Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 8 maja 2016

Świętujemy dzisiaj Wniebowstąpienie Jezusa. Ten dzień napełnia nas radością, gdyż Chrystus przebywając w chwale nieba, wzywa nas do dawania świadectwa w miejscach gdzie żyjemy oraz obiecuje łaskę Ducha Świętego. Po Wniebowstąpieniu Chrystusa Apostołowie z Maryją trwali w Wieczerniku na modlitwie. Gromadzimy się w naszej świątyni, w naszym Wieczerniku, by prosić o wielkie dary Boże, szczególnie o dar jedności dla Chrystusowego Kościoła i dla naszych rodzin.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziś o godz. 10:30 24 dzieci ze SP 11 i o godz. 12:15 15 dzieci z SP 65 przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie oraz ich rodziny, by były silne wiarą i miłością, by trwały w Chrystusie, w Jego łasce.

Dziś także przypada 6 rocznica święceń kapłańskich ks. Łukasza Walaszka.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą to uroczystość będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie - o 7:30.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej na spotkanie Grupy Słowa Życia do salki w domu katechetycznym.

Studentów i młodzież pracującą zapraszamy na spotkanie akademickie w poniedziałek do salki o godz. 19:00. Temat: W poszukiwaniu wolności, czyli o przebaczeniu.

10 maja we wtorek o godzinie 19:00 w parafii NSPJ i św. Jana Bosko w Piotrowicach, zapraszamy na spotkanie Nauczycieli, Pedagogów, Katechetów oraz wszystkich zainteresowanych. Konferencję na temat: ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY SZANSĄ NA ROZBUDZENIE ŚWIADOMOŚCI CHRZCIELNEJ (Aspekty Pedagogiczno-Katechetyczne) wygłosi ks. dr Roman Buchta – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Po konferencji spotkanie przy kawie.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

W piątek przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. W tym dniu odbywa się pielgrzymka chorych do Piekar Śląskich. O godz. 16:30 Msza św. szkolna. W tym dniu przypada 27 rocznica świeceń ks. proboszcza.

W sobotę przypada Święto św. Macieja Apostoła. W tym dniu przypada 11 rocznica święceń kapłańskich ks. Marcina Wójcika. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 
Za tydzień w niedzielę wieczorna Msza św. celebrowana będzie "przy świecach", z udziałem chóru "Pro Arte"

6. Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2016

Chrystus gromadzi nas w dzisiejszą niedzielę, aby przypomnieć nam prawdę, która wyjawia nam sekret przebywania w Bogu: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy w nim przebywać”. Prośmy Pana w tej Eucharystii, by uzdolnił nas do życia w prawdziwej miłości wobec Jezusa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na WŚSD. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj 10 dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 10:30.

Rozpoczynamy miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii modlitwy o urodzaje odprawimy o godz. 17:30 pod krzyżem misyjnym przed kościołem.

We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski.

W środę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji.

Ks. Bp Marek Szkudło w piątek 6.05 o godz. 18:00 udzieli młodzieży bierzmowania w naszej parafii.

W związku z tym wszystkich kandydatów zapraszamy na próby w środę i czwartek 4 i 5.05 w naszym kościele na godz. 18:45. Obecność kandydatów na próbach jest obowiązkowa. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w środę 4.05 o 17:30.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach. W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek przypada Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. O 16:30 Msza św. szkolna.

W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 i 12:15 dzieci klas drugich przystąpią do pierwszej Komunii św. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 10:00 – SP nr 11 oraz o godz. 11:00 – SP nr 65.

W związku z Uroczystością I Komunii Św. informujemy, że w przyszłą niedzielę Msza św. z godz. 12:00 wyjątkowo rozpocznie się kwadrans później tj. o godz. 12:15. Prosimy Parafian w miarę możliwości, by przyszli w przyszłą niedzielę na inne Msze św., tak by udostępnić kościół dzieciom, rodzicom i gościom.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz.

V Niedziela Wielkanocna - 24 kwietnia 2016

Szukamy Jezusa zgodnie z tym, co sam zapowiedział swoim uczniom. Tęsknimy i oczekujemy przebywania w Jego obecności. Niech pociesza nas świadomość, że dzięki wzajemnej miłości On sam – Jezus zmartwychwstały staje się obecny wśród nas.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz Ukrainy.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Ks. Bp Marek Szkudło w piątek 6.05 o godz. 18:00 udzieli młodzieży bierzmowania w naszej parafii. W związku z tym wszystkich kandydatów zapraszamy na próby w środę i czwartek (4 i 5.05) w naszym kościele na godz. 18:45. Obecność kandydatów na próbach jest obowiązkowa.

Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe codziennie o 17:30.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty.

W czwartek zapraszamy na adorację o godz. 17:00.

W piątek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. O godz. 16:30 Msza św. szkolna. Zapraszamy dzieci i gimnazjalistów do udziału.

W piątek na godz. 19:30 zapraszamy wszystkich maturzystów na Mszę św. Chcemy modlić się w ich intencji, prosząc o dary Ducha Św. i dobre zdanie egzaminów maturalnych.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 dziesiątka dzieci przystąpi do Wczesnej Komunii świętej, a o 12:00 będziemy udzielali sakramentu chrztu. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień kolekta na WŚSD.

Informujemy, że kończą się zapisy na Mariapoli – letnie rekolekcje Ruchu Fokolari, które odbędą się w Zembrzycach w dniach od 3–10.07. Zapisy odbywają się przez stronę internetową: www.mariapoli-wakacje.focolare.pl

IV Niedziela Wielkanocna - 17 kwietnia 2016

Dzisiejsza liturgia ukazuje nam Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który zna swoje owce, oddaje za nie życie i pragnie zaprowadzić je do domu Ojca. Zgromadzeni dzisiaj na Eucharystii uznajmy na nowo w Chrystusie naszego Pasterza, przewodnika prowadzącego nas pewnie do życia wiecznego. Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitw w intencji wszystkich pasterzy i o nowe powołania do służby w Kościele.

Kolekta przeznaczona jest na opłaty naszej parafii za gaz.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

W poniedziałek zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkanie o godz. 19:00. Temat: Jak odkryć swoje powołanie.

W czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17:00.

W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupami męczennika, głównego patrona Polski.

„Musica Pro Organa” zaprasza do kościoła na koncert wielkanocny – „Tempus Paschale” – w sobotę, 23.04.2016 o godz. 19:00, który będzie nosił tytuł „Wielkanoc w muzyce baroku”. W programie utwory instrumentalne i wokalno-instrumentalne związane z przeżywanym obecnie Okresem Paschalnym A. Corellego, D. Buxtehudego, G. P. Telemanna i H. I. F. Bibera w wykonaniu znakomitych muzyków:
Joanna Lalek – sopran, oraz grający na instrumentach dawnych,
Magdalena Pilch – flauto traverso,
Grzegorz Lalek – skrzypce barokowe,
Karolina Koślacz – viola da gamba,
Marek Pilch – klawesyn.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz Ukrainy.

3. Niedziela Wielkanocna - 10 kwietnia 2016

Usłyszymy dziś w Ewangelii o zatrwożonych Apostołach, którym trudno było uwierzyć, że Chrystus żyje. Zmartwychwstały Pan ukazuje się im, pozwala się dotknąć, spożywa z nimi posiłek, cierpliwie umacnia ich wiarę. Kolejna wielkanocna niedziela, którą dziś świętujemy jest także dla nas okazją do umocnienia wiary w zmartwychwstanie. Chrystus przychodzi do nas w znaku eucharystycznego posiłku, w znaku swojego Słowa, w znaku kapłana i w znaku wspólnoty. Daje nam siebie, napełnia nas pokojem. Zaprasza, byśmy byli świadkami Jego miłości.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na opłacenie rachunków za energię elektryczną. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

Zapraszamy na Spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o 19:00 do salki.

W tym tygodniu odbędą się centralne uroczystości obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski, w czwartek, tj. 14 – w Gnieźnie, w piątek i sobotę, tj. 15–16 – w Poznaniu.

W czwartek od godz. 17:00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy na Mszę św. szkolną.

W sobotę 16.04 przypada 89. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Pamiętajmy w tym tygodniu w szczególny sposób o Nim.

Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania, a kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na opłaty za gaz.

Serdecznie zapraszamy na koncert wielkanocny w naszym kościele – „Tempus Paschale” – w sobotę  23.04.2016 r. o godz. 19:00, który zatytułowany jest: „Wielkanoc w muzyce baroku”. W programie utwory instrumentalne i wokalno-instrumentalne związane z przeżywanym obecnie Okresem Paschalnym A. Corellego, D. Buxtehudego, G. P. Telemanna i H. I. F. Bibera w wykonaniu znakomitych muzyków:
Joanna Lalek – sopran, oraz grający na instrumentach dawnych: Magdalena Pilch – flauto Traverso; Grzegorz Lalek – skrzypce barokowe; Karolina Koślacz – viola da gamba; Marek Pilch – klawesyn.

2. Niedziela Wielkanocna - 3 kwietnia 2016

Pokój, który darował Zmartwychwstały Apostołom, staje się dziś również naszym udziałem. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy posłani mocą Ducha Świętego, by świadczyć o Jezusie, który powstał z martwych i daje nam za darmo wybawienie od grzechu i śmierci.

Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. "Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy".

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone.

Studentów i młodzież pracującą zapraszamy na spotkanie do salki w poniedziałek o 19:00.
Temat: Miłosierdzie w praktyce – uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała.

W czwartek adoracja Pana Jezusa o godz. 17:00.

W piątek 8.04 przypada 13. rocznica śmierci naszego proboszcza + Ks. Kan. Adolfa Kocurka. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 16:30 podczas Mszy św. szkolnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych drogą kapłańskiego powołania na Dzień Otwarty Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W programie: Eucharystia, spotkanie z klerykami, zapoznanie się z życiem seminaryjnym, zwiedzanie budynku seminarium oraz ciepły posiłek. Rozpoczęcie 9 kwietnia br. w budynku seminarium, ul. Wita Stwosza 17a o godz. 11:00.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii na opłacenie rachunków za energię elektryczną.

Za tydzień Msza św. wieczorna będzie Mszą przy świecach z udziałem chóru Pro Arte.

W przyszłą niedzielę przypada już 6. rocznica katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku, podczas której zginął prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, a także Ryszard Kaczorowski, dwóch wicemarszałków Sejmu RP, wicemarszałek Senatu RP, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezes IPN, Prezes NBP, Szef Kancelarii Prezydenta RP, Szef BBN, wielu parlamentarzystów, przedstawicieli Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń, wielu generałów Polskich Sił Zbrojnych, w tym najważniejszych dowódców: szef Sztabu Generalnego, dowódca Wojsk Lądowych, dowódca Sił Powietrznych, dowódca Marynarki Wojennej, dowódca Wojsk Specjalnych, dowódca Operacyjnych Sił Zbrojnych, dowódca Garnizonu Warszawa, biskup polowy Wojska Polskiego, arcybiskup prawosławny ordynariusz WP, kilku księży, w tym Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, żołnierze sił powietrznych WP, funkcjonariusze BOR, w sumie 96 osób. Pamiętajmy o tej największej tragedii w wolnej Polsce po 1989 r. a zwłaszcza módlmy się za tych, którzy chcąc oddać cześć ofiarom zbrodni katyńskiej w 70. rocznicę zapłacili najwyższą cenę. Pamiętajmy też o ponad 21 tys. rozstrzelanych obywatelach Polski, ofiarach zbrodni katyńskiej w 76. rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

Informujemy, że do sakramentu bierzmowania młodzież przystąpi w naszej parafii w piątek 06.05 podczas Mszy św. o godz. 18:00.

Niedziela Zmartwychwstania - 27 marca 2016

„Oto dzień, który Pan uczynił”. Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały Pan pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.

Wyrażamy wdzięczność ks. prob. Eugeniuszowi Krasoniowi za pomoc w posłudze sakramentu pojednania oraz udział w Triduum Paschalnym.

Dziś zapraszamy o 17:30 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne.

Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych zachowujemy niedzielny porządek. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział  Teologiczny UŚ i KUL.

W tym tygodniu obchodzimy czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne parafii i archidiecezji.

Każdego roku w tę niedzielę przeprowadzane jest też liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św.

W dniu dzisiejszym składamy sobie życzenia świąteczne. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w zmartwychwstanie Jezusa, i Jego obecność wśród nas była dla nas źródłem radości, nadziei i mocy w zmaganiu się z trudami codziennego życia. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Was też pokojem i szczęściem, którego świat dać nie może.

Strona 10 z 66

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek
9:00-10:00
wtorek, czwartek, piątek
9:00-10:00, 17:00-18:00

 

chrzty i roczki
1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie