Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa - 20 marca 2016

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech ta wymowna liturgia pomoże nam przeżyć największe tajemnice naszego zbawienia, a męka Chrystusa stanie się dla nas źródłem autentycznego nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzi dziś akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane są palmy i świąteczne stroiki.

Dziś o godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się spotkanie młodzieży z okazji XXXI Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu będzie przewodniczył pasterz Kościoła katowickiego Ks. Abp Wiktor Skworc. Prosimy młodzież naszej parafii, by z gałązkami palmowymi udała się do katedry na to świętowanie.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.

Od jutra dzieci ze SP 11 i 65 rozpoczynają wielkopostne rekolekcje szkolne. Prosimy by przygotowały się i skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania podczas tych rekolekcji.

Grupę Słowa Bożego i wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia zapraszamy na spotkanie do salki we wtorek o 19:00.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

Dzieci i młodzież gimnazjalną, w Wielki Czwartek od 7:00 do 9:00.
Dorośli:    w poniedziałek, wtorek i w środę rano od godz. 7:30, a po południu od godz. 17:30.
    w Wielki Czwartek: rano od 7:00 do 9:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii.
    w Wielki Piątek: rano od 7:00 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii.
    w Wielką Sobotę: rano od 7:00 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii.

Dobrze po chrześcijańsku przeżyć Wielki Tydzień znaczy uczestniczyć w liturgicznych ceremoniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa.

O godz. 8:00 – udzielimy Komunii św. tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. o godz. 10:00 – w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. z poświęceniem olejów.

O godz. 16:00 – Msza św. dla dzieci.

O godz. 18:00 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej z dziękczynieniem za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy.

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22:00.

W Wielki Czwartek przypada 10. rocznica przejścia do życia wiecznego św. Jana Pawła II.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Najbardziej pokutny dzień w ciągu roku liturgicznego. Dzień, w którym nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy.

Od godz. 7:00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

O godz. 9:00 – Droga Krzyżowa – zapraszamy do udziału zarówno dorosłych, jak dzieci.

O godz. 18:00 Ceremonie Wielkopiątkowe, na które składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00.

Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą.

Liturgię Wielkopiątkową ubogaci śpiew chóru „Pro arte”.

Wielka Sobota

Od godz. 7:00 rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie.

O godz. 10:00 adoracja dzieci przy Bożym Grobie.

Od godz. 14:00 do 17:00 – co pół godziny święcenie potraw wielkanocnych.

O godz. 20:00 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

Obrzędy liturgii wielkosobotniej składają się z pięciu części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej, Eucharystii oraz procesji rezurekcyjnej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii światła, odnowienia przymierza chrztu św. i w czasie procesji rezurekcyjnej.

Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

W II Święto na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

Na balaskach wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy także Parafian o ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu – jak to czyniliśmy w latach poprzednich.

Są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

5. Niedziela Wielkiego Postu - 13 marca 2016

Jezus przyszedł ocalać, a nie potępiać. Ufając w Jego miłosierdzie, zawróćmy z drogi swoich grzechów i słabości, by z czystym sercem oczekiwać radości zmartwychwstania.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłaty ze prąd.
Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

Z wielką radością informujemy, że w ubiegłą niedzielę Ks. Abp Wiktor Skworc ustanowił 208 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. W tym gronie są dwaj nasi młodzi parafianie: Ireneusz Żarłok i Bartłomiej Benisz. Od dziś rozpoczynają posługę w naszej parafii, udzielając Komunii tu w kościele i zanosząc ją chorym do domu. Cieszymy się z ich zaangażowania, tym bardziej, że od roku, kiedy pan Edwin Brawański przeprowadził się do Mikołowa, do tej pory było tylko dwóch szafarzy. Teraz jest ich czterech. Dziękujemy za ich posługę oraz polecamy ich i ich rodziny wdzięcznej modlitwie parafian, a szczególnie chorych.

Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Pielgrzymów wybierających się do Włoch zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:00 do salki.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania do salki katechetycznej po Mszy św. wieczornej w poniedziałek lub wtorek.

Wiele rodzin z naszej parafii zdeklarowało się przyjąć w swoich domach lub mieszkaniach młodzież, która przyjedzie do Polski na ŚDM w końcu lipca br. Zapraszamy te osoby na I spotkanie do salki w domu katechetycznym w środę 16.03 o godz. 19:00.

Z kolei młodzież naszej parafii zapraszamy na wielkopostne czuwanie modlitewne do kościoła w sobotę o 19:30, przez które przygotujemy się na Jubileusz Młodzieży w Katedrze.

Msza św. szkolna z drogą krzyżową dla dzieci w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 1730.

W piątek 18.03 o godz. 19:00 pod krzyżem przy Kopalni "Wujek" rozpocznie się Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami naszego miasta pod pomnik Powstańców Śląskich. Serdecznie zapraszamy do udziału. Nasza parafia tradycyjnie prowadzi rozważania przy pierwszej stacji.

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i DA archidiecezji katowickiej zapraszają na Wielkopostne Spotkanie Profesorów, Nauczycieli Akademickich i Doktorantów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 marca br., początek o godz. 1600 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. dr hab. Grzegorz Polok z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją odbędzie się na Mszy św. o godz. 10:30. Na innych Mszach św. będzie zwykły obrzęd poświęcenia palm. O godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zgromadzi się młodzież naszej archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego Ks. Abp Wiktora Skworca, by wspólnie świętować Jubileusz Młodzieży. Prosimy młodzież naszej parafii o wzięcie udziału w tym spotkaniu i zabranie ze sobą gałązek palmowych.

Sakramentu chrztu św. będziemy udzielać w II dzień Świąt Wielkanocy i w niedzielę 3.04 o godz. 12:00. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w tych terminach odbędzie się w najbliższą sobotę 19.03 o godz. 16:30 w domu katechetycznym.

W przyszłą niedzielę przed kościołem Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzić będzie akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane będą palmy i świąteczne stroiki.

Rekolekcje wielkopostne 2016

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
6.03. – 9.03. 2016

ŚLADAMI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA POPRZEZ 1050 LAT NASZEJ HISTORII

Sobota   5.03
18:00  –  Msza św. z homilią niedzielną

Niedziela   6.03
Dar Chrztu Polski i dar Twojego Chrztu, czyli od Dąbrówki do siostry Faustyny.
7:30,   9:00,   10:30,   12:00,   18:00 – Msze św. z homilią niedzielną

Poniedziałek   7.03
Dar Ewangelii i dar powołania do świętości, czyli od Cyryla i Metodego do JP II.
8:00 – Msza św. z nauką ogólną
18:00 – Msza św. z nauką ogólną
Po Mszy św. wieczornej – Konferencja dla wszystkich: „Szkoła przebaczania”

Wtorek   8.03
Dar Spowiedzi i dar Eucharystii, czyli od św. Wojciecha do bł. ks. Michała Sopoćki.
8:00 – Msza św. z nauką ogólną
18:00 – Msza św. z nauką ogólną
Po Mszy św. wieczornej – Konferencja dla wszystkich: „Szkoła medytacji”

Środa   9.03
Dar Zawierzenia Maryi, czyli od królów Jana Kazimierza i Jana III Sobieskiego do Prymasa Tysiąclecia.
8:00 – Msza św. z nauką ogólną
10:30 – Msza św. dla chorych z namaszczeniem i nabożeństwem lourdzkim
18:00 – Msza św. z nauką ogólną i zakończenie rekolekcji


Rekolekcje  prowadzi:
Ks. Stefan Czermiński, prob. parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Zarzeczu.

Spowiedź św. rano od  godz. 730  wieczorem od 1700
Odpust zupełny w środę pod zwykłymi warunkami.

4. Niedziela Wielkiego Postu - 6 marca 2016

Stajemy przed Panem w IV niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła jest nazywana niedzielą radości – "Laetare". Źródłem tej radości jest Słowo Boże, które mówi nam, że Bóg jest Ojcem miłosiernym, który przebacza grzechy, że Jezus pojednał nas ze swoim Ojcem i że będziemy uczestnikami radości wiecznej. Przedsmakiem tej radości na ziemi jest Eucharystia.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. prob. Stefana Czermińskiego, który prowadzi w tym roku nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i otwarcie naszych serc na owocne przyjęcie Słowa Bożego.

Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, które wyjątkowo będzie – ze względu na rekolekcje – bez kazania pasyjnego. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

We wtorek ze względu na rekolekcje po Mszy św. wieczornej wyjątkowo nie będzie kręgu biblijnego.

Dzieci oraz uczniów gimnazjów zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30.

Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

W przyszłą niedzielę przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii na opłaty za prąd.

3. Niedziela Wielkiego Postu - 28 luty 2016

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus gromadzi nas wokół siebie, aby przypomnieć nam potrzebę troski o nasze nawrócenie. On zna prawdę o naszym życiu i wychodzi nam naprzeciw - okażmy dobrą wolę i prośmy o oczyszczenie naszych serc, by stały się świątyniami Boga żywego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W dzisiejszą niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. "przy świecach" z udziałem chóru "Pro Arte".

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy we wtorek 01.03 na spotkanie do salki. Rodziców ze SP nr 11 o 17:00, a z SP 65 i pozostałych o 19:00.

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do salki.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy św. Okazja do spowiedzi św. zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek od godz. 17:00.

W piątek przypada święto św. Kazimierza Królewicza. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:30. O 19:00 msza św. dla bierzmowańców i całej młodzieży.

W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy się przy Drodze Krzyżowej i podczas Gorzkich Żali.

W sobotę odwiedzimy naszych chorych i osoby starsze zanosząc im Komunię św. Prosimy ich adresy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Niestety z powodu małej ilości śniegu zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowane w najbliższą sobotę 5.03 V Parafialne Zawody Narciarskie w Wiśle Soszowie o Puchar Proboszcza. Zapraszamy w przyszłym roku.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch od 3 do 13 kwietnia. Prosimy by zapisać się i wpłacić zaliczkę w zakrystii najpóźniej w ciągu tygodnia.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

Już za tydzień rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je Ks. Stefan Czermiński, moderator archidiecezjalny Ruchu Rodzin Nazaretańskich, proboszcz parafii p.w. MB Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Zarzeczu. Prosimy zapoznać się z programem, który wisi na plakatach przy wejściu do Kościoła i zarezerwować sobie czas na owocne przygotowanie się do Świąt Wielkanocy. Zachęćmy też naszych sąsiadów, znajomych, by skorzystali z łaski tych rekolekcji wielkopostnych.

2. Niedziela Wielkiego Postu - 21 luty 2016

Liturgia dzisiejszej, drugiej niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nas na górę Tabor, gdzie Pan Jezus wobec Apostołów objawia Swoją chwałę, aby przygotować ich na "zgorszenie krzyża" i utwierdzić ich wiarę. Ten sam Chrystus objawia nam siebie dzisiaj, na tej "górze Przemienienia", na ołtarzu, by umocnić naszą słabą wiarę.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Przed kościołem odbywa się zbiórka na potrzeby misji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które są naszym wkładem i wyrazem naszej troski o misje.

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Studentów i młodzież pracującą zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:00 do salki w domu katechetycznym.

We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego do salki.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek nie będzie Mszy św. szkolnej. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Za tydzień w niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. "przy świecach" z udziałem chóru "Pro Arte".

W sobotę 5.03 odbędą się V Parafialne Zawody Narciarskie w Wiśle Soszowie o puchar proboszcza. Prosimy o zapisy w zakrystii lub na adres internetowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, dyscyplinę: narty lub snowboard, adres i telefon. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim wielbicielom białego szaleństwa i zapraszamy do wspólnej zabawy.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch od 3 do 13 kwietnia. Prosimy by zapisać się i wpłacić zaliczkę w zakrystii najpóźniej w ciągu tygodnia.

Dzieciom życzymy udanych ferii.

Już za dwa tygodnie rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je proboszcz z Zarzecza – Ks. Stefan Czermiński.

1. Niedziela Wielkiego Postu - 14 luty 2016

Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy walkę ze złem i głównym sprawcą tego zła – szatanem. Tę walkę podjął już za nas Jezus Chrystus na pustyni. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia pomoże nam odnaleźć w Chrystusie nasze umocnienie i nasze zwycięstwo.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Chcemy naszą modlitwą i postawą przyczynić się do otrzeźwienia narodu, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na cele dobroczynne.

Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej.

Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W tym roku kazania pasyjne głosi Ks. Łukasz Walaszek.

W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich na spotkania kręgu biblijnego we wtorki o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Chcemy pochylić się nad słowem Bożym z następnej niedzieli.

Wymowną liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech ten czas dla nas wierzących będzie czasem głębszej modlitwy, wielkodusznej pokuty, powrotu do Boga. Starajmy się, by nasze uroczystości rodzinne jak urodziny czy imieniny miały skromniejszy, postny charakter. Nie bierzmy udziału w głośnych imprezach rozrywkowych, w prywatkach. Prosimy o to zwłaszcza młodzież.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek ze względu na ferie nie będzie Mszy św. szkolnej.

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

W sobotę 05.03 odbędą się V Parafialne Zawody Narciarskie w Wiśle Soszowie. Prosimy o zapisy w zakrystii lub na adres internetowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, dyscyplinę: narty lub snowboard, adres i telefon.
Wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Jadąc trzeba kierować się na Wisłę Jawornik. Zachęcamy do udziału całymi rodzinami, trasa będzie łatwa, dostępna dla osób w każdym wieku. Przewidziane są następujące kategorie wiekowe: przedszkolaków, klasy I–III, IV–VI, gimnazjum, LO, dorosłych 20–40, 40–50, i powyżej 50. Wszystkie kategorie osobno dla kobiet i mężczyzn, oraz osobno dla narciarzy i snowboardzistów. Prosimy o przyjazd do Soszowa jak najprędzej, zwłaszcza osoby, które nie zdążą zapisać się wcześniej, prosimy by na miejscu zgłosiły się najpóźniej do godziny 1100. Biuro zawodów będzie czynne już od 1000. Opłaty uiszczamy na miejscu. Tam otrzymamy numer startowy, folder informacyjny oraz będzie można zakupić karnet na wyciągi. Na koniec zawodów wręczone zostaną dyplomy, medale, oraz puchary proboszcza. Życzymy wszystkim miłych wrażeń i pięknych przeżyć.

Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Włoch od 3 do 13 kwietnia. Ponieważ dziś chcemy zamknąć listę osób, prosimy by zapisać się i wpłacić zaliczkę w zakrystii.

Dzieciom życzymy udanych ferii.

Strona 10 z 65

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek
9:00-10:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-10:00, 17:00-18:00

 

chrzty i roczki
1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie