Życzenia

Życzenia od ks. Piotra Włoczyka

Na adres redakcji nadeszły życzenia od ks. Piotra Włoczyka:

Pani Krystynie, Księżom w parafii brynowskiej, służbie ołtarza, chórowi wraz z organistami oraz wszystkim aktywnym członkom wspólnoty pw. Najświętszych Imion Jezusa i Maryi ślę najlepsze życzenia Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2015. Pozdrawiam i pozostaję z Wami wszystkimi połączony modlitewną więzią.

ks. Piotr ze Stuttgartu

 

Życzenia noworoczne 2015

„NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE…”

U progu Nowego Roku Kościół w swojej liturgii nie tylko prosi słowami Pisma Świętego o błogosławieństwo Boże, nie tylko błaga Bożą Opatrzność o opiekę nad swymi wiernymi, ale także w Imię Jezusa Chrystusa, mocą Ducha Świętego udziela Bożego błogosławieństwa i życzy, aby Bóg prowadził nas szczęśliwie drogami naszego życia.

Niech rok 2015 będzie kolejnym rokiem naszej ziemskiej pielgrzymki przeżywanej jako święta podróż do Domu Ojca. Niech będzie to rok nowego zrywu w budowaniu świata bardziej ludzkiego i bardziej zjednoczonego, świata pokoju i miłości.

Na ten trud zapisywania kolejnych kart Nowego Roku tęsknotą do Jezusa w Eucharystii, dobrocią oraz miłością podarowywaną i przyjmowaną – niech błogosławi nam Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty!

Ks. Proboszcz Jarosław Paszkot
Ks. Marcin Wójcik
Ks. Łukasz Walaszek

Życzenia urodzinowe

 

Czcigodny Księże Proboszczu Jarosławie!

Zbliża się nie tylko Nowy 2015 Rok, ale i kolejna rocznica Twoich urodzin.

W pierwszej kolejności pragniemy Księdzu Proboszczowi podziękować za wszystkie starania o nasze sumienia i postawy, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie wiary, za niesienie latarenki – światła, za którym my, jako parafianie, możemy podążać, za budowanie Królestwa Bożego na brynowskiej ziemi, za cierpliwe rozniecanie ognia ideału jedności, za gospodarską troskę o naszą świątynię, za każde DOBRO!

Na dalsze lata życia życzymy z całego serca, by Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan – udzielał Księdzu obfitych łask i darów, by Maryja – Matka Kapłanów – wypraszała zdrowie i siły, by Duch Święty udzielał swej mocy na trudy każdego dnia. Szczęść Boże!

Z wdzięcznością i darem modlitwy
Parafianie, grupy parafialne i redakcja
Katowice-Brynów, 2 stycznia 2015 r.

Życzenia świąteczne

Dzisiaj się Chrystus narodził, dziś objawił się Zbawiciel, dzisiaj Aniołowie śpiewają na ziemi, radują się Archaniołowie, dziś weselą się sprawiedliwi wołając: Chwała na wysokości Bogu!”

(antyfona Nieszporów Narodzenia Pańskiego)


Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Słowo, które jest na początku i samo jest początkiem, bo jest Bogiem – to Słowo stało się Ciałem, zamieszkało wśród nas i już nas nie opuści. Syn Boży pozostanie na wieki wieków tym, kim stał się kiedyś dzięki Wcieleniu: naszym Bratem. W tym pięknym dniu uwierzmy ponownie: Bóg istnieje, Bóg nas kocha, Bóg kocha nieskończenie każdego z nas i wszystkich razem! On stał się człowiekiem, aby nasze życie było już teraz rozświetlone Światłem, które nie zachodzi. A jest to światło dobra, które zwycięży zło, miłości, która pokona nienawiść, życia, które zwycięży śmierć, nadziei, w której jesteśmy zbawieni! Niech radość z tego powodu ogarnie nas do głębi naszej duszy.

Niech Chrystus, rodząca się Światłość, udzieli nam wielu potrzebnych łask, byśmy umieli postępować w prawdzie, sprawiedliwości i miłości.

Niech głębokie przeżycie Betlejemskiej Tajemnicy odrodzi w nas pragnienie nieustannego rozpoczynania życia w coraz ściślejszej zażyłości z Bogiem i w braterskiej jedności z tymi wszystkimi, których On stawia obok nas.

Niech Boży Syn – błogosławi wszystkie brynowskie rodziny, niech będzie dla nas źródłem jedności i miłości wzajemnej; chorym i cierpiącym niech zamienia w radość wszelki smutek, niech ukoi każdy ból; niech będzie naszym pokojem i naszą radością!

W miłości Słowa Bożego
Ks. Proboszcz Jarosław PASZKOT
Ks. Marcin Wójcik
Ks. Łukasz Walaszek
Parafialna Rada Duszpasterska
Redakcja

Życzenia z okazji jubileuszu kapłaństwa

Czcigodny Proboszczu Jarosławie!

13 maja br. przypada 25. rocznica Twoich święceń kapłańskich. I choć uroczyście świętowałeś tę rocznicę już w Nowy Rok, to jeszcze raz pragniemy Ci życzyć błogosławieństwa Bożego oraz mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Niech Boże Serce udziela Ci ze swej pełni - dzięki naszej modlitwie - obfitych łask i darów, a Maryja - Matka Kapłanów, która towarzyszy Ci od pierwszych chwil kapłaństwa - wyprasza dobre zdrowie i przygarnia do swego serca. Dziękujemy za wszystkie duszpasterskie odwiedziny w naszych domowych kościołach oraz za trud odkrywania przed nami daru Eucharystii jako źródła siły, mocy i światła w naszym codziennym życiu.

Dziękujemy za gospodarską troskę o naszą świątynię i pozostałe parafialne budynki oraz ich otoczenie. Dziękujemy za wszelkie dobro i niestrudzone budowanie jedności, za każdą pielgrzymkę i błogosławieństwo, za każdy udzielony Sakrament.

Wdzięczni Parafianie


Drogi Księże Tomaszu!

15 maja br. przypada 10. rocznica Twoich święceń kapłańskich. Ta pierwsza okrągła rocznica jest okazją, aby wyrazić Ci wdzięczność za trzyletnią, pełną pokory posługę duszpasterską w naszej brynowskiej parafii, a szczególnie za troskę o ministrantów i lektorów Słowa Bożego oraz za wszystkie pielgrzymki pełne niespodzianek. Z serca życzymy Ci wszelakiego DOBRA oraz nieustannej opieki Jezusa i Maryi w każdym dniu kapłańskiej drogi. Jednocześnie zapewniamy o modlitwie. Szczęść Boże!

Wdzięczni Parafianie

Życzenia wielkanocne

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Alleluja!

DRODZY PARAFIANIE I CZYTELNICY!

Dzisiaj w naszej świątyni znowu radośnie zabrzmi uroczyste Alleluja, a bogata liturgia i Wielkanocna Eucharystia będą dla nas autentycznym, żywym i prawdziwym spotkaniem ze Zmartwychwstałym Chrystusem.
W trwającym obecnie ROKU RODZINY życzymy, aby przeżywanie Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela ożywiło miłość wzajemną w waszych rodzinach, aby były naprawdę MIŁOŚCIĄ WIELKIE. Zaproście Chrystusa Zmartwychwstałego do waszego małżeństwa, do waszych rodzin, do waszego życia, a On będzie wam towarzyszył, będzie wam błogosławił, będzie pomagał swoją obecnością, łaską, światłem, nauką i bliskością.

Przez wstawiennictwo Maryi, niech Duch Święty rozpali w was tę samą żarliwość, jakiej doświadczali uczniowie z Emaus oraz odnowi w waszym życiu zachwyt wobec Eucharystii, wobec jej blasku i piękna. Ci uczniowie powstali i powrócili w pośpiechu do Jerozolimy, by podzielić się radością z braćmi i siostrami w wierze. Prawdziwą bowiem radością jest rozpoznanie, że Pan pozostaje pośród nas jako wierny towarzysz naszej drogi.

Życzmy sobie nawzajem, byśmy szli napełnieni radością i podziwem ze spotkania ze świętą Eucharystią, byśmy doświadczali oraz głosili innym prawdę o słowach, którymi Jezus pożegnał się ze swoimi uczniami: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Z darem modlitwy

Ks. Proboszcz Jarosław Paszkot
Ks. Tomasz Sakwerda
Ks. Łukasz Stawarz
oraz Redakcja

12.04.1979 - 12.04.2014

Wczoraj minęła 35. rocznica święceń kapłańskich naszego długoletniego proboszcza ks. Eugeniusza Krasonia oraz jego rocznikowych kolegów. Ogarnijmy ich z tej okazji wdzięczną modlitwą. Poniżej polecamy lekturę pięknego wiersza ks. prof. Jerzego Szymika.

Redakcja

Czytaj więcej...

Strona 3 z 6

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie