Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania 1 do 8 kwietnia 2018 r.

"Oto dzień, który Pan uczynił". Chrystus powstał z martwych i zwyciężył ciemności grzechu. Zgromadzeni na świętej Eucharystii stajemy się uczestnikami tego najważniejszego wydarzenia historii ludzkości. Nic by nam przecież nie przyszło z daru życia, gdybyśmy nie zostali odkupieni przez naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za chwilę Zmartwychwstały Pan pod eucharystycznymi postaciami chleba i wina przyjdzie do naszych serc. Wierzymy, Chryste, że prawdziwie zmartwychwstałeś i już teraz pragniemy przez tę świętą liturgię uczestniczyć w Twojej chwale.


----------------------------------

Zapraszamy dziś o 17:30 na uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego. Chcemy też odtąd zaprosić w każdą niedzielę na 17:30 na niedzielne nieszpory, do udziału w tej liturgicznej modlitwie Kościoła.

Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych zachowujemy niedzielny porządek. W czasie Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszach św.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W piątek na godz. 16:30 zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. szkolną.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na Caritas archidiecezji.
Wieczorna Msza św. będzie odprawiana przy świecach z udziałem chóru „Pro Arte”.
Każdego roku w tę niedzielę przeprowadzane jest też liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św.
W niedzielę 8.04 przypada 15 rocznica śmierci naszego proboszcza + Ks. Kan Adolfa Kocurka. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7:30.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Krajów Bałtyckich i Helsinek od 22 do 30.06. Program jest bardzo bogaty. Szczegóły w gablotce parafialnej i w zakrystii, gdzie możemy się zapisać.

W dniu dzisiejszym składamy sobie życzenia świąteczne. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzymy, aby wiara w zmartwychwstanie Jezusa, i Jego obecność wśród nas była dla nas źródłem radości, nadziei i mocy w zmaganiu się z trudami codziennego życia. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Was też pokojem i szczęściem, którego świat dać nie może.

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa 25 marca 2018

Odnowieni i umocnieni przez Misje Święte Niedzielą Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niech ta wymowna liturgia pomoże nam przeżyć największe tajemnice naszego zbawienia, a męka Chrystusa stanie się dla nas źródłem nowego życia i głębokiego zjednoczenia z Bogiem oraz bliźnimi.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

* * *

Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzi dziś akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane są palmy i świąteczne stroiki.

Dziś o godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się spotkanie młodzieży z okazji XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Spotkaniu będzie przewodniczył pasterz Kościoła katowickiego Ks. Abp Wiktor Skworc. Prosimy młodzież naszej parafii, by z gałązkami palmowymi udała się do katedry na to świętowanie.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:30 z kazaniem pasyjnym.

Od jutra dzieci ze SP 11 i 65 rozpoczynają wielkopostne rekolekcje szkolne. Prosimy by przygotowały się i skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania podczas tych rekolekcji.
Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie do salki w środę o 19:00.

Grupę Słowa Bożego i wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy na spotkanie do salki w środę o 19:00.


Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

Dzieci i młodzież gimnazjalną:
• w Wielki Czwartek od 7:30 do 9:00
Dorośli:
• w poniedziałek, wtorek i w środę rano od godz. 7:30, a po południu od godz. 17:30
• w Wielki Czwartek: rano od 7:30 do 9:00 i od 15:00 do wieczornej liturgii
• w Wielki Piątek: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii
• w Wielką Sobotę: rano od 7:30 do 11:00 i od 14:00 do wieczornej liturgii


Dobrze po chrześcijańsku przeżyć Wielki Tydzień znaczy uczestniczyć w liturgicznych ceremoniach. Serdecznie zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.

Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. O godz. 8:00 - udzielimy Komunii św. tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. O godz. 10:00 - w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Msza św. z poświęceniem olejów.
O godz. 16:00 - Msza św. dla dzieci. O godz. 18:00 - uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej z dziękczynieniem za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22:00.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Najbardziej pokutny dzień w ciągu roku liturgicznego. Dzień, w którym nie odprawia się żadnej Mszy św. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy. Od godz. 7:00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 9:00 - Droga Krzyżowa - zapraszamy do udziału zarówno dorosłych jak dzieci. O godz. 18:00 Ceremonie Wielkopiątkowe, na które składają się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą. Liturgię Wielkopiątkową ubogaci śpiew chóru "Pro Arte".

Wielka Sobota

Od godz. 7:00 rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie. O godz. 10:00 adoracja dzieci przy Bożym Grobie. Od godz. 14:00 do 17:00 - co pół godziny święcenie potraw wielkanocnych. O godz. 20:00 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Obrzędy liturgii wielkosobotniej składają się z pięciu części: liturgii światła, liturgii Słowa, liturgii chrzcielnej, Eucharystii oraz procesji rezurekcyjnej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie liturgii światła, odnowienia przymierza chrztu św. i w czasie procesji rezurekcyjnej. Zachęcamy, by w Wielką Sobotę zachować również wstrzemięźliwość od potraw mięsnych do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w drugim dniu Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

W II Święto na Mszy św. o godz. 12:00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci.

Na balaskach wystawiona jest skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy także Parafian o ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu - jak to czyniliśmy w latach poprzednich.

Są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

Z racji Wielkiego Tygodnia, w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie 9.04.

Zapraszamy na pielgrzymkę m.in. do Ostrej Bramy i Kodnia od 22 do 30.06 br. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu Parafialne Misje Święte 18 do 25 marca 2018 r.

Jezus przyszedł ocalać, a nie potępiać. Ufając w Jego miłosierdzie, zawróćmy z drogi swoich grzechów i słabości, by z czystym sercem oczekiwać radości zmartwychwstania.

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. dr Tadeusza Czakańskiego, który prowadzi w tym roku nasze Parafialne Misje Święte. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty i otwarcie naszych serc na owocne przyjęcie Słowa Bożego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na organizację Misji Świętych. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!
--------------------------------

Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap Wielkiego Postu. Od dzisiejszej niedzieli do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłonięte będą krzyże. Przeżyjmy ten okres w duchu pokuty, wynagrodzenia, abstynencji.
Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, które wyjątkowo będzie - ze względu na Misje – z krótkim kazaniem pasyjnym. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Porządek Misji:
Msze św. o godz. 8:00 i 18:00 od poniedziałku do czwartku z nauką dla wszystkich. Codziennie rano o 7:30 różaniec, a od wtorku do czwartku o 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Nauka misyjna dla mężczyzn­ po Mszy św. wieczornej w niedzielę, dla kobiet w poniedziałek, dla młodzieży pracującej i studiującej we wtorek, dla małżeństw wychowujących dzieci w środę, a dla osób żyjących w stanie wolnym w czwartek o 19:30.

Chorych odwiedzimy przed Świętami podczas Misji we wtorek od godz. 9:00. Prosimy zgłosić ich adresy do jutra.
Msza św. dla chorych i seniorów w środę o godz. 8:00 z sakramentem namaszczenia i nabożeństwem lourdzkim, a po Mszy św. spotkanie w salce.
Droga Krzyżowa w poniedziałek o 17:15, Msza św. z nauką misyjną dla dzieci w czwartek o 16:30.
Misje zakończymy w czwartek przy krzyżu, prosimy o przyniesienie świec.

Okazja do spowiedzi św.:
Od poniedziałku do czwartku rano od 7:30, po południu od 17:30.

Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. abp Wiktor Skworc 10.05 o godz. 18:00 w parafii św. Jacka w Ochojcu. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o 18:00, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne do salki.
W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 22.03 br. w WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a o godz. 16:00.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną z Drogą Krzyżową w piątek o 16:30. Dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.
W zakrystii są do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją odbędzie się na Mszy św. o godz. 10:30. Na innych Mszach św. będzie zwykły obrzęd poświęcenia palm. O godz. 14:00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zgromadzi się młodzież naszej archidiecezji pod przewodnictwem Metropolity Katowickiego Ks. Abp Wiktora Skworca, by wspólnie świętować Jubileusz Młodzieży. Prosimy młodzież naszej parafii o wzięcie udziału w tym spotkaniu i zabranie ze sobą gałązek palmowych.

Sakrament chrztu będziemy udzielać w drugi dzień Świąt Wielkanocy o godz. 12:00. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę 24.03 o 16:30 w domu katechetycznym.
W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Rodzin wielodzietnych „Śląsk” prowadzić będzie akcję zbierania funduszy na paczki świąteczne dla dzieci. Dla ofiarodawców przygotowane będą palmy i świąteczne stroiki.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.
W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje od poniedziałku do piątku włącznie.
Zapraszamy na pielgrzymkę do Krajów Bałtyckich i Helsinek od 22 do 30.06. Program jest bardzo bogaty. Szczegóły w gablotce parafialnej i w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o jak najszybsze zapisy i wpłatę zaliczki.

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu 11 - 18 marca 2018

Stajemy przed Panem w IV niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji liturgicznej Kościoła jest nazywana niedzielą radości - "Laetare". Źródłem tej radości jest Słowo Boże, które mówi nam, że Bóg jest Ojcem miłosiernym, który przebacza grzechy, że Jezus pojednał nas ze swoim Ojcem i że będziemy uczestnikami radości wiecznej. Przedsmakiem tej radości na ziemi jest Eucharystia.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy młodzież pracującą i studiującą na spotkanie grupy Ichtis w poniedziałek o godz. 1900 do salki.

Również w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie grupy czytających i animujących liturgię.

13.03 we wtorek obchodzimy 5 rocznicę wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W poniedziałki i wtorki zapraszamy do salki na nieodpłatne lekcje języka włoskiego: początkująca pn 18; średnia wt 18; średnia b zaawansowana wt 19:15; zaawansowana pn 19:15.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00.

Dzieci oraz uczniów gimnazjów zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

W czwartek wieczorem jest jeszcze wolna intencja.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Krajów Bałtyckich i Helsinek od 22 do 30.06. Program jest bardzo bogaty. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA dla Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, oraz Nauczycieli Emerytowanych odbędzie się w czwartek 22.03 br. w WŚSD w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17a o godz. 16:00.
16:00 - Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania
16:30 - Konferencja ks. Marka Panka Rektora WŚSD w Katowicach
17:00 - Msza Św. pod przewodnictwem ks. abp. Damiana Zimonia
18:30 - Spotkanie przy stole

Już za tydzień 18 marca - w V Niedzielę WP, rozpoczniemy nasze Parafialne Misje Święte. Poprowadzi je ks. dr Tadeusz Czakański, rekolekcjonista z Panewnik. Prosimy zapoznać się z programem, który wisi na plakatach przy wejściu do Kościoła i zarezerwować sobie czas na owocne przygotowanie się do Świąt Wielkanocy. Zachęćmy też naszych sąsiadów, znajomych, by skorzystali z łaski tych Misji Świętych. Młodzież szkolną zapraszamy już w najbliższą sobotę 17.03 na Mszę św. o 18:00, a po niej na naukę misyjną o 19:00. Bardzo proszę by nasza młodzież ucząca się zmobilizowała się i wzięła w niej udział.

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu 4 do 11 marca 2018

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus gromadzi nas wokół siebie, aby przypomnieć nam potrzebę troski o nasze nawrócenie. On zna prawdę o naszym życiu i wychodzi nam naprzeciw - okażmy dobrą wolę i prośmy o oczyszczenie naszych serc, by stały się świątyniami Boga żywego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------------


W dzisiejszą niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. "przy świecach" z udziałem chóru "Pro Arte".

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

"Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego." Wszystkich, którzy pragną pójść jeszcze bardziej radykalnie za Chrystusem zapraszamy na spotkanie Grupy Słowa Życia w poniedziałek o godz. 19:00 do salki w domu katechetycznym. Pozwólmy Jezusowi przemieniać nasze życie mocą Jego Słowa, szczególnie teraz w Wielkim Poście.

Po półrocznej przerwie wracamy do nieodpłatnego kursu języka włoskiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do salki w środę po Mszy św. wieczornej o 18:40.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30. Dorosłych i młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17:30.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Są już do nabycia w cenie 6 zł wielkanocne świece Caritas, tzw. paschaliki. Dochód z akcji sprzedaży przeznaczony jest na wspieranie różnych akcji charytatywnych.

Na stoliku z prasą znajdują się ulotki akcji Caritasu: „Śląskie dzieciom z Aleppo”. Można je zabrać i szeroko rozdawać tym wszystkim, którzy zechcą wesprzeć budowę ośrodka rehabilitacji dla dzieci na terenie klasztoru franciszkanów w Aleppo w Syrii.

Dyrekcja i nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi serdecznie zapraszają uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasach pierwszych 1 września bieżącego roku na Dzień Otwarty 10 marca w godz. od 10:00 do 13:00.

Od dzisiejszej niedzieli aż do zakończenia Misji Świętych w naszej parafii zgodnie z decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej na koniec Mszy świętych będziemy odmawiać modlitwę w intencji Misji Świętych, które odbędą się od 18 do 22 marca. Prosimy by tę intencję włączyć także do naszych osobistych modlitw odmawianych przez wszystkich parafian. Módlmy się zwłaszcza do Ducha Świętego w intencji Ks. dr Tadeusza Czakańskiego, który poprowadzi te rekolekcje, a także za tych, którzy oddalili się od Boga i Kościoła o łaskę nawrócenia. Postaramy się by program Misji dotarł do wszystkich parafian. Postarajmy się też każdy z nas osobiście zapraszać naszych sąsiadów, znajomych i przyjaciół z naszej parafii do wzięcia udziału w tym jedynym wydarzeniu, które ma miejsce raz na 10 lat.

Porządek nabożeństw: 25 lutego 2018

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu
25 luty do 4 marca 2018 r.

Liturgia dzisiejszej, drugiej niedzieli Wielkiego Postu prowadzi nas na górę Tabor, gdzie Pan Jezus wobec Apostołów objawia Swoją chwałę, aby przygotować ich na "zgorszenie krzyża" i utwierdzić ich wiarę. Ten sam Chrystus objawia nam siebie dzisiaj, na tej "górze Przemienienia", na ołtarzu, by umocnić naszą słabą wiarę.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
--------------------------------------

Ks. Janusz Wilczek dziś obchodzi rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12:00.

Dzisiaj przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które są naszym wkładem i wyrazem naszej troski o misje.

Dzisiaj o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali, po którym rozważymy kazanie pasyjne. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Zapraszamy młodzież studiującą i pracującą na spotkanie grupy Ichtis do salki katechetycznej w poniedziałek o 19:00.

W środę w domu katechetycznym o godz. 19:00 odbędą się spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do liczniejszego udziału w sakramentach pokuty i Eucharystii. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych zawsze łącznie ze Mszą św. oraz w czwartek i w piątek od godz. 17:00, zaś w sobotę od godz. 17:30.

W czwartek od godz. 17:00 do 18:00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek o 19:00 na probostwie.

W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną i Drogę Krzyżową o godz. 16:30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. na 19:00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian, prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o 12:00, będziemy udzielać sakramentu chrztu i błogosławić roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16:30 w domu katechetycznym.

Za tydzień w niedzielę wieczorna Msza św. będzie kolejną Mszą św. "przy świecach" z udziałem chóru "Pro Arte".

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu 18 do 25 luty 2018

Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy walkę ze złem i głównym sprawcą tego zła - szatanem. Tę walkę podjął już za nas Jezus Chrystus na pustyni. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia pomoże nam odnaleźć w Chrystusie nasze umocnienie i nasze zwycięstwo. 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Chcemy naszą modlitwą i postawą przyczynić się do otrzeźwienia narodu, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na cele dobroczynne.
Kolekta dzisiejsza ma charakter jałmużny postnej.


-------------------------------------


Zapraszamy dziś i w kolejne niedziele Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30. W tym roku kazania pasyjne głosi Ks. Janusz Wilczek.

Wymowną liturgią Środy Popielcowej rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Niech ten czas dla nas wierzących będzie czasem głębszej modlitwy, wielkodusznej pokuty, powrotu do Boga. Starajmy się, by nasze uroczystości rodzinne jak urodziny czy imieniny miały skromniejszy, postny charakter. Nie bierzmy udziału w głośnych imprezach rozrywkowych, w prywatkach. Prosimy o to zwłaszcza młodzież.

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu w poniedziałek na wieczorną Mszę św. i bezpośrednio po niej na spotkanie formacyjne do salki katechetycznej.

W czwartek obchodzimy Święto Katedry Św. Piotra.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną z nabożeństwem drogi krzyżowej w piątek o 16:30. Młodzież i dorosłych zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17:30. Kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej i przy Gorzkich Żalach.

W przyszłą niedzielę przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Ks. Janusz Wilczek w przyszłą niedzielę obchodzi rocznicę swoich urodzin. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji 25.02 o godz. 12.00.

Informujemy, że w najbliższym tygodniu w środę i w piątek rano są jeszcze wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

W obliczu tragicznego przedłużania się konfliktów w różnych częściach świata papież Franciszek ogłosił dzień 23 lutego br. - w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu - dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Pamiętajmy o tym!

Strona 2 z 70

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(w okresie wakacyjnym
5 lipca - 31 sierpnia)

poniedziałek
18:45-20:00
wtorek
18:45-20:00
środa
18:45-20:00
czwartek
18:45-20:00
piątek
18:45-20:00

 W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie