Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła - 23 października 2016

Modlitwa, post, jałmużna – faryzeusz to wszystko realizował. Brakło mu jednej rzeczy – pokory. Zapomniał, że to Bóg jest źródłem świętości, nie nasze własne działania i zabiegi. Jeśli modlitwa i dobre czyny płyną z pokornego serca, mają wielką moc. Jeżeli pyszne serce kryjemy pod dobrymi uczynkami, pozostają bez wartości przed Bogiem, który zna serce każdego człowieka.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

Zapraszamy na nieodpłatne lekcje języka włoskiego w naszej parafii w czterech grupach:
w poniedziałek o 18 najbardziej zaawansowana, o 19 ta która zaczęła w zeszłym roku, w środę o 18 grupa średniozaawansowana, a o 19 dla początkujących.

We wtorek 25.10 przypada 82 rocznica urodzin ks. abp seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek lub środę na 18:00 na Mszę św. i po niej do salki katechetycznej.

W tym tygodniu w środę 26 X w domu katechetycznym odbędą się spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
Na godz. 16:30 zapraszamy rodziców dzieci z kl. II ze SP nr 11
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 i innych szkół.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek obchodzimy Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W sobotę 29 października w naszej parafii nie będzie potworów, diabłów i straszydeł - nie musisz niczego się bać! Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych. Będą Anioły, Święci i Błogosławieni. A jednym z nich możesz być Ty i Twoje dziecko. W programie atrakcyjne animacje zabaw dziecięcych, konkursy z nagrodami dla dzieci, które opowiedzą za kogo się przebrały i poczęstunek dla rodziców. Na godzinę 15:00 zapraszamy do salki dzieci przedszkolne jak i dzieci ze szkoły podstawowej, które przebiorą się za ulubionego świętego lub błogosławionego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Mszę św. w intencji parafian odprawimy o godz. 9:00.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Wyjazd 5.11 o godz. 9:00. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł, prosimy o podanie nr pesel oraz nr telefonu.

Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do wzięcia udziału diecezjalnym konkursie pod patronatem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca: Kronika rodzinnej niedzieli. Nagrodą główną jest rodzinny wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej - „Śladami św. Rodziny”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kroniki będącej dokumentacją przeżytej wspólnie niedzieli. Można to zrobić przy pomocy tradycyjnej kroniki wzbogaconej zdjęciami, rysunkami i opisem; kręcąc krótki filmik (do 10 minut); czy tworząc prezentację multimedialną (do 30 slajdów). W każdej pracy konkursowej powinna znaleźć się także autoprezentacja rodziny. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.kronika.archidiecezja.katowice.pl

Niedziela Zwykła Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej - 16 października 2016

Podczas dzisiejszej Eucharystii naszą uwagę zwracamy w stronę Kościoła na całym świecie. Kościoła, który ze swej natury jest misyjny. Działając wśród wszystkich narodów, staje się nadzieją ubogich. W wielu krajach jest jednak jeszcze za słaby i czeka na ludzi, którzy gotowi będą pomóc zarówno poprzez modlitwę, jak i ofiarę.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za to wsparcie.

W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych we wszystkich kościołach.

Dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu za zorganizowanie w minioną sobotę dnia chorych w naszej parafii.

W imieniu zdolnej młodzieży, która korzysta z pomocy materialnej Funduszu Dzieła Trzeciego Tysiąclecia pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wielką ofiarność na ten cel.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.

Zapraszamy młodzież pracującą i studiującą na spotkania grupy ICHTIS do salki katechetycznej w poniedziałek o godz. 19:00.

Zapraszamy na nieodpłatne lekcje języka włoskiego w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, o 18:40.

We wtorek przypada święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Mszę św. w intencji lekarzy i pracowników służby zdrowia odprawimy w naszej parafii w przyszłą niedzielę o 12:00.

W środę przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i 32 rocznica jego męczeńskiej śmierci. Módlmy się za Jego wstawiennictwem za naszą Ojczyznę i o rychłą kanonizację Patrona Solidarności.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Kantego. Od godz. 17:00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16:30.

W sobotę 22.10 przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na różaniec i wieczorną mszę św. dziękczynną, podczas której przez wstawiennictwo Naszego Świętego Rodaka będziemy się modlić zwłaszcza w intencjach naszej Ojczyzny i naszej parafii.

Również w sobotę 22.10. od 10:00 do 13:00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się kolejny Festyn Środowiskowy. Dyrekcja, grono pedagogiczne wraz z uczniami zapraszają na dzień pełen atrakcji i niespodzianek: występy klas I-III, zawody dla uczniów  i ich rodziców, mecz siatkówki rodzice kontra nauczyciele, warsztaty plastyczne dla dzieci, malowanie buziek. Zapraszamy na pyszne ciepłe dania i rewelacyjne ciasta. Dodatkową atrakcją będzie losowanie wielu nagród. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Za tydzień kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.

Zapraszamy na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Kamienia Śląskiego. Wyjazd 5.11 o godz. 9:00. Zapisy w zakrystii, koszt 30 zł, prosimy o podanie nr Pesel oraz nr telefonu.

28. Niedziela Zwykła - 9 października 2016

Przeżywamy dziś XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Liturgia Eucharystyczna, w której uczestniczymy jest dla nas okazją do okazania wdzięczności za wielkie dary jakie otrzymujemy nieustannie od Boga. Chcemy dziś w szczególny sposób dziękować i wielbić Pana za dar kanonizacji naszego najwybitniejszym Rodaka. W modlitwie błagalnej chcemy też prosić o błogosławieństwo Boże dla nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą w piątek swoje święto.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dziś ofiary na Fundusz Dzieła Trzeciego Tysiąclecia – na stypendia dla zdolnej, a uboższej młodzieży. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel!

Dzisiejsza Msza św. wieczorna zostanie odprawiona przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30.

Uroczysta Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego rozpocznie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 18:00 w Katedrze Chrystusa Króla.

Zapraszamy na nieodpłatne lekcje języka włoskiego w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 17.10 po Mszy św. wieczornej, o 18:40.

W czwartek obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Od godziny 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich chorych i seniorów naszej parafii na Mszę św. w sobotę 15 października na godz. 9:00. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o przywiezienie chorych do kościoła swoim samochodem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce.

W niedzielę obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej i Światowy Dzień Misyjny.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny.

Prosimy, by w kancelarii parafialnej lub w zakrystii zamawiać Msze św. na przyszły rok. W pierwszej kolejności prosimy zamawiać Msze św. z okazji jubileuszu małżeństwa, rocznic ślubu lub urodzin jak też rocznic śmierci swoich bliskich.

Poradnia Życia Rodzinnego jest czynna po wcześniejszym umówieniu się w czwartek od godz. 18:30 do 20:00. Wejście jak do kancelarii parafialnej na probostwie.

Informujemy, że w tym tygodniu w sobotę rano jest wolna intencja mszalna.

27. Niedziela Zwykła - 2 października 2016

Słudzy nieużyteczni jesteśmy. Cokolwiek dobrego czynimy, nie jest to powód do tego, by się chlubić. Pokorne czynienie dobra to droga chrześcijanina i świadectwo dla świata o Bożej miłości.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a Panie z Zespołu Charytatywnego przed kościołem zbierają ofiary na zorganizowanie dnia chorych w sobotę 15.10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwa różańcowe. Przez różaniec chcemy czcić Matkę Syna Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad naszymi rodzinami i nad Ojczyzną.

Zapraszamy w poniedziałek na spotkanie grupy Słowa Życia o 19:00 do salki katechetycznej.

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek 3.10, które rozpoczniemy o 19:00 Mszą św.

We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W środę przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św.

W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz za kapłanów, kleryków, siostry zakonne i o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. I spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii.

Zapraszamy rodziny naszej parafii, które gościły w swoich domach pielgrzymów podczas ŚDM na spotkanie do salki parafialnej w najbliższy czwartek 6.10 o 19:00.

W piątek przypada wspomnienie NMP Różańcowej.

W piątek po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci i gimnazjalistów, a o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

Młodzież zapraszamy na Mszę pierwszo piątkową na godz. 19:00 św. i do spowiedzi przed Mszą.

W sobotę 8.10.2016 r. o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się kolejny jesienno-zimowy koncert. Z recitalem na organach wystąpi Bartosz Jakubczak – profesor warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, znakomity organista i pedagog, znany publiczności z rzadkich w Polsce wykonań dawnej muzyki angielskiej. W programie:
Nicolaus Bruhns (1665–1697) – Preludium e-moll („wielkie”); Jan Pieterszoon Sweelinck (1562–1621) – Poolsche Dans; John Stanley (1712–1786) – II Voluntary in a z cyklu Ten Voluntaries for the Organ or Harpsichord (1752); William Croft (1678–1727) – VI Voluntary in G John Bull (1562–1628) – Salve Regina (5 verses); Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Toccata i fuga d-moll „Dorycka” BWV 538

Nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz emerytowanych nauczycieli zapraszamy na XIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, zaplanowaną na sobotę 8.10 pod hasłem „Prawda – fundament wychowania”. Rozpocznie się o godz. 9:40 złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. O 10:00 Mszy św. w intencji nauczycieli przewodniczył będzie ks. Abp Wiktor Skworc.
Ks. Abp Wiktor Skworc zaprasza wszystkie społeczności akademickie górnośląskiej aglomeracji do udziału w Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 9.10.2016 – o godz. 18:00 – w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski 2016. Przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia” – na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży.
Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W ramach Tygodnia Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich chorych i seniorów naszej parafii na Mszę św. w następną w sobotę 15 października na godz. 9:00. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o przywiezienie chorych do kościoła swoim samochodem. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w salce, na które serdecznie zapraszamy.

26. Niedziela Zwykła - 25 września 2016

Bóg nie ma względu na osoby, u Niego liczy się czyste serce i dobre życie. Niech naszą troską będzie przede wszystkim królestwo Boże i okazywanie miłości Jezusowi obecnemu w potrzebujących wokół nas.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W  poniedziałek przypadają imieniny ks. abp seniora Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek lub środę na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie przygotowujące do bierzmowania bezpośrednio po Mszy św.

We wtorek przypada wspomnienie św. Wincentego á Paulo.

W środę przypada wspomnienie św. Wacława.

W czwartek przypada Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W czwartek o godz. 16:00 na probostwie odbędzie się zebranie członków Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy do udziału także nowe osoby chętne do włączenia się w pracę charytatywną.

Od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Hieronima. O godz. 16:30 Msza św. szkolna.

W sobotę przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a także rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Serdecznie zapraszamy parafian – a zwłaszcza dzieci i młodzież - do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17:30. Ta modlitwa, szczególnie odmawiana wspólnie, jest wyjątkowo owocna i skuteczna.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na jesienne rekolekcje Ruchu Fokolari, które odbędą się w dniach 30.09 – 2.10.2016r. w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej (niedaleko Wrocławia). Przyjazd w piątek po południu, a wyjazd w niedzielę, po obiedzie. Całkowity koszt spotkania dla osoby dorosłej wynosi 150zł, a dla dzieci i młodzieży 110zł. Dzieci poniżej 3 r.ż. nie płacą za pobyt. Dla dzieci w wieku 4-15 lat przewidziano osobny program. Mamy nadzieję, że w tym bardzo urokliwym, cichym i przyjaznym miejscu będziemy mogli wzrastać w miłości wzajemnej, doświadczając obecności Boga pośród nas. Szczegółowe informacje na stronie:
http://www.focolare.org/polska/2016/08/08/minimariapoli-w-krzydlinie-malej/

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na zorganizowanie dnia chorego w sobotę 15.10.

Zapraszamy na Kolejny koncert z cyklu XVIII Jesienno-zimowych koncertów, na recital organowy w wykonaniu Bartosza Jakubczaka z Warszawy, który odbędzie się w sobotę 8.10 2016 o 19:00.

25. Niedziela Zwykła - 18 września 2016

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – usłyszymy dziś przypomnienie Pana Jezusa skierowane do każdego z nas. Warto zadać sobie pytanie, jakie miejsce w naszej hierarchii ważności zajmują dobra doczesne, a jakie Pan Bóg i życie wieczne.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Witamy w naszej parafii OO. Oblatów z Koszutki, którzy głoszą słowo Boże, a przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne na przyszły rok.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WTUŚ. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziś o godzinie 14:00 w Katedrze katowickiej Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.

We wtorek przypada wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i tow.

W środę przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W tym tygodniu w środę 21 września odbędą się spotkania z rodzicami dzieci, przygotowujących się do I Komunii św.

Na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci z SP nr 65 i innych szkół. Prosimy rodziców wszystkich dzieci o przyjście na to pierwsze spotkanie.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

W tym dniu przypada 12. rocznica święceń, które w naszej parafii przyjął ks. dr Roberto Saltini. Pamiętajmy o ks. Roberto w naszych modlitwach. Życzymy Mu obfitości Bożych łask i wielu darów Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej oraz w budowaniu jedności.

W piątek dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

ODPUST PARAFIALNY NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI - 11 września 2016

Parafia nasza świętuje dziś Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Miłych Gości i Drogich Parafian. Niech nasze uwielbienie Imienia Maryi przyczyni się do wzrostu Bożej łaski w nas.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Stefana Czermińskiego, proboszcza z Zarzecza, który pełni posługę Słowa i odprawi sumę odpustową.

W naszym kościele można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tzn. spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Zapraszamy do udziału w uroczystych Nieszporach odpustowych o godz. 17:30.

W poniedziałek 12 września w naszej archidiecezji przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W Kościele Powszechnym w tym dniu obchodzone jest święto Najświętszego Imienia Maryi. Jest to święto Patronki naszej parafii. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych parafian. Chcemy pamiętać o tych, którzy ten kościół budowali i w nim się modlili.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

W środę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W czwartek obchodzimy wspomnienie NMP Bolesnej.

W czwartek zapraszamy na osobistą adorację Pana Jezusa od 17:00 do 18:00.

W ramach Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego zapraszamy wszystkich dorosłych ale zwłaszcza też młodzież na półgodzinny film pt. „Powiedzieć TAK”. Jest to historia słynnej modelki „ocalonej z piekła” Anny Golędzinowskiej, która zrobiła karierę we Włoszech w świecie show-biznesu, była m. in. narzeczoną bratanka premiera Berlusconiego. Przeżyła niezwykłe nawrócenie w Medjugorie. Zapraszamy w czwartek po Mszy św. wieczornej, około 18:40 do salki w domu katechetycznym.

W piątek obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

Na 16:30 zapraszamy dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną.

Młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. wieczorną i spotkanie oazowe w salce.

Spotkania dzieci animujące liturgię odbywają się w zakrystii w piątki o 16:00 oraz w niedziele o godz. 10:00. Zapraszamy nowe dzieci chętne do włączenia się w tę posługę.

Dzieci Maryi zapraszamy w sobotę na 10:30 do domu katechetycznego.

Ks. Abp Wiktor Skworc serdecznie zaprasza do Katedry Chrystusa Króla uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz młodzież, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania na wspólne dziękczynienie za spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz za umocnienie Duchem Świętym w sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 września, w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Ramowy program spotkania:

9:45 – początek spotkania w katedrze
– Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca
– spotkanie integracyjne przy Wydziale Teologicznym UŚ (dla bierzmowańców)
– spotkanie w krypcie katedry (dla uczestników ŚDM)
– wspólny posiłek

Za tydzień obchodzimy 50 Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu pod hasłem "Komunikacja i miłosierdzie – owocne spotkanie".

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na WTUŚ.

Kazania będą głosili oo. Oblaci z Koszutki, a przed kościołem rozprowadzać będą misyjne kalendarze.

Rodziców którzy pragną posłać dzieci do wczesnej Komunii zapraszamy 6 października w I czwartek na Mszę św. o 18:00 oraz na spotkanie do salki po Mszy św.

Strona 10 z 68

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie