Intencje mszalne

Porządek nabożeństw: 24 września - 1 października 2017

NIEDZIELA, 24.09

7.30 Za ++ rodziców Filipa i Teklę, rodzeństwo Sabinę, Tadeusza, Zbigniewa, Zytę i Jerzego
9.00 1 int.: Za + Wiktorię Przysiecką (rocznica urodzin) i ++ z rodziny
2 int.: Za ++ Jana i Zdzisława Skuza, Teodorę i Zdzisława Łukaszczyków
10.30 1 int.: Za ++ rodziców Edwarda (XV rocznica) i Helenę
2 int.: Dziękczynna z okazji 40. rocznicy ślubu Krystyny i Edwarda
12.00 1 int.: Za + Eryka Tomeckiego (XI rocznica)
2 int.: Za + Annę Karczewską (XV rocznica)
18.00 Za + Zygmunta Krzaczyńskiego (XX rocznica) i ++ z rodziny

PONIEDZIAŁEK, 25.09

8.00 Za + Roberta Merker (I rocznica) i syna Adama
18.00 1 int.: Za ++ syna Piotra Kadela (VII rocznica), rodziców z obu stron, brata i siostrę
2 int.: Za ++ Henrykę i Eryka Jarzyna

WTOREK, 26.09 – św. Kosmy i Damiana

8.00 Za + i żyjących z rodziny Godek i Frączek
18.00 1 int.: Za ++ Michała, jego ojca i dziadków oraz o potrzebne łaski dla siostry Magdaleny i jej rodziny
2 int.: Z okazji 95. rocznicy urodzin Józefy Wiktor

ŚRODA, 27.09 – św. Wincentego a Paulo

8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o opiekę Bożą i zdrowie w rodzinie
18.00 1 int.: Za ++ rodziców Bertę i Augustyna Grzywa, dwie siostry z mężami, brata Bernarda oraz ++ z rodziny
2 int.: Za + Edwarda Kita (od sąsiadów)

CZWARTEK, 28.09 – św. Wacława

8.00 Za + ojca Henryka Pyszny
18.00 1 int.: Za + Irenę Kurpas (rocznica urodzin)
2 int.: Za ++ rodziców Annę i Eryka Tomecki, siostrę Annę Karczewską

PIĄTEK, 29.09 – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

8.00 Za + Andrzeja Gańczarczyk
16.30 W intencji Michała Węgrzyn z okazji imienin i urodzin, córki Doroty z okazji urodzin oraz małżonków Jolanty i Michała Węgrzyn z okazji 15. rocznicy ślubu
18.00 W intencji Pawła i Edyty Krzyk z okazji 5. rocznicy ślubu oraz w intencji ich dzieci Emilki i Michała z prośbą o Boże błogosławieństwo

SOBOTA, 30.09 – św. Hieronima

8.00
18.00 1 int.: Do Bożego Miłosierdzia o łaskę życia wiecznego dla ++ Huberta i Władysława Gwóźdź
2 int.: Za ++ Franciszka i Gerdę Wypiór i ++ z rodzin Wypiór i Ryng

NIEDZIELA, 1.10.

7.30 Za ++ Łucję i Szczepana Czakański, Franciszkę i Michała Szczepek, Jadwigę i Mikołaja Czakański, Weronikę Czakańską, Annę i Kazimierza Szczęsny
9.00 Za ++ męża Zdzisława Markowskiego, rodziców Konstantego i Władysławę Piekut oraz siostrę Wiesławę Poziemską
10.30 1 int.: W intencji Agaty i Jacka z okazji 25. rocznicy ślubu – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
2 int.: Za + Stefanię Pohl
12.00 1 int.: W intencji dzieci, które przyjmą chrzest św.: Marcelina Drążewska, Wojciech Szarama, Klaudia Wieczorek, ich rodziców i chrzestnych
2 int.: W rocznicę ślubu małżonków Stanisławy i Alfreda Jasny – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
3 int.: W intencji małżonków Ewy i Mateusza – z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże na nowej drodze życia
17.30 Nabożeństwo różańcowe
18.00 Za ++ Jana i Katarzynę Ryfa

Porządek nabożeństw: 17 - 24 września 2017

NIEDZIELA, 17.09 – Odpust Najświętszego Imienia Maryi

7.30 Dziękczynna za szczęśliwie przeżyty rok, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jadwigi Widera
9.00 1 int.: Za ++ Magdalenę Król i rodziców z obu stron
2 int.: Za + Marię Świerad
10.30 1 int.: Za + Edwarda Kurpasa
2 int.: Za ++ Wacława, Marię, Włodzimierza Bilskich, Stanisława, Elżbietę i Kazimierza Ostafin
12.00 1 int.: Suma odpustowa – w intencji Parafian
2 int.: Dziękczynna z okazji 50. rocznicy ślubu Romana i Urszuli Jurczuk z prośbą o błogosławieństwo Boże dla córki z mężem i wnuków oraz za + mamę Elżbietę Bartkowiak
16.30 Koncert „W DRODZE DO ŚWIĘTEJ GÓRY pieśni pątników do Mateczki Najjaśniejszej idących”
18.00 Za ++ rodziców Janinę i Władysława Kielar, ++ z rodziny Andrzeja i Marcina Stopczyńskich

PONIEDZIAŁEK, 18.09 – św. Stanisława Kostki

8.00
18.00 Za ++ Wiktorię, Józefa i Reginę Tutakiewicz i ++ z rodziny

WTOREK, 19.09

8.00 Za + Wiolettę Bober (od koleżanek i kolegów z Działu Pracowniczego Cargo S.A. Południowego Zakładu Spółki w Katowicach)
18.00 1 int.: Za + Edwarda Kita (od koleżanek i kolegów MPGK Katowice)
2 int.: Za ++ rodziców Helenę i Fryderyka Jasny oraz siostrę Margot Sikora

ŚRODA, 20.09 – św. męczenników Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

8.00 Za ++ męża Władysława, jego braci Henryka i Edwarda, rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 1 int.: Za + Franciszkę Jastrzębską (XXXIV rocznica)
2 int.: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Boża i dary Ducha Św. w intencji Aleksandry z okazji 18. rocznicy urodzin

CZWARTEK, 21.09 – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

8.00 Za ++ rodziców Rozalię i Józefa Hanus
17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 1 int.: Za + Edwarda Kita (od szwagra Jerzego z rodziną)
2 int.: Za ++ Hildegardę Matysik (I rocznica) oraz Józefa Matysika

PIĄTEK, 22.09

8.00
16.30
18.00 Za + Edwarda Kita (od koleżanek i kolegów z MPGK Katowice)

SOBOTA, 23.09 – św. O. Pio z Pietrelciny

8.00 Za ++ Tadeusza Wojakowskiego, syna Tomasza i rodziców z obu stron
18.00 1 int.: Za + Ryszarda Kmieciak (III rocznica) i ++ z rodziny z obu stron
2 int.: Za ++ ojca Stanisława Ceranowicza (XXVII rocznica) oraz rodziców i rodzeństwo

NIEDZIELA, 24.09

7.30 Za ++ rodziców Filipa i Teklę, rodzeństwo Sabinę, Tadeusza, Zbigniewa, Zytę i Jerzego
9.00 1 int.: Za + Wiktorię Przysiecką (w rocznicę urodzin) i ++ z rodziny
2 int.: Za ++ Jana i Zdzisława Skuza, Teodorę i Zdzisława Łukaszczyków
10.30 1 int.: Za ++ rodziców Edwarda (XV rocznica) i Helenę
2 int.: Dziękczynna z okazji 40. rocznicy ślubu Krystyny i Edwarda
12.00 1 int.: Za + Eryka Tomeckiego (XI rocznica)
2 int.: Za + Annę Karczewską (XV rocznica)
18.00 Za + Zygmunta Krzaczyńskiego i ++ z rodziny

Porządek nabożeństw: 10 - 17 września 2017

NIEDZIELA, 10.09
7.30 Za ++ Władysława Stanuch, rodziców Petronelę i Piotra Stanuch
9.00 1 int.: Za + Michała Przysieckiego (w rocznicę urodzin) i ++ z rodziny
2 int.: W intencji rodziny Maciejczyk – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą
10.30 1 int.: Za + Alfreda Bromboszcz
2 int.: Za ++ Adama Sikocińskiego (XVIII rocznica), jego rodziców, Elżbietę Odorkiewicz (VIII rocznica) oraz jej rodziców i rodzeństwo
12.00 1 int.: W intencji Dominiki z okazji 20. rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie oraz za + dziadka Jana (85. rocznica urodzin)
2 int.: W intencji dzieci, które przyjmą chrzest św. i ich rodziców oraz za roczne dzieci: Maks Bogacki, Natan Biedzki, Mateusz, Maciej, Marcel Jochemczak i Pola Bartłomowicz
18.00 1 int.: Za ++ rodziców Annę i Kazimierza Szczęsny i ++ z rodziny
2 int.: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji urodzin Janiny Karcińskiej

PONIEDZIAŁEK, 11.09
8.00 Za ++ Ernę i Antoniego Baryga
18.00 1 int.: Za + Edwarda Kita (od żony z synami)
2 int.: Za + Rajmunda Karkosz, ++ z rodziny i przyjaciół

WTOREK, 12.09 – Odpust Najśw. Imienia Maryi
8.00 Za + Helenę Budzowską (rocznica) i ++ rodziców
18.00 1 int.: W intencji Parafian
2 int.: Za + Romana Tochowicza
3 int.: W intencji ks. Marcina Wójcika – z podziękowaniem od parafian

ŚRODA, 13.09 – św. Jana Chryzostoma
8.00 Za ++ Jana i Marię Hurnik
18.00 1 int.: Za ++ Józefa i Elżbietę oraz ++ z obu stron
2 int.: W intencji Marty z okazji 25. rocznicy urodzin

CZWARTEK, 14.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
8.00 Za ++ Wiolettę Bober (od koleżanek i kolegów z Działu Pracowniczego Cargo S.A. Południowego Zakładu Spółki w Katowicach)
17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 1 int.: Za ++ rodziców Janinę i Czesława oraz brata Jana Liwacz
2 int.: Za + Jerzego Pilch-Kowalczyk

PIĄTEK, 15.09 – NMP Bolesnej
8.00 Za ++ Elżbietę , Józefa i ++ z obu stron
16.30 O szczęśliwy przebieg operacji Jonasza
18.00 Za ++ rodziców Anielę i Eryka Michalik oraz Tadeusza Przyklinga

SOBOTA, 16.09 – św. św. Korneliusza i Cypriana
8.00 Za ++ rodziców Martę i Pawła Kowolik, siostrę Teresę i ++ z rodziny
18.00 1 int.: Za + męża Kazimierza Sznurawę (w rocznicę urodzin)
2 int.: Za ++ rodziców Jadwigę i Mikołaja Czakańskich i siostrę Weronikę

NIEDZIELA, 17.09 – Odpust Najśw. Imienia Maryi
7.30 Dziękczynna za szczęśliwie przeżyty rok i z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jadwigi Widera
9.00 1 int.: Za ++ Magdalenę Król i rodziców z obu stron
2 int.: Za + Marię Świerad
10.30 1 int.: Za + Edwarda Kurpasa
2 int.: Za ++ Wacława, Marię, Włodzimierza Bilskich, Stanisława, Elżbietę i Kazimierza Ostafin
12.00 1 int.: Suma odpustowa – w intencji parafian
2 int.: Dziękczynna z okazji 50. rocznicy ślubu Romana i Urszuli Jurczuk z prośbą o błogosławieństwo Boże dla córki z mężem i wnuków oraz za + mamę Elżbietę Bartkowiak
16.30 Koncert „W DRODZE DO ŚWIĘTEJ GÓRY pieśni pątników do Mateczki Najjaśniejszej idących”
18.00 Za ++ rodziców Janinę i Władysława Kielar, ++ z rodziny oraz Andrzeja i Marcina Stopczyńskich

Porządek nabożeństw: 3 - 10 września 2017

NIEDZIELA, 3.09

7.30 Za ++ rodziców Zofię i Ryszarda Gwizdoń oraz brata Jana
9.00 1 int.: Za ++ Rozalię Wieczorek i Anielę Bąk
2 int.: Za + Dorotę Skórzewską (30. dzień po śmierci)
10.30 1 int.: Z okazji 10. rocznicy urodzin Grzegorza Przybyła – o błogosławieństwo i opiekę Bożą
2 int.: Za ++ męża Stanisława Dudek, rodziców Helenę i Alfonsa Hartwig, teściów Wojciecha i Wiktorię Dudek
12.00 1 int.: W intencji dzieci, które przyjmą chrzest św. i ich rodziców oraz za roczne dzieci: Rafał Karuga
2 int.: Za ++ Aleksandrę Gumula (IX rocznica), Edwarda i Jana Rożek, teściów Stanisława i Marię Rożek, Helenę i Wawrzyńca Micheń oraz dusze w czyśćcu cierpiące
18.00 Za + Stefana Haras (V rocznica)

PONIEDZIAŁEK, 4.09

8.00 1 int.: Za ++ rodziców Annę i Franciszka Maciejczyk, braci Stanisława i Joachima
2 int.: O światło Ducha Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla dzieci kl. IV–VII Szk. Podst. Nr 11
9.00 O światło Ducha Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla dzieci kl. II–III Szk. Podst. Nr 11
18.00 1 int.: Za + Stanisława Szwed (XXXII rocznica)
2 int.: Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą z okazji 94. rocznicy urodzin Stefanii Dziuk

WTOREK, 5.09 – św. Matki Teresy z Kalkuty

8.00 Za ++ Gertrudę i Ignacego Sikora i Bernarda Białas
18.00 1 int.: Za ++ Krystynę i Zygmunta Krzyżaniak
2 int.: Za ++ Przemysława Kaszuba (30. dzień po śmierci) i Małgorzatę Kaszuba (VI rocznica)

ŚRODA, 6.09

8.00 Za + Stanisławę Paciorek
18.00 1 int.: Za + Bronisława Tkacz
2 int.: Za + Sylwestra Maciejewskiego

CZWARTEK, 7.09

8.00 1 int.: Za + męża Józefa Andrzejczaka
2 int.: Za + Władysława Pióro oraz w intencji Teresy Pióro
18.00 Dziękczynna z okazji 25. rocznicy ślubu Anny i Zbigniewa Różyckich

PIĄTEK, 8.09 – święto Narodzenia NMP

8.00 O zdrowie i ulgę w cierpieniu dla chorych członków „Żywego Różańca św.” i ich rodzin
16.30 Z okazji urodzin Miłosza – o łaskę Ducha Św. i opiekę MB
18.00 1 int.: Za + Józefa Widera (V rocznica), jego rodziców oraz Agnieszkę i Antoniego Rajda
2 int.: Za + Krzysztofa oraz ++ rodziców i teściów

SOBOTA, 9.09 – św. Piotra Klawera

8.00 O światło Ducha Św. w czasie zdawania egzaminów dla Krystiana
18.00 1 int.: Za ++ Henryka Cichoń, rodziców z obu stron, brata Władysława, bratową Annę i kuzyna Władysława
2 int.: Za ++ Adelę, Ferdynanda, Władysława, Mieczysława Peterek oraz Barbarę Fabrowicz

NIEDZIELA, 10.09

7.30 Za ++ Władysława Stanuch, rodziców Petronelę i Piotra Stanuch
9.00 1 int.: Za + Michała Przysieckiego (w rocznicę urodzin) i ++ z rodziny
2 int.: W intencji rodziny Maciejczyk – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą
10.30 1 int.: Za + Alfreda Bromboszcz
2 int.: Za ++ Adama Sikocińskiego (XVIII rocznica), jego rodziców, Elżbietę Odorkiewicz (VIII rocznica) oraz jej rodziców i rodzeństwo
12.00 1 int.: W intencji Dominiki z okazji 20. rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie oraz za + dziadka Jana (85. rocznica urodzin)
2 int.: W intencji dzieci, które przyjmą chrzest św. i ich rodziców oraz za roczne dzieci: Maks Bogacki, Natan Biedzki, Mateusz, Maciej, Marcel Jochemczak i Pola Danielewicz
18.00 1 int.: Za ++ rodziców Annę i Kazimierza Szczęsny i ++ z rodziny
2 int.: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo z okazji urodzin Janiny Karcińskiej 

Porządek nabożeństw: 27 sierpnia do 3 września 2017r.

NIEDZIELA, 27.08

7.30    Za + Wacława Urbanek (IX rocznica)
9.00    1 int.: Za ++ rodziców Sewerynę i Jana Rezler, siostrę Stanisławę, szwagra Józefa, bratową Wiesławę i ++ z rodzin Rezler i Ignasiak
    2 int.: Za + Dorotę Bernacką zd. Jasińska (rocznica) oraz ++ rodziców i brata
10.30    Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę MB z okazji 80. rocznicy urodzin
12.00    Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą w intencji Lidii i Krzysztofa z okazji 25. rocznicy ślubu
18.00    Za + Ryszarda Kmieciak (o dar życia wiecznego)

PONIEDZIAŁEK, 28.08 – św. Augustyna

8.00    Za ++ Helenę i Pawła Rakocz
18.00    Za + Jacka Wróbel (V rocznica)

WTOREK, 29.08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

8.00    Za ++ Danutę i Stanisława Błoniarz
18.00    1 int.: Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla rodzin Chrzan i Perek
    2 int.: Za + Annę Bies (I rocznica)

ŚRODA, 30.08

8.00    Za + Macieja Szczurka
18.00    Za + Janinę Szczypka (rocznica)

CZWARTEK, 31.08

8.00    1 int.: Z prośbą o opiekę Bożą i zdrowie dla Aleksandry i jej rodziny
    2 int.: Za + Stanisława Domoradzkiego
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    1 int.: W intencji dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców, kapłanów, katechetów, sióstr zakonnych, kleryków oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
    2 int.: Za + Mirosławę Gregorczyk

PIĄTEK, 1.09 – bł. Bronislawy

8.00    Za + Jerzego Skrzypczyka (30. dzień po śmierci)
18.00    1 int.: Za + Zbigniewa Jędras (III rocznica)
    2 int.: Za + Leszka Grotowskiego

SOBOTA, 2.09

8.00    1 int.: Za ++ Stefana i Anielę Sołtysek
    2 int.: W intencji członków „Żywego Różańca św.” i ich rodzin
18.00    1 int.: Za ++ Helenę Odorkiewicz (rocznica), męża Jana, synów Zygmunta, Cypriana, Edmunda i ich rodzin i ++ z rodziny Rybiński
    2 int.: Za + Henryka (V rocznica) oraz ++ z rodzin Pyszkowski i Jędrzak

NIEDZIELA, 3.09

7.30    Za ++ rodziców Zofię i Ryszarda Gwizdoń oraz brata Jana
9.00    1 int.: Za ++ Rozalię Wieczorek i Anielę Bąk
    2 int.: Za + Dorotę Skórzewską (30. dzień po śmierci)
10.30    1 int.: Z okazji 10. rocznicy urodzin Grzegorza Przybyła – o błogosławieństwo i opiekę Bożą
    2 int.: Za ++ męża Stanisława Dudek, rodziców Helenę i Alfonsa Hartwig, teściów Wojciecha i Wiktorię Dudek
12.00    1 int.: W intencji dzieci, które przyjmą chrzest św. i ich rodziców oraz za roczne dzieci: Rafał Karuga
    2 int.: Za ++ Aleksandrę Gumula (IX rocznica), Edwarda i Jana Rożek, teściów Stanisława i Marię Rożek, Helenę i Wawrzyńca Micheń oraz dusze w czyśćcu cierpiące
18.00    Za + Stefana Haras (V rocznica)

Porządek nabożeństw: 30 lipca - 27 sierpnia 2017

NIEDZIELA, 30.07

7.30    Za + Mirosława Skowrońskiego (XXV rocznica) oraz ++ z rodziny, za ++ Marię i Józefa Wojciechowskich oraz ++ z rodziny
9.00    Z okazji 30. rocznicy ślubu Bogumiły i Andrzeja oraz 29. rocznicy urodzin córki Marty
10.30    1 int.: Z okazji 10. rocznicy ślubu Magdaleny i Bartłomieja Benisz – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą
    2 int.: W intencji ks. Marcina Wójcika z podziękowaniem za posługę w naszej parafii i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
18.00    Za ++ rodziców Bronisławę i Romana Kaptur (o spokój wieczny)

PONIEDZIAŁEK, 31.07 – św. Ignacego z Loyoli

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Anny i Karola Fidelus)
18.00    Za ++ ks. Arnolda Woźnicę oraz rodziców Paulinę i Roberta

WTOREK, 1.08 – św. Alfonsa Marii Liguoriego

8.00    Za + Franciszka Werner
18.00    Za ++ Dorotę, Teodora i Józefa Kasperek

ŚRODA, 2.08

8.00    Za ++ Łucję, Józefa, Antoniego Lubina oraz rodziców z obu stron
18.00    Za + Zofię Pacut (XXV rocznica)

CZWARTEK, 3.08 – I czwartek miesiąca

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Władysława Dawiec z żoną z Polanki)
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    W intencji dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców, kapłanów, katechetów, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

PIĄTEK, 4.08 – św. Jana Marii Vianneya – I piątek miesiąca

8.00    Za + Anielę Gordon (od rodziny Urbańczyk)
18.00    Za + męża Marka Gierlotkę (I rocznica)

SOBOTA, 5.08 – I sobota miesiąca

8.00    Za ++ członków „Żywego Różańca św.”
18.00    Za + Rajmunda Karkosz (II rocznica)

NIEDZIELA, 6.08 – Święto Przemienienia Pańskiego

7.30    Za + Jadwigę Czajka (XXXIV rocznica)
9.00    Za + ojca Ignacego (I rocznica)
10.30    W intencji dzieci, które przyjmą chrzest św. i ich rodziców oraz za roczne dzieci: Łukasz Demski
18.00    Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże w intencji Bożeny z okazji 25. rocznicy urodzin



PONIEDZIAŁEK, 7.08

8.00    Za + Romana Tochowicza (I rocznica)
18.00    O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla siostrzeńca Bogusława i za + brata Bernarda

WTOREK, 8.08 – św. Dominika

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Mariusza Dawiec z żoną i dziećmi z Toporzyska)
18.00    Za ++ Klarę i Pawła Korzekwa i ++ z pokrewieństwa

ŚRODA, 9.08 – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)

8.00    Za + ks. Benedykta Woźnicę (w rocznicę urodzin)
18.00    Za + Anielę Gordon (od Basi Opławskiej z dziećmi)

CZWARTEK, 10.08 – św. Wawrzyńca

8.00    Za + Irenę Pachlewską (od rodziny Węgrzyn)
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    Za ++ Elżbietę (II rocznica) i Wacława Krak

PIĄTEK, 11.08 – św. Klary

8.00    O zdrowie i ulgę w cierpieniu dla chorych członków „Żywego Różańca św.” i ich rodzin
18.00    Za ++ rodziców Zdzisława i Halinę Murczyńskich

SOBOTA, 12.08

8.00    Za ++ Mariannę, Józefa i Tadeusza Kowalików
18.00    Za ++ rodziców Jana i Martę Kuźnik i brata Józefa

NIEDZIELA, 13.08

7.30    Dziękczynna z okazji 67. rocznicy ślubu Teresy i Ryszarda Barcikowskich – z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Jubilatów i ich dzieci z rodzinami
9.00    Za ++ Rozalię i Stefana Skalskich
10.30    Za + Andrzeja Wróblewskiego (od sąsiadów)
18.00    Za ++ Helenę i Alfonsa Hartwig, teściów Gertrudę i Alojzego Podstawskich oraz rodzeństwo z obu stron



PONIEDZIAŁEK, 14.08 – św. Maksymiliana Marii Kolbego

8.00    Za ++ Henryka, Zygmunta i Danutę Kowalików
18.00    1 int.: Za ++ Adama Sikocińskiego (rocznica urodzin), jego rodziców Marię Dwornicką, jej rodziców i siostrę
    2 int.: Za + Rajmunda Karkosz (rocznica urodzin)

WTOREK, 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

7.30    Za + Franciszka Paciorek
9.00    Za ++ Edmunda Czarneckiego i rodziców z obu stron
10.30    Za + Irenę Pachlewską (od sąsiadów)
18.00    Za + Krystynę Papuga (od rodzin Morawiec i Barcikowski)

ŚRODA, 16.08

8.00    Za + Marcina Baranowicza (o spokój duszy)
18.00    Msza św. na Muchowcu – w intencji Parafian

CZWARTEK, 17.08 – św. Jacka, patrona Archidiecezji

8.00    Za ++ Aleksandra, Danutę i Wilmę Kowalików
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    Za ++ Ludwika, Elżbietę i Marię szyja, Bernarda i Helenę Bromboszcz oraz Gertrudę Golec

PIĄTEK, 18.08

8.00    Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla mamy Krystyny
18.00    Dziękczynna z okazji V rocznicy ślubu Moniki i Mariusza Kosińskich

SOBOTA, 19.08

8.00    
18.00    Za ++ Eugeniusza Smolińskiego i rodziców z obu stron

NIEDZIELA, 20.08

7.30    Za ++ Edwarda (X rocznica) i rodziców z obu stron
9.00    W intencji Michała Śliwioka z okazji rocznicy urodzin – z podziękowaniem za powrót do zdrowia
10.30    Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą i zdrowie w intencji Franciszki Tam z okazji 80. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
18.00    Za + Irenę Pachlewską (60 dni po śmierci)



PONIEDZIAŁEK, 21.08 – św. Piusa X, pap.

8.00    
18.00    Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą w intencji Henryka i Doroty

WTOREK, 22.08 – Wspomnienie NMP Królowej

8.00    
18.00    Za ++ Roberta Październiok, żonę Martę, córkę Pelagię i syna Gerarda

ŚRODA, 23.08

8.00    Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą w intencji małżonków Jana i Doroty Wydra z Dortmundu z okazji 50. rocznicy ślubu
18.00    Za ++ siostry Urszulę, Donatę i Helenę oraz rodziców Genowefę i Stefana

CZWARTEK, 24.08 – Święto św. Bartłomieja, apostoła

8.00    
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    Za ++ Łucję i Zygmunta Luty oraz pokrewieństwo

PIĄTEK, 25.08

8.00    Za ++ Marię i Józefa Niedzielskich oraz brata Waldemara
18.00    1 int.: Za ++ Michała, jego ojca i dziadków oraz o potrzebne łaski dla siostry Magdaleny i jej rodziny
    2 int.: W intencji Michała i Aleksandry Musioł

SOBOTA, 26.08 – Uroczystość NMP Częstochowskiej

8.00    Dziękczynna z okazji rocznicy urodzin Krystyny Zaleskiej
18.00    1 int.: Za + Danutę Chociłowską (VII rocznica)
    2 int.: Za ++ Reginę Wypiór i Krystynę Morawiec

NIEDZIELA, 27.08

7.30    Za + Wacława Urbanek (IX rocznica)
9.00    Za ++ rodziców Sewerynę i Jana Rezler, siostrę Stanisławę, szwagra Józefa, bratową Wiesławę i ++ z rodzin Rezler i Ignasiak
10.30    Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę MB z okazji 80. rocznicy urodzin
12.00    Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą w intencji Lidii i Krzysztofa z okazji 25. rocznicy ślubu
18.00    Za + Ryszarda Kmieciak (o dar życia wiecznego)

Porządek nabożeństw: 25 czerwca - 30 lipca 2017

NIEDZIELA, 25.06

7.30    W intencji Marii Pycińskiej z okazji I rocznicy urodzin
9.00    Za + Jana Urbańskiego (od siostry Jadzi z synem Pawłem, córką Anetą i rodzicami)
10.30    Za ++ Kazimierza, Irenę, Janinę i Joannę Żegleń i ++ rodziców
12.00    W pewnej intencji
18.00    Za ++ Władysława, Helenę, Michała, Mariannę, Andrzeja i Kazimierza Kowalskich oraz ++ Marię i Józefa Szczepanowskich

PONIEDZIAŁEK, 26.06

8.00    Za ++ Mariannę i Stanisława i ++ z rodziny
18.00    1 int.: Za ++ rodziców Maksymiliana (VII rocznica) i Krystynę Kolenda
    2 int.: Za ++ Michała, jego ojca, dziadków i o potrzebne łaski dla siostry Magdaleny z rodziną
    3 int.: Za + ks. Marka Targiela (XVII rocznica)

WTOREK, 27.06 – św. Cyryla Aleksandryjskiego

8.00    Za ++ siostry Emilię i Zofię
18.00    Za + Wandę Wójcik

ŚRODA, 28.06 – św. Ireneusza

8.00    Za + Wojciecha Kluzika (od rodziny Buczek)
18.00    Za + męża Eugeniusza Apostela (o radość życia wiecznego)

CZWARTEK, 29.06 – św. Piotra I Pawła, apostołów

8.00    Za + Adama Brzezińskiego (XXIII rocznica)
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    1 int.: Za ++ Stanisława i Wojciecha Maciejewskich (I rocznica – o radość życia wiecznego)
    2 int.: Za + tatę Piotra Świerada (o dar życia wiecznego w niebie – z okazji imienin)

PIĄTEK, 30.06

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Marii Kowalczyk z Mszany Górnej)
18.00    W intencji Cezarego i Jolanty Baryłko z okazji 25. rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej rodziny.

SOBOTA, 1.07 – św. Ottona

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Stanisławy i Jacka Krzysztofiak z rodziną z Podobina)
18.00    Za + Eugeniusza Morcińca (II r. odejścia do Pana) i za ++ rodziców z obu stron.

NIEDZIELA, 2.07

7.30    W intencji Janusza i Małgorzaty z okazji VI rocznicy ślubu
9.00    Za + Stanisława Strzyżewskiego (X rocznica)
10.30    W intencji dzieci, które przyjmą chrzest św. i ich rodziców oraz za roczne dzieci: Adama Łuczkowiec, Igora Kowalskiego, Zofię Grzegorzycę
18.00    Za + Jacka Matuszczyk i ++ z rodzin Matuszczyk i Krupka


PONIEDZIAŁEK, 3.07 – św. Tomasza Apostoła

8.00    Za ++ Halinę i Eugeniusza Kruza
18.00    Za ++ Helenę Szrajber (XXXVII rocznica), męża Mariana, syna Włodzimierza i Dominikę Czarnocką

WTOREK, 4.07 – św. Elżbiety Portugalskiej

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Michaliny i Tadeusza Strama z Podobina)
18.00    Z okazji 50. rocznicy urodzin Jarosława – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Ducha Świętego na dalsze lata życia

ŚRODA, 5.07

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Heleny Smago z Mszany Górnej)
18.00    Za ++ rodziców Stanisławę, Józefa, Anielę i Jana

CZWARTEK, 6.07 – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – I czwartek miesiąca

8.00    Za + Józefę Kolasa (od wnuka Piotra z rodziną)
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    1 int.: W intencji dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców, kapłanów, katechetów, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
    2 int.: Za + Jacka Matuszczyka i ++ z rodzin Matuszczyk i Krupka

PIĄTEK, 7.07 – I piątek miesiąca

8.00    Za ++ Gertrudę, męża Alfreda, rodziców i rodzeństwo z obu stron i ++ z rodziny Machoń
18.00    Za + Henriettę Bajda (I rocznica)

SOBOTA, 8.07 – I sobota miesiąca

8.00    W intencji członków „Żywego Różańca św.”
15.00    W intencji nowożeńców: Piotra Bielickiego i Mirosławy Wolny
18.00    Za ++ Helmuta Koczwara (IV rocznica) oraz rodziców i ++ z rodziny

NIEDZIELA, 9.07

7.30    Za + Felicję Doruchowską
9.00    Za ++ rodziców Michała (XXXVIII rocznica) i Wiktorię Przysieckich oraz siostrę Helenę
10.30    W intencji Janusza z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz o pomyślne wyniki badań lekarskich
18.00    Za + mamę Ernestynę Zielińską (rocznica urodzin)


PONIEDZIAŁEK, 10.07

8.00    Do Miłosierdzia Bożego o zdrowie i opiekę Bożą na dalsze lata życia w rocznicę urodzin Antoniny
18.00    Za ++ z rodzin Namysło i Wróbel

WTOREK, 11.07

8.00    Za + Józefę Kolasa (od wnuka Pawła )
18.00    Za ++ Mieczysława Bocheńskiego (XIV rocznica) oraz siostry Bernadetę i Krystynę

ŚRODA, 12.07 – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

8.00    Za dusze w czyśćcu cierpiące
18.00    Za + Jana Furman (rocznica urodzin)

CZWARTEK, 13.07 – św. Andrzeja Świerada i Benedykta

8.00    Za + Józefę Kolasa (od przyjaciół z Bałtyckiej)
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    Za + Marię Stanuch

PIĄTEK, 14.07

8.00    O zdrowie i ulgę w cierpieniu dla chorych członków „Żywego Różańca” i ich rodzin
18.00    Za + Józefę Kolasa (od Marii Haras z Mszany Dolnej)

SOBOTA,15.07 – św. Bonawentury

8.00    Za + ojca Henryka Pyszny
18.00    Za ++ rodziców Annę i Kazimierza Szczęsny i ++ z rodzin

NIEDZIELA, 16.07

7.30    Dziękczynna w intencji rodziny Wołowczyk
9.00    Za ++ Marię i Franciszka Stremdl
10.30    Za ++ Annę i Zbigniewa Makowskich (rocznica urodzin)
18.00    Za + męża Kazimierza Sznurawę (XVI rocznica)


PONIEDZIAŁEK, 17.07

8.00    Za + Wojciecha Kilara (85. rocznica urodzin) oraz za + żonę Barbarę
18.00    Za + Józefę Kolasa (od Sylwestra i Renaty z Mszany Dolnej)

WTOREK, 18.07 – św. Szymona z Lipnicy

8.00    Za + Stefana Czajka (55 rocznica)
18.00    Za + Aleksandra Wróbel (XV rocznica)

ŚRODA, 19.07

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Haliny i Romana Palka z rodziną)
18.00    Za + Jerzego Kuperskiego (IX rocznica) i ++ rodziców z obu stron

CZWARTEK, 20.07 – bł. Czesława

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Stanisława i Stefanii Haras)
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    Za ++ Jolantę i Radomira Węgrzyn

PIĄTEK, 21.07

8.00    O szczęśliwy przebieg operacji dla Róży
18.00    Za + męża Marka Gierlotkę

SOBOTA, 22.07 – św. Marii Magdaleny

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Dominiki Dawiec z USA)
18.00    1 int.: Za + Ryszarda Tkacza
    2 int.: Za + Janusza Macyszyn (XXV rocznica)

NIEDZIELA, 23.07

7.30    Za + Sonię Szelągowską (VI rocznica)
9.00    Za ++ Stanisława i Helenę Lelek
10.30    Za ++ Czesława Baran i jego rodziców
18.00    Za ++ Teodorę i Mieczysława Kukułka i ++ z rodziny


PONIEDZIAŁEK, 24.07 – św. Kingi

8.00    Za ++ Pawła Miemczyka (rocznica) oraz Helenę i Piotra
18.00    Za ++ rodziców Janinę i Bronisława Michnickich i córkę Barbarę

WTOREK, 25.07 – św. Jakuba, apostoła

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Dawida Dawiec ze Spytkowic)
18.00    Za ++ rodziców Janinę i Czesława oraz brata Jana Liwacz

ŚRODA, 26.07 – św. Joachima i Anny, rodziców NMP

8.00    Za ++ Michała, jego ojca i dziadków oraz o potrzebne łaski dla siostry Magdaleny i jej rodziny
18.00    Za + Mariannę Dyk (XX rocznica)

CZWARTEK, 27.07

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Bronisława Dawiec ze Spytkowic)
17.00    Adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00    Za ++ Karola, Urszulę i Bogumiła Woźnica

PIĄTEK, 28.07

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Stefanii Blecharczyk)
18.00    Za ++ rodziców Henryka (I rocznica) i Helenę Jarczak

SOBOTA, 29.07 – św. Marty

8.00    Za + Józefę Kolasa (od Elżbiety i Andrzeja Jaśkowiec z Piotrem)
18.00    Za ++ Annę, Władysława, syna Henryka, córkę Annę i zięciów

NIEDZIELA, 30.07

7.30    Za + Mirosława Skowrońskiego (XXV rocznica) oraz ++ z rodziny, za ++ Marię i Józefa Wojciechowskich oraz ++ z rodziny
9.00    Z okazji 30. rocznicy ślubu Bogumiły i Andrzeja oraz 29. rocznicy urodzin córki Marty
10.30    1 int.: Z okazji 10. rocznicy ślubu Magdaleny i Bartłomieja Benisz – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę Bożą
    2 int.: W intencji ks. Marcina Wójcika z podziękowaniem za posługę w naszej parafii i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
18.00    Za ++ rodziców Bronisławę i Romana Kaptur (o spokój wieczny)

Strona 6 z 29

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

poniedziałek - piątek
18:45-20:00

W sprawach pilnych
dotyczących np. pogrzebu,
wezwania do chorego
proszę dzwonić na probostwo,
tel. nr 32 2518 660.

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie