Życzenia

Wczesna Komunia Święta 2016

Dzisiaj – w szóstą Niedzielę Wielkanocną i w szczególnym Roku Miłosierdzia – nasza Wspólnota Parafialna będzie się gorąco modlić za dziesięcioosobową grupę dzieci, która przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. Należą do niej:
Melania CZECH, Stanisław GAJEK, Tymoteusz GODZIEK, Greta MANDERLA, Marta MAZUREK, Emilia MIOZGA, Jacek NOWAKOWSKI, Agata SZOTA, Maksymilian WIELKI oraz Zuzanna WOJCIUCH.

KOCHANI!

Wasze dusze
dzisiaj
jak lilie piękne!
Serduszka czyste!
Buzie uśmiechnięte!
O tym dniu z Jezusem
Komunii Pierwszej
przez całe życie – dzieci
pamiętajcie:
On Wasze serca radością napełni,
jak wiosna łąki majowe kwiatem,
tylko w codzienną zaproście Go
wędrówkę,
Jemu zaufajcie – ponad
wszelkim czasem!

Wasi Duszpasterze, Siostry Szkolne de Notre Dame,
Rodzice, Goście oraz Współparafianie

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

DRODZY PARAFIANIE I CZYTELNICY!

Dzisiaj w naszej świątyni znowu radośnie zabrzmi uroczyste Alleluja, a bogata liturgia i Wielkanocna Eucharystia będą dla nas autentycznym, żywym i prawdziwym spotkaniem ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

W trwającym obecnie ROKU MIŁOSIERDZIA życzymy, aby przeżywanie Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Zbawiciela ożywiło miłość wzajemną w waszych rodzinach, aby były prawdziwą WSPÓLNOTĄ MIŁOSIERDZIA zdolną do przebaczania wszelkich urazów. Zaproście Chrystusa Zmartwychwstałego do waszego małżeństwa, do waszych rodzin, do waszego życia, a On będzie wam towarzyszył, będzie wam błogosławił, będzie pomagał swoją obecnością, łaską, światłem, nauką i bliskością.

Przez wstawiennictwo Maryi, niech Duch Święty rozpali w was tę samą żarliwość, jakiej doświadczali uczniowie z Emaus oraz odnowi w waszym życiu zachwyt wobec Eucharystii, wobec jej blasku i piękna. Ci uczniowie powstali i powrócili w pośpiechu do Jerozolimy, by podzielić się radością z braćmi i siostrami w wierze. Prawdziwą bowiem radością jest rozpoznanie, że Pan pozostaje pośród nas jako wierny towarzysz naszej drogi.

Życzmy sobie nawzajem, byśmy szli napełnieni radością i podziwem ze spotkania ze świętą Eucharystią, byśmy doświadczali oraz głosili innym prawdę o słowach, którymi Jezus pożegnał się ze swoimi uczniami: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Z darem modlitwy

Ks. Proboszcz Jarosław Paszkot
Ks. Marcin Wójcik
Ks. Łukasz Walaszek
oraz Redakcja

Życzenia urodzinowe

Czcigodny Księże Proboszczu Jarosławie!

Wraz z Nowym 2016 Rokiem nadchodzi kolejna rocznica Twoich urodzin.

W pierwszej kolejności pragniemy Księdzu Proboszczowi podziękować za wszystkie starania o nasze sumienia i postawy, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie wiary, za niesienie latarenki – światła, za którym my, jako parafianie, możemy podążać, za budowanie Królestwa Bożego na brynowskiej ziemi, za cierpliwe rozniecanie ognia ideału jedności, za gospodarską troskę o naszą świątynię, za każde DOBRO!

Na dalsze lata życia życzymy z całego serca, by Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan – udzielał Księdzu obfitych łask i darów, by Maryja – Matka Kapłanów – wypraszała zdrowie i siły, by Duch Święty udzielał swej mocy na trudy każdego dnia. Szczęść Boże!

Z wdzięcznością i darem modlitwy
Parafianie, grupy parafialne i redakcja

Życzenia noworoczne 2016

„NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE…”

U progu Nowego Roku Kościół w swojej liturgii nie tylko prosi słowami Pisma Świętego o błogosławieństwo Boże, nie tylko błaga Bożą Opatrzność o opiekę nad swymi wiernymi, ale także w Imię Jezusa Chrystusa, mocą Ducha Świętego udziela Bożego błogosławieństwa i życzy, aby Bóg prowadził nas szczęśliwie drogami naszego życia.

Niech rok 2016 będzie kolejnym rokiem naszej ziemskiej pielgrzymki przeżywanej jako święta podróż do domu Ojca. Niech będzie to rok nowego zrywu w budowaniu świata bardziej ludzkiego i bardziej zjednoczonego, świata pokoju i miłości miłosiernej.

Na ten trud zapisywania kolejnych kart Nowego Roku dobrocią i miłością niech błogosławi nam Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty!

Ks. Proboszcz Jarosław Paszkot
Ks. Marcin Wójcik
Ks. Łukasz Walaszek

Boże Narodzenie 2015

„Jezus nie chce pozostawać tylko w tabernakulum. Jego pragnieniem jest przebywać wśród ludzi i uczestniczyć w ich myślach, planach, troskach, radościach... Także po to przyszedł na ziemię: aby dać nam szansę, byśmy Go mieli zawsze pośród nas, aby przynieść ciepło, światło, zgodę, jaką niesie ze sobą każde Boże Narodzenie”.

Chiara Lubich – „Powraca Boże Narodzenie”

W ciszy świętej nocy nadszedł Zbawca świata.
Tęskny krzyk ludzkości wysłuchany.
Światłość przezwyciężyła ciemności moc, radość i nadzieja zabłysły!
Nowa ufność została nam dana, kiedy szeroko otwarło się niebo i swego blasku promieniem życie rozświetliło.
Idźmy ochoczo naprzeciw zbawczej zorzy, by mogła usensownić ciężar każdego dnia w Roku Miłosierdzia.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia pełnych rodzinnego ciepła, miłości i jedności
życzą wszystkim Parafianom i Gościom

Ks. Proboszcz Jarosław Paszkot
Ks. Marcin Wójcik
Ks. Łukasz Walaszek
Redakcja

ŻYCZENIA DLA KS. JUBILATA PIOTRA WŁOCZYKA

Drogi Księże Jubilacie!

Z okazji pięknego Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa, który postanowiłeś obchodzić w naszej wspólnocie parafialnej – życzymy, by Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan – udzielał Księdzu obfitych łask i darów, by Maryja – Matka Kapłanów wypraszała zdrowie i siły, by Duch Święty udzielał swej mocy na trudy każdego dnia.

Jesteś, Księże Jubilacie, żywą cząstką historii naszej parafii, bo stąd zostałeś powołany. Ogarniamy Cię dzisiaj modlitwą i cieszymy się z Twojej obecności wśród nas.

Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz Jarosław Paszkot
Ks. Marcin Wójcik
Ks. Łukasz Walaszek
Redakcja oraz Parafianie

Z okazji I Komunii Świętej

Kochane Dzieci!

W tym tak ważnym dniu I Komunii Świętej, kiedy Pan Jezus przychodzi do Was cichutko jak Baranek i po raz pierwszy gości w Waszych sercach cały, życzymy Wam, aby Wasza miłość do Niego była z każdym dniem większa i abyście nigdy się z Nim nie rozstawali, bo tylko On zna prawdziwą drogę do Nieba i może Was tam zaprowadzić.

Z darem modlitwy

Ks. Proboszcz Jarosław Paszkot
Ks. Marcin Wójcik
Ks. Łukasz Walaszek
Rodzice, Redakcja i Parafianie

Strona 2 z 6

Parafia
Najświętszych Imion
Jezusa i Maryi

ul. Przyklinga 12, 
40-551 Katowice-Brynów
tel. 32 251 86 60
brynow.jm@archidiecezja.katowice.pl


Msze Święte:

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

dni powszednie:
8:00, 18:00

piątki
8:00, 16:30 (szkolna), 18:00


Nabożeństwa

Adoracja Najświętszego Sakramentu
czwartek 17:00 – 18:00

Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek 8:30, 18:30


Kancelaria Parafialna

(od 22.01.2018 nowe godziny)
poniedziałek

9:00-10:00, 16:45-17:45
wtorek
9:00-10:00
środa
16:45-17:45
czwartek
9:00-10:00, 16:45-17:45
piątek
9:00-10:00

 

 chrzty i roczki

1. niedziela miesiąca 12:00

 

protokoły przedślubne
po mszy św. wieczornej - po umówieniu


numer konta bankowego:
BOŚ: 05 1540 1128 2001 7050 4713 0001


 

Szukaj na stronie