Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Wielkiego Postu - 2 kwietnia 2017

Jezus przyszedł ocalać, a nie potępiać. Ufając w Jego miłosierdzie, zawróćmy z drogi swoich grzechów i słabości, by z czystym sercem oczekiwać radości zmartwychwstania.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Tadeusza Skrzypczyka, który prowadzi w tym roku nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i otwarcie naszych serc na owocne przyjęcie Słowa Bożego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na zakup ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, które wyjątkowo będzie – ze względu na rekolekcje – bez kazania pasyjnego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Porządek rekolekcji:

Msze św. o godz. 800 i 1800od poniedziałku do środy z homilią dla wszystkich.
Konferencja rekolekcyjna dla wszystkich po Mszy św. wieczornej w poniedziałek i w środę.
Msza św. dla chorych i seniorów w środę o godz. 1030 z namaszczeniem i nabożeństwem lourdzkim.
Ewangelizacja, uwielbienie i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała po Mszy św. wieczornej we wtorek.
Rekolekcje wielkopostne zakończymy w środę.
Okazja do spowiedzi św.:
Od poniedziałku do środy rano od 730, po południu od 1700.
W poniedziałek także po nauce rekolekcyjnej.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną z Drogą Krzyżową w piątek o 16:30. Dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 1730.

W sobotę 8.04 obchodzimy 14. rocznicę przejścia do życia wiecznego Ks. Kanonika Kocurka. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w niedzielę 9.04 na godz. 730.

Są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją odbędzie się na Mszy św. o godz. 10:30. Na innych Mszach św. będzie zwykły obrzęd poświęcenia palm. O godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zgromadzi się młodzież naszej archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego Ks. Abp Wiktora Skworca, by wspólnie świętować Jubileusz Młodzieży. Prosimy młodzież naszej parafii o wzięcie udziału w tym spotkaniu i zabranie ze sobą gałązek palmowych.

Sakrament chrztu będziemy udzielać w drugi dzień Świąt Wielkanocy o godz. 12:00.

W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzić będzie akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane będą palmy i świąteczne stroiki.

Rysunek techniczny planowanego ołtarza na Boże Ciało - plik PDF do pobrania.

4. Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2017

Stajemy przed Panem w IV niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła jest nazywana niedzielą radości – „Laetare”. Źródłem tej radości jest Słowo Boże, które mówi nam, że Bóg jest Ojcem miłosiernym, który przebacza grzechy, że Jezus pojednał nas ze swoim Ojcem i że będziemy uczestnikami radości wiecznej. Przedsmakiem tej radości na ziemi jest Eucharystia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy na spotkanie do salki. W środę o 17:00 rodziców uczniów ze SP nr 11, a o 19:00 ze szkoły nr 65. Prosimy wszystkich zainteresowanych rodziców o udział w tym spotkaniu. Chcemy omówić przygotowanie dziecka do pierwszej spowiedzi św.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielali sakramentu chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

W niedzielę przypada 11. rocznica przejścia św. Jana Pawła II do życia wiecznego.

Za tydzień kolekta na nasze potrzeby parafialne, na nowe ołtarze na Boże Ciało.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

Nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy od niedzieli 02.04. W tym roku poprowadzi je ks. Tadeusz Skrzypczyk, diecezjalny moderator Odnowy w Duchu Świętym. Prosimy nie tylko o zapoznanie się z planem rekolekcji, ale również zarezerwowanie sobie czasu do ich przeżycia, a także zachęcanie innych parafian, zwłaszcza tych mniej gorliwych, by wzięli udział w naszych parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Jest to czas szczególnej łaski, której nie wolno ani nam, ani naszym braciom i siostrom zmarnować.

3. Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca 2017

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus gromadzi nas wokół siebie, aby przypomnieć nam potrzebę troski o nasze nawrócenie. On zna prawdę o naszym życiu i wychodzi nam naprzeciw - okażmy dobrą wolę i prośmy o oczyszczenie naszych serc, by stały się świątyniami Boga żywego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek lub środę na kolejne spotkania formacyjne. Początek Mszą św. o godz. 18:00, a potem dalsza część w salkach.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy w poniedziałek na 19:00 na spotkanie grupy Ichtis. Temat spotkania: „Droga modlitwy”.

W dniach 19–25 marca 2017, odbędą się szóste Ekumeniczne Dni Biblii. Szczególne wydarzenie zaplanowane zostało w środę 22 marca. W tym dniu w kaplicy św. Barbary, położonej przy Silesia City Center, w godzinach od 17:00 do 21:00 odbędzie się Maraton Biblijny. Podczas maratonu członkowie poszczególnych Kościołów chrześcijańskich z Katowic czytać będą Księgę Wyjścia w przekładzie ekumenicznym. Kościołowi katolickiemu powierzone zostało czytanie od 18:00 do 19:00.

W piątek w ramach wiecznej adoracji zapraszamy do kościoła na osobistą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8:00, zakończenie przed 16:30.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i podczas Gorzkich Żali.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone.

W sobotę 25 marca Droga Krzyżowa na Panewnickiej Kalwarii o g.15:00 – w intencji życia rodzin syryjskich, prowadzona przez różne ruchy katolickie.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji.

2. Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2017

Liturgia dzisiejszej, drugiej niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nas na górę Tabor, gdzie Pan Jezus wobec Apostołów objawia Swoją chwałę, aby przygotować ich na „zgorszenie krzyża” i utwierdzić ich wiarę. Ten sam Chrystus objawia nam siebie dzisiaj, na tej "górze Przemienienia", na ołtarzu, by umocnić naszą słabą wiarę.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które są naszym wkładem i wyrazem naszej troski o misje.

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

W poniedziałek przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Zapraszamy na spotkanie Grupy Liturgicznej osoby, które chciałyby animować niedzielną liturgię. Dotychczas przede wszystkim angażujemy się w czytanie podczas liturgii słowa, ale mile widziane są osoby, które mogą np. nieść dary w rodzinnej procesji z darami, podłączyć mikrofony dla dziecięcej scholi, czy zaśpiewać psalm. Zapraszamy wszystkich, ale zwłaszcza te osoby, które nie są związane z żadną grupą parafialną. Na spotkaniu wysłuchamy kolejnego ciekawego wykładu naszego opiekuna, ks. Marcina. Można przyjść, porozmawiać i nie trzeba natychmiast się do niczego zobowiązywać. Zapraszamy w poniedziałek do domu parafialnego o godz. 19:00.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną oraz Drogę Krzyżową w piątek o 16:30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Zapraszamy na bezpłatne porady prawne udzielane przez Radcę Prawnego w piątki w salce w domu katechetycznym od 18:45 do 20:00.

1. Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017

Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy walkę ze złem i głównym sprawcą tego zła – szatanem. Tę walkę podjął już za nas Jezus Chrystus na pustyni. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia pomoże nam odnaleźć w Chrystusie nasze umocnienie i nasze zwycięstwo.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Chcemy naszą modlitwą i postawą przyczynić się do otrzeźwienia narodu, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na cele dobroczynne.
Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej.

W imieniu Ks. Abp Wiktora, Caritas Polska, ale przede wszystkim w imieniu cierpiących Syryjczyków składam podziękowanie za zebrane przed kościołem ofiary w ramach akcji Rodzina Rodzinie. Nasza parafia pomoże przynajmniej jednej rodzinie ponieważ udało się zebrać 4052,50 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W tym roku kazania pasyjne głosi Ks. Andrzej Rother.

Wymowną liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech ten czas dla nas wierzących będzie czasem głębszej modlitwy, wielkodusznej pokuty, powrotu do Boga. Starajmy się, by nasze uroczystości rodzinne jak urodziny czy imieniny miały skromniejszy, postny charakter. Nie bierzmy udziału w głośnych imprezach rozrywkowych, w prywatkach. Prosimy o to zwłaszcza młodzież.

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym. Temat spotkania: Czy Bóg cierpi?

W archidiecezji odbywa się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, m.in.: zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. W naszej parafii przedmioty te można przynieść i zostawić obok domu katechetycznego od strony garaży w środę 8.03 2017 r. w godzinach o 9:00 do 15:00. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie misji.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Za tydzień w niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. „przy świecach” z udziałem chóru „Pro Arte”.

W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Niedziela Zwykła - 26 lutego 2017

Bóg się o nas troszczy. Pamiętajmy o tym na co dzień, kiedy zabiegamy o sprawy związane z utrzymaniem naszych rodzin. Bóg nie da nam zginąć, warto pokładać naszą ufność w Nim, nie w naszych staraniach.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby, szczególnie na opłaty za prąd, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc rodzinom w Syrii w ramach akcji Rodzina Rodzinie Caritas Polska.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o 12:00, a także w poniedziałek i we wtorek odbędzie się w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Rozpoczęcie adoracji w poniedziałek i we wtorek – po Mszy św. o godz. 8:00, a zakończenie Mszą św. wieczorną. Prosimy Drogich Parafian, by ofiarowali trochę czasu, by przyjść do kościoła i spędzić tu wobec obecnego w Eucharystii Jezusa – parę chwil modlitewnego skupienia.

Dzieci zapraszamy na adorację we wtorek o godz. 17:00. Podczas adoracji będzie okazja do spowiedzi. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych: łącznie ze Mszą św. oraz w poniedziałek i we wtorek od godz. 17:00.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła, aby uczestniczyć w pokutnym obrzędzie posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy. Chcemy w ten święty czas Wielkiego Postu wkroczyć z pragnieniem przemiany naszego życia. Msze św. w naszym kościele w Środę Popielcową będą celebrowane o godz. 8:00, 16:00 (dla dzieci) i 18:00.

W głębokim i należytym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne, na które serdecznie zapraszamy. W każdy piątek Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 17:30, zaś w niedziele o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństw pasyjnych.

W czasie Wielkiego Postu wśród naszych umartwień i wyrzeczeń podejmijmy zwłaszcza ofiarę abstynencji w duchu wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa – tej plagi narodowej, która czyni tyle zła w nas i wokół nas. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do liczniejszego udziału w sakramentach pokuty i Eucharystii. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od godz. 17:00, zaś w sobotę od godz. 17:30.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i uczniów gimnazjów na Mszę św. szkolną.

Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. na 19:00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

W sobotę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy do piątku zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę, przeżywaną jako Niedziela Trzeźwości, kolekta zwana jałmużną postną.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielali chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

W diecezji odbywa się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, m.in.: zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. W naszej parafii przedmioty te można przynieść i zostawić obok domu katechetycznego od strony garaży w środę 8.03.2017 r. w godzinach o 9:00 do 15:00. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie misji.

Informujemy, że są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

7. Niedziela Zwykła - 19 luty 2017

Potrafimy zrozumieć potrzebę rezygnacji z przemocy, ale miłować nieprzyjaciół? I co to właściwie znaczy? Jezus wskazuje, że miłość nieprzyjaciół to coś, co ma wyróżniać chrześcijan. Niech dzisiejsza eucharystia pomoże nam przemienić serca i umysły, byśmy umieli stawać się doskonałymi na wzór naszego Ojca niebieskiego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

W środę przypada Święto Katedry św. Piotra.

W środę odbędą się spotkania rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
Na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 11.
Na godz. 19:00 zapraszamy rodziców dzieci ze SP nr 65 oraz z innych szkół.

W czwartek przypada wspomnienie św. Polikarpa. Od godz. 17:00 do 18:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i uczniów gimnazjów na Mszę św. szkolną.

Zapraszamy do udziału w V Parafialnych Zawodach Narciarskich w Wiśle Soszowie w sobotę 25.02.2017. Prosimy o zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, dyscyplinę: narty lub snowboard, adres i telefon.

W archidiecezji odbywa się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, m. in.: zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. W naszej parafii przedmioty te można przynieść i zostawić obok domu katechetycznego od strony garaży w środę 8.03.17 w godzinach o 9:00 do 15:00. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na wsparcie misji.

Caritas Polska prowadzi akcję Rodzina Rodzinie. Chodzi o pomoc materialną konkretnej rodzinie w Syrii przez okres 6 miesięcy. Nasza parafia chce włączyć się w tę akcję, dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na ten cel. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.rodzinarodzinie.caritas.pl gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat, zwłaszcza gdyby ktoś indywidualnie lub wspólnie z innymi osobami chciał włączyć się w tę akcję niezależnie od naszej parafii.

Informujemy, że są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Strona 10 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie