Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Zwykła - 12 lutego 2017

Życie które przynosi i proponuje nam Jezus jest zupełnie inne niż nasze ludzkie reguły. Przywykliśmy do prawa – do jakiejś ściśle określonej sprawiedliwości. Jezus idzie znacznie dalej. Mamy wykraczać poza jego literę, nie szukając swojej, nawet słusznej korzyści, lecz dobra drugiego człowieka.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Bożego w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym.

We wtorek przypada Święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dzieci i gimnazjalistów zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o 16:30.

W sobotę przypada wspomnienie dowolne bł. Jana z Fiesole, Fra Angelico.

5. Niedziela Zwykła - 5 luty 2017

Jesteśmy powołani by być solą ziemi i światłem prowadzącym innych do Jezusa. Dołóżmy starań, by świadectwo naszego życia pociągało ku Bogu naszych bliźnich.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada wspomnienie św. Scholastyki. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o 16:30.

W sobotę obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Obejmijmy naszą modlitwą i troską tych chorych, których możemy.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie.

Ruch Fokolari, gałąź Nowych Rodzin zaprasza na spotkanie otwarte dla małżonków, młodzieży i wszystkich zainteresowanych nt.: Jedność w rodzinie, jej budowanie oraz obrona tożsamości jej członków. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o 9:00 w kościele pw. MB Piekarskiej na osiedlu Tysiąclecia. Od 10:15 spotkanie panelowe prowadzone przez specjalistów w Zespole Szkół Plastycznych, szczegółowy program na plakatach. Polecamy wszystkim, którzy chcą pogłębić więzi rodzinne, uczynić swoje rodziny jeszcze szczęśliwszymi.

Informujemy, że na ul. M. Skłodowskiej-Curie 30/4 działa Archidiecezjalna Poradnia Specjalistyczna Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej. Dni oraz godziny, a także telefon kontaktowy na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

IV Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2017

Wysłuchamy dziś jednego z najpiękniejszych i najważniejszych fragmentów Ewangelii – ośmiu błogosławieństw z Kazania na Górze. Jak refren powtarzają się słowa: błogosławieni, czyli szczęśliwi. Jezus nie błogosławi nędzy, biedy czy niesprawiedliwości. Błogosławi ludzi biednych, głodnych, potraktowanych niesprawiedliwie. Bóg jest blisko ludzi cierpiących. Jezus uczy nas, że najcenniejszym skarbem człowieka jest sam Bóg. On jest wszystkim, czego nam potrzeba.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na spotkania formacyjne w poniedziałek 30.1 lub środę 1.02. Początek Mszą św. o godz. 18:00, a potem dalsza część w salce.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Bosko.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. Okazja do spowiedzi św. zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek od godz. 17:00.

W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece – gromnice. Ta świeca przypomina nam, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia, zaś Maryja chce nam być Przewodniczką w tej wędrówce przez życie.
Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu odbędzie się kolekta na zakony kontemplacyjne.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 Msza św. w intencji dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w intencji duszpasterzy i katechetów. Zapraszamy do udziału.

W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, podczas mszy św. udzielimy jego błogosławieństwa. Dzieci zapraszamy po przerwie na Mszę św. szkolną o 16:30. O 19:00 msza św. dla bierzmowańców i całej młodzieży.

W sobotę rano odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielali chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Są jeszcze wolne intencje w najbliższym tygodniu.

Studentom życzymy światła Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej!

3. Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2017

W czasie swojej działalności Jezus Chrystus nauczał ludzi o królestwie swego Ojca. Dopiero potem leczył wszelkie choroby i wszelkie słabości. To dla nas wskazówka, jak bardzo uważnie mamy słuchać Jego słów, które teraz do nas kieruje podczas tej liturgii.

W kończącym się tygodniu poświęconym modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który przychodzi przemienić nasze życie. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego z nas do przemiany i nawrócenia swoich serc. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii - na opłaty za prąd.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W czwartek przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Od godz. 17:00 Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu.

W  sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Ks. Łukasz Walaszek 26.01 będzie obchodził rocznicę urodzin. Z tej okazji w niedzielę 29.01 o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji.

Ruch Focolari – gałąź Nowe Rodziny zaprasza na spotkanie otwarte dla rodzin i młodzieży na temat: „Sztuka miłowania”. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12.02 w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach, ul. Ułańska 7a (os. Tysiąclecia) – początek o 9:00 Mszą św. w kościele MB Piekarskiej. Szczegółowy program i ważne informacje na plakacie.


Harmonogram ekumenicznych spotkań w Katowicach:

  • niedziela, 22 stycznia, 10.00 – kościół ewangelicko-augsburski Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach, ul. Warszawska 18 – kazanie wygłosi abp senior Damian Zimoń;
  • środa, 25 stycznia, 18:00 – kościół chrześcijan baptystów w Katowicach, ul. Morawska 10;
  • sobota, 28 stycznia, 16.30 – bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach, kazanie wygłosi bp Adrian Korczago, kolędowanie – chór Kościoła ewangelicko-metodystycznego.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14-20).

2. Niedziela Zwykła - 15 stycznia 2017

W okresie zwykłym, który rozpoczęliśmy po Niedzieli Chrztu Pańskiego, wspominamy publiczną działalność Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w liturgii mamy nie tylko słuchać opowiadania o życiu Jezusa, ale od początku jesteśmy zaproszeni, aby wyruszyć z Nim w drogę. Chrześcijaństwo bowiem, to nie tylko teoria, ale to uczestnictwo w życiu Boga.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat: spotkanie na „pograniczu” – dialog z niewierzącymi.

We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.

W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”. Wspólnie modlimy się o realizację Testamentu Jezusa: „Aby wszyscy byli jedno, aby świat uwierzył”.

W czwartek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W czwartek zapraszamy do kościoła na osobistą adorację od godz. 17:00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Archidiecezji Katowickiej lub na Fundację Caritas Katowice.
Na stronie internetowej Caritas (www.katowice.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z niego co ułatwi wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

Dzieciom życzymy błogosławionych i udanych ferii.

Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2017

W dzisiejszej liturgii wspominamy chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Tam po raz pierwszy objawił się ludziom jako umiłowany Syn Boży, a Jego posłannictwo zostało potwierdzone przez głos Ojca i znak Ducha Świętego. Dzisiaj wspominamy również swój własny chrzest i z wdzięcznością myślimy o naszych rodzicach i chrzestnych, którzy złożyli uroczyste obietnice wychowania nas w wierze i miłości Boga. Niech przeżycie dzisiejszej Eucharystii pomoże nam stawać się umiłowanymi synami Ojca przez pokorną służbę bliźnim.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W kalendarzu liturgicznym dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia i od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat: Prawo naturalne.

Dzieci z przedszkola nr 51 na ul Rolnej zapraszają we wtorek o 16:30 do naszego kościoła na kolędowanie.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy św. szkolnej w piątek o godz. 16:30, rozpoczniemy ją dopiero po feriach.

Dziś udajemy się na kolędę na ul. Rolną 17, a, b, c, Orkana 7a oraz kolędę dodatkową.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.

W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Członków Żywego Różańca zapraszamy w następną sobotę 21.01 po Mszy św. o godz. 8:00 do salki na spotkanie opłatkowe. W szczególny sposób zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w tę piękną modlitwę różańcową odmawiając codziennie zaledwie jedną dziesiątkę różańca. Osoby należące do Żywego Różańca cieszą się szczególną opieką Matki Bożej, a ich modlitwa wielką skutecznością. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie zwłaszcza nowe osoby.

Nowy Rok - 1 stycznia 2017

Stajemy przed Panem w pierwszy dzień Nowego Roku. Kościół oddaje dziś cześć Świętej Bożej Rodzicielce. Jest to również światowy dzień modlitw o pokój. Nasza rodzina parafialna świętuje dziś odpust ku czci Najświętszego Imienia Jezus. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Andrzeja Rothera, kapłana diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który pochodzi z parafii św. Ap. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach i który głosi dziś Słowo Boże oraz będzie celebrował sumę odpustową. Pragniemy w imię naszego Pana i Zbawiciela rozpocząć Nowy Rok.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu grupy Słowa Życia, w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Jest to okazja by jeszcze mocniej opierać nasze życie na skale Ewangelii.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we Mszy św. i do Komunii św.

W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też świętem Trzech Króli. Jest to święto nakazane. W kościołach święcona jest kreda, którą zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak i my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary, wobec przychodzących do naszych domów. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby misyjne Kościoła.

W piątek obchodzimy również Dies Episcopi – modlimy się za naszego abp Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą rocznicę sakry biskupiej. Zapraszamy też na Orszak Trzech Króli.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą do kościoła świec, ponieważ odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

W ciągu całego tygodnia będziemy kontynuować odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę zgodnie z planem. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i niedzielę 7 i 8 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii lub kancelarii.

W pierwszym dniu Nowego Roku pragniemy złożyć wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w dniu dzisiejszym w Eucharystii w naszym kościele serdeczne życzenia. Niech Bóg prowadzi nas w 2017 roku drogą łaski i pokoju, niech błogosławi naszej pracy i odpoczynkowi, niech będzie źródłem miłości i jedności naszych rodzin, niech darzy nas zdrowiem i wszelkim błogosławieństwem!


Jeżeli dokuczają Państwu: wrastające paznokcie, odciski, kurzajki (brodawki), pękające pięty, twarda zrogowaciała skóra na stopach, pogrubione paznokcie i inne problemy związane z pielęgnacją stóp, serdecznie zapraszam do nowo powstałego gabinetu podologicznego.
Gabinet jest partnerem programu aktywni seniorzy 60 +

GABINET PODOLOGICZNY FEET UP
KATOWICE, ul. WOJEWÓDZKA 5
tel. 577-975-600

Strona 10 z 71

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek - piątek
18:45-20:00

W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie