

W sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy do piątku zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę, przeżywaną jako Niedziela Trzeźwości, kolekta zwana jałmużną postną.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielali chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

W diecezji odbywa się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, m.in.: zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. W naszej parafii przedmioty te można przynieść i zostawić obok domu katechetycznego od strony garaży w środę 8.03.2017 r. w godzinach o 9:00 do 15:00. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie misji.

Informujemy, że są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

7. Niedziela Zwykła - 19 luty 2017

Potrafimy zrozumieć potrzebę rezygnacji z przemocy, ale miłować nieprzyjaciół? I co to właściwie znaczy? Jezus wskazuje, że miłość nieprzyjaciół to coś, co ma wyróżniać chrześcijan. Niech dzisiejsza eucharystia pomoże nam przemienić serca i umysły, byśmy umieli stawać się doskonałymi na wzór naszego Ojca niebieskiego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

W środę przypada Święto Katedry św. Piotra.

W środę odbędą się spotkania rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
Na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 oraz z innych szkół.

W czwartek przypada wspomnienie św. Polikarpa. Od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i uczniów gimnazjów na Mszę św. szkolną.

Zapraszamy do udziału w V Parafialnych Zawodach Narciarskich w Wiśle Soszowie w sobotę 25.02.2017. Prosimy o zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, dyscyplinę: narty lub snowboard, adres i telefon.

W archidiecezji odbywa się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, m. in.: zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. W naszej parafii przedmioty te można przynieść i zostawić obok domu katechetycznego od strony garaży w środę 8.03.17 w godzinach o 9:00 do 15:00. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie misji.

Caritas Polska prowadzi akcję Rodzina Rodzinie. Chodzi o pomoc materialną konkretnej rodzinie w Syrii przez okres 6 miesięcy. Nasza parafia chce włączyć się w tę akcję, dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na ten cel. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.rodzinarodzinie.caritas.pl gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat, zwłaszcza gdyby ktoś indywidualnie lub wspólnie z innymi osobami chciał włączyć się w tę akcję niezależnie od naszej parafii.

Informujemy, że są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

6. Niedziela Zwykła - 12 lutego 2017

Życie które przynosi i proponuje nam Jezus jest zupełnie inne niż nasze ludzkie reguły. Przywykliśmy do prawa – do jakiejś ściśle określonej sprawiedliwości. Jezus idzie znacznie dalej. Mamy wykraczać poza jego literę, nie szukając swojej, nawet słusznej korzyści, lecz dobra drugiego człowieka.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Bożego w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym.

We wtorek przypada Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dzieci i gimnazjalistów zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie dowolne bł. Jana z Fiesole, Fra Angelico.

5. Niedziela Zwykła - 5 luty 2017

Jesteśmy powołani by być solą ziemi i światłem prowadzącym innych do Jezusa. Dołóżmy starań, by świadectwo naszego życia pociągało ku Bogu naszych bliźnich.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Scholastyki. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W sobotę obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Obejmijmy naszą modlitwą i troską tych chorych, których możemy.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie.

Ruch Fokolari, gałąź Nowych Rodzin zaprasza na spotkanie otwarte dla małżonków, młodzieży i wszystkich zainteresowanych nt.: Jedność w rodzinie, jej budowanie oraz obrona tożsamości jej członków. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 9:00 w kościele pw. MB Piekarskiej na osiedlu Tysiąclecia. Od 10:15 spotkanie panelowe prowadzone przez specjalistów w Zespole Szkół Plastycznych, szczegółowy program na plakatach. Polecamy wszystkim, którzy chcą pogłębić więzi rodzinne, uczynić swoje rodziny jeszcze szczęśliwszymi.

Informujemy, że na ul. M. Skłodowskiej-Curie 30/4 działa Archidiecezjalna Poradnia Specjalistyczna Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej. Dni oraz godziny, a także telefon kontaktowy na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

IV Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2017

Wysłuchamy dziś jednego z najpiękniejszych i najważniejszych fragmentów Ewangelii – ośmiu błogosławieństw z Kazania na Górze. Jak refren powtarzają się słowa: błogosławieni, czyli szczęśliwi. Jezus nie błogosławi nędzy, biedy czy niesprawiedliwości. Błogosławi ludzi biednych, głodnych, potraktowanych niesprawiedliwie. Bóg jest blisko ludzi cierpiących. Jezus uczy nas, że najcenniejszym skarbem człowieka jest sam Bóg. On jest wszystkim, czego nam potrzeba.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na spotkania formacyjne w poniedziałek 30.1 lub środę 1.02. Początek Mszą św. o godz. 18:00, a potem dalsza część w salce.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Bosko.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. Okazja do spowiedzi św. zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek od godz. 17:00.

W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece – gromnice. Ta świeca przypomina nam, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia, zaś Maryja chce nam być Przewodniczką w tej wędrówce przez życie.
Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu odbędzie się kolekta na zakony kontemplacyjne.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji duszpasterzy i katechetów. Zapraszamy do udziału.

W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, podczas mszy św. udzielimy jego błogosławieństwa. Dzieci zapraszamy po przerwie na Mszę św. szkolną o 16:30. O 19:00 msza św. dla bierzmowańców i całej młodzieży.

W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielali chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Są jeszcze wolne intencje w najbliższym tygodniu.

Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

3. Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2017

W czasie swojej działalności Jezus Chrystus nauczał ludzi o królestwie swego Ojca. Dopiero potem leczył wszelkie choroby i wszelkie słabości. To dla nas wskazówka, jak bardzo uważnie mamy słuchać Jego słów, które teraz do nas kieruje podczas tej liturgii.

W kończącym się tygodniu poświęconym modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który przychodzi przemienić nasze życie. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego z nas do przemiany i nawrócenia swoich serc. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii - na opłaty za prąd.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W czwartek przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Od godz. 17:00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu.

W  sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Ks. Łukasz Walaszek 26.01 będzie obchodził rocznicę urodzin. Z tej okazji w niedzielę 29.01 o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji.

Ruch Focolari – gałąź Nowe Rodziny zaprasza na spotkanie otwarte dla rodzin i młodzieży na temat: „Sztuka miłowania”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12.02 w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. Tysiąclecia) – początek o 9:00 Mszą św. w kościele MB Piekarskiej. Szczegółowy program i ważne informacje na plakacie.


Harmonogram ekumenicznych spotkań w Katowicach:

  • niedziela, 22 stycznia, 10.00 – kościół ewangelicko-augsburski Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach, ul. Warszawska 18 – kazanie wygłosi abp senior Damian Zimoń;
  • środa, 25 stycznia, 18:00 – kościół chrześcijan baptystów w Katowicach, ul. Morawska 10;
  • sobota, 28 stycznia, 16.30 – bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach, kazanie wygłosi bp Adrian Korczago, kolędowanie – chór Kościoła ewangelicko-metodystycznego.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14-20).

Strona 9 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie