Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Adwentu - 24 Grudnia 2017

Pan jest blisko. Za kilka godzin będziemy przeżywać kolejną rocznicę Jego narodzenia się w Betlejem. Każdy z nas uczestniczących w tej świętej liturgii może stać się uczestnikiem radości życia w Bożej obecności, jeśli zaprosi Jezusa do swego serca. Pan jest bardzo blisko. Otwórzmy Mu drzwi naszego serca, naszych rodzin, naszej parafii...

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na ogrzewanie kościoła.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dzisiaj nie będzie Mszy św. wieczornej. W tym czasie spożywać będziemy wieczerzę wigilijną. Po południu będzie jeszcze okazja do spowiedzi św. od godz. 14:00 do 16:00.

Za kilka godzin zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Ta wieczerza jest jedyną i wyjątkową w ciągu całego roku. Zadbajmy o to, by dzięki naszej wzajemnej miłości Jezus był obecny pomiędzy nami. Ten wieczór, to niepowtarzalna okazja do pojednania między zwaśnionymi członkami rodziny i sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Na wigilijny stół nie powinno się podawać napojów alkoholowych.

Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24:00, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich parafian. Pół godziny przed Pasterką rozpocznie się czuwanie modlitewne, na które również serdecznie zapraszamy. Kolekta w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 10:00 odbędzie się adoracja dzieci przy żłóbku. Prosimy dzieci, by wzorem ubiegłych lat przyniosły ze sobą ulubioną zabawkę, którą na czas adoracji ofiarują Dzieciątku, naśladując pasterzy, którzy też przyszli z darami, a po adoracji zabiorą ją do domu. O godz. 17:30 odprawimy uroczyste Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

We wtorek obchodzimy święto św. Szczepana. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

W środę przypada święto św. Jana Apostoła.

W czwartek święto Św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 8:00, w czasie której udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.

W piątek przypada IV rocznica przejścia do życia wiecznego naszego wybitnego parafianina, śp. Wojciecha Kilara. Odszedł do Pana w Niedzielę Świętej Rodziny. Chcemy dziękować za Jego życie, wiarę i wspaniałą twórczość artystyczną podczas Mszy św. w piątek 29.12 o godz. 8:00.

W przyszłą niedzielę, w ostatni dzień roku, obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jest to szczególne święto rodzin chrześcijańskich. Po wieczornej Mszy św. odprawimy krótkie nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne, podczas którego Ks. proboszcz przedstawi sprawozdanie duszpasterskie za rok 2017.

Po świętach od środy 27 grudnia kontynuować będziemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Przypominamy, że celem tych odwiedzin jest pobłogosławienie naszych domów i mieszkań, wspólna modlitwa za rodzinę oraz spotkanie duszpasterzy z rodziną. Starajmy się uczestniczyć w kolędzie – o ile to tylko możliwe całą rodziną. Ofiary składane tradycyjnie przy kolędzie przeznaczone są w tym roku na naprawę pęknięć zewnętrznych ścian kościoła. Te ofiary nie są konieczne. Jeśli mamy trudności finansowe bez żadnego tłumaczenia i wyjaśniania ich nie składamy. Nie taki jest bowiem cel wizyty duszpasterskiej. Plan kolędy wywieszony jest w gablotce oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogą przyjąć kapłana, będzie kolęda dodatkowa w sobotę i w niedzielę 27 i 28 stycznia. Zgłoszenia należy składać w zakrystii bądź kancelarii.

Świąteczno-noworoczny Gość Niedzielny – jako podwójny numer jest w cenie 8 zł.

Są jeszcze wolne intencje: w I dzień BN, o 9, 10:30, 12 i 18. Także w czwartek i w następną niedzielę.

3. Niedziela Adwentu - 17 grudnia 2017

Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu wzywa nas do radości z nadchodzącego zbawienia. Chrześcijanin jest człowiekiem radości, gdyż wie, że Chrystus jest w stanie pokonać wszystko, co mogłoby być dla nas przyczyną smutku, przygnębienia, zwątpienia. Sprawujmy tę Eucharystię ciesząc się Chrystusem obecnym pośród nas i Jego Słowem.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie, a przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych "Śląsk", które przygotowało stroiki i będzie zbierać fundusze na paczki dla dzieci. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Zapraszamy parafian - zwłaszcza dzieci - do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę zakończenie i podsumowanie rorat o godz. 8:00.

Młodzież zapraszamy w poniedziałek na 17:00 na roraty, na kolejne adwentowe spotkanie przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia. Kandydaci do bierzmowania mają potem spotkanie formacyjne w salce.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy na spotkanie grupy ICHTIS w poniedziałek o godz. 19:00 do salki. Temat spotkania: „Boże Narodzenie – uniżenie i pokora jako styl Boga.”

W czwartek od godz. 16:00 osobista adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do spowiedzi św. dla dzieci i dorosłych.

Młodzież oazowa przygotowuje jak co roku czuwanie adwentowe przed Pasterką. W związku z tym zapraszają osoby grające na gitarze, skrzypcach lub flecie o włączenie się do zespołu. Próba dla młodzieży przygotowującej czuwanie przed pasterką odbędzie się we wtorek, środę oraz piątek o godz. 18:00 w salce parafialnej. Zapraszamy młodzież szczególnie grającą na instrumentach.

W piątek wieczorem od 18:00 zapraszamy chętnych do budowy stajenki.

W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii tylko tych, których nie odwiedziliśmy na początku grudnia.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:
w piątek - od 16:00 do 17:00
w sobotę - od 7:30 do 8:00 oraz od 14:00 do 18:00
w niedzielę przed południem: przed i podczas Mszy św. oraz od 14:00 do 16:00

W ramach kolędy odwiedzimy parafian, początek od godz. 14:00:
Niedziela 17 XII:

I. ul. Jasieńskiego;

II. ul. Imieli i Gałczyńskiego;

III. ul. Brynowska nr parzyste 52-26 i ul Skiby

Po Świętach rozpoczniemy kolędę od środy 27 grudnia.

Opłatki wigilijne, świece Caritas, kartki świąteczne oraz bilety na „Betlejem w Spodku” można nabyć w zakrystii. Bilety są w różnych cenach. Ten niezwykły koncert kolęd odbędzie się 29.12 o 19:00.

Za tydzień w niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 18:00, ale zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Pasterkę o 24:00. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie kościoła, a podczas Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

W czwartek, piątek, sobotę i niedzielę są jeszcze wolne intencje.

2. Niedziela adwentu - 10 grudnia 2017

Serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za zorganizowanie „akcji mikołajowej” dla naszych dzieci. Dziękujemy za akcję „ciasto”, dzięki której zebrano 2649 zł na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom za ciasto i wszystkim Parafianom za zebrane ofiary.

Zapraszamy parafian – zwłaszcza dzieci – do udziału w Mszach św. roratnich, które celebrowane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 8:00.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozważać Słowo Boże na spotkanie do salki w poniedziałek o godz. 19:00. Rozważać będziemy liturgię Słowa z przyszłej niedzieli. Na spotkanie zapraszamy też grupę lektorów.

Młodzież zapraszamy we wtorek na roraty o 17:00, Kandydaci do bierzmowania zaraz po Mszy roratniej będą mieli spotkanie formacyjne w domu katechetycznym.

W środę przypada wspomnienie sw. Łucji.

W czwartek przypada wspomnienie  św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła. Młodzież, która pragnie włączyć się w przygotowanie czuwania przed pasterką zapraszamy w czwartek o 18:00. Zapraszamy także inne osoby grające na instrumentach.  W czwartek od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek 14.12. o godzinie 16:00, zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, oraz emerytów, na ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA do WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a. Parafia nasza włącza siê w akcję Caritas Polskiej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Akcja polega na rozprowadzaniu świec na stół wigilijny. Panie z Zespołu Charytatywnego po każdej Mszy św. przed kościołem rozprowadzają te świece. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, oraz kartki świąteczne, kalendarze, bilety na Betlejem w Spodku.

Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolędę, początek o 14:00:

Niedziela 10 XII

I. Warzywna 1-5 i Sienna;
II. Warzywna od 17-38;
III. Żytnia i Warzywna od 10–6

Sobota 16 XII

I. ul. Kępowa 22,24,26;
II. ul. Kluzika;
III. ul.Kępowa nr nieparzyste 43–15 i 1–6 oraz 10, 16, 42 i 44

Niedziela 17 XII

I. ul. Jasieńskiego;
II. ul. Imieli i Gałczyńskiego;
III. ul. Brynowska nr parzyste 52–26 i ul Skiby.

W najbliższym tygodniu w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny – Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nowy Rok liturgiczny, to także nowy etap naszego życia, naszej osobistej historii zbawienia. Módlmy się gorąco podczas tej Eucharystii za całą naszą rodzinę parafialną, byśmy byli czujni w oczekiwaniu na przyjście Pana, i wydali godny owoc nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na ogrzewanie.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dziś wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.

Parafialna Rada Duszpasterska i Zespół Charytatywny pragną zaprosić 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania zostaną wręczone dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel Panie z Zespołu charytatywnego w dzisiejszą niedzielę przed kościołem sprzedają ciasto upieczone przez parafian. Bóg zapałać wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję.
Okres Adwentu, w który dziś wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem naszego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa Pana między ludzi; jest także czasem naszego oczekiwania na przyjście Pana przy końcu czasów. Zachęcamy do zachowania w tym czasie wstrzemięźliwości od alkoholu i papierosów oraz do głębszej modlitwy.
Pierwsza niedziela Adwentu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości.
W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i naszej archidiecezji. Zapraszamy górników wraz z ich rodzinami do sakramentu pojednania i na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 8:00. Zachęcamy by przyjść na tę Mszę w strojach galowych.
Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku po południu o godz. 17:00, nie będzie w te dni Mszy św. o godz. 18:00. W sobotę roraty będą o 8:00.
Zapraszamy na spotkanie z Grupy Słowa Życia w poniedziałek na 18:00 w salce katechetycznej.
We wtorek zapraszamy studentów oraz młodzież pracującą na spotkanie grupy ICHTIS. Rozpoczęcie Mszą św. z lampionami w kościele we wtorek o 1900. Temat spotkania: "Kościół a ekologia".
W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja.
W czwartek przypada wspomnienie św. Ambrożego. Od godz. 16:00 Godzina Święta - okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.
W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wpatrzeni w Maryję, chcemy wraz z Nią przeżywać ten święty czas Adwentu. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą wg następującego porządku: o godz. 8:00, 16:00 i o godz. 18:00.
Dzieci zapraszamy na roraty w sobotę na godz. 8:00.
Za tydzień zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Świece wigilijne Caritas, opłatki i kartki świąteczne można nabyć w zakrystii.
29.12.2017 o godz. 19:00 odbędzie się niezwykły koncert: Betlejem w Spodku. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł są do nabycia w zakrystii lub przez internet.
Odwiedziny duszpasterskie - kolęda, początek o godzinie 14:00:
Niedziela 3.12: I. Brynowska nr nieparzyste od 69-53 i parzyste od 64 do 86; II. i III. Brynowska 45
Sobota 9.12: I. Dworska 13 i 11 d-e; II. Środkowa i Dworska 1-7 i 11 f, g, h, i, j, k, l; III. Brynowska 56 i 58 i Dworska 17 i 19
Niedziela 10.12 I. Warzywna 1-5 i Sienna; II. Warzywna od 17–38; III. Żytnia i Warzywna od 10–6

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła 26 listopada - 3 grudnia 2017

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się w świątyni, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata. Oddajmy Mu na nowo całe nasze życie i prośmy o umiejętność życia na co dzień prawami Jego Królestwa - prawem miłości, sprawiedliwości, pokoju i prawdy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

 Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. zapraszamy na spotkanie w salce katechetycznej w środę o godz. 19:00.

W tym tygodniu przypadają czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i udziału we Mszy św.

W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Od 17:00 Godzina Święta - okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi św.

W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna.

Kandydatów do bierzmowania i młodzież zapraszamy na Mszę św. roratnią w I piątek na 19:00. Przed mszą okazja do spowiedzi.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy w zakrystii lub kancelarii do piątku włącznie.

Parafialna Rada Duszpasterska i Zespół Charytatywny pragnie zaprosić - 6 grudnia dzieci z rodzin wielodzietnych i biedniejszych na spotkanie mikołajowe. W ramach spotkania wręczone zostaną dzieciom paczki mikołajowe. Dla zebrania pieniędzy na ten cel panie z Zespołu Charytatywnego w niedzielę 04.12 przed kościołem sprzedawać będą ciasto upieczone przez parafian. Kto chciałby włączyć się w tę akcję może przynieść ciasto w sobotę 3.12 do salki na godzinę 15:00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. Zachęcamy do przygotowania symboli adwentowych takich jak wieniec, świece adwentowe czy lampiony.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych odbędzie się w piątek 1 XII o godz. 18:00 w salce katechetycznej. Na tę naukę zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest 3 XII a także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz niedzielę 7 stycznia.

Za tydzień wieczorna Msza św. będzie odprawiona przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.
W zakrystii można nabyć świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Odwiedziny duszpasterskie – kolęda: początek o godz. 14:00:

Niedziela 26.11
I. ul. Brynowska nr 57a od 1–48
II. ul. Brynowska nr 57a od 96–49

Sobota 2.12:
I. ul. Brynowska nr 31 i ul. Połomińska
II. ul. Brynowska nr 43 od 1–48
III. ul. Brynowska nr 43 od 96–49

Niedziela 3.12:
I. ul. Brynowska nieparzyste od nr 69-53, parzyste od nr 64-86
II. ul. Brynowska nr 45 od 1–48
III. ul. Brynowska nr 45 od 96-49

Ogłoszenia duszpasterskie - 33 Niedziela zwykła 19 listopada 2017

Gromadzimy się wokół ołtarza, na którym za chwilę złożymy nasze dary. Przychodzimy dziś nie z pustymi rękami, lecz z dobrem, które udało nam się uczynić w minionym tygodniu. Pan Jezus obiecuje nam na koniec przypowieści o talentach: „Każdemu bowiem, kto ma, temu będzie dodane, tak, że nadmiar mieć będzie”. To dobro otrzymane od Boga a przez nas pomnożone, On odda nam kiedyś nieskończenie zwielokrotnione.
Obchodzona dzisiaj w naszej archidiecezji Niedziela Muzyki Liturgicznej stanowi szczególną okoliczność, byśmy Bogu złożyli ofiarę Jego Syna, całego Kościoła a także ofiarę z naszej służby, również tej wyrażonej językiem muzyki.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

-------------------------------------

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. wieczorną, a potem na spotkanie do salki.

Młodzież akademicką i pracującą zapraszamy w poniedziałek o 19.00 do salki na spotkanie grupy „Ichtis”. Temat: „Komfort życia a radość istnienia.”

We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP.

W środę przypada wspomnienie św. Cecylii. W tym dniu przypada rocznica urodzin śp. Ks. Marka Targiela. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w środę 22.11 o godz. 18.00.

W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartek o 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które serdecznie zapraszamy jej członków. Omówimy też coroczną akcję ciasto. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek na 16.30.

Ministranci w piątek czczą swego patrona, św. Tarsycjusza. Zapraszamy ich wraz z rodzicami na mszę św. szkolną, a potem na okolicznościowe spotkanie do salki.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kolekta na potrzeby naszej parafii.

W sobotę 25.11 wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Chcemy naszą modlitwą i życzliwością podziękować za ich trudną i odpowiedzialną pracę. Niech Bóg za wstawiennictwem Waszej Patronki błogosławi wam w pracy, darzy wszelką pomyślnością i strzeże od niebezpieczeństw. Msza św. w intencji kolejarzy, emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych kolejarzy zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

Od soboty 25 listopada o godz. 1400 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w naszym numerze biuletynu parafialnego, w gablotce parafialnej i na naszej stronie internetowej.
W sobotę 25.11.2017 r. 14:00, I. ul. Brynowska nr 63 od 1-48, II. ul. Brynowska nr 63 od 96-49
W niedzielę 26.11.2017 r. 14:00, I. ul. Brynowska nr 57a od 1-48, II. ul. Brynowska nr 57a od 96-49

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Strona 2 z 68

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie