Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie Odpust ku czci Najświętszego Imienia Maryi 16 września

Wprowadzenie do liturgii:
W naszym kościele świętujemy dziś odpust parafialny ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Przez ręce Matki Jezusa, naszej Patronki, powierzajmy Bogu wspólnotę parafialną, dziękujmy za dar naszej świątyni, prośmy o błogosławieństwo, wspomnijmy o budowniczych kościoła, o duszpasterzach i wiernych świeckich, którzy tutaj przeżywali swoje życie w bliskości z Bogiem.
Witamy serdecznie wśród nas kaznodzieję odpustowego: ks. Marka Gancarczyka, wieloletniego redaktora „Gościa Niedzielnego”, a dziś szefa Fundacji „OPOKA”.
Kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.


1. Zapraszamy dziś na wyjątkowe nieszpory. Będą to nieszpory maryjne śpiewane po łacinie z udziałem scholii gregoriańskiej „Schola Cantorum Minorum Chosoviensis” oraz organisty Krzysztofa Pawlisza z Krakowa. Będzie to modlitwa i zarazem koncert, który zainauguruje dwudziestą edycję jesienno-zimowych koncertów organowych i kameralnych w naszym kościele. Dostaniemy teksty, będziemy więc mogli zarówno słuchać, jak i modlić się. Będzie okazja, by poczuć piękno dawnej liturgii. Dziś o godzinie 16.30.
2. Informujemy, że w minioną środę, czyli 12 września, odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Ksiądz Proboszcz zdał sprawę z pierwszych tygodni swojej posługi w parafii oraz przedstawił swoje zamierzenia. Zebrani przedstawili swoje uwagi i propozycje. Sprawozdanie ze spotkania Rady ukaże się za tydzień w gazetce parafialnej.
3. Uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania, prosimy o zabranie kartki zgłoszeniowej wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnioną proszę oddać w zakrystii lub w kancelarii do końca września.
4. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii św., odbędzie się 25 września o godz. 19.00 w kościele. Omówiony zostanie na nim szczegółowy program przygotowań. Informujemy, że Pierwsza Komunia św. będzie miała miejsce w niedzielę 12 maja przyszłego roku.
5. Najważniejsze obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. W piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
6. Nasz parafianin przy zaangażowaniu Rady Parafialnej i ks. Jarosława Paszkota złożył projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Chodzi o budowę miejsc postojowych dla samochodów przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Nasypowej. Jest to tzw. projekt ogólnomiejski. Głos można oddać poprzez stronę internetową lub w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Brynowskiej 53a. Głosowanie trwa do 23 września. Zachęcamy do wsparcia tego projektu.
7. Z racji naszego parafialnego święta dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie współtworzą naszą parafię, którzy dbają o nasz kościół – zarówno ten z małej litery k (czyli świątynię), jak i z wielkiej litery K (czyli żywą wspólnotę wiary).
8. Na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.


Akademia Przyszłości zaprasza
Poszukujemy wolontariuszy do indywidualnych cotygodniowych zajęć z dzieckiem, które potrzebuje pomocy nie tylko dydaktycznej, ale również w budowaniu wiary we własne możliwości. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest ks. Jacek Stryczek, twórca „Szlachetnej Paczki”. Więcej informacji na stronie www.akademiaprzyszlosci.org.pl.
Potrzebni są wolontariusze do SP nr 36 w Katowicach – kontakt z p. Patrycją Wisłobocką (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

Gorąco zachęcamy i zapraszamy do głosowania na poniższy projekt!
Informujemy uprzejmie, że do dnia 23.09.2018 r. będzie można oddać głos na projekt budowy miejsc postojowych dla samochodów przy skrzyżowaniu przy ul. Kościuszki i ul. Nasypowej w ramach budżetu obywatelskiego. Bliższe informacje o projekcie dostępne są na stronie: http://www.bo.katowice.eu/Projekty/Strony/Budowa-miesjc-postojowych-dla-samochodów-na-skrzyżowaniu-przy-ul--Kościuszki-i-ul--Nasypowiej.aspx
Projekt jest ogólnomiejski.
Nr projektu M/21/V- budowa miejsc postojowych dla samochodów przy skrzyżowaniu przy ul. Kościuszki i ul. Nasypowej - Wnioskodawca Teodor Zientek.
Głos można oddać poprzez stronę internetową oraz w stacjonarnym punkcie obsługi m.in. w filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Brynowskiej 53a.
Warto już dzisiaj informować i zachęcać członków rodziny, sąsiadów, znajomych do poparcia w/w projektu, który będzie służył lokalnej społeczności, Parafianom.

Zaproszenie na odpust parafialny

Kochani Parafianie!

W przyszłą niedzielę 16 września br. nasza parafialna wspólnota świętować będzie Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Jako duszpasterze pragniemy Was bardzo serdecznie zaprosić do radosnego świętowania „imienin” Maryi – naszej Patronki oraz „imienin” naszego kościoła parafialnego. Sumę odpustową odprawimy o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczyć ks. Prałat Marek Gancarczyk, były redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, a obecnie prezes Fundacji OPOKA. Ks. Marek będzie naszym kaznodzieją odpustowym. Na godz. 16.30 zapraszamy na wyjątkowe nieszpory maryjne w wersji łacińskiej z udziałem scholi gregoriańskiej „Schola Cantorum Minorum Chosoviensis” oraz organisty Krzysztofa Pawlisza z Krakowa. Niech Imię Maryi umacnia naszą wiarę i uczy miłości. Życzymy wielu dobrych spotkań w naszej świątyni i w rodzinnym gronie w domowych kościołach.

ks. Tomasz Jaklewicz
ks. Tomasz Klikowicz
ks. Łukasz Walaszek

Ogłoszenia duszpasterskie - 23. niedziela zwykła - 9 września

Do Jezusa przyprowadzono głuchoniemego i proszono, aby położył na niego rękę. My też przychodzimy do kościoła głusi i niemi. Tak często bywamy zamknięci na Słowo Boże, na bliźnich, a nawet na siebie samego. Jezus mówi każdemu/każdej z nas: „Otwórz się!” (Effatha). Jego słowo ma moc uzdrowienia, przemiany, otwierania tego co zamknięte. Zbawiciel w czasie każdej Eucharystii kładzie na nas swą dłoń i otwiera na głębszą wiarę, głębszą miłość, lepsze życie.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Po odnowieniu dachu wykonaliśmy remont poddasza na probostwie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy o dziś o godz. 17.30.

2. Przypominamy, że pogrzeb śp. abp. Szczepana Wesołego odbędzie się w poniedziałek 10 września 2018 r. o godz. 11 w katowickiej katedrze. Zmarły zostanie pochowany w kościele świętych Piotra i Pawła w Katowicach.

3. W środę 12 września obchodzimy w naszej archidiecezji uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji. W naszej parafii obchodzić będziemy ten dzień jako Uroczystość Najświętszego Imienia Maryi – to święto patronalne naszego kościoła. Tego dnia w katedrze katowickiej o godz. 12.00 święcenia biskupie przyjmie bp nominat Grzegorz Olszowski.

4. Uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania, prosimy o zabranie kartki zgłoszeniowej wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnioną proszę oddać w zakrystii lub w kancelarii do końca września.

5. Już dziś informujemy, że spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii św., odbędzie się 25 września o godz. 19.00 w kościele. Omówiony zostanie na nim szczegółowy program przygotowań.

6. W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

7. Członków scholii oraz wszystkie dzieci, które lubią śpiewać, zapraszamy na próbę w sobotę 15 września na godz. 9.00 do salki katechetycznej.

8. W przyszłą niedzielę będziemy świętować nasz odpust parafialny ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Sumę odpustową z procesją odprawimy o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczyć ks. prałat Marek Gancarczyk, który będzie naszym kaznodzieją odpustowym. Na godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory maryjne. Będą to nieszpory w wersji łacińskiej z udziałem scholi gregoriańskiej „Schola Cantorum Minorum Chosoviensis” oraz organisty Krzysztofa Pawlisza z Krakowa. Będzie to modlitwa i zarazem koncert, który zainauguruje jubileuszową, dwudziestą edycję jesienno-zimowych koncertów organowych i kameralnych w naszym kościele.

9. Na nowy tydzień życzy Bożego błogosławieństwa.


NOSPR zaprasza na film o Wojciechu Kilarze

Zapraszamy Państwa na projekcję najnowszego filmu dokumentalnego Violetty Rotter-Kozery pt. "Wojciech Kilar - między awangardą a Hollywood"!
Projekcja odbędzie się 13 września 2018 o godz. 19:00 w sali koncertowej NOSPR.

Wydarzenie to towarzyszyć będzie Międzynarodowemu Konkursowi Muzycznemu im. Karola Szymanowskiego. Wojciech Kilar to jeden z najbardziej znaczących kompozytorów polskiej muzyki XX wieku. Międzynarodowe uznanie zyskał jako twórca muzyki współczesnej, a także filmowej. Jego muzykę możemy usłyszeć w filmach Zanussiego i Polańskiego, w "Draculi" Coppoli, "Ziemi obiecanej" Wajdy czy "Trędowatej" Hoffmana.

Jak wyglądała droga awangardowego kompozytora, który podbił przemysł filmowy? Co było jego źródłem inspiracji? Jak współpracę z kompozytorem wspominają reżyserowie?

Ciekawość widzów starają się zaspokoić wybitni artyści opowiadający o własnych doświadczeniach. Są wśród nich m.in. Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Antoni Wit, Andrzej Wajda, Roman Polański, Peter Jablonski, Fred Fuchs. Wspomnienia artystów dopełniają fragmenty dzieł reżyserów światowej sławy, począwszy od filmów z lat 60. w reżyserii Kazimierza Kutza po obrazy, takie jak ''Pianista'' w reżyserii Romana Polańskiego, ''Zemsta'' w reżyserii Andrzeja Wajdy czy ''Portret damy'' Francisa Forda Coppoli.

Film powstał w koprodukcji Instytutu Adama Mickiewicza z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, TVP oraz Katowicami – Miastem Ogrodów. WSTĘP WOLNY!


Jubileuszowa edycja Jesienno-zimowych koncertów u Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach-Brynowie!

Już po raz dwudziesty mamy przyjemność zaprosić Państwa na cykl koncertów organowych i kameralnych w kościele Najświętszych Imion Jezusa i Maryi – miejscu dla Stowarzyszenia bardzo ważnym, gdyż to właśnie z tego kościoła wywodzą się założyciele naszej organowej organizacji. Tu w 1999 roku powstał pomysł założenia Stowarzyszenia, którego celem miały być działania promujące muzykę organową wykonywaną na nowych, znakomicie brzmiących organach zainstalowanych u Najświętszych Imion przez Mieczysława Klonowskiego. Nadał on staremu instrumentowi autorstwa renomowanej duńskiej firmy Marcussen indywidualny rys brzmieniowy, ujmująco wpasowany do przestrzeni naszego kościoła. Profil koncertów ewaluował – od solowych recitali organowych, przeplecionych raz w roku koncertem wokalno-organowym (obowiązkowo w Nowy Rok), poprzez kameralistykę z organami, muzykę chóralną i kantatowo-oratoryjną. Podczas dziesiątej edycji gościliśmy w naszym kościele nawet wielką orkiestrę symfoniczną Akademii Beethovenowskiej. Niezależnie od składów wykonawczych przyświecał nam ważny cel – pokazanie nie tylko piękna organów, ale również bogatego skarbca muzyki liturgicznej, która powstawała przez wiele wieków i w wyniku reformy Soboru Watykańskiego II wyszła z użycia liturgicznego.

Serdecznie zapraszamy na inaugurację XX Jesienno-zimowych koncertów w naszym kościele!

Vespera de Beata Maria Virgine
Schola gregoriańska Cantores Minores Chosoviensis
Krzysztof Pawlisz (Kraków) – organy

Tradycyjnie będzie ona miała miejsce w DNIU ODPUSTU PARAFIALNEGO – w NIEDZIELĘ, 16 września 2018 r. o godz. 16.30.

Będą to łacińskie nieszpory o Najświętszej Maryi Pannie w rozbudowanej formie muzycznej – antyfony, psalmy i hymny będą przeplecione muzyką organową z XVII wieku

WYKONAWCY:
Schola Cantorum Minorum Chosoviensis istnieje od 1996 roku. Głównym obszarem zainteresowania i aktywności artystycznej zespołu jest śpiew chorału gregoriańskiego. Ponadto zespół wykonuje repertuar wczesnej polifonii wokalnej oraz pieśni tradycyjne. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Sławomir Witkowski, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, kantor parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Podstawowym celem działania scholi, jest śpiew podczas liturgii.

Krzysztof Pawlisz – urodzony w Krakowie. Znakomity organista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie organów Juliana Gembalskiego i Conservatoire National Supérieur de Musique de Lyon (2001-2004) w klasie Jeana Boyer. Koncertował jako solista w Polsce, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech oraz na Ukrainie. Od 1998 r. Krzysztof Pawlisz regularnie współpracuje z chorzowskim zespołem gregoriańskim Schola Cantorum Minorum Chosoviensis, z którym wykonuje muzykę podczas liturgii oraz realizuje projekty koncertowe i fonograficzne. Obecnie Krzysztof Pawlisz jest nauczycielem muzyki organowej w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej im. Kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie oraz w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej. Pełni też funkcję organisty w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie.

O kolejnych koncertach będziemy informować na bieżąco, szczegóły na okolicznościowym plakacie.

Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA
i Ks. Tomasz JAKLEWICZ - proboszcz

Ogłoszenia duszpasterskie XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (sierpień)

Wakacyjny porządek Mszy św.:
w niedziele: 7:30; 9:00; 10:30 oraz 18:00
w tygodniu: 8:00 oraz 18:00

Witamy w naszej parafii ks. Tomasza Jaklewicza, który zgodnie z dekretem arcybiskupa katowickiego został mianowany proboszczem naszej parafii i od dzisiejszej niedzieli, tj. od 29 lipca rozpoczyna swoją posługę. Ks. Tomasz przez ostatnie 14 lat pracował w redakcji „Gościa Niedzielnego” jako zastępca redaktora naczelnego. Życzymy mu wiele światła Ducha Świętego. Uroczyste wprowadzenie na urząd proboszcza odbędzie się podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Weźmie w nim udział ksiądz biskup Adam Wodarczyk oraz dziekan naszego dekanatu o. Alan Rusek, proboszcz z Panewnik.

Miesiąc sierpień od wielu lat przeżywany jest w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości i abstynencji. Wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania trzeźwości. Biskupi zachęcają nas także do podjęcia abstynencji w intencji uproszenia łaski otrzeźwienia dla uzależnionych od alkoholu lub innych używek.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do pojednania z Chrystusem w spowiedzi św.
W każdy czwartek zapraszamy od godz. 17:00 do 18:00 na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu.

W czwartek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” i spełnią zwykłe warunki odpustu.

W sobotę 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Vianney’a - patrona proboszczów. Tego dnia odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską. Prosimy ich zgłaszać.
W piątki po rannej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Codziennie rano o godz. 7:30 odmawiamy różaniec. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
W niedzielę 5 sierpnia udzielimy sakramentu chrztu św. i pobłogosławimy roczne dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:30. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę 4 sierpnia o godz. 16:30 w salce. Kolekta w niedzielę 5 sierpnia przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
W poniedziałek 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

W czwartek 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.
W piątek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca. To patron parafii w Ligockiej Kuźni (Rybnik), w której proboszczem został ks. Jarosław Paszkot. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
W sobotę 11 sierpnia wspomnienie św. Klary.
We wtorek 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

We środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św.: godz. 7:30; 9:00; 10:30 oraz 18:00. W czasie każdej Mszy św. będziemy święcić wianki i zioła.
W czwartek 16 sierpnia zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18:00 w kaplicy św. Huberta i św. Maksymiliana w lesie na Muchowcu w int. wszystkich parafian - w kościele nie będzie w tym dniu wieczornej Mszy św.

W piątek 17 sierpnia przypada Uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia br.
PROGRAM PIELGRZYMKI:
8:30 - Godzina Różańcowa
9:30 – Przybycie Księży Biskupów, procesja z Obrazem MB Piekarskiej na Kalwarię
10:00 – Eucharystia
14:00 – Godzina Młodzieżowa
15:00 – Nieszpory i procesja z Obrazem Matki Boskiej Piekarskiej do Bazyliki


W piątek 24 sierpnia przypada Święto św. Bartłomieja Apostoła.
W niedzielę 26 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tę niedzielę zostanie odprawiona również Msza św. o godz. 12:00.
Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu, można je zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Najbliższy numer biuletynu parafialnego ukaże się 2 września 2018 roku.

Dzieciom, młodzieży i wszystkim Parafianom życzymy pięknego, pełnego radości i Bożego błogosławieństwa wypoczynku wakacyjnego.

Ogłoszenia duszpasterskie - XI Niedziela Zwykła 17 do 24 czerwca 2018

W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest tak niepozorne. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak małe ziarnko gorczycy, które jednak posiada w sobie moc wzrostu. Każdy w nim może znaleźć spokój i radość życia, drogowskaz, sens i pełnię życia. 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

--------------------------------

W czwartek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

W czwartek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci na Msze św. dziękczynne.
Uczniów SP 65 zapraszamy na Mszę św. w środę o 18:00. Na tę Mszę św. zapraszamy też uczniów gimnazjów. Od godz. 17:30 okazja do spowiedzi św.
W czwartek od godz. 17:30 spowiedź święta uczniów SP 11 przed wakacjami.
W piątek: o godz. 8:00 Msza św. dla dzieci z klas 1-3 ze SP nr 11
o godz. 1000 Msza św. dla dzieci z klas 4-7 ze SP nr 11

Dzieciom i młodzieży gratulujemy ukończenia kolejnego roku wzrostu w mądrości i zdobywania wiedzy oraz życzymy pięknych, radosnych wakacji. Przeżyjcie te szczególne miesiące w bliskości Boga odkrywając Jego miłość w pięknie stworzonego świata, trwajcie w przyjacielskim dialogu z Nim przez modlitwę i bądźcie wierni uczestnictwu w niedzielnej Mszy św.
Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.

Ks. Jarosław Paszkot po 12 latach posługiwania w naszej parafii jako proboszcz, dekretem ks. Arcybiskupa skierowany został do posługi w nowej parafii w Ligockiej Kuźni, koło Rybnika. Do naszej parafii przychodzi jako proboszcz ks. dr Tomasz Jaklewicz, który pełnił do tej pory funkcję zastępcy redaktora naczelnego Gościa Niedzielnego. Nowi proboszczowie rozpoczną posługę w sobotę 28 lipca. Zapraszamy w przyszłą niedzielę 24.06 na Mszę św. o godz. 12:00. Będzie to okazja by sobie nawzajem podziękować, pomodlić się za dotychczasowego proboszcza o światło Ducha Św. w pełnieniu nowej woli Bożej.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć ks. Franciszka Lehnerta, misjonarza z Brazylii, który wygłosi słowo Boże, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na wsparcie jego posługi w dalekiej Amazonii. Ks. Franciszek Lehnert prowadził nasze rekolekcje wielkopostne w 2012 r.

IX Niedziela Zwykła - 3 czerwca 2018

Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Udział we Mszy św. jest najlepszą okazją by oddać Panu Bogu chwałę, by Go wielbić. W okresie przed wakacjami, kiedy jesteśmy już nieraz mocno zmęczeni, tym bardziej ważny są też dwa inne aspekty niedzieli: jako czasu wypoczynku, a także wykorzystanie tego dnia dla swoich najbliższych. Św. Ireneusz mówił, że „Chwałą Boga jest żyjący człowiek”. Dodajmy, dobrze żyjący, tzn. zgodnie z Jego wolą.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać tym, którzy pracowali przy stawianiu ołtarzy i ich przyozdabianiu, za przyniesione kwiaty. Dziękujemy siostrom zakonnym, dzieciom i ich rodzicom za sypanie kwiatów. Dziękujemy zwłaszcza panu Wojciechowi za transport, panu Dawidowi za przygotowanie ołtarzy i czuwanie nad całością, panu Jerzemu za tradycyjne już prowadzenie śpiewu, szafarzom, ministrantom, młodzieży i tym wszystkim, którzy przystroili okna na trasie procesji.

Po Mszy św. wieczornej do piątku włącznie odprawiać będziemy nabożeństwa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji wszystkich parafian. Dzieci komunijne prosimy o przychodzenie w strojach komunijnych, zaś dziewczynki niech przychodzą sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

W poniedziałek do salki zapraszamy na ostanie przed wakacjami spotkanie grupy Słowa Życia.

We wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.

W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - oddajemy cześć Jezusowi sławiąc wielkie dary Jego miłości. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje post. W piątek o godz. 16:30 Msza św. szkolna. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie dzieci i gimnazjalistów.

Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnia procesja w oktawie Bożego Ciała.

W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 7:30.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WTUŚ.

Za tydzień w niedzielę 10.06 przypada 100 rocznica urodzin Ks. kanonika Adolfa Kocurka, naszego proboszcza do 1989, budowniczego naszego kościoła, probostwa i domu katechetycznego, wieloletniego dziekana dekanatu Katowice południe. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w niedzielę o 7:30.

W najbliższym tygodniu jest jeszcze sporo wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy by zamawiać je w intencji swoich bliskich tak żywych jak i zmarłych.

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27 maja do 3 czerwca 2018

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Chcemy rozważać tajemnicę Boga, który będąc jednością jest zarazem doskonałą wspólnotą Trzech osób zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Aby mieć udział w tej wspólnocie, gromadzimy się również jako wspólnota - Kościół i budujemy naszą wzajemną miłość, na wzór miłości Osób Boskich.

Łączymy się duchowo się z mężczyznami pielgrzymującymi do MB Piekarskiej.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

------------------------------

Do czwartku włącznie zapraszamy na ostanie nabożeństwa majowe o 17:30.

W dzisiejszą niedzielę kończy się czas przeznaczony przez Kościół dla odbycia spowiedzi wielkanocnej.

We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

W tym tygodniu przypadają czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobotą miesiąca.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu przez udział w procesji eucharystycznej. W naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 9:00 i przejdzie ulicami: Nasypową, Orkana, Ligęzy i Przyklinga. Bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona w kościele Msza św. Ołtarze zostaną ustawione:
I. ul. Nasypowa 23
II. ul. Orkana 10
III. ul. Orkana 6
IV. przy probostwie
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy chętnych w środę na godz. 17:00 do mycia ołtarzy i przygotowania dekoracji. Prosimy równocześnie mieszkańców ulic, którymi przechodzić będzie procesja o udekorowanie okien swoich domów. Zarówno udział w procesji jak i te nasze dekoracje będą wyrazem naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Do wszystkich Parafian zwracamy się z prośbą o przyniesienie kwiatów do dekoracji ołtarzy. Do tradycji procesji Bożego Ciała należy i to, że dziewczynki ubrane w białe sukienki rzucają kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy wszystkie dziewczynki, które będą rzucać kwiaty na próbę we wtorek i środę o godz. 16:45. Dzieci wczesnokomunijne i pierwszokomunijne prosimy, by przyszły na procesję w strojach komunijnych.

Okazja do spowiedzi św. przed Bożym Ciałem w środę od godz. 17:30.
W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane według następującego porządku:
o godz. 7:30, 9:00; po procesji, 12:00 i 18:00.

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa z procesją z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła.

W piątek przypada wspomnienie św. Justyna męczennika. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w I piątek o 19:00.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać ich adresy do piątku włącznie.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci. Nauka dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16:30 w salce katechetycznej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

W najbliższym tygodniu jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych.

Przyszłość Kościoła idzie przez rodzinę, a dobre rodziny tworzą dobrzy małżonkowie. Chcemy w naszej parafii stworzyć nowy lub nowe kręgi rodzin, które spotykałyby się raz w miesiącu. Dlatego małżonków, którzy chcieliby pogłębić swoją relację miłości wzajemnej zapraszamy na spotkanie inaugurujące na probostwie w przyszłą niedzielę o 16:00.


WSPANIAŁA PROPOZYCJA DLA RODZIN!
MARIAPOLI – WAKACJE ZEMBRZYCE 29 lipca–5 sierpnia 2018 r.
Serdecznie zapraszamy na coroczne letnie rekolekcje Ruchu Focolari.W programie: wspólne spotkania, modlitwa, liturgia, spacery, wycieczki, warsztaty tematyczne – wszystko w duchu wspólnoty i braterstwa.

Miejsce: Ośrodek wypoczynkowo-rekolekcyjny Totus Tuus im. Ks. Kard. Karola Wojtyły, 34-210 ZEMBRZYCE 503 (w pobliżu Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zawoi)
Przyjazd: 29 lipca 2018 r.
recepcja w holu budynku głównego od godz. 12.00
obiadokolacja godz. 16.30-18.00
początek programu – Msza św. godz. 18.30
Zakończenie: 5 sierpnia 2018 r. przed południem

Przyjmujemy zgłoszenia uczestnictwa tylko na całe Mariapoli (od 29 lipca do 5 sierpnia). Z powodu ograniczonej liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata zaliczki w terminie 7 dni od daty potwierdzenia rezerwacji.

Dzieci i młodzież do lat 18 – z dorosłym opiekunem.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zakwaterowania uczestników według możliwości lokalowych.

Pełny koszt spotkania wynosi:
Dorośli i młodzież: 600 zł za osobę
Dzieci w wieku 3-10 lat: 300 zł za osobę
Dzieci do lat 3; gratis (w przypadku, gdy nie korzystają z osobnego miejsca noclegowego)
Opłata obejmuje: noclegi, wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), koszty organizacyjne. Opłata nie obejmuje kosztów ewentualnych dojazdów na wycieczki i biletów wstępu np. do Babiogórskiego Parku Narodowego. Dla uczestników istnieje możliwość skorzystania z wewnętrznego, bezpłatnego parkingu. Prosimy o dokładne wypełnienie karty zgłoszenia (indywidualnej lub grupowej-rodzinnej), która będzie zamieszczona pod specjalnym linkiem na stronie internetowej www.focolare.org/polska

Zapisy na powyższej stronie będą aktywne od 1 czerwca, godz.17:00
Informujemy, że przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie przez w/w stronę internetową. Nie będą przyjmowane zgłoszenia telefoniczne, listem lub inną drogą korespondencyjną.
Po uzyskaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, prosimy o przesłanie w terminie 7 dni zaliczki w wysokości 150,00 zł za osobę lub całej kwoty na konto:
Stowarzyszenie Życia Apostolskiego Dzieło Maryi – Gałąź Żeńska 15 1240 4650 1111 0010 7338 7151  z dopiskiem: Zembrzyce 2018. Imię i nazwisko. Nr potwierdzenia.

Brak wpłaty zaliczki powoduje automatyczne anulowanie zgłoszenia.

Kontakt z organizatorami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Strona 2 z 72

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezjakatowicka.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00
sobota 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek, środa, piątek
17:00-18:00
wtorek, czwartek
18:45-20:00


W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie