Ogłoszenia parafialne

Boże Narodzenie 2016

„Oto zwiastuję wam radość wielką. Dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan!”. Bóg przychodzi do nas jako bezbronne Dzieciątko oraz jako niepozorny kawałek chleba i może dlatego nie wszyscy Go poznają. My jednak głęboko wierzymy w Jego przyjście i gorąco pragniemy, aby dziś narodził się w naszych sercach.

W dzisiejszą Uroczystość o godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu.

O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

Jutro obchodzimy święto świętego Szczepana Męczennika. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Po świętach od wtorku 27 grudnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Przypominamy, że celem tych odwiedzin jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, wspólna modlitwa za rodzinę oraz spotkanie duszpasterzy z rodziną. Starajmy się uczestniczyć w kolędzie – o ile to tylko możliwe całą rodziną. Ofiary składane tradycyjnie przy kolędzie są przeznaczone w tym roku na inwestycje w kościele w tym nowe nagłośnienie. Bóg zapłać za waszą ofiarność i wszelkie wsparcie. Przypominamy, że składanie ofiar podczas odwiedzin kolędowych nie jest niezbędne. Jeśli mamy trudności finansowe, bez żadnego tłumaczenia i wyjaśniania nie składamy ich. Nie taki jest bowiem cel wizyty duszpasterskiej. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i niedzielę 7 i 8 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii lub kancelarii.

W środę obchodzimy Święto Świętych Młodzianków.

We czwartek przypada III rocznica przejścia do życia wiecznego naszego wybitnego parafianina, śp. Wojciecha Kilara. Odszedł do Pana w Niedzielę Świętej Rodziny. Chcemy dziękować za Jego życie, wiarę i wspaniałą twórczość artystyczną podczas Mszy św. w czwartek 29.12 o godz. 8:00.

W piątek obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę, we wspomnienie św. Sylwestra o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. wszystkich parafian z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2016. W czasie Mszy św., proboszcz złoży sprawozdanie duszpasterskie. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynne oraz przeprosimy Boga za popełnione grzechy.

W niedzielę 1 stycznia 2017 r. Kościół oddaje cześć Świętej Bożej Rodzicielce. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nasza wspólnota parafialna w tym dniu świętować będzie odpust ku czci Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich parafian. Kolekta przeznaczona jest na WSŚD w Katowicach. Kazania wygłosi Ks. Andrzej Rother, który pochodzi z parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach, a w tym roku pomaga nam także w odwiedzinach duszpasterskich.

Ks. Proboszcz odprawi 1 stycznia o godz. 12:00 Mszę św. dziękczynną z okazji rocznicy urodzin. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Świąteczno-noworoczny Gość Niedzielny – jako podwójny numer jest w cenie 7 zł.

4. Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2016

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic; szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi, wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania władcy, którym będzie Jego Syn, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a zwłaszcza na ogrzewanie kościoła. Przed kościołem możemy wspomóc Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, rozprowadzają dziś świąteczne stroiki. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy parafian, a zwłaszcza dzieci do udziału we Mszach św. roratnich, które celebrujemy w od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 a w sobotę o godz. 8:00 zakończenie rorat.

W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 16:00.

W piątek zapraszamy młodzież na ostatnie roraty o godz. 18:30.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

• w niedzielę przed południem: przed i podczas Mszy św.
• w czwartek: od 16:00 do 18:00
• piątek: od 7:30 oraz do 11:00 /dla dzieci/ i od 14:00 do 19:00, młodzież o 18:00 (w ramach ostatniego spotkania adwentowego)
• w sobotę: od 7:30 do 8:30 oraz od 14:00 do 17:00

W piątek wieczorem od 19:00 zapraszamy chętnych do budowy stajenki.

W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, jedynej tak szczególnej w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór, to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich parafian. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które również serdecznie zapraszamy. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

W niedzielę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu. O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

W poniedziałek, w Święto św. Szczepana, w II dniu Świąt w czasie Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W ramach kolędy odwiedzimy dziś parafian na ulicy Brynowskiej 31 i Połomińskiej; Kępowej 22, 24, 26; Kluzika, Kępowej nieparzyste 43–15 i 1–6, oraz 10, 16, 42; św. Teresy

Opłatki wigilijne, kalendarze, świece Caritas oraz bilety na „Betlejem w Spodku” można nabyć w zakrystii.

3. Niedziela Adwentu - 11 grudnia 2016

Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu wzywa nas do radości z nadchodzącego zbawienia. Chrześcijanin jest człowiekiem radości, gdyż wie, że Chrystus jest w stanie pokonać wszystko, co mogłoby być dla nas przyczyną smutku, przygnębienia, zwątpienia. Sprawujmy tę Eucharystię ciesząc się Chrystusem obecnym pośród nas i Jego Słowem.

Witamy w naszej parafii Juliannę Khararivską i Irenę Kril z Tarnopola, które jako zespół „Elegia Strun”, swoim śpiewem i grą na bandurach zadbają o wyjątkową oprawę muzyczną niedzieli „Gaudete”.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy parafian – zwłaszcza dzieci – do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki. Temat spotkania: Angelologia w ujęciu praktycznym.

We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W środę przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża.

W czwartek od godz. 16:00 osobista adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. dla dzieci i dorosłych.

Oficjalne obchody z okazji 35. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy rozpoczną się o godz. 16:00 Mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. Pięknej 8 w piątek 16.12. Następnie o godz. 17:15 odbędzie się przemarsz pod Krzyż Pomnik Górników przy kopalni „Wujek”. Na godz. 17:30 zaplanowano uroczystości pod Krzyżem Pomnikiem gdzie będzie miał miejsce apel poległych oraz składanie wieńców i kwiatów. Tego samego dnia o godz. 20:00 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się koncert.

Młodzież zapraszamy w piątek na 18:30 na roraty, na kolejne adwentowe spotkanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

Młodzież oazowa przygotowuje jak co roku czuwanie adwentowe przed Pasterką. W związku z tym zapraszają osoby grające na gitarze, skrzypcach lub flecie o włączenie się do zespołu. Prosimy osoby grające na instrumentach o kontakt z ks. Łukaszem.

W ramach kolędy odwiedzimy parafian, początek od godz. 14:00:

11 XII ul. Kukułek, Kanarków od 1, Warzywna, Sienne i Żytnia
17 XII ul. Skowronków; Szczygłów 1-13 i Jerzyków 18-26; Przepiórek, Nasypowa 16, 18, 18a i 20; Brynowska nieparzyste 69-53 i parzyste 64-86
18 XII Brynowska 31 i Połomińska; Kępowa 22, 24, 26; Kluzika, Kępowa nieparzyste 43-15 i 1-6, oraz 10, 16, 42; św. Teresy
Po Świętach rozpoczniemy kolędę od wtorku 27 grudnia.

Opłatki wigilijne, świece Caritas, kartki świąteczne oraz bilety na „Betlejem w Spodku” można nabyć w zakrystii. Bilety są w różnych cenach. Ten niezwykły koncert kolęd odbędzie się 29.12 o 19:00.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła, a przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych "Śląsk", które przygotuje stroiki i zbiera fundusze na paczki dla dzieci.

2. Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2016

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego". Dzisiejszej liturgii adwentowej patronuje św. Jan Chrzciciel, który swoim nawoływaniem przypomina nam, że każdego dnia trzeba podejmować trud pracy nad sobą, czyli prostować drogi naszego życia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – na energię elektryczną. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za zorganizowanie "akcji mikołajowej" dla naszych dzieci. Dziękujemy za akcję "ciasto", dzięki której zebrano 2123 zł na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom za słodycze i wszystkim Parafianom za zebrane ofiary.

Zapraszamy parafian - zwłaszcza dzieci - do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00.

Zapraszamy na spotkanie grupy Słowa Życia w poniedziałek o 18:00 do salki.

We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja. W tym dniu wszystkie dzieci (zwłaszcza grzeczne) zapraszamy na roraty.

W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wpatrzeni w Maryję, chcemy wraz z Nią przeżywać ten święty czas Adwentu. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą wg następującego porządku: o godz. 8:00, 16:00 i o godz. 18:00.

W czwartek od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek na 18:30 zapraszamy młodzież na kolejne adwentowe spotkanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

Parafia nasza włącza się w akcję Caritas Polskiej "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Akcja polega na rozprowadzaniu świec na stół wigilijny. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają te świece.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, oraz kartki świąteczne, kalendarze.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę od 14:00

4 XII ul. Sikorek, Brynowska 63 i 57a
10 XII ul. Lubiny i Parczewskiego, Brynowska 43 i 45
11 XII ul. Kukułek, Kanarków od 1, Warzywna, Sienne i Żytnia

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Zapraszamy chętne dzieci do wzięcia udziału w II Parafialnym Konkursie Kolęd, który odbędzie się 1 stycznia 2017 roku o godzinie 15:30. W zakrystii znajdują się formularze zgłoszenia.

I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2016

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny - Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nowy Rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia. Módlmy się gorąco podczas tej Eucharystii za całą naszą rodzinę parafialną, byśmy byli czujni w oczekiwaniu na przyjście Pana, i wydali godny owoc nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Zespół Charytatywny pragną zaprosić – 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania zostaną wręczone dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel Stowarzyszenie w dzisiejszą niedzielę przed kościołem sprzedaje ciasto upieczone przez panie z naszego Koła.

Okres Adwentu, w który dziś wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa Pana między ludzi; jest także czasem naszego oczekiwania na przyjście Pana przy końcu czasów. Zachęcamy do zachowania w tym czasie wstrzemięźliwości od alkoholu i papierosów oraz do głębszej modlitwy.

Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.

Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku po południu o godz. 17:00, nie będzie w te dni Mszy św. o godz. 18:00. W sobotę roraty będą o 8:00.

W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

W środę odbędą się spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.

Na godz. 18:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 oraz z innych szkół.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, i sobota miesiąca. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i do sakramentu pokuty.

W czwartek od godz. 16:00 Godzina Święta – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek na 18:00. Przed mszą okazja do spowiedzi.

Dzieci zapraszamy na roraty w sobotę na godz. 8:00.

W sobotę 3 XII odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie. Przed Świętami uczynimy to też w sobotę 24 XII.

W niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszamy górników wraz z ich rodzinami do sakramentu pojednania i na Mszę św. w ich intencji w niedzielę o godz. 9 00. Zachęcamy by przyjść na tę Mszę w strojach galowych.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbędzie się w piątek 2 XII o godz. 18:00 w salce katechetycznej. Na tę naukę zapraszamy także rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest 4 XII a także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz niedzielę 1 stycznia.

Za tydzień wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.

Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Świece wigilijne Caritas, opłatki i kartki świąteczne można nabyć w zakrystii.

Odwiedziny duszpasterskie - kolęda, początek o godzinie 14:00:

Niedziela 27.11: I. Gilów; II. Rzeszótki, Kłodnicka nr nieparzyste od nr 75–79; III. Jasieńskiego;
IV. Imieli i Gałczyńskiego; V. Brynowska nr parzyste od nr 52–26 i Skiby

Sobota 3.12: I. Czyżyków od nr 36 i ul. Kanarków od nr 20; II. Czyżyków od nr 1; III. Kościuszki nr nieparzyste od nr 123–173a; IV. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 7–29, Kiepury i Opalińskiego

Niedziela 4.12 I. Sikorek; II. Brynowska nr 63 od 1; III. Brynowska nr 63 od 96;
IV. Brynowska nr 57a od 1; V. Brynowska nr 57a od 96

8.12. w czwartek o godzinie 16:00, zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, oraz emerytów, na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA do WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a.

Uroczystość Chrystusa Króla - 20 listopada 2016

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa – prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

Kościół Katowicki w dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla dokona uroczystego zamknięcia II Synodu naszej archidiecezji. W szczególny sposób łączymy się duchowo z Księdzem Arcybiskupem Wiktorem, kapłanami, wszystkimi wiernymi uczestniczącymi w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej dziś o godz. 12:00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania NMP.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne w poniedziałek lub środę o 18:00 na Mszę św. i po niej do salki katechetycznej.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające w naszej parafii i Zespół Charytatywny pragną zaprosić – 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania wręczone zostaną dzieciom paczki. Dla zebrania pieniędzy na ten cel w niedzielę 27.11 przed kościołem będziemy sprzedawać ciasto upieczone przez panie. Kto chciałby włączyć się w tę akcję, może przynieść ciasto w sobotę 26.11 do salki w godzinach od 16:00 do 18:00.

Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Zespołu Charytatywnego odbędzie się w środę zaraz po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym o 18:40. Podczas spotkania zobaczymy szwedzki film który w 2005 roku zdobył Oskara pt. „Jak w niebie”. Omówimy też coroczną akcję ciasto. Serdecznie zapraszamy na film wszystkich chętnych, a także zachęcamy do włączenia się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

W czwartek obchodzimy wspomnienie męczenników wietnamskich, m.in. Andrzeja Dung-Lac.

W czwartek od 17:00 Godzina Święta – okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W piątek 25.11 wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Chcemy naszą modlitwą i życzliwością podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Niech Bóg za wstawiennictwem Waszej Patronki błogosławi wam w pracy, darzy wszelką pomyślnością i strzeże od niebezpieczeństw. Msza św. w intencji kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9:00.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych takich jak wieniec, świece adwentowe czy lampiony.

Odwiedziny duszpasterskie – kolęda: początek o godz. 14:00:

Sobota 26.11:

I. ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 31–53, ul. Mierzejewskiego, ul. Cybulskiego i ul. Kalinowskiego
II. ul. Kłodnicka 68 i ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 81–85 i 85a, b, c, d
III. ul. Kłodnicka nr parzyste od nr 70–74
IV. ul. Kłodnicka nr parzyste od nr 12–50 i ul. Stara Kłodnicka 2
V. ul. Kłodnicka 67, ul. Stoińskiego i ul. Saloniego

Niedziela 27.11:

I. ul. Gilów
II. ul. Rzeszótki, ul. Kłodnicka nr nieparzyste od nr 75–79
III. ul. Jasieńskiego
IV. ul. Imieli i ul. Gałczyńskiego
V. ul. Brynowska nr parzyste od nr 52–26 i ul. Skiby

W zakrystii można nabyć świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Strona 10 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie