Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2016

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego". Dzisiejszej liturgii adwentowej patronuje św. Jan Chrzciciel, który swoim nawoływaniem przypomina nam, że każdego dnia trzeba podejmować trud pracy nad sobą, czyli prostować drogi naszego życia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – na energię elektryczną. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za zorganizowanie "akcji mikołajowej" dla naszych dzieci. Dziękujemy za akcję "ciasto", dzięki której zebrano 2123 zł na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom za słodycze i wszystkim Parafianom za zebrane ofiary.

Zapraszamy parafian - zwłaszcza dzieci - do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00.

Zapraszamy na spotkanie grupy Słowa Życia w poniedziałek o 18:00 do salki.

We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja. W tym dniu wszystkie dzieci (zwłaszcza grzeczne) zapraszamy na roraty.

W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wpatrzeni w Maryję, chcemy wraz z Nią przeżywać ten święty czas Adwentu. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą wg następującego porządku: o godz. 8:00, 16:00 i o godz. 18:00.

W czwartek od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek na 18:30 zapraszamy młodzież na kolejne adwentowe spotkanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

Parafia nasza włącza się w akcję Caritas Polskiej "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Akcja polega na rozprowadzaniu świec na stół wigilijny. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają te świece.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, oraz kartki świąteczne, kalendarze.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę od 14:00

4 XII ul. Sikorek, Brynowska 63 i 57a
10 XII ul. Lubiny i Parczewskiego, Brynowska 43 i 45
11 XII ul. Kukułek, Kanarków od 1, Warzywna, Sienne i Żytnia

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Zapraszamy chętne dzieci do wzięcia udziału w II Parafialnym Konkursie Kolęd, który odbędzie się 1 stycznia 2017 roku o godzinie 15:30. W zakrystii znajdują się formularze zgłoszenia.

I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2016

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny - Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nowy Rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia. Módlmy się gorąco podczas tej Eucharystii za całą naszą rodzinę parafialną, byśmy byli czujni w oczekiwaniu na przyjście Pana, i wydali godny owoc nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Zespół Charytatywny pragną zaprosić – 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania zostaną wręczone dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel Stowarzyszenie w dzisiejszą niedzielę przed kościołem sprzedaje ciasto upieczone przez panie z naszego Koła.

Okres Adwentu, w który dziś wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa Pana między ludzi; jest także czasem naszego oczekiwania na przyjście Pana przy końcu czasów. Zachęcamy do zachowania w tym czasie wstrzemięźliwości od alkoholu i papierosów oraz do głębszej modlitwy.

Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku po południu o godz. 17:00, nie będzie w te dni Mszy św. o godz. 18:00. W sobotę roraty będą o 8:00.

W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

W środę odbędą się spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.

Na godz. 18:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 oraz z innych szkół.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, i sobota miesiąca. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i do sakramentu pokuty.

W czwartek od godz. 16:00 Godzina Święta – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek na 18:00. Przed mszą okazja do spowiedzi.

Dzieci zapraszamy na roraty w sobotę na godz. 8:00.

W sobotę 3 XII odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie. Przed Świętami uczynimy to też w sobotę 24 XII.

W niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszamy górników wraz z ich rodzinami do sakramentu pojednania i na Mszę św. w ich intencji w niedzielę o godz. 9 00. Zachęcamy by przyjść na tę Mszę w strojach galowych.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbędzie się w piątek 2 XII o godz. 18:00 w salce katechetycznej. Na tę naukę zapraszamy także rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest 4 XII a także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz niedzielę 1 stycznia.

Za tydzień wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.

Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Świece wigilijne Caritas, opłatki i kartki świąteczne można nabyć w zakrystii.

Odwiedziny duszpasterskie - kolęda, początek o godzinie 14:00:

Niedziela 27.11: I. Gilów; II. Rzeszótki, Kłodnicka nr nieparzyste od nr 75–79; III. Jasieńskiego;
IV. Imieli i Gałczyńskiego; V. Brynowska nr parzyste od nr 52–26 i Skiby

Sobota 3.12: I. Czyżyków od nr 36 i ul. Kanarków od nr 20; II. Czyżyków od nr 1; III. Kościuszki nr nieparzyste od nr 123–173a; IV. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 7–29, Kiepury i Opalińskiego

Niedziela 4.12 I. Sikorek; II. Brynowska nr 63 od 1; III. Brynowska nr 63 od 96;
IV. Brynowska nr 57a od 1; V. Brynowska nr 57a od 96

8.12. w czwartek o godzinie 16:00, zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, oraz emerytów, na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA do WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a.

Uroczystość Chrystusa Króla - 20 listopada 2016

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa – prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

Kościół Katowicki w dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla dokona uroczystego zamknięcia II Synodu naszej archidiecezji. W szczególny sposób łączymy się duchowo z Księdzem Arcybiskupem Wiktorem, kapłanami, wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej dziś o godz. 12:00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania NMP.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne w poniedziałek lub środę o 18:00 na Mszę św. i po niej do salki katechetycznej.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające w naszej parafii i Zespół Charytatywny pragną zaprosić – 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania wręczone zostaną dzieciom paczki. Dla zebrania pieniędzy na ten cel w niedzielę 27.11 przed kościołem będziemy sprzedawać ciasto upieczone przez panie. Kto chciałby włączyć się w tę akcję, może przynieść ciasto w sobotę 26.11 do salki w godzinach od 16:00 do 18:00.

Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Zespołu Charytatywnego odbędzie się w środę zaraz po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym o 18:40. Podczas spotkania zobaczymy szwedzki film który w 2005 roku zdobył Oskara pt. „Jak w niebie”. Omówimy też coroczną akcję ciasto. Serdecznie zapraszamy na film wszystkich chętnych, a także zachęcamy do włączenia się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

W czwartek obchodzimy wspomnienie męczenników wietnamskich, m.in. Andrzeja Dung-Lac.

W czwartek od 17:00 Godzina Święta – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W piątek 25.11 wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Chcemy naszą modlitwą i życzliwością podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Niech Bóg za wstawiennictwem Waszej Patronki błogosławi wam w pracy, darzy wszelką pomyślnością i strzeże od niebezpieczeństw. Msza św. w intencji kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9:00.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych takich jak wieniec, świece adwentowe czy lampiony.

Odwiedziny duszpasterskie – kolęda: początek o godz. 14:00:

Sobota 26.11:

I. ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 31–53, ul. Mierzejewskiego, ul. Cybulskiego i ul. Kalinowskiego
II. ul. Kłodnicka 68 i ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 81–85 i 85a, b, c, d
III. ul. Kłodnicka nr parzyste od nr 70–74
IV. ul. Kłodnicka nr parzyste od nr 12–50 i ul. Stara Kłodnicka 2
V. ul. Kłodnicka 67, ul. Stoińskiego i ul. Saloniego

Niedziela 27.11:

I. ul. Gilów
II. ul. Rzeszótki, ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 75–79
III. ul. Jasieńskiego
IV. ul. Imieli i ul. Gałczyńskiego
V. ul. Brynowska nr parzyste od nr 52–26 i ul. Skiby

W zakrystii można nabyć świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

33. Niedziela zwykła - 13 listopada 2016

Liturgia tej Niedzieli skupia naszą uwagę na prawdzie o czekającym każdego człowieka zmartwychwstaniu i sądzie ostatecznym. Tych wielkich wydarzeń możemy oczekiwać bez obaw, jeżeli swoją codzienność wypełniamy służbą Bogu i ludziom.

Obchodzona dzisiaj w naszej archidiecezji Niedziela Muzyki Liturgicznej stanowi szczególną okoliczność, byśmy Bogu złożyli ofiarę Jego Syna, całego Kościoła, a także ofiarę z naszej służby, również tej wyrażonej językiem muzyki.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Przeżywamy też dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanych. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku pomagamy prześladowanym chrześcijanom w Iraku wypędzanym ze swoich domów i mordowanym. Liczba chrześcijan w tym kraju dramatycznie maleje. W 2003 r. było ich 1,5 mln, a w 2016 r. tylko 250 tys. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

Dobiega końca Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy. Doświadczyliśmy w tym nadzwyczajnym czasie wielu łask i miłosierdzia. W tej celebracji eucharystycznej pragniemy wznieść do Boga Ojca naszą pieśń wdzięczności za dary, których udzielił nam tak obficie.

Zapraszamy młodzież studiującą na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek 14.11. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 19:00. Temat: „Sumienie – kompas czy wariograf?”.

We czwartek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. Dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę św. szkolną na 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie bł. Salomei.

Zapraszamy na Spotkania Dzieci Maryi w każdą sobotę o godz. 10:30 do salki.

Ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. wieczorną w przyszłą niedzielę, a potem na okolicznościowe spotkanie do salki.

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta na potrzeby archidiecezji.

Już za dwa tygodnie od soboty 26 listopada o godz. 14:00 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w naszym numerze biuletynu parafialnego, w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.

32. Niedziela Zwykła - 6 listopada 2016

Niedzielna Eucharystia przywraca człowiekowi siły do dobrego życia i daje nadzieję na lepszą przyszłość. Taką nadzieją kierowali się ci, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W przypadające w piątek Święto Niepodległości pamiętajmy o wszystkich, którzy za jej wolność zapłacili najwyższą cenę. Pomódlmy się także o to, aby nasze pokolenie nie zmarnowało tego skarbu, jakim jest szansa na wolną i niepodległą Polskę.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki.

W środę przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek przypada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dK.

W czwartek od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu nie obowiązuje post i nie będzie Mszy św. szkolnej, bo dzieci nie mają zajęć szkolnych.

W piątek 11 listopada nasz naród świętuje 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału w niej i do modlitwy w intencji duchowego i moralnego odrodzenia naszej Ojczyzny. Harcerzy prosimy o przyjście na tę Mszę św. jak co roku w mundurach harcerskich.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Jozafata bp i męczennika.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Muzyki Liturgicznej.

Ks. Marcin Wójcik, 10 listopada obchodzi rocznicę urodzin. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w następną niedzielę 13.11 o godz. 10:30.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

31. Niedziela Zwykła oraz Uroczystość Wszystkich Świętych - 30 października 2016

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Gromadzimy się w tym domu wdzięczni za to, że od tylu lat możemy w tej świątyni wielbić Boga, dziękować Mu za otrzymywane łaski i wypraszać nowe, karmić się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa, wzrastać w miłości do Boga i bliźnich.

Zapraszamy na ostanie nabożeństwa różańcowe dziś i w poniedziałek o 17:30.

Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w poniedziałek od 17:30.

W poniedziałek o 19:00 zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkanie grupy Ichtis. Zapraszamy wszystkich młodych szukających Boga, czy pragnących pogłębić swoją wiarę, a zwłaszcza studentów pierwszych lat studiów.

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a nam przypomina prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi i o naszym powołaniu do świętości. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane według niedzielnego porządku.

W środę 2 XI przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny.

W środę o godz. 18:00 odprawimy w naszym kościele Mszę św. za + Ks. Kan. Kocurka, naszego wieloletniego proboszcza.

Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą odprawiane od Dnia Zadusznego do wtorku 8 XI o godz. 17:30. W czasie tych nabożeństw będziemy wspominać naszych zmarłych, czytając zalecki, które przyjmujemy w zakrystii. W środę 2 XI o godz. 18:00 i we wtorek 8 XI o godz. 8:00 zostaną odprawione Msze św. za zmarłych zalecanych w naszym kościele.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

–  od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
–  w dniach 1–8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W czwartek o 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

W piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza.

W piątek zapraszamy dzieci na spowiedź od 16:00 i na Mszę św. szkolną o 16:30. Kandydatów do bierzmowania i całą młodzież zapraszamy na Mszę św. na godz. 19:00.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Wyjazd 5.11 o godz. 9:00.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii.

Serdecznie zapraszamy na niezwykły – finałowy koncert tegorocznych XVIII Jesienno-zimowych koncertów. W sobotę po uroczystości Wszystkich Świętych, 5 listopada o godz. 19:00 odbędzie się koncert pt. Verbum Incarnatum: Tajemnica Słowa Wcielonego w śpiewie gregoriańskim i ambrozjańskim z improwizacjami saksofonowymi – Św. Janowi Pawłowi II w hołdzie. Wykonawcy: Paweł Gusnar – saksofon, Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti, Michał Sławecki – dyrygent, magister chori, Emilia Dudkiewicz – lektor, koncepcja programu.

W  przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbędzie się w sobotę 5 XI o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.

W przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. odprawiona będzie przy świecach ze śpiewem chóru Pro Arte.

Stowarzyszenie SPES zaprasza wolontariuszy na wyjazd wakacyjny z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w terminie 21–28 stycznia. Zapisy do końca listopada. Szczegóły dostępne na plakatach.

Strona 9 z 68

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie