Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela Zwykła - 19 czerwca 2016

Dzisiaj Jezus pyta każdego z nas: "Za kogo Mnie uważacie?". To ważne pytanie pomaga nam uświadomić sobie kim jest dla mnie Jezus. Czy wystarczy nam odwagi, aby za św. Piotrem wyznać – nie tyle słowami, co naszym życiem – "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego"? Prośmy, aby Pan Bóg umocnił naszą wiarę i uzdolnił nas do mężnego jej wyznawania.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W dzisiejszą niedzielę odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych oraz wczesnokomunijnych do Katedry. Początek o godzinie 13:00 przy bocznym wejściu do Katedry.

Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci na Msze św. dziękczynne.

Uczniów klas VI ze SP 65 zapraszamy na Mszę św. w środę o 18:00. Na tę Mszę św. zapraszamy też wszystkich uczniów SP nr 65 oraz uczniów gimnazjów. Od godz. 17:30 okazja do spowiedzi św. Szóstoklasiści z SP 65 po tej Mszy św. otrzymają dyplomy ukończenia katechizacji w zakresie Szkoły Podstawowej.

W czwartek od godz. 17:30 spowiedź święta uczniów SP 11 przed wakacjami.
W piątek:    o godz. 8:00 – Msza św. dla dzieci z klas I, II i III ze SP nr 11,
    o godz. 10:00 – Msza św. dla dzieci z klas IV, V i VI ze SP nr 11, rozdanie świadectw szóstoklasistów.

Dzieciom i młodzieży gratulujemy ukończenia kolejnego roku wzrostu w mądrości i zdobywania wiedzy oraz życzymy pięknych, radosnych wakacji. Przeżyjcie te szczególne miesiące w bliskości Boga odkrywając Jego miłość w pięknie stworzonego świata, trwajcie w przyjacielskim dialogu z Nim przez modlitwę i bądźcie wierni uczestnictwu w niedzielnej Mszy św.

Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

We wtorek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17:00.

W piątek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Od niedzieli 3 lipca rozpoczynamy wakacyjny porządek Mszy św. – nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Chrztu udzielać będziemy na Mszy św. o godz. 10:30. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Wszystkim parafianom, dzieciom, młodzieży życzymy pięknego, pełnego radości i Bożego błogosławieństwa wypoczynku wakacyjnego.

11. Niedziela Zwykła - 12 czerwca 2016

Dla faryzeusza Szymona kobieta płacząca u stóp Jezusa była tylko grzesznicą i nikim więcej. Tymczasem Jezus zobaczył w niej zagubionego człowieka wołającego o miłosierdzie. Nas też nie omija faryzejska skłonność do łatwych ocen naszych bliźnich. Powierzchowne sądy stają się często wyrokiem skazującym. Bóg czyta w ludzkich sercach i sądzi je według miary miłości. Jezus uczy nas dziś przebaczenia i współczucia. My też przecież jesteśmy dłużnikami Boga, zdanymi na Jego miłosierdzie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Światowe Dni Młodzieży. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

We wtorek bł. Michała Kozala.

W  środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na film pt. Apartament o wakacjach św. JP II.

W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną o 16:30.

W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych oraz wczesnokomunijnych do Katedry Chrystusa Króla. Początek o godzinie 13:00 przy bocznym wejściu do Katedry, zakończenie około 16:00 pamiątkowym zdjęciem na schodach Katedry. Prosimy rodziców by udali się z dziećmi w przyszłą niedzielę do Katedry na tę pielgrzymkę.

W przyszłą niedzielę odbędzie się dzień skupienia dla pracowników Służby Zdrowia. Początek o godz. 16:00 przy kościele mariackim w Katowicach.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik. W planie wizyta pod opieką duszpasterską ks. Marcina w dwóch sąsiadujących ze sobą sanktuariach: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, udział we Mszy Świętej, uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ofertę kierujemy dla tych, którzy tam jeszcze nie byli, ale również dla tych, którym te miejsca są już znane. Jeśli dysponujesz wolnym czasem w sobotę 25 czerwca i chcesz wtedy zadumać się nad miłosierdziem to prosimy o zapisy oraz wpłaty w zakrystii. Koszt: 25 zł. Zapraszamy!

Tym, którzy tego jeszcze nie uczynili przypominamy o trwających do dziś zapisach młodzieży na wyjazd na ŚDM. Chcemy jako grupa parafialna udać się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym w sobotę i niedzielę 30-31.07 pod pasterską opieką ks. Łukasza. Postarajmy się, by w Krakowie znalazło się jak najwięcej młodych, którzy należą do naszej wspólnoty parafialnej. Zapisy kończą się dziś, możemy to uczynić w zakrystii.

10. Niedziela zwykła - 5 czerwca 2016

Pan Jezus dwoi się i troi by jak najwięcej ludzi doprowadzić do domu Ojca. Wskazuje nam dziś szczególną drogę byśmy mogli być najbliżej Niego: Patrząc na nas, tutaj zgromadzonych mówi: "Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką".

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Młodzież prowadzi dziś kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc w organizacji wyjazdu naszej młodzieży na ŚDM do Krakowa.

 

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o godz. 19:00 do salki.

W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy studentów na Mszę św. w intencji dobrego zdania sesji egzaminacyjnej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy ICHTIS. Temat: Całun Turyński.

W środę obchodzimy wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

Zapraszamy w środę o 19:00 do salki katechetycznej na piękny film pt. „War Room, Siła Modlitwy”, modlitwa jest potężną bronią.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Światowe Dni Młodzieży.

Papież Franciszek ogłaszając nadzwyczajny jubileusz miłosierdzia wyznaczył Kościołowi na najbliższy rok drogę zadumy nad miłosierdziem. Jak owocnie przyjmować Miłosierdzie Boże? Jak samemu być miłosiernym w życiu? Co zrobię aby za głosem papieża w tym roku zgłębić tajemnicę miłosierdzia? Okazja ku temu będzie podczas parafialnej pielgrzymki do Krakowa-Łagiewnik. W planie wizyta tak naprawdę w dwóch sanktuariach: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II – Msza Święta, uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, opieka duszpasterska ks. Marcina. Ofertę kierujemy dla tych, którzy tam jeszcze nie byli ale również dla tych, którym te miejsca są już znane. Jeśli dysponujesz wolnym czasem w sobotę 25 czerwca i chcesz wtedy zadumać się nad miłosierdziem to prosimy o zapisy oraz wpłaty w zakrystii. Koszt: 25 zł. ZAPRASZAMY!".

Tym, którzy tego jeszcze nie uczynili przypominamy o trwających zapisach młodzieży na wyjazd na ŚDM. Chcemy jako grupa parafialna udać się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym w sobotę i niedzielę 30–31.07 pod pasterską opieką ks. Łukasza. Postarajmy się, by w Krakowie znalazło się jak najwięcej młodych, którzy należą do naszej wspólnoty parafialnej. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Niedziela Zwykła - 29 maja 2016

O setniku, poganinie, Pan Jezus powie dziś w Ewangelii: "Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu". Pismo święte mówi, że bez wiary nie można podobać się Bogu. Co ja mogę zrobić, by wprawić w zdumienie Jezusa moją mocną wiarą?

Łączymy się duchowo się z mężczyznami pielgrzymującymi do MB Piekarskiej.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać tym, którzy pracowali przy budowie ołtarzy i ich przyozdabianiu. Dziękujemy zwłaszcza panu Arturowi za transport, panu Tadeuszowi za brzózki, panu Jerzemu za tradycyjne już prowadzenie śpiewu, szafarzom, ministrantom, młodzieży i tym wszystkim, którzy przystroili okna na trasie procesji.

Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją teoforyczną dookoła kościoła. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji wszystkich parafian, szczególnie dzieci. Do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej odprawiać będziemy nabożeństwa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Dzieci komunijne prosimy o przychodzenie w strojach komunijnych, zaś dziewczynki niech przychodzą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Sarkandra.

We wtorek święto Nawiedzenia NMP.

W środę przypada wspomnienie św. Justyna.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – oddajemy cześć Jezusowi sławiąc wielkie dary Jego miłości. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i gimnazjalistów.

Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia procesja w oktawie Bożego Ciała.

Młodzież zapraszamy na mszę św. o 19:00.

W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 7:30.

Chorych odwiedzimy w sobotę. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

Młodzież zapraszamy do zapisywania się do udziału w ŚDM. Nikogo z młodych nie powinno zabraknąć na spotkaniu z papieżem Franciszkiem. Chcemy wspólnie udać się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym w sobotę i niedzielę 30–31.07 pod pasterską opieką Ks. Łukasza. Prosimy o podanie w zakrystii m. in. swojego nr PESEL. Młodzież poniżej 18. roku prosimy o pisemną zgodę Rodziców. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc w organizacji wyjazdu naszej młodzieży na ŚDM w Krakowie.

Fundacja „Elektrokardiologia Ochojec" zaprasza w dn. 4 czerwca 2016 r. od godz. 11 do udziału w Śląskim Pikniku Kardiologicznym pod hasłem „Recepta na zdrowie”, organizowanym na terenach sportowych przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. Celem tego wydarzenia jest promocja właściwego odżywiania się i czynnego wypoczynku. Organizatorzy pragną umożliwić mieszkańcom naszego regionu, a szczególnie osobom narażonym na choroby serca (pacjenci powyżej 60-go roku życia, pacjenci z wywiadem kardiologicznym) dostęp do darmowych badań, porad dietetycznych i rehabilitacyjnych. W specjalnie stworzonym miasteczku medycznym lekarze Górnośląskiego Centrum Medycznego będą służyć darmową radą, konsultacją i pomocą.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 22 maja 2016

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy rozważać tajemnicę Boga, który będąc jednością jest zarazem doskonałą wspólnotą Trzech osób zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Aby mieć udział w tej wspólnocie, również gromadzimy się jako wspólnota - Kościół i budujemy naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

Dziś o godz. 12:00 w Katedrze inauguracja Metropolitarnego Święta Rodzin.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie ulicami: Nasypową, Orkana, Ligęzy i Przyklinga. Bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona  w kościele Msza św. Ołtarze zostaną ustawione:     
    I.   ul. Nasypowa 23
    II.  ul. Orkana 10
    III. ul. Orkana 6
    IV. przy probostwie

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy chętnych w poniedziałek na godz. 17:00 do mycia ołtarzy i przygotowania dekoracji. Prosimy równocześnie mieszkańców ulic, którymi przechodzić będzie procesja o udekorowanie okien swoich domów. Zarówno udział w procesji jak i te nasze dekoracje będą wyrazem naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Do wszystkich Parafian zwracamy się z prośbą o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy wszystkie dziewczynki, które będą rzucać kwiaty na próbę we wtorek i środę o godz. 16:45. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych.

Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę od godz. 17:30.

W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane według następującego porządku:
o godz. 7:30, 9:00; po procesji, 12:00 i 18:00.

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

Za tydzień pielgrzymka mężów i mężczyzn do MB Piekarskiej.

W przyszłą niedzielę dzieci po Wczesnej Komunii i dzieci klas 3 zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:30 z okazji I rocznicy Komunii św. Niech wcześniej przystąpią do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała.

Młodzież zapraszamy do zapisywania się do udziału w ŚDM. Jest to najważniejsze takie wydarzenie od 25 lat w naszej Ojczyźnie. Chcemy wspólnie udać się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym w sobotę i niedzielę 30-31.07 pod pasterską opieką Ks. Łukasza. Prosimy o podanie w zakrystii m. in. swojego nr PESEL.


Jak co roku w dniu bielgrzymki mężczyzn do Piekar, katowiccy biegacze spotykają się i razem biegną do Piekar. Więcej informacji na: facebook.com/events/1596807327299813

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej -Zaproszenie do udziału w Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl.

Drodzy Bracia i Siostry!

Tajemnica Trójcy Świętej, którą dziś przeżywamy, stanowi centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Cała historia naszego zbawienia jest niczym innym, jak historią drogi i środków, przez które prawdziwy i jedyny Bóg, Ojciec, Syn i Duch Święty, objawia człowiekowi miłość i pragnie z nim się zjednoczyć (por. KKK 234).

Drodzy Diecezjalnie,

już w przyszłą niedzielę tj. 29 maja, obchody Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, dziękczynienie za 1050. rocznicę chrztu Polski i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży wpiszemy w kolejną pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.

Mszy świętej na piekarskim wzgórzu będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a Prymas Polski abp. Wojciech Polak, kustosz pierwszej chrzcielnicy na Ostrowie Lednickim i relikwii św. Wojciecha, wygłosi homilię. Oczekujemy też Biskupów Metropolii Górnośląskiej, diecezji sąsiednich oraz reprezentujących Kościół we Francji i w Zambii.

Wszystkich mężczyzn i młodzieńców, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, serdecznie zapraszam do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Podczas pielgrzymki razem odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i zawierzymy Maryi, Królowej Pokoju i Rodzin nasze życie rodzinne i społeczne, trudne sprawy Ojczyzny, to wszystko, czym żyjemy, jako społeczeństwo i Kościół; czym żyjemy, jako mieszkańcy Górnego Śląska.

Drodzy Pielgrzymi,

serdecznie Was proszę jeszcze o jeden, bardzo konkretny dar. Mając na uwadze wizytę Ojca Świętego w Polsce i jego spotkanie z młodzieżą, pragniemy wesprzeć służbę zdrowia na Górnym Śląsku i w Małopolsce tym cennym lekiem, jakim jest krew. Dlatego, podczas piekarskiej pielgrzymki będzie istniała możliwość oddania krwi w punktach przygotowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Przypominam, że dawcy krwi powinni mieć przy sobie dokument tożsamości. Mam nadzieję, że ta prośba nie pozostanie bez Waszej odpowiedzi.

Seniorów, inwalidów pracy i chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w pielgrzymce, zachęcam do duchowej łączności, możliwej dzięki transmisji w Telewizji Polonia i lokalnych rozgłośniach: Radiu eM, Radiu Katowice i Radiu Piekary. Do tego samego – do duchowej łączności – zachęcam rodziny pielgrzymów i tych diecezjan, którzy nie mogą w tym czasie pielgrzymować do piekarskiego sanktuarium.

Na drogę pielgrzymowania do Matki Piekarskiej z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

† Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI
Katowice, 16 maja 2016 r.

Zesłanie Ducha Świętego - 15 maja 2016

Duch Święty uzdolnił apostołów do głoszenia Ewangelii i zjednoczył ludzi różnych narodów i języków w wyznawaniu tej samej wiary, tworząc w ten sposób Chrystusowy Kościół. Również i my, po czasie modlitewnego oczekiwania, przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, który umacnia naszą wiarę, jednoczy nas we wspólnocie Kościoła i uzdalnia nas do apostołowania w dzisiejszym świecie, tak, aby wszystkie ludy i narody mogły zjednoczyć się wokół Chrystusa.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

W dzisiejszą niedzielę wieczorna Msza św. celebrowana będzie „przy świecach”, z udziałem chóru „Pro Arte”.

W dzisiejszą uroczystość można zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Chociaż jest to dzień pracy, uszanujmy świąteczny charakter tego dnia przez udział we Mszy św. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane o godz. 8:00 i 18:00.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

Zapraszamy na Spotkanie Grupy Słowa Bożego we wtorek po Mszy św. wieczornej.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzi swoje urodziny. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

W piątek wszystkie dzieci zapraszamy o godz. 16:30 na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej. Być może są wśród nas tacy, którzy zaniedbując przykazanie kościelne nie pojednali się jeszcze z Bogiem. Bóg cierpliwie i z miłością czeka! Można ten obowiązek spełnić jeszcze w tym tygodniu. Okazja do spowiedzi św. codziennie łącznie ze Mszą św. i w sobotę od godz. 17:30.


ZAPROSZENIE

Drodzy Parafianie!

Z okazji 20. rocznicy inauguracji Mariapoli Fiore - Miasteczka Ruchu Focolari w Trzciance (tam, gdzie aktualnie służy Kościołowi ks. prob. Eugeniusz Krasoń) w dniu 12 czerwca istnieje możliwość zorganizowania przejazdu autobusem. Wyjazd autobusu byłby z Katowic, plac Andrzeja (tylna strona dworca PKP), w niedzielę 12 czerwca 2016 r. o godz. 5:00. Powrót z Trzcianki przewidywany jest około 18:00. Koszt całkowity (tam i z powrotem) to 65 zł od osoby.

W programie przewidziana jest Msza św. o godz. 10:00 pod przewodnictwem J.E.Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy, świadectwa życia Ewangelią w szkole, w Kościele, w rodzinie oraz wspólne świętowanie: gry, zabawy, posiłek. Wielu Parafian zapewne pamięta tego typu wyjazd z okazji 10.rocznicy tego Miasteczka w czerwcu 2006 roku.

Zgłoszenia proszę przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 20 maja br.

Strona 9 z 66

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek
9:00-10:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-10:00, 17:00-18:00

 

chrzty i roczki
1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie